Про створення акцизного складу. Індивідуальна податкова консультація від 17.10.2017 №2258/6/99-99-12-01-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України Індивідуальна податкова консультація від 17.10.2017 №2258/6/99-99-12-01-02-15/ІПК
Остання редакція від 17.10.2017. Прийняття
Реквізити

Видавник: Державна фіскальна служба України

Тип Індивідуальна податкова консультація

Дата 17.10.2017

Номер 2258/6/99-99-12-01-02-15/ІПК

Статус Діє

Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
17.10.2017 N 2258/6/99-99-12-01-02-15/ІПК
Про створення акцизного складу
Державна фіскальна служба України розглянула лист та відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Товариство просить надати податкову консультацію з наступних питань:
1. Чи необхідно створення акцизного складу на території підприємства, з урахуванням того що перевантаження товарів на території підприємства здійснюється під митним контролем, а їх відпуск дозволяється після сплати акцизного податку та ПДВ?
2. Чи необхідні для функціонування акцизного складу додаткові лічильники, крім діючої системи обліку, за допомогою вимірювання рівнів у резервуарах, зареєстрованих в Державному реєстрі вимірювальних засобів України?
3. Чи потрібно додатково враховувати, за допомогою лічильників, прийом, відпуск та реалізацію пального за яке вже сплачено акцизний податок?
Згідно з абзацом першим п. 230.1 ст. 230 Кодексу акцизні склади утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби із незаконним виробництвом і обігом, зокрема пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходжень до бюджету акцизного податку.
Підпунктом 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу встановлено, що акцизний склад - це спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу.
Відповідно до пп. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу розпорядник акцизного складу - суб’єкт господарювання, зокрема, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження- розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), крім суб’єктів господарювання, які використовують приміщення, розташовані на митній території України, для навантаження- розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального.
Таким чином, якщо юридична особа надає іншим особам послуги зі зберігання, навантаження-розвантаження пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), вона повинна створити акцизний склад незалежно від того, хто є власником цього пального.
Крім того, відповідно до абзацу п’ятого п. 230.1 ст. 230 Кодексу акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування навантаження-розвантаження, зберігання пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі. Відпуск пального без наявності витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників забороняється.
При цьому згідно з п. 12 підрозд. 5 розд. XX "Перехідні положення" Кодексу норми п. 230.1 ст. 230 Кодексу щодо обладнання акцизних складів, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками застосовуватимуться з 01 січня 2018 року.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
17.10.2017 N 2258/6/99-99-12-01-02-15/ІПК
Про створення акцизного складу
Державна фіскальна служба України розглянула лист та відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Товариство просить надати податкову консультацію з наступних питань:
1. Чи необхідно створення акцизного складу на території підприємства, з урахуванням того що перевантаження товарів на території підприємства здійснюється під митним контролем, а їх відпуск дозволяється після сплати акцизного податку та ПДВ?
2. Чи необхідні для функціонування акцизного складу додаткові лічильники, крім діючої системи обліку, за допомогою вимірювання рівнів у резервуарах, зареєстрованих в Державному реєстрі вимірювальних засобів України?
3. Чи потрібно додатково враховувати, за допомогою лічильників, прийом, відпуск та реалізацію пального за яке вже сплачено акцизний податок?
Згідно з абзацом першим п. 230.1 ст. 230 Кодексу акцизні склади утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби із незаконним виробництвом і обігом, зокрема пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходжень до бюджету акцизного податку.
Підпунктом 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу встановлено, що акцизний склад - це спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу.