• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо оподаткування податком на прибуток та податком на додану вартість операцій з безоплатного отримання товарно-матеріальних цінностей, переданих учасником товариства з обмеженою відповідальністю як додатковий внесок до статутного капіталу

Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 30.05.2019 № 2468/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 30.05.2019
  • Номер: 2468/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 30.05.2019
  • Номер: 2468/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
30.05.2019 № 2468/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо оподаткування податком на прибуток та податком на додану вартість операцій з безоплатного отримання товарно-матеріальних цінностей, переданих учасником товариства з обмеженою відповідальністю як додатковий внесок до статутного капіталу та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі -Кодекс), повідомляє.
Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
При цьому, положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на вартість товарно-матеріальних цінностей, отриманих від учасника товариства з обмеженою відповідальністю до статутного капіталу як додатковий внесок.
Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХІV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").
Отже, з питання врахування у складі доходу у бухгалтерському обліку вартості товарно-матеріальних цінностей, безоплатно отриманих як додатковий внесок до статутного капіталу, доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.
Щодо оподаткування ПДВ операції з безоплатного отримання товарно-матеріальних цінностей, переданих як внесок до статутного капіталу
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.
Згідно з п.п. "а" і "б" п. 185.1 ст. 185 розділу V Кодексу об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких, відповідно до ст. 186 розділу V Кодексу, розташоване на митній території України.
Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (п.п. 14.1. 91 п. 14.1 ст. 14 розжіду І Кодексу ).
Правила визначення дати виникнення податкових зобов'язань з ПДВ встановлено ст. 187 розділу V Кодексу.
Отже, у разі якщо особа (учасник товариства) є зареєстрованою як платник ПДВ, то операція із внесення такою особою майна до статутного капіталу юридичної особи є об'єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню податком на загальних підставах за основною ставкою (20 відсотків).
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків якому надано таку консультацію.