• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про надання інформації

Державна фіскальна служба України | Лист від 25.05.2018 № 24376/10/206-15-14-09-12
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 25.05.2018
  • Номер: 24376/10/206-15-14-09-12
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 25.05.2018
  • Номер: 24376/10/206-15-14-09-12
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС у м. Києві
ЛИСТ
25.05.2018 № 24376/10/206-15-14-09-12
ТОВ Редакція «Дебет-Кредит»
Про надання інформації
Головне управління ДФС у місті Києві, розглянуло ваше звернення від 26.04.2018 № 323-К (вх. ГУ ДФС у м. Києві № 25598/10 від 02.05.2018), щодо практичного застосування Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ №148 від 29 грудня 2017 та, в межах компетенції, повідомляє наступне.
Законодавчим актом, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, визначає порядок їх адміністрування, права та обов'язки платників податків та зборів, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства є Податковий кодекс України 2 грудня 2010 року N 2755-VI (з наступними змінами та доповненнями).
Правові засади ведення касових операцій визначені Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим Постановою Правління НБУ № 148 від 29 грудня 2017( Далі - Постанова).
Відповідно п. 11 розділу 2 Постанови готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки у повній сумі.
Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств / відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги / застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в
повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів / фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій).
Відповідно п. 33 розділу 3 Постанови прибуткові та видаткові касові ордери до передавання в касу реєструються бухгалтером у журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (додаток 4), який ведеться окремо за прибутковими та видатковими операціями. Видаткові касові ордери, оформлені на підставі видаткових відомостей, реєструються в такому журналі після здійснення виплат, зазначених у видатковій відомості.
Бухгалтер (відповідальна особа установи/підприємства, на яку покладено обов'язок з оформлення цих документів) має право здійснювати реєстрацію касових ордерів і видаткових відомостей за допомогою комп'ютерних засобів, які забезпечують формування і роздрукування відповідних касових документів. У документі "Вкладний аркуш журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових ордерів", який формується і роздруковується за відповідний день, забезпечується формування даних для обліку руху коштів.
Щодо заповнення порядкового номеру на прибутковому/видатковому ордері ГУ ДФС у м.Києві вважає що, даний реквізит повинен співпадати з номером касового ордеру та записом в журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів.
Пунктом 34 розділу 3 Постанови визначено що, касир під час одержання касових ордерів або видаткових відомостей зобов'язаний перевірити:
1) наявність і справжність на документах підписів, передбачених додатками 2 та 3 до цього Положення, а на видатковій відомості - дозвільного напису керівника установи/підприємства або осіб, які ним уповноважені;
2) правильність оформлення документів, наявність усіх реквізитів;
3) наявність перелічених у документах додатків.
Отже реквізит «Додаток» у видатковому/прибутковому касовому ордері необхідно заповнювати словами із зазначенням реквізитів документів, їх номерів та дат.
Пунктом 29 розділу 3 Постанови визначено що, приймання одержаної з банку готівки в касу та видача готівки з каси для здавання її до банку оформляються відповідними касовими ордерами (прибутковим або видатковим) з відображенням такої касової операції в касовій книзі.
За порушення вимог Постанови до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції згідно Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12 червня 1995 року N 436/95.
Стосовно викладених у вашому листі запитань, щодо порушення ведення журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових документів та складання прибуткових/видаткових касових ордерів, то ГУ ДФС у м. Києві не має можливості визначити конкретний вид порушення, а також визначити фінансові санкції за такі порушення, оскільки таке можливо лише в ході проведення контрольно перевірочних заходів щодо конкретних суб'єктів господарювання.
Також зазначаємо, що листи Головного управління ДФС у м. Києві не є нормативно-правовими актами, а мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до набрання чинності нормативно-правових актів, що змінюють відповідні правовідносини.
Заступник начальникаЗ.В. Лагутіна