• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про зарахування сплаченого за кордоном податку

Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 18.05.2017 № 274/6/99-99-12-03-07-15/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 18.05.2017
  • Номер: 274/6/99-99-12-03-07-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 18.05.2017
  • Номер: 274/6/99-99-12-03-07-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
18.05.2017 N 274/6/99-99-12-03-07-15/ІПК
Про зарахування сплаченого за кордоном податку
Державна фіскальна служба України розглянула лист від 10.04.2017 р. N 382 (вх. ДФС N 8566/6 від 14.04.2017 р.) щодо зарахування сплаченого за кордоном податку у зменшення зобов'язань з податку на прибуток підприємства у періодах, наступних за податковим (звітним) періодом та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Як вбачається з тексту запиту, заявлено про отримання доходу з джерелом походження із Республіки Казахстан за виконані роботи та надані послуги на території Республіки Казахстан, за вирахуванням корпоративного прибуткового податку в розмірі 20 процентів, який стягнено відповідно до ст. 194 Кодексу Республіки Казахстан "Про податки та інші обов'язкові платежі в бюджет".
Підпунктами 13.1 та 13.2 ст. 13 Кодексу у редакції, чинній до 1 січня 2017 року, визначено, що доходи, отримані резидентом України (крім фізичних осіб) з джерел за межами України, враховуються під час визначення його об'єкта та/або бази оподаткування у повному обсязі. При визначенні об'єкта та/або бази оподаткування витрати, здійснені резидентом України (крім фізичних осіб) у зв’язку з отриманням доходів з джерел походження за межами України, враховуються у порядку і розмірах, встановлених цим Кодексом.
Суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами, встановленими Кодексом.
У відносинах між Урядом України і Урядом Республіки Казахстан, починаючи з 14.04.1997 р., застосовується Конвенція про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи, яка ратифікована Верховною Радою України від 15.11.1996 р. N 508/96-ВР (далі - Конвенція).
Пунктом 3 ст. 2 Конвенції встановлено, що податками, на які поширюється Конвенція, зокрема, у Республіці Казахстан є податки на доходи юридичних і фізичних осіб.
Відповідно до ст. 22 Конвенції, положеннями законодавств Договірних Держав встановлено, що уникнення подвійного оподаткування здійснюється за принципом звільнення (пункт "а") або за принципом заліку податку (пункт "б").
Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.
Відповідно до пп. 141.4.9 п. 141.4 ст. 141 Кодексу суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб'єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні. При цьому зарахуванню підлягає сума податку, розрахована за правилами, встановленими розділом III Кодексу.
Розмір зарахованих сум податку з іноземних джерел протягом податкового (звітного) періоду не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду.
Таким чином, сума податку з прибутку, отриманого з іноземних джерел та сплаченого протягом звітного року за кордоном таким платником на території Республіки Казахстан, не може перевищувати суму податкового зобов'язання з податку на прибуток, що підлягає сплаті в Україні за такий звітний рік.
При цьому сума перевищення податку, сплаченого за кордоном, над сумою податкового зобов'язання за такий звітний період не враховується у зменшення податкових зобов'язань з цього податку у наступних звітних періодах.
Таке зарахування здійснюється за умови, що платником податку при визначенні об'єкта оподаткування дотримано вимоги ст. 13 Кодексу щодо порядку врахування доходів і витрат при визначенні об'єкта оподаткування.
Порядок внесення змін до податкової звітності встановлений ст. 50 Кодексу.
Так, відповідно до п. 50.1 ст. 50 Кодексу, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Водночас зазначаємо, що для розгляду питання застосування положень Конвенції між Урядом України та Урядом Республіки Казахстан рекомендуємо звернутись до контролюючого органу за місцем реєстрації з пакетом первинних документів щодо сум отриманих доходів та зарахованого податку в Республіці Казахстан.