• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно виникнення податкових зобовязань при здійсненні операцій з формування статутного капіталу у разі внесення учасником товариства основних засобів до його статутного капіталу

Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 16.11.2018 № 4862/6/99-99-15-01-01-15/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 16.11.2018
  • Номер: 4862/6/99-99-15-01-01-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 16.11.2018
  • Номер: 4862/6/99-99-15-01-01-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
16.11.2018 N 4862/6/99-99-15-01-01-15/ІПК
Державна фіскальна служба України керуючись статтею 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) розглянула звернення ТОВ щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно виникнення податкових зобов'язань при здійсненні операцій з формування статутного капіталу у разі внесення учасником товариства основних засобів до його статутного капіталу і повідомляє таке.
Відповідно до пункту 52.1 статті 52 Кодексу за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Щодо виникнення податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб у разі внесення учасником товариства основних засобів до його статутного капіталу
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до підпункту 162.1.1 пункту 162.1 статті 162 якого платниками податку є фізичні особи - резиденти.
Згідно з підпунктом 163.1.1 пункту 163.1 статті 163 Кодексу об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого не включається сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи - емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права (підпункт 165.1.44 пункту 165.1 статті 165 Кодексу).
Крім того, відповідно до підпункту 1.7 пункту 16-1підрозділу 10 розділу XX Кодексу від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 Кодексу.
Отже, сума майнового внеску (нерухомого майна, обладнання) платника податку - фізичної особи - резидента до статутного фонду юридичної особи - емітента корпоративних прав в обмін на такі корпоративні права не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.
Щодо податкового обліку з податку на прибуток підприємств операції з формування статутного капіталу у разі внесення учасником товариства основних засобів до його статутного капіталу
Правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю (далі - товариство), порядок їх створення, діяльності та припинення, права та обов'язки їх учасників визначає Закон України від 06 лютого 2018 року N 2275-VIII "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" (далі - Закон N 2275).
Статтею 13 Закону N 2275 передбачено, зокрема, що вкладом учасника товариства можуть бути гроші, цінні папери, інше майно, якщо інше не встановлено законом. Вклад у негрошовій формі повинен мати грошову оцінку, що затверджується одностайним рішенням загальних зборів учасників, у яких взяли участь всі учасники товариства. При створенні товариства така оцінка визначається рішенням засновників про створення товариства.
Вартість вкладу кожного учасника товариства повинна бути не менше номінальної вартості його частки (частина друга статті 14 Закону N 2275).
Відповідно до підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
При цьому положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування у разі внесення учасником товариства основних засобів до його статутного капіталу товариства, у тому числі, якщо вартість таких матеріальних активів перевищує розмір статутного капіталу.
Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина друга статті 6 Закону України від 16 липня 1999 року N 996-ХIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").
Отже, з питання відображення у бухгалтерському обліку операцій з внесення учасником товариства основних засобів до статутного капіталу товариства доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.
Щодо оподаткування податком на додану вартість операції із внесення нерухомого/рухомого майна до статутного фонду юридичної особи
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.
Для цілей оподаткування ПДВ платниками податку є особи, перелік яких визначено підпунктом 14.1.139 пункту 14.1 статті 14 та пунктом 180.1 статті 180 Кодексу.
Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 Кодексу об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 Кодексу розташоване на Митній території України.
Правила формування податкових зобов'язань і податкового кредиту з ПДВ визначено статтями 187, 198 Кодексу.
Отже, у разі якщо особа (юридична або фізична) не зареєстрована як платник ПДВ, то при здійсненні операції із внесення нерухомого/рухомого майна до статутного фонду юридичної особи в обмін на корпоративні права податкових наслідків щодо формування податкових зобов'язань з ПДВ у такої особи (юридичної або фізичної) та відповідно податкового кредиту у юридичної особи, до статутного фонду якої вноситься майно, не виникає.
Щодо визнання первісної вартості основних засобів, які внесені до статутного капіталу підприємств
Відповідно до пункту 7 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 р. N 92, зареєстрованим в Міністерстві фінансів України 18.05.2000 р. за N 288/4509 (далі - П(С)БО 7), придбані (створені) основні засоби зараховуються на баланс підприємства/установи за первісною вартістю.
Первісною вартістю основних засобів, що внесені до статутного капіталу підприємства, визнається погоджена засновниками (учасниками) підприємства їх справедлива вартість з урахуванням витрат, передбачених пунктом 8 П(С)БО 7 (пункт 10 П(С)БО 7).
Крім того, при зарахуванні основних засобів на баланс підприємства платник податку на прибуток нараховує амортизацію у податковому обліку відповідно до пункту 138.3 статті 138 Кодексу за умови використання таких основних засобів у господарській діяльності.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.