• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про утворення Робочої групи (координаційного центру) Проекту реформ гуманітарної допомоги та міжнародного розвитку для України PeReHID з питань переходу від надання екстреної гуманітарної допомоги до створення стійкої системи соціального захисту населення, спрямованої на подолання шокових потрясінь, зумовлених збройною агресією Російської Федерації проти України

Міністерство соціальної політики України | Наказ, Склад колегіального органу, Положення від 31.05.2023 № 186-Н
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Наказ, Склад колегіального органу, Положення
  • Дата: 31.05.2023
  • Номер: 186-Н
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Наказ, Склад колегіального органу, Положення
  • Дата: 31.05.2023
  • Номер: 186-Н
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
31.05.2023 186-Н
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 липня 2023 р.
за № 1224/40280
Про утворення Робочої групи (координаційного центру) Проекту реформ гуманітарної допомоги та міжнародного розвитку для України PeReHID з питань переходу від надання екстреної гуманітарної допомоги до створення стійкої системи соціального захисту населення, спрямованої на подолання шокових потрясінь, зумовлених збройною агресією Російської Федерації проти України
На виконання пункту 5 Протоколу № 55 засідання Кабінету Міністрів України від 9 травня 2023 року, з метою забезпечення стратегічної координації гуманітарної багатоцільової грошової допомоги та соціального захисту населення як на технічному, так і на програмному рівнях, реформування сектору соціального захисту та надання експертної підтримки в межах реалізації плану відновлення України НАКАЗУЮ:
1. Утворити Робочу групу (координаційний центр) Проекту реформ гуманітарної допомоги та міжнародного розвитку для України PeReHID з питань переходу від надання екстреної гуманітарної допомоги до створення стійкої системи соціального захисту населення, спрямованої на подолання шокових потрясінь, зумовлених збройною агресією Російської Федерації проти України, у складі згідно з додатком.
2. Затвердити Положення про Робочу групу (координаційний центр) Проекту реформ гуманітарної допомоги та міжнародного розвитку для України PeReHID з питань переходу від надання екстреної гуманітарної допомоги до створення стійкої системи соціального захисту населення, спрямованої на подолання шокових потрясінь, зумовлених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Робоча група (координаційний центр), що додається.
3. Голові Робочої групи (координаційного центру) забезпечити проведення першого засідання до 17 липня 2023 року.
4. Відділу міжнародного співробітництва та протоколу, Управлінню організації роботи та комунікацій, Управлінню адміністративного забезпечення, Директорату стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції, Директорату розвитку соціальних послуг, Директорату з питань подолання складних життєвих обставин, Директорату розвитку соціального страхування та пенсійного забезпечення, Директорату адресної соціальної підтримки населення, Департаменту цифрової трансформації, інформаційних технологій та кібербезпеки Міністерства соціальної політики забезпечити організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення організації роботи Робочої групи (координаційного центру).
5. Директорату стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції забезпечити в установленому законодавством порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
7. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Перший заступник Міністра

