• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Державної митної служби України

Міністерство фінансів України  | Наказ, Форма типового документа, Протокол, Опис, Положення від 27.09.2022 № 302
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Протокол, Опис, Положення
  • Дата: 27.09.2022
  • Номер: 302
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Протокол, Опис, Положення
  • Дата: 27.09.2022
  • Номер: 302
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.09.2022 м. Київ № 302
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
20 жовтня 2022 р. за № 1283/38619
Про затвердження Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Державної митної служби України
Відповідно до Положення про відомчі заохочувальні відзнаки, затвердженого Указом Президента України від 30 травня 2012 року № 365/2012, підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Державної митної служби України, що додається.
2. Департаменту роботи з персоналом та організаційного розвитку Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою та покладаю на в. о. Голови Державної митної служби України Демченка В. В.
 

Міністр

Сергій МАРЧЕНКО

ПОГОДЖЕНО:

 

В. о. Голови Державної
митної служби України

Вячеслав ДЕМЧЕНКО

Відповідальний секретар Комісії
державних нагород та геральдики

А. ОСІДАК

Голова Професійної спілки
працівників митних органів України

Ігор ТИМОФЄЄВ
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів України
27 вересня 2022 року № 302
ПОЛОЖЕННЯ
про відомчі заохочувальні відзнаки Державної митної служби України
I. Загальні положення
1. Це Положення розроблено відповідно до Положення про відомчі заохочувальні відзнаки, затвердженого Указом Президента України від 30 травня 2012 року № 365/2012, і визначає порядок відзначення посадових осіб відомчими заохочувальними відзнаками у Державній митній службі України.
2. Для заохочення та відзначення особистих досягнень у професійній діяльності, активності та ініціативності, виявлених під час виконання службових обов'язків, посадовим особам встановлюються такі відомчі заохочувальні відзнаки Держмитслужби (далі - відомчі відзнаки):
нагрудний знак "За митну безпеку держави" (далі - Нагрудний знак). Ескіз, опис Нагрудного знака та ескіз посвідчення до Нагрудного знака наведено у додатках 1 - 3 до цього Положення;
медаль "Ветеран служби". Ескіз, опис медалі та ескіз посвідчення до медалі наведено в додатках 4 - 6 до цього Положення;
медаль "20 років сумлінної служби". Ескіз, опис медалі та ескіз посвідчення до медалі наведено у додатках 7 - 9 до цього Положення;
медаль "15 років сумлінної служби". Ескіз, опис медалі та ескіз посвідчення до медалі наведено у додатках 10 - 12 до цього Положення;
медаль "10 років сумлінної служби". Ескіз, опис медалі та ескіз посвідчення до медалі наведено в додатках 13 - 15 до цього Положення;
Почесна грамота Державної митної служби України (далі - Почесна грамота). Ескіз та опис Почесної грамоти наведено у додатках 16 - 17 до цього Положення;
Грамота Державної митної служби України (далі - Грамота). Ескіз та опис Грамоти наведено у додатках 18 - 19 до цього Положення;
Подяка Державної митної служби України (далі - Подяка). Ескіз та опис Подяки наведено у додатках 20 - 21 до цього Положення.
3. Відзначення відомчими відзнаками, за винятком медалей, здійснюється у більшості випадків у такій послідовності: Подяка, Грамота, Почесна грамота, Нагрудний знак.
4. Подякою, Грамотою, Почесною грамотою відзначаються посадові особи за досягнення в професійній та службовій діяльності, активну участь у громадському житті, а також з нагоди загальнодержавних та галузевих професійних свят, ювілейних дат тощо.
5. До відзначення Подякою можуть бути представлені посадові особи, які мають стаж роботи в митних органах не менше ніж один рік.
6. До відзначення Грамотою можуть бути представлені посадові особи, які мають стаж роботи в митних органах не менше ніж два роки.
7. До відзначення Почесною грамотою можуть бути представлені посадові особи, які мають стаж роботи в митних органах не менше ніж три роки.
8. Нагрудний знак є вищою відомчою відзнакою Держмитслужби, якою відзначаються посадові особи за вмілу організацію роботи та високі показники в службовій діяльності, виявлену при цьому ініціативу, особисту мужність і самовідданість при виконанні завдань, покладених на митні органи, вагомий особистий внесок у забезпечення розбудови та реалізації державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань митної справи, з нагоди загальнодержавних та галузевих професійних свят, ювілейних дат тощо.
9. Медалями "10 років сумлінної служби", "15 років сумлінної служби", "20 років сумлінної служби" нагороджуються посадові особи, які є взірцем професіоналізму і доброчесності, за багаторічну бездоганну службу, і які мають стаж роботи в митних органах:
не менш як 10 років - для медалі "10 років сумлінної служби";
не менш як 15 років - для медалі "15 років сумлінної служби";
не менш як 20 років - для медалі "20 років сумлінної служби".
10. Медаллю "Ветеран служби" нагороджуються посадові особи, які мають стаж роботи в митних органах не менш як 25 років, за багаторічну зразкову службу, вагому роль у підвищенні ефективності роботи митних органів, з нагоди загальнодержавних та галузевих професійних свят, ювілейних дат тощо.
11. Посадові особи, відзначені Подякою, можуть бути удостоєні цієї самої відзнаки не менше ніж через рік, за винятком посадових осіб, які звільняються з роботи у зв'язку з виходом на пенсію.
12. Посадові особи, відзначені Грамотою, можуть бути удостоєні цієї самої відзнаки не раніше ніж через два роки, за винятком посадових осіб, які звільняються з роботи у зв'язку з виходом на пенсію.
13. Посадові особи, відзначені Почесною грамотою, можуть бути удостоєні цієї самої відзнаки не раніше ніж через три роки, за винятком посадових осіб, які звільняються з роботи у зв'язку з виходом на пенсію.
14. Нагороджені Нагрудним знаком та медалями не можуть бути повторно представлені до цієї самої нагороди.
15. Відомчими відзнаками можуть відзначатися посадові особи апарату Держмитслужби та її територіальних органів також після виходу на пенсію.
16. Посадові особи, які були відзначені державною нагородою, Почесною грамотою чи Грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, заохочувальними відзнаками Прем'єр-міністра України, відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства фінансів України, відомчими заохочувальними відзнаками Держмитслужби, не можуть бути представлені до нагородження відомчими заохочувальними відзнаками Держмитслужби протягом року, за винятком посадових осіб, які досягли граничного віку перебування на державній службі і виходять на пенсію.
17. Гранична кількість відомчих відзнак, якими можуть бути відзначені посадові особи протягом календарного року, зазвичай не повинна перевищувати:
Подяки - 600 одиниць;
Грамоти - 400 одиниць;
Почесні грамоти - 200 одиниць;
Нагрудні знаки - 70 одиниць.
Гранична кількість медалей на календарний рік установлюється відповідно до запланованої кількості посадових осіб, які матимуть відповідний стаж роботи в митних органах на час нагородження.
II. Порядок представлення до відзначення та прийняття рішення про відзначення відомчими відзнаками Держмитслужби
1. Подання про відзначення відомчими відзнаками вноситься на ім'я Голови Держмитслужби:
службою управління персоналом за дорученням Голови Держмитслужби - щодо заступників Голови Держмитслужби, керівників самостійних структурних підрозділів апарату Держмитслужби відповідно до розподілу функціональних обов'язків, керівників територіальних органів Держмитслужби;
заступниками Голови Держмитслужби відповідно до розподілу функціональних обов'язків - щодо керівників самостійних структурних підрозділів Держмитслужби;
керівниками самостійних структурних підрозділів Держмитслужби - щодо посадових осіб цих підрозділів;
керівниками територіальних органів Держмитслужби - щодо посадових осіб цих органів.
2. У поданні зазначаються відомості про професійні досягнення, стаж роботи в митних органах та відсутність у посадової особи дисциплінарних стягнень за останній рік. До подання додається біографічна довідка посадової особи встановленого зразка.
3. Подання вноситься зазвичай не пізніше ніж за 15 календарних днів до відповідної дати нагородження.
4. Особи, до яких застосовано протягом останнього року роботи дисциплінарні стягнення, не можуть бути представленими до нагородження відомчими відзнаками.
5. Рішення про відзначення відомчими відзнаками приймається Головою Держмитслужби, про що видається відповідний наказ.
6. Проєкт наказу про відзначення відомчими відзнаками готується службою управління персоналом.
III. Порядок вручення відомчих відзнак
1. Вручення відомчих відзнак проводиться в урочистій обстановці Головою Держмитслужби або за його дорученням іншою посадовою особою.
2. Особі, нагородженій Нагрудним знаком або медаллю, видається посвідчення встановленого зразка.
3. До особової картки посадової особи, відзначеної відомчою відзнакою, вноситься відповідний запис із зазначенням дати і номера наказу про відзначення. До трудової книжки посадової особи такий запис вноситься у випадках, передбачених законодавством.
4. Про вручення Нагрудного знака або медалі складається протокол за формою згідно з додатком до цього Положення, який зберігається у службі управління персоналом.
5. Облік і реєстрацію нагороджень посадових осіб відомчими відзнаками здійснює служба управління персоналом.
IV. Порядок носіння і зберігання відомчих відзнак
1. Нагрудний знак носиться на правому боці грудей і розміщується нижче державних нагород України та іноземних державних нагород.
2. Медаль носиться на лівому боці грудей і розміщується після знаків державних нагород України та іноземних державних нагород. За наявності в особи декількох медалей, носиться лише та, що була вручена останньою.
3. Замість Нагрудного знака та медалей нагороджена особа може носити на форменому одязі планки, які розміщуються з лівого боку грудей після планок державних нагород України та іноземних державних нагород. Планки медалей розміщуються після планки нагрудного знака. За наявності в особи декількох медалей носиться планка лише тієї, що була вручена останньою.
4. Нагрудний знак, медалі та посвідчення до них зберігаються у нагородженої посадової особи.
5. У разі втрати відомчої відзнаки дублікат відзнаки не видається.
 

Директор Департаменту
роботи з персоналом
та організаційного розвитку

Дмитро СИВОКОНЬ
 
Додатки
до Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Державної митної служби України