• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку перетворення державного унітарного комерційного підприємства в акціонерне товариство

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 29.08.2012 № 802
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 серпня 2012 р. № 802
Київ
Про затвердження Порядку перетворення державного унітарного комерційного підприємства в акціонерне товариство
Відповідно до частини сьомої статті 74 Господарського кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок перетворення державного унітарного комерційного підприємства в акціонерне товариство, що додається.
1-1. Суб’єктам управління об’єктами державної власності:
подати Міністерству економічного розвитку і торгівлі пропозиції щодо державних унітарних підприємств, що підлягають перетворенню у публічні акціонерні товариства, 100 відсотків акцій яких належать державі, для формування Міністерством відповідного переліку та затвердження графіків його проведення;
інформувати щокварталу Міністерство економіки про стан здійснення заходів з перетворення державних унітарних підприємств у публічні акціонерні товариства.
( Абзац третій пункту 1-1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 875 від 18.08.2021 )
( Постанову доповнено пунктом 1-1 згідно з Постановою КМ № 761 від 16.09.2015; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 916 від 06.11.2019 )
1-2. Установити, що протягом періоду тимчасової окупації території України, визначеного згідно із Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", проведення антитерористичної операції згідно із Законом України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", дії особливого періоду згідно із Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" під час подання пропозицій та прийняття рішень про перетворення державних унітарних комерційних підприємств в акціонерні товариства, формування відомостей про майно, у тому числі переліків і зведених актів інвентаризації, проведення оцінки цілісного майнового комплексу, формування статутного капіталу акціонерного товариства тощо майно (активи, власний капітал та зобов’язання) таких підприємств (філій, представництв та інших відокремлених підрозділів), яке розміщене на тимчасово окупованій території, в районі проведення антитерористичної операції, не включається до переліків і зведених актів інвентаризації майна, а відображається таке майно (крім зобов’язань) в балансі і закріплюється за акціонерним товариством на праві господарського відання до проведення його інвентаризації та оцінки.
( Абзац перший пункту 1-2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 640 від 24.06.2023 )
Суб’єктам управління об’єктами державної власності під час проведення інвентаризації та оцінки майна підприємств (філій, представництв та інших відокремлених підрозділів), зазначених в абзаці першому цього пункту:
забезпечити формування окремих актів обліку активів, власного капіталу та зобов’язань таких підприємств (філій, представництв та інших відокремлених підрозділів) за даними фінансової звітності за видами активів, власного капіталу та зобов’язань у розрізі статей балансу на останню дату, на яку надавалася фінансова звітність;
забезпечити формування окремих актів обліку активів, які розміщені на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України і обліковуються на балансі підприємств (філій, представництв та інших відокремлених підрозділів), які розташовані на іншій території України;
( Абзац четвертий пункту 1-2 в редакції Постанови КМ № 640 від 24.06.2023 )
забезпечити проведення інвентаризації та оцінки майна з 1 числа місяця, що настає за місяцем, в якому завершені активні бойові дії або тимчасова окупація на відповідній території, і за результатами їх проведення вжити заходів до зміни статутного капіталу акціонерного товариства згідно із законодавством.
( Абзац п'ятий пункту 1-2 в редакції Постанови КМ № 640 від 24.06.2023 )
Дати початку та завершення активних бойових дій або тимчасової окупації встановлюються відповідно до даних переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, визначеного в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
( Абзац пункту 1-2 в редакції Постанови КМ № 640 від 24.06.2023 )
( Постанову доповнено пунктом 1-2 згідно з Постановою КМ № 135 від 24.02.2016 )
( Пункт 2 виключено на підставі Постанови КМ № 143 від 10.03.2017 )

