• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку проведення телефонної "гарячої лінії" Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів

Міністерство фінансів України  | Наказ, Картка, Форма типового документа, Порядок від 02.03.2021 № 135
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Картка, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 02.03.2021
  • Номер: 135
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Картка, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 02.03.2021
  • Номер: 135
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
02.03.2021 № 135
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 березня 2021 р.
за № 349/35971
Про затвердження Порядку проведення телефонної "гарячої лінії" Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 625 від 09.11.2023 )
Відповідно до статті 40 Конституції України, статті 5 Закону України "Про звернення громадян", Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування", Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, та з метою підвищення ефективності роботи Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів зі зверненнями громадян, об’єктивного і своєчасного їх розгляду згідно з вимогами законодавства НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення телефонної "гарячої лінії" Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державної аудиторської служби України від 04 жовтня 2016 року № 101 "Про затвердження Порядку функціонування телефону довіри у Держаудитслужбі та її міжрегіональних територіальних органах", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2016 року за № 1397/29527 (зі змінами).
3. Департаменту забезпечення координаційно-моніторингової роботи в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Улютіна Д.В. та Голову Державної аудиторської служби України Пліса Г.В.

Міністр

С. Марченко

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної аудиторської служби України

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини

Перший заступник
Міністра цифрової трансформації України



Г. Пліс

Л. Денісова



О. Вискуб
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
02 березня 2021 року № 135
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 березня 2021 р.
за № 349/35971
ПОРЯДОК
проведення телефонної "гарячої лінії" Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів
1. Цей Порядок розроблено відповідно до статті 40 Конституції України, статті 5 Закону України "Про звернення громадян", Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування", Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, та з метою підвищення ефективності роботи Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів зі зверненнями громадян, об’єктивного і своєчасного їх розгляду згідно з вимогами законодавства.
2. Цей Порядок визначає механізм організації роботи телефонної "гарячої лінії", прийому, розгляду і надання відповідей на звернення, що надходять на телефонну "гарячу лінію" Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів (далі - Офіси) і їхніх управлінь в областях (далі - Управління).
Положення цього Порядку не застосовуються до заяв і скарг громадян, порядок розгляду яких встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, кримінальним процесуальним, цивільно-процесуальним, трудовим законодавством, а також до повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції".
3. Посадові особи Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів, які забезпечують роботу телефонної "гарячої лінії", у своїй діяльності керуються Конституцією України, Законами України "Про звернення громадян", "Про державну службу", Указом Президента України від 07 лютого 2008 року № 109 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування", Положенням про Державну аудиторську службу України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, іншими нормативно-правовими актами та цим Порядком.
4. Прийом телефонних дзвінків на телефонну "гарячу лінію" проводиться щодня (крім вихідних і святкових днів) у робочий час відповідно до режиму роботи апарату Держаудитслужби.
5. Прийом телефонних дзвінків на телефонну "гарячу лінію" міжрегіональних територіальних органів Держаудитслужби (Офісів та Управлінь) здійснюється за окремими телефонними номерами та згідно з окремим графіком.
6. Номера телефонної "гарячої лінії" розміщується на стендах за місцезнаходженням Держаудитслужби, Офісів та Управлінь, у медіа, на офіційному вебсайті та інтернет ресурсах Держаудитслужби, Офісів та Управлінь.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 625 від 09.11.2023 )
7. Функціонування телефонної "гарячої лінії" в апараті Держаудитслужби забезпечує Управління інформації та комунікацій з громадськістю, розгляду звернень громадян.
8. Організацію телефонної "гарячої лінії" міжрегіональних територіальних органів Держаудитслужби (Офісів та Управлінь) забезпечують відповідальні структурні підрозділи з урахуванням покладених завдань та функцій.
9. Основними завданнями функціонування телефонної "гарячої лінії" є:
прийняття, облік і опрацювання звернень, що надходять на телефонну "гарячу лінію";
надання роз’яснень щодо повноважень та діяльності Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів.
10. Функції з розгляду звернень, що надходять від фізичних осіб, покладаються наказом Держаудитслужби, Офісу чи Управління на посадову особу (далі - відповідальна посадова особа) або відповідальний структурний підрозділ (далі - відповідальний підрозділ) з урахуванням завдань та функцій, покладених на відповідний структурний підрозділ.
11. Відомості щодо звернень громадян, які надійшли на телефонну "гарячу лінію", вносяться відповідальною посадовою особою до картки звернення громадянина на телефонну "гарячу лінію" Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів згідно з додатком до цього Порядку.
12. Усі картки звернень громадян, що надійшли на телефонну "гарячу лінію", зокрема й анонімні, передаються у день їх надходження для реєстрації в системі документообігу Управлінню документообігу та контролю виконавської дисципліни апарату Держаудитслужби, а також відповідальному структурному підрозділу міжрегіональних територіальних органів Держаудитслужби.
13. Діловодство за зверненнями громадян, що надійшли на телефонну "гарячу лінію", ведеться відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, у медіа, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348, та інших актів законодавства.
( Пункт 13 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 625 від 09.11.2023 )
14. Звернення, в яких порушено питання довідкового характеру, а також ті, що не потребують додаткового вивчення, розглядаються безпосередньо під час телефонного спілкування шляхом надання консультацій.
15. Якщо питання, з якими звернувся громадянин, не належать до компетенції Держаудитслужби або її міжрегіонального територіального органу, відповідальна посадова особа пояснює громадянину, до якого органу державної влади або органу місцевого самоврядування, підприємства, організації чи установи доцільно звернутися, і за можливості надає номер телефону (в режимі телефонного спілкування).
16. У разі висловлення громадянином бажання надіслати письмове звернення відповідальна посадова особа повідомляє йому поштову та/або електронну адресу Держаудитслужби, Офісу чи Управління.
17. Розгляд звернень громадян, що надійшли на телефонну "гарячу лінію", здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян" та інших актів законодавства.
18. Контроль за своєчасним розглядом звернень громадян, що надійшли на телефонну "гарячу лінію", покладено на Управління інформації та комунікацій з громадськістю, розгляду звернень громадян, а також на відповідальний структурний підрозділ міжрегіональних територіальних органів Держаудитслужби.
19. У разі застосування громадянином ненормативної лексики, образ, а також якщо його звернення містить заклики до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі, відповідальна посадова особа має право припинити спілкування з таким громадянином.

Директор Департаменту
забезпечення
координаційно-моніторингової
роботи




Ю. Конюшенко
Додаток
до Порядку проведення
телефонної "гарячої лінії"
Держаудитслужби та її міжрегіональних
територіальних органів
(пункт 11)
КАРТКА
звернення громадянина на телефонну "гарячу лінію" Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів