• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про надання податкової консультації щодо суми перевищення

Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 25.02.2019 № 744/6/99-99-12-02-01-15/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 25.02.2019
  • Номер: 744/6/99-99-12-02-01-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 25.02.2019
  • Номер: 744/6/99-99-12-02-01-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
25.02.2019 N 744/6/99-99-12-02-01-15/ІПК
Про надання податкової консультації щодо суми перевищення
Державна фіскальна служба України розглянула лист Товариства про надання податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) щодо розрахунку ЈПеревищ податкових зобов’язань, що обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - СЕА ПДВ) за квітень 2017 року та повідомляє.
Платник податку у своєму листі повідомив про допущення ним помилки при складенні податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), а саме у ставці податку (зазначено без ПДВ замість 20 %) та у сумі ПДВ, що зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у законодавчо визначений термін.
Після виявлення помилки складено два розрахунки коригування, один на зменшення обсягів поставки, до якого не було застосовано ПДВ, а другий - на збільшення обсягів поставки із застосуванням ставки ПДВ 20 %.
Платник податків просить роз’яснити порядок дій для зменшення показника СумПеревищ, який виник в СЕА ПДВ за квітень 2017 року.
Правові основи функціонування СЕА ПДВ регулюються статтею 200-1 Кодексу та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 569.
СЕА ПДВ працює виключно в автоматичному режимі та на підставі алгоритмів, розроблених відповідно до статті 200-1 Кодексу та Порядку N 569, і не допускає ручного втручання в її роботу.
Відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Кодексу показник (СумПеревищ), який є складовою формули, за якою обраховується сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування, відображає загальну суму перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником ПДВ у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою ПДВ, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до них, зареєстрованих в ЄРПН.
Формування показника (СумПеревищ) здійснюється автоматично для кожного платника ПДВ за кожний звітний період, починаючи з 01 липня 2015 року, а саме враховується звітність з ПДВ, починаючи з податкової звітності за липень 2015 року, та податкові накладні і розрахунки коригування до них, складені, починаючи з 01.07.2015 р.
Перерахунок показника (СумПеревищ) здійснюється щоразу при поданні декларації з ПДВ/уточнюючого розрахунку за вказані періоди на дату такого подання та/або реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, складених за вказані періоди на дату такої реєстрації. В обрахунку показника (СумПеревищ) беруться до уваги усі подані платником податку декларації з ПДВ/уточнюючі розрахунки та усі складені платником податку податкові накладні/розрахунки коригування, зареєстровані в ЄРПН. Під час обрахунку позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума (Сумнакл) такого платника.
За даними СЕА ПДВ станом на … показник СумПеревиш у Товариства за квітень 2017 року складає … грн., тобто до складу податкової декларації з ПДВ за квітень 2017 року включено обсяг операцій з постачання із сумою ПДВ на … грн. більше ніж у складених у зазначеному періоді податкових накладних/розрахунках коригування, які були зареєстровані в ЄРПН.
Додатково інформуємо, що з метою протидії схемам ухилення від оподаткування та уникнення втрат бюджету ДФС було доопрацьовано програмне забезпечення ЄРПН.
На сьогодні, якщо платник податку при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, склав податкову накладну на операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, то з метою виправлення помилки необхідно здійснити наступні дії:
до такої податкової накладної складається розрахунок коригування, в якому у полі "Дата складання" вказується дата, на яку було виявлено помилку;
- у табличній частині такого розрахунку коригування зі знаком "-" вказується обсяг операцій з постачання товарів/послуг, які зазначені як звільнені від оподаткування;
складається нова податкова накладна на операції, які оподатковуються за ставкою 20 (7, 0) відсотків. Датою складання такої податкової накладної вказується дата виникнення податкових зобов’язань. Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.