Прем'єр-міністр України

М.АЗАРОВ

Інд. 70


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 серпня 2012 р. № 802
ПОРЯДОК
перетворення державного унітарного комерційного підприємства в акціонерне товариство
( У тексті Порядку слово "Мінекономрозвитку" замінено словом "Мінекономіки" згідно з Постановою КМ № 916 від 06.11.2019 )
1. Цей Порядок визначає механізм перетворення державних унітарних комерційних підприємств (далі - підприємства) в акціонерні товариства, 100 відсотків акцій яких належить державі (далі - перетворення).
2. Засновниками акціонерних товариств, що утворюються шляхом перетворення, є суб’єкти управління об’єктами державної власності, визначені абзацами другим - дев’ятим частини першої статті 4 Закону України "Про управління об’єктами державної власності" (далі - засновники).
( Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 761 від 16.09.2015 )
Засновники приймають рішення про перетворення підприємств, які належать до сфери їх управління. У разі коли підприємство включено до переліку об’єктів, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, зазначене рішення погоджується з Кабінетом Міністрів України.
( Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 640 від 24.06.2023 )
3. Проведення перетворення передбачає:
1) подання засновником Мінекономіки пропозицій щодо перетворення підприємства та графіка його проведення;
( Підпункт 1 пункту 3 в редакції Постанови КМ № 761 від 16.09.2015 )
2) формування Мінекономіки переліку підприємств, що підлягають перетворенню, та затвердження графіка його проведення;
( Підпункт 2 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 761 від 16.09.2015 )
3) прийняття засновником у строки, встановлені зазначеним графіком, рішення про перетворення підприємства та утворення комісії з його перетворення (далі - комісія). У разі потреби таке рішення приймається без дотримання графіка з одночасним поданням на затвердження Мінекономіки відповідних змін до нього;
4) розроблення комісією проекту плану перетворення підприємства та подання його на затвердження засновнику;
5) виявлення засновником державного майна, що не підлягає приватизації, та розроблення умов його подальшого використання;
6) проведення оцінки цілісного майнового комплексу підприємства, у тому числі земельної ділянки, відповідно до Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р. № 1891 (Офіційний вісник України, 2003 р., № 51, ст. 2669);
7) підготовку комісією проекту статуту акціонерного товариства;
8) прийняття засновником рішення про затвердження статуту акціонерного товариства та рішення про емісію акцій;
( Підпункт 8 пункту 3 в редакції Постанови КМ № 640 від 24.06.2023 )
9) державну реєстрацію припинення підприємства та державну реєстрацію утвореного акціонерного товариства;
( Підпункт 9 пункту 3 в редакції Постанови КМ № 640 від 24.06.2023 )
10) затвердження засновником персонального складу ради директорів (для акціонерного товариства з однорівневою структурою управління) або персонального складу наглядової ради (для акціонерного товариства з дворівневою структурою управління);
( Підпункт 10 пункту 3 в редакції Постанови КМ № 640 від 24.06.2023 )
11) подання засновником до Мінекономіки інформації про персональний склад ради директорів (для акціонерного товариства з однорівневою структурою управління) або про персональний склад наглядової ради (для акціонерного товариства з дворівневою структурою управління).
( Підпункт 11 пункту 3 в редакції Постанови КМ № 640 від 24.06.2023 )
4. Державна реєстрація акціонерного товариства проводиться в установленому законом порядку.
Відомості про акціонерне товариство вносяться до Єдиного реєстру об’єктів державної власності.
Реєстрація випуску акцій акціонерного товариства здійснюється в порядку, визначеному НКЦПФР.
5. Акціонерне товариство є правонаступником підприємства з дня його державної реєстрації.
6. Організаційне забезпечення процесу перетворення підприємства здійснює комісія, яка утворюється засновником у двотижневий строк з дня прийняття рішення про перетворення підприємства. Кількісний склад комісії становить не менше трьох членів.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 761 від 16.09.2015 )
( Пункт 7 виключено на підставі Постанови КМ № 640 від 24.06.2023 )
8. Комісію очолює голова, що є представником засновника. Голова комісії організовує її роботу, на нього покладається відповідальність за виконання комісією її завдань.
Засідання комісії є правоможним, якщо на ньому присутні більшість загальної кількості її членів. Рішення комісії приймається простою більшістю голосів присутніх на засіданні її членів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови комісії.
За результатами засідання комісії складається протокол, який оформляється протягом трьох днів та підписується головою комісії.
Комісія має право залучати до своєї роботи експертів, аудиторів, консультантів та інших фахівців з правом дорадчого голосу.
( Абзац четвертий пункту 8 в редакції Постанови КМ № 761 від 16.09.2015 )
Комісія у строк, що не перевищує 105 календарних днів після дати оцінки, складає та подає засновнику акт оцінки цілісного майнового комплексу підприємства, передавальний акт, проект статуту акціонерного товариства і в разі потреби проект плану реструктуризації.
( Абзац п'ятий пункту 8 в редакції Постанови КМ № 640 від 24.06.2023 )
Комісія припиняє свою роботу з дня державної реєстрації акціонерного товариства.
9. Від дня державної реєстрації акціонерного товариства і до моменту переходу права власності на акції (частину акцій) товариства до інших осіб повноваження загальних зборів здійснюються засновником або суб’єктом управління об’єктами державної власності, на якого покладаються відповідні повноваження в установленому законодавством порядку.
Засновник або зазначений суб’єкт управління у період до першого засідання наглядової ради призначає керівника виконавчого органу акціонерного товариства або покладає виконання обов’язків такого керівника на керівника підприємства або іншу визначену ним особу.
( Абзац другий пункту 9 в редакції Постанови КМ № 640 від 24.06.2023 )
З керівником виконавчого органу акціонерного товариства або особою, на яку покладено виконання обов’язків керівника виконавчого органу акціонерного товариства, укладається контракт.
( Абзац пункту 9 в редакції Постанови КМ № 640 від 24.06.2023 )