Д. Марчак
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
31 травня 2023 року № 186-Н
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 липня 2023 р.
за № 1224/40280
ПОЛОЖЕННЯ
про Робочу групу (координаційний центр) Проекту реформ гуманітарної допомоги та міжнародного розвитку для України PeReHID з питань переходу від надання екстреної гуманітарної допомоги до створення стійкої системи соціального захисту населення, спрямованої на подолання шокових потрясінь, зумовлених збройною агресією Російської Федерації проти України
1. Робоча група (координаційний центр) Проекту реформ гуманітарної допомоги та міжнародного розвитку для України PeReHID з питань переходу від надання екстреної гуманітарної допомоги до створення стійкої системи соціального захисту населення, спрямованої на подолання шокових потрясінь, зумовлених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Координаційний центр PеRеHID), є консультаційно-дорадчим органом Міністерства соціальної політики.
2. Координаційний центр PеRеHID забезпечує координацію діяльності центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, міжнародних донорів та партнерів з розвитку щодо питань переходу від надання екстреної гуманітарної допомоги до створення стійкої системи соціального захисту, спрямованої на подолання шокових потрясінь, зумовлених збройною агресією Російської Федерації проти України.
3. З метою забезпечення підтримки діяльності Координаційного центру PеRеHID, поглибленого та всебічного вивчення проблемних питань та розроблення рекомендацій для впровадження реформ у сфері соціального захисту утворюється Офіс технічної підтримки (далі - ОТП).
4. Координаційний центр PеRеHID у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами України, а також цим Положенням.
Координаційний центр PеRеHID забезпечує стратегічну координацію соціальної підтримки населення шляхом поєднання гуманітарної багатоцільової грошової допомоги та соціального захисту в умовах надзвичайних ситуацій в Україні як на технічному, так і на програмному рівнях. Передбачається, що це стане основою для часткового поглинання гуманітарного навантаження на систему соціального захисту та переходу до системи, що буде більш стійкою до потрясінь та викликів.
5. Основними завданнями Координаційного центру PеRеHID є:
1) координація діяльності центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань, що належать до їхньої компетенції, підприємств, установ та організацій, міжнародних донорів та партнерів з розвитку в межах проекту PеRеHID від надання екстреної гуманітарної допомоги до створення стійкої системи соціального захисту, спрямованої на подолання шокових потрясінь, зумовлених збройною агресією Російської Федерації проти України, шляхом реалізації проекту-ініціативи з координації міжнародної підтримки та соціального захисту населення в умовах шокових потрясінь в Україні Project Reform Humanitarian International Development for Ukraine (PeReHID) (далі - проект-ініціатива PеRеHID);
2) підготовка пропозицій щодо впровадження стратегії, що об’єднує внески Уряду України та гуманітарну допомогу у формуванні спільного бачення розвитку системи соціального захисту;
3) визначення шляхів і способів розв’язання проблемних питань, що виникають під час запровадження проекту-ініціативи PеRеHID;
4) забезпечення загального стратегічного нагляду за діяльністю ОТП;
5) залучення підтримки на політичному рівні для просування проекту-ініціативи PеRеHID;
6) забезпечення ефективного, результативного та підзвітного запровадження проекту-ініціативи PеRеHID;
7) співпраця з центральними органами виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, міжнародними донорами та партнерами з розвитку щодо поєднання гуманітарної багатоцільової грошової допомоги та соціального захисту в умовах надзвичайних ситуацій;
8) моніторинг запровадження проекту-ініціативи PеRеHID та забезпечення його відповідності законодавству України;
9) оцінювання прогресу в роботі ОТП і надання загальних стратегічних рекомендацій;
10) обговорення суттєвих змін до проекту-ініціативи PеRеHID, що можуть вплинути на строки його реалізації;
11) взаємодопомога у розв’язанні проблемних питань щодо запровадження проекту-ініціативи PеRеHID та усуненні ризиків стратегічного рівня.
6. Координаційний центр PеRеHID має право:
отримувати в установленому порядку від центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, міжнародних донорів та партнерів з розвитку інформацію, необхідну для виконання визначених для нього завдань;
залучати до участі у своїй роботі представників центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їхніми керівниками), міжнародних донорів та партнерів з розвитку (за згодою), а також незалежних експертів (за згодою).
7. Координаційний центр PеRеHID при виконанні визначених для нього завдань взаємодіє з центральними органами виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, міжнародними донорами та партнерами з розвитку.
8. Головою Координаційного центру PеRеHID є Міністр соціальної політики, співголовами - представник Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) та представник донорів з питань гуманітарної допомоги і розвитку (зокрема, Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги, Європейського Союзу, Агентства США з міжнародного розвитку, Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії в Україні, Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку).
9. Голова та співголови Координаційного центру PеRеHID:
1) визначають порядок денний кожного засідання;
2) координують діяльність ОТП і доручають йому розроблення технічних рішень для розв’язання комплексних проблем, пов’язаних з плануванням, програмуванням та реалізацією проекту-ініціативи PеRеHID;
3) забезпечують ефективне та своєчасне усунення перешкод, що можуть ускладнювати реалізацію програм в межах проекту-ініціативи PеRеHID, на основі рекомендацій ОТП;
4) разом із ОТП забезпечують організацію щорічного виїзного засідання з метою проведення аналізу діяльності та надання висновків, розроблених в межах реалізації проекту-ініціативи PеRеHID.
10. До складу Координаційного центру PеRеHID входять представники Мінсоцполітики, Мін-інфраструктури, Мінекономіки, Мінцифри, Мінфіну, Мінветеранів, Мінреінтеграції, МЗС, Нацсоцслужби, Пенсійного фонду України, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, донорів і партнерів з розвитку (за згодою).
11. Формою роботи Координаційного центру PеRеHID є засідання, що скликаються Головою та співголовами Координаційного центру PеRеHID.
Голова та співголови Координаційного центру PеRеHID можуть ухвалити рішення про проведення засідання у режимі реального часу (онлайн) з використанням відповідних технічних засобів або про участь члена Координаційного центру PеRеHID в такому режимі в засіданні Координаційного центру PеRеHID.
Засідання Координаційного центру PеRеHID вважається правоможним, якщо в ньому бере участь більше ніж половина його членів.
12. Голова та співголови Координаційного центру PеRеHID координують його роботу та забезпечують узгодженість дій членів Координаційного центру PеRеHID під час виконання визначених для нього завдань.
Координаційний центр PеRеHID на своїх засіданнях розробляє пропозиції та рекомендації з питань, що належать до його компетенції.
13. Рішення Координаційного центру PеRеHID ухвалюються більшістю присутніх на засіданні.
Пропозиції та рекомендації оформляються протоколом засідання, який Голова, співголови та секретар підписують Протокол засідання надсилається всім членам Координаційного центру PеRеHID.
Рішення Координаційного центру PеRеHID можуть бути реалізовані шляхом видання наказу Міністерства соціальної політики України.
14. Засідання Координаційного центру PеRеHID проводяться щомісяця. Термінові та спеціальні засідання скликаються Головою або співголовами Координаційного центру PеRеHID чи на вимогу його члена в разі необхідності.

