• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про реалізацію експериментального проекту з організації проведення експертизи Національної програми інформатизації та окремих її завдань (проектів)

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 17.03.2021 № 228
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 17.03.2021
  • Номер: 228
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 17.03.2021
  • Номер: 228
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 березня 2021 р. № 228
Київ
Про реалізацію експериментального проекту з організації проведення експертизи Національної програми інформатизації та окремих її завдань (проектів)
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства цифрової трансформації та Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації щодо реалізації з 1 квітня 2021 р. до 31 березня 2023 р. експериментального проекту з організації проведення експертизи Національної програми інформатизації та окремих її завдань (проектів) (далі - експериментальний проект).
2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту з організації проведення експертизи Національної програми інформатизації та окремих її завдань (проектів), що додається.
3. Міністерству цифрової трансформації та Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити вжиття заходів, необхідних для реалізації експериментального проекту.
4. Визначити, що учасниками експериментального проекту є Міністерство цифрової трансформації та Державний науково-дослідний інститут технологій кібербезпеки та захисту інформації, що належить до сфери управління Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.
5. Міністерству цифрової трансформації:
1) надавати роз’яснення щодо застосування затвердженого цією постановою Порядку;
2) подати не пізніше ніж через три місяці після завершення реалізації експериментального проекту Кабінетові Міністрів України звіт про його результати;
3) оприлюднити інформацію про реалізацію експериментального проекту на власному офіційному веб-сайті;
4) за результатами реалізації експериментального проекту подати пропозиції щодо доцільності внесення змін до актів законодавства з питань організації проведення експертизи Національної програми інформатизації та окремих її завдань (проектів).
Прем'єр-міністр УкраїниД.ШМИГАЛЬ
Інд. 49
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 березня 2021 р. № 228
ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту з організації проведення експертизи Національної програми інформатизації та окремих її завдань (проектів)
1. Цей Порядок визначає особливості організації проведення експертизи Національної програми інформатизації (далі - Програма) та окремих її завдань (проектів), зокрема контрактів (договорів, угод), поданих державними замовниками генеральному державному замовнику Програми, права та обов’язки організатора експертизи та експерта, порядок взаємодії генерального державного замовника Програми з організатором експертизи у рамках реалізації експериментального проекту з організації проведення експертизи Програми та окремих її завдань (проектів).
2. Дія цього Порядку не поширюється на проведення експертизи Програми та окремих її завдань (проектів), зокрема контрактів (договорів, угод), поданих Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації, а також підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери управління Адміністрації Держспецзв’язку.
3. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про Національну програму інформатизації", "Про наукову і науково-технічну експертизу", Порядку проведення експертизи Національної програми інформатизації та окремих її завдань (проектів), затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2002 р. № 1048 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 30, ст. 1423; 2009 р., № 24, ст. 797).
4. Для розгляду експертних висновків за результатами проведення експертизи Програми та окремих її завдань (проектів), зокрема контрактів (договорів, угод), поданих державними замовниками генеральному державному замовнику Програми (далі - експертиза), а також питань формування та виконання Програми утворюється науково-технічна (експертна) рада як колегіальний дорадчий орган при генеральному державному замовнику Програми.
5. Склад науково-технічної (експертної) ради Програми та положення про неї затверджується Мінцифри.
6. Організатором експертизи є Державний науково-дослідний інститут технологій кібербезпеки та захисту інформації, що належить до сфери управління Адміністрації Держспецзв’язку.
7. Організатор експертизи має право:
здійснювати всі необхідні заходи для організації та проведення експертизи на підставі цього Порядку та відповідно до законодавства;
звертатися до підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності стосовно отримання в установленому законодавством порядку інформації, необхідної для проведення експертизи Програми та окремих її завдань (проектів).
