• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про облік в контролюючих органах договорів про спільну діяльність

Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 04.10.2017 № 2129/Б/99-99-08-02-01-14/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 04.10.2017
  • Номер: 2129/Б/99-99-08-02-01-14/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 04.10.2017
  • Номер: 2129/Б/99-99-08-02-01-14/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
04.10.2017 N 2129/Б/99-99-08-02-01-14/ІПК
Про облік в контролюючих органах договорів про спільну діяльність
Державна фіскальна служба України розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації щодо обліку в контролюючих органах договорів про спільну діяльність та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Згідно з п. 64.6 ст. 64 Кодексу на обліку у контролюючих органах повинні перебувати угоди про розподіл продукції, договори управління майном (крім договорів щодо операцій, визначених у другому реченні абзацу другого пп. 5 п. 180.1 ст. 180 Кодексу) та договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами (угодами), визначені Кодексом.
У контролюючих органах не обліковуються договори про спільну діяльність, на які не поширюються особливості податкового обліку та оподаткування спільної діяльності, визначені Кодексом. Кожен учасник таких договорів перебуває на обліку у контролюючих органах та виконує обов’язки платника податків самостійно.
Взяття на облік договору здійснюється шляхом додаткового взяття на облік учасника договору про спільну діяльність як платника податків - відповідального за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору.
На сьогодні особливості оподаткування для договорів про спільну діяльність встановлені Кодексом стосовно податку на додану вартість.
Відповідно до пп. 14.1.139 ст. 14 та п. 180.1 ст. 180 Кодексу для цілей оподаткування платником податку є, зокрема:
будь-яка особа, що провадить або планує провадити господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному ст. 183 Кодексу;
особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи.
Для цілей оподаткування дві чи більше особи, які здійснюють спільну діяльність без утворення юридичної особи, вважаються окремою особою у межах такої діяльності.
Пунктом 3.5 розділу III Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. N 1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 р. N 462), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 р. за N1562/20300, (далі - Порядок), визначено, що підставою для взяття на облік договору про спільну діяльність є прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію його платником ПДВ.
Згідно з пунктом 4.6 розділу IV Порядку, для взяття на облік договору про спільну діяльність уповноважена особа подає до контролюючого органу за своїм основним місцем обліку одночасно із реєстраційною заявою платника ПДВ - заяву за формою N 1-ОПП та копію договору (контракту) про спільну діяльність.
Таким чином, договори про спільну діяльність між юридичними особами та/або фізичними особами - підприємцями обліковуються в контролюючих органах за умови, що на такі договори поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами, визначені положеннями Кодексу і уповноважена особа за такими договорами зареєстрована платником ПДВ.
Відповідно до п. 52.2 ст.52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Також необхідно звернути увагу, що у зверненні заявник повідомляє про намір укладення договору про спільну діяльність з юридичною особою, відповідно до якого, сторони договору спільно здійснюватимуть виробництво та реалізацію фармацевтичної продукції. Така діяльність може здійснюватись суб’єктами господарювання та потребує відповідних дозволів, ліцензій, місць виробництва та зберігання продукції тощо.