Заступник
генерального директора
Директорату стратегічного
планування, координації
політики та євроінтеграції -
керівник експертної групи
з питань рівня життя







Н. Підлужна
Додаток
до наказу Міністерства
соціальної політики України
31 травня 2023 року № 186-Н
СКЛАД
Робочої групи (координаційного центру) Проекту реформ гуманітарної допомоги та міжнародного розвитку для України PeReHID з питань переходу від надання екстреної гуманітарної допомоги до створення стійкої системи соціального захисту населення, спрямованої на подолання шокових потрясінь, зумовлених збройною агресією Російської Федерації проти України



ЖОЛНОВИЧ
Оксана Іванівна

-

Міністр соціальної політики України, голова Робочої групи (координаційного центру)



ШАХІН
Мурат

-

Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, співголова Робочої групи (координаційного центру) (за згодою)



ГОЛДМАН
Саскіа

-

Голова гуманітарної програми Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії в Україні, співголова Робочої групи (координаційного центру) (за згодою)



РЕГО
Карлота

-

Спеціаліст соціальної політики Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, секретар Робочої групи (координаційного центру) (за згодою)



МАРЧАК
Дарія Миколаївна

-

перший заступник Міністра соціальної політики України



КОШЕЛЕНКО
Костянтин Борисович

-

заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації



ПРОРОК
Ганна Василівна

-

заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції



ТАНАСИШИН
Назар Дмитрович

-

заступник Міністра соціальної політики України



ТОКАРЄВА
Уляна Дмитрівна

-

заступник Міністра соціальної політики України



СОКОЛОВСЬКА
Юлія Сергіївна

-

заступник Керівника Офісу Президента України



ВИСКУБ
Олексій Анатолійович

-

перший заступник Міністра цифрової трансформації України



ЮРЧЕНКО
Анна Станіславівна

-

заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань європейської інтеграції



