• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Розяснення щодо форми N 1-риба (річна) "Звіт про добування водних біоресурсів" державного статистичного спостереження щодо рибогосподарської діяльності

Державна служба статистики України | Розяснення від 06.07.2018 № 17.4-12/9
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 06.07.2018
  • Номер: 17.4-12/9
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 06.07.2018
  • Номер: 17.4-12/9
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
06.07.2018 N 17.4-12/9
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Державної служби статистики України
______________ І. Вернер
06 липня 2018 р.
Роз'яснення щодо форми N 1-риба (річна) "Звіт про добування водних біоресурсів" державного статистичного спостереження щодо рибогосподарської діяльності
I. Загальні положення
1. Ці Роз'яснення містять інформацію щодо показників форми N 1-риба (річна) "Звіт про добування водних біоресурсів" (далі - форма N 1-риба (річна)) державного статистичного спостереження щодо рибогосподарської діяльності.
2. Форма N 1-риба (річна) характеризує загальні обсяги добутих (виловлених, вилучених із середовища їхнього перебування) водних біологічних ресурсів (далі - біоресурси) за підсумками звітного календарного року за рибальськими регіонами промислу, видами водних біоресурсів і категоріями знарядь їхнього лову (добування) у натуральному та вартісному вираженні.
3. Показники щодо добутих водних біоресурсів відображають дані щодо вилову риби та добування інших водних біоресурсів як власними, так і орендованими суднами, а також прибережними знаряддями лову (добування), та вилову товарної риби, вирощеної в умовах аквакультури та марикультури (рибництва).
4. У показниках щодо добутих водних біоресурсів орендованими суднами враховано всю виловлену цими суднами продукцію, якщо інше не передбачено договором оренди.
5. Показники щодо добутих водних біоресурсів відображають отримання водних біоресурсів як за лімітами спеціального використання або прогнозами допустимого вилову водних біоресурсів, так і без них.
6. Показники щодо добутих водних біоресурсів відображають отримання водних біоресурсів як для промислових цілей (для реалізації переробним підприємствам, організаціям торгівлі тощо, подальшої переробки на власному підприємстві), так і для непромислових цілей (під час науково-дослідного, науково-промислового, дослідно-конструкторського, контрольного та меліоративного вилову тощо), незалежно від мети подальшого використання водних біоресурсів: виробництво харчової, технічної, кормової, медичної та інших видів продукції.
7. У рамках цих роз'яснень до показників щодо добутих водних біоресурсів не відносяться водні біоресурси, які після вилучення (вилову) були викинуті у море чи інший рибогосподарський водний об'єкт (його частину), спожиті на борту або використані як наживка, а також обсяги риби-сирцю та конфіскатів, які отримані від сторонніх організацій на переробку, рибопосадковий матеріал (цьоголітки, однорічки, дволітки, дворічки) та декоративні (акваріумні) види риби, які вирощені підприємствами, що займаються виробництвом аквакультури та марикультури.
8. Значення показників форми N 1-риба (річна) мають формат представлення:
обсяг добутих водних біоресурсів за видами водних біоресурсів і категоріями знарядь лову (добування) - у кілограмах (у цілих числах);
вартість добутих водних біоресурсів (без ПДВ) - у гривнях (у цілих числах).
9. Показники форми N 1-риба (річна) ґрунтуються на даних таких документів:
журнал обліку вилучених водних біоресурсів (промислового журналу), журнал обліку прийнятих водних біоресурсів, квитанції обліку добутих (виловлених) водних біоресурсів, звіт щодо виконання робіт з науково-дослідного, науково-промислового, науково-конструкторського, контрольного ловів, затверджені наказом Мінагрополітики від 26.01.2016 N 17;
відомості про результати контрольного лову (форма N А-12), акт про облов (форма N А-13), зведена відомість облову (форма N А-14), акт умовного визначення кількості риби в необловлених водних об'єктах (форма N А-15), затверджені наказом Мінагрополітики від 19.06.2012 N 362;
інші первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.
10. За відсутності даних відповідні рядки (графи) вміщують прочерк.
II. Показники форми N 1-риба (річна)
1. Розділ 1 характеризує обсяги та вартість добутих водних біоресурсів за рибальськими регіонами промислу та видами водних біоресурсів.
2. Графа А розділу 1 містить інформацію щодо коду рибальського регіону промислу, в якому були добуті водні біоресурси, відповідно до пунктів 3 - 10 розділу II цих Роз'яснень, для кожного із добутих видів водних біоресурсів.
3. Вилов товарної риби, вирощеної в умовах аквакультури та марикультури в усіх типах водних об'єктів (у ставках, садках, басейнах, акваріумах та інших), у графі А відображено за кодом 01.
4. Добування водних біоресурсів у внутрішніх водних об'єктах (без аквакультури та марикультури) в графі А відображено за кодом 02.
Код 02 характеризує загальний обсяг добутих водних біоресурсів як у внутрішніх прісноводних рибогосподарських водних об'єктах та їхніх частинах (річках, озерах, водосховищах, водоймах тощо), так і в морських внутрішніх водах.
Добування водних біоресурсів в Азовському морі та Чорному морі (з усіма його затоками і бухтами) у межах морських внутрішніх вод України, тобто в морських водах, які розташовані в бік берега від прямих вихідних ліній, прийнятих для відліку ширини територіального моря України, також відображено за кодом 02.
5. Добування водних біоресурсів в Азовському морі за межами внутрішніх вод України відображено за кодом 03, у Чорному морі за межами внутрішніх вод України - за кодом 04.
6. Добування водних біоресурсів у зоні Середземного моря відображено за кодом 05.
7. Добування водних біоресурсів в арктичних морях відображено за кодом 06.
8. Добування водних біоресурсів у рибальських регіонах промислу Атлантики відображено за кодами 07 - 13: у Північно-Західній Атлантиці - за кодом 07, Північно-Східній Атлантиці - за кодом 08, Центрально-Західній Атлантиці - за кодом 09, Центрально-Східній Атлантиці - за кодом 10, Південно-Західній Атлантиці - за кодом 11, Південно-Східній Атлантиці - за кодом 12, Антарктичній частині Атлантики - за кодом 13.
9. Добування водних біоресурсів у рибальських регіонах промислу Індійського океану відображено за кодами 14-16: у Західній частині Індійського океану - за кодом 14, Східній частині Індійського океану - за кодом 15, Індійському океані, Антарктиці - за кодом 16.
10. Добування водних біоресурсів у рибальських регіонах промислу Тихого океану відображено за кодами 17 - 23: у Західній частині Тихого океану - за кодом 17, Північно-Східній частині Тихого океану - за кодом 18, Західних центральних частинах Тихого океану - за кодом 19, Східних центральних частинах Тихого океану - за кодом 20, Південно-Західній частині Тихого океану - за кодом 21, Східній частині Тихого океану - за кодом 22, Тихому океані, Антарктиці - за кодом 23.
11. Якщо один і той же вид водних біоресурсів добувався в декількох рибальських регіонах промислу, то у графі А наведено код кожного із цих регіонів, а в графі Б повторено код виду водного біоресурсу, який добувався. Наприклад, якщо судак вирощувався як аквакультура та одночасно виловлювався підприємством у внутрішніх водних об'єктах, то відповідно до кодів, наведених у пунктах 3 і 4 розділу II цих Роз'яснень, у графах розділу 1 форми N 1-риба (річна) операції відображені двома рядками відповідно до граф як:
аквакультура: 01; 336; Судак прісноводний; 31; 2400;
вилов у внутрішніх водних об'єктах: 02; 336; Судак прісноводний; 22; 2100.
12. Якщо в одному і тому же рибальському регіоні промислу добувалось декілька видів водних біоресурсів, то в графі А код цього регіону повторено для кожного із видів біоресурсів, які було добуто.
Наприклад, якщо підприємство у внутрішніх водних об'єктах здійснило вилов краснопірки та ляща прісноводного, то у графах розділу 1 форми N 1-риба (річна) відповідно до граф відображено: 02; 313; Краснопірка; 11; 500 та 02; 315; Лящ прісноводний; 52; 3500.
13. Графи Б і В розділу 1 відображають код і назву виду добутих водних біоресурсів згідно з кодами та назвами, наведеними у пунктах 21 - 42 розділу II цих Роз'яснень.
14. В обсягах добутих водних біоресурсів урахована риба жива (океанічна та морська, прохідна, прісноводна) та інші водні біологічні ресурси (ракоподібні, молюски, водорості та трави морські).
15. Графа 1 розділу 1 містить дані щодо обсягу добутих водних біоресурсів: для всіх видів риб - у масі сирої нерозібраної сировини; безхребетних - живій масі (для ракоподібних і молюсків - уключаючи масу оболонки); водоростей, інших морських рослин - у вологій масі.
Сумарний обсяг усіх видів добутих водних біоресурсів, який відображено в графі 1 розділу 1, дорівнює їхньому загальному обсягу за категоріями знарядь лову (добування), відображеному за кодами 30 - 38 у графі 1 розділу 2.
16. В обсягах аквакультури та марикультури враховано також рибу, яка переважена та пересаджена з нагульних водних об'єктів у зимувальні водні об'єкти, оприбуткована за бухгалтерськими документами та передана на зберігання матеріально відповідальним особам.
17. Обсяг добутих молюсків (мідій, устриць) відображає як їхнє збирання на узбережжі, так і добування за допомогою приладдя (сіток) на човнах, суднах недалеко від берега, у прибережних водах або у відкритому морі.
18. Водні біоресурси, які були добуті та оприбутковані у звітному році, в обсягах відображені незалежно від того, чи була продукція реалізована у звітному році, чи ні.
19. Обсяг водних біоресурсів, які були перероблені на судні без попереднього зважування, визначається шляхом перерахунку готової продукції або напівфабрикатів у живу масу.
20. У складі океанічної та морської риби ураховані акули, скати, морські окуні, морські карасі, зубатки, риби камбалоподібні, оселедцеві та анчоусові, скумбрієвидні, шаблі, ставридові, кефалеві, тріскові, мерлузові, макруруси, тунці, пеламіди, інші морські риби.
21. У складі акул і скатів ураховані акули колючі, або катранові (код 101), акули оселедцеві (код 102), акули інші, крім зазначених у кодах 101 і 102 (код 103), катран звичайний (код 104), катранові інші, крім зазначених у коді 104 (код 105), скати ромбові (код 106). Решту скатових, крім зазначених у коді 106, відображає код 107.
22. У складі камбалоподібних риб ураховані камбала європейська (код 108), камбала жовтохвоста, або ліманда (код 109), камбала зимова (код 110), камбала калкан (код 111), камбала кругла (код 112), камбала літня (код 113), камбала морська (код 114), камбала-глоса, або камбала річкова (код 115), камбала-йорж (код 116), калкан великий (код 117), калкан гладенький (код 118), палтус атлантичний, або білокорий (код 119), палтус гренландський, або чорний (код 120), язик морський, або солія звичайна (код 121). Решту риб цього класу, не зазначених у кодах 108 - 121, відображає код 122.
23. У складі морських окунів і карасів, зубаток та інших подібних до них видів ураховані аріомма (код 123), барабуля (код 124), бекас (код 125), бельдюга (код 126), берикси (код 127), бички морські (код 128), вугільна риба (код 129), горбань сріблястий (код 130), горбаневі, крім горбанів сріблястих (код 131), губаневі (код 132), джакасові (код 133), дракончик великий (код 134), дрепана (код 135), епігонус (код 136), зубани (код 137), зубатки атлантичні (код 138), зубатки плямисті (код 139), зубаткові інші, крім зазначених у кодах 138 і 139 (код 140), йорж морський (код 141), кабан-риба (код 142), капрові (код 143), карась морський (код 144), кликач (код 145), коріфена (код 146), крижана риба (код 147), летринові (код 148), лікоди (код 149), луціанові (код 150), лящ морський (код 151), мероу, або групери (код 152), морський чорт, або вудильник звичайний (код 153), нигритові (код 154), ніткопери (код 155), нототенія жовтопера (код 156), нототенія мармурова (код 157), нототенія сіра, або сквама (код 158), нототенієві інші, крім зазначених у кодах 156 - 158 (код 159), окунь морський атлантичний (код 160), окунь морський європейський, або лаврак, сібас (код 161), окунь морський золотий (код 162), окунь морський клюворилий (код 163), окунь морський інший, крім зазначених у кодах 160 - 163 (код 164), пагр (код 165), перкарина (код 166), пінагор (код 167), піщанкові (код 168), помадазієві, або риби-буркуни (код 169), пагель червоний (код 170), смариди (код 171), снек (код 172), спар, або дорада (код 173), солодкогуби (код 174), сонцевик (код 175), терпуги (код 176), тригла сіра (код 177), тригла червона (код 178), триглові, крім зазначених у кодах 177 і 178 (код 179), умбрина (код 180), шипощек (код 181). Решту риб цього класу, не зазначених у кодах 123 - 181, відображає код 182.
24. У складі риб оселедцевих та анчоусових ураховані анчоус європейський, або хамса азовська (код 183), кілька, або тюлька чорноморсько-каспійська (код 184), оселедець атлантичний (код 185), оселедець керченський (код 186), оселедці пузанкові, або алозі (код 187), салака, або оселедець балтійський (код 188), сардина європейська (код 189), сардина далекосхідна, або івасі (код 190), сардинела (код 191), сардинопс (код 192), шпрот європейський (код 193). Решту риб цього класу, не зазначених у кодах 183 - 193, відображає код 194.
25. Як прохідні оселедці враховано оселедець чорноморсько-азовський (код 420), оселедець-фінта (код 421), пузанок азовський (код 423), пузанок каспійський (код 424), пузанки інші, крім зазначених у кодах 423 і 424 (код 425). Решту оселедцевих риб, не зазначених у кодах 420 - 425, відображає код 426.
26. У складі риб скумбрієвидних, шабель та інших подібних до них видів ураховані скумбрія атлантична (код 195), скумбрія японська (код 196), скумбрієві інші, крім зазначених у кодах 195 і 196 (код 197), шабля-риба (код 198). Решту риб цього класу, не зазначених у кодах 195 - 198, відображає код 199.
27. У складі риб ставридових, кефалевих та інших подібних до них видів ураховані атерина (код 200), барракуда (код 201), вомер (код 202), каранкс (код 203), кефалі (код 204), ліхія (код 205), луфар (код 206), піленгас (код 207), полінемуси (код 208), сайра (код 209), сарган звичайний (код 210), серіоли (код 211), серіолела (код 212), ставрида атлантична (код 213), ставридові інші, крім зазначених у кодах 200 - 213 (код 214). Решту риб цього класу, не зазначених у кодах 200 - 214, відображає код 215.
28. У складі риб тріскових, мерлузових, макрурусів ураховані лімонема (код 216), макроруноси, або гренадери (код 217), макрурус (код 218), меньок (код 219), мерланг (код 220), мерлузи (код 221), минь морський білий (код 222), минь середземноморський (код 223), минь морський інший, крім зазначених у кодах 222 і 223 (код 224), мінтай (код 225), мольва блакитна (код 226), мольва звичайна, крім блакитної (код 227), навага (код 228), пікша (код 229), путасу північна (код 230), сайда (код 231), сайка (код 232), тріска атлантична (код 233), трісочка Есмарка (код 234), тріскоподібні інші, крім зазначених у кодах 233 і 234 (код 235), хек сріблястий (код 236), хекові інші, крім хека сріблястого (код 237). Решту риб цього класу, не зазначених у кодах 216 - 237, відображає код 238.
29. У складі тунців і пеламід ураховані макрель (код 239), марліни, вітрильникові (код 240), меч-риба (код 241), пеламіда, або тунець-фрегат (код 242), тунець атлантичний малий (код 243), тунець блакитний (код 244), тунець великоокий (код 245), тунець довгоперий (код 246), тунець жовтоперий (код 247), тунець королівський (код 248), тунець макрелевий (код 249), тунець південний синій (код 250), тунець плямистий (код 251), тунець смугастий (код 252), тунці інші, крім зазначених у кодах 243 - 252 (код 253). Решту риб, подібних до тунців і пеламід, не зазначених у кодах 239 - 253, відображає код 254.
30. У складі інших морських риб ураховані гладкоголов (код 255), зауріда (код 256), зеленоочкові (код 257), масляна риба (код 258), міктофові, або анчоуси, які світяться (код 259), мойва (код 260), сом морський (код 261), спинорогові (код 262). Решту морських риб, крім зазначених у кодах 101 - 262, відображає код 263.
31. У складі прісноводної риби ураховані риби коропові та риби прісноводні інші, крім коропових.
32. У складі риб коропових ураховані амур (код 301), білизна, або жерех (код 302), в'язь (код 303), верховодка (код 304), вирізуб і кутум (код 305), вусач (код 306), головень (код 307), гольян (код 308), карась прісноводний (код 309), кінь (код 310), клепець, або білоглазка (код 311), короп і сазан (код 312), краснопірка (код 313), лин (код 314), лящ прісноводний (код 315), підуст (код 316), пічкур (код 317), плоскирка (код 318), рибець і сирть (код 319), синець (код 320), тараня, або плітка (код 321), товстолобик (