8. Організатор експертизи забезпечує:
комплексну, якісну та ефективну організацію проведення експертизи та підготовку експертних висновків;
недопущення без згоди генерального державного замовника Програми розголошення інформації з обмеженим доступом, що міститься у матеріалах, які використовуються для проведення експертизи, думок експертів, експертних висновків, не затверджених і не оголошених у встановленому порядку;
виконання законодавства з питань авторського права і права інтелектуальної власності, зокрема створення та використання об’єктів авторського права, стосовно об’єктів експертизи та матеріалів, наданих для підготовки експертних висновків;
використання досягнень науки і міжнародного науково-технічного співробітництва для оцінки об’єктів експертизи та підготовки експертних висновків;
інформування генерального державного замовника Програми про можливі конфлікти, особисту заінтересованість або особливі зв’язки з особами чи організаціями, заінтересованими у висновках експертизи або рішеннях за результатами експертизи;
подання на розгляд генерального державного замовника Програми експертних висновків в електронній формі.
9. Експерт має право:
викладати особисту думку з питань експертного аналізу, наукової і науково-технічної експертизи;
брати участь у проведенні експертного аналізу та оцінки об’єктів на всіх стадіях експертизи;
запитувати у державного замовника надання додаткових матеріалів, розрахунків і обґрунтувань, необхідних для підготовки експертних висновків;
одержувати достовірні відомості про об’єкт експертизи, довідкові та інформаційні матеріали, зокрема такі, що не підлягають розголошенню;
порушувати перед організатором експертизи клопотання щодо звернення до підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності для безоплатного отримання інформації, необхідної для проведення експертизи об’єкта.
10. Експерт зобов’язаний:
забезпечити комплексне, всебічне, об’єктивне, якісне та ефективне проведення експертизи об’єкта;
не допускати розголошення інформації з обмеженим доступом, що міститься у матеріалах експертизи;
подати у визначений строк на розгляд організатора експертизи відповідний експертний висновок.
11. Генеральний державний замовник Програми через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади передає організатору експертизи супровідним листом матеріали експертизи, отримані від державного замовника, в електронній формі, крім документів, що містять інформацію з обмеженим доступом.
12. Організатор експертизи реєструє отримані матеріали та доручає експерту (групі експертів) провести комплексне дослідження об’єкта експертизи.
13. Експерт у визначений організатором експертизи строк проводить об’єктивне комплексне дослідження об’єкта експертизи, за результатами якого готує експертний висновок в електронній формі із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису та подає його на розгляд організатору експертизи.
Експертний висновок може бути підготовлений у паперовій формі виключно в разі, коли він містить інформацію з обмеженим доступом.
14. Організатор експертизи розглядає підготовлений експертний висновок та приймає рішення про його подання генеральному державному замовнику Програми або у разі виникнення сумнівів щодо повноти, якості та комплексності дослідження об’єкта експертизи організовує повторне проведення експертизи.
Організатор експертизи надсилає експертний висновок із супровідним листом в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади генеральному державному замовнику Програми, крім експертних висновків, підготовлених у паперовій формі з підстав, передбачених абзацом другим пункту 13 цього Порядку.
15. Генеральний державний замовник Програми реєструє супровідний лист організатора експертизи та забезпечує розгляд експертного висновку на черговому засіданні науково-технічної (експертної) ради Програми.
Науково-технічна (експертна) рада Програми може схвалити експертний висновок або надати обґрунтовані пропозиції щодо проведення повторної або додаткової експертизи об’єкта.
Результат розгляду експертного висновку науково-технічною (експертною) радою Програми фіксується у протоколі засідання. Оформлення протоколу та витягів з протоколу засідання з питань, що містять інформацію з обмеженим доступом, здійснюється з дотриманням встановлених правил роботи з документами, які містять інформацію з обмеженим доступом.
16. У разі надання науково-технічною (експертною) радою Програми пропозицій щодо проведення повторної або додаткової експертизи об’єкта генеральний державний замовник Програми надсилає організатору експертизи матеріали експертизи разом із витягом з протоколу засідання ради для проведення відповідної експертизи.
17. Обмін матеріалами експертизи, що містять інформацію з обмеженим доступом, між генеральним державним замовником Програми та організатором експертизи здійснюється в установленому законодавством порядку.