КАЛИТА
Тетяна Вікторівна

-

заступник Міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації



ЗИКОВА
Ольга Ігорівна

-

заступник Міністра фінансів України



БЕРЕЖНА
Тетяна Василівна

-

заступник Міністра економіки України



ПОСТОЛОВСЬКА
Ірина Олександрівна

-

радник Міністра соціальної політики України Відділу забезпечення діяльності Міністра (патронатна служба)



АНУШКЕВИЧ
Володимир Ігорович

-

генеральний директор Департаменту у справах внутрішньо переміщених осіб та тимчасово окупованих територій Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України



ВАСИЛЕНКО
Олександра Сергіївна

-

директор Департаменту економічної дипломатії та санкційної політики Міністерства закордонних справ України



БОЙКО
Світлана Миколаївна

-

в.о. директора Департаменту видатків бюджету соціальної сфери Міністерства фінансів України



ДМИТРЕНКО
Анна Василівна

-

заступник директора Департаменту міжнародних фінансових проектів - начальник відділу здійснення функцій Національного контрольно-контактного пункту Міністерства фінансів України



ЛУЦИК
Василь Васильович

-

Голова Національної соціальної сервісної служби України



КАПІНУС
Євгеній Валерійович

-

Голова правління Пенсійного фонду України



МУЗИЧЕНКО
Віталій Володимирович

-

Генеральний директор Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю



АМАРАЛ
Клаудіа

-

Голова офісу Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (за згодою)



ШВАРЦ
Джордан

-

Регіональний директор Світового банку у справах країн
Східної Європи (за згодою)



ВІЛА-СЕКСТО
Роберто

-

Директор Норвезької ради у справах біженців в Україні (за згодою)



ВІТТІНГ
Карін

-

помічник представника по захисту Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні (за згодою)



ВОН КІТТЛІЦ
Пол

-

керівник секції соціальної політики Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) (за згодою)



ГОЛЛІНГВОРТ
Метью

-

Представник Всесвітньої продовольчої програми в Україні (за згодою)



ЕПРЕМІДЗЕ
Хатуна

-

керівник з питань грошових переказів Всесвітньої продовольчої програми в Україні (за згодою)



КІМЕНТОН
Марко

-

керівник програм Міжнародної організації з міграції (за згодою)



ЛІНДХОЛЬМ БІЛЛІНГ
Кароліна

-

Представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні (за згодою)



ЛОНГ
Діанна

-

керівник команди з реагування та надання допомоги під час стихійного лиха Агентства США з міжнародного розвитку (за згодою)



МАРІ-ФАНОН
Самуель

-

експерт з гуманітарної допомоги Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (за згодою)



ПЕТРИНА
Катерина Дмитрівна

-

Старший спеціаліст соціального захисту Світового банку у справах країн Східної Європи (за згодою)



РОБЕЛІН
Рафаель

-

Старший програмний координатор Міжнародної організації з міграції (за згодою)



ТИМОШЕНКО
Тетяна

-

Проектний менеджер Агентства США з міжнародного розвитку (за згодою)



ТОМАС
Девід

-

Голова програми Всесвітньої продовольчої програми в Україні (за згодою)



ФАРНВОРТ
Ніка

-

Голова програм Норвезької ради у справах біженців в Україні (за згодою)



ХУПЕР
Еліс

-

Гуманітарний радник Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії в Україні (за згодою)



ГАЛКІН
Олександр Юрійович

-

директор Благодійного фонду "Право на захист" (за згодою)



БРИЛЬ
Наталія Миколаївна

-

програмний менеджер Благодійного фонду "Право на захист" (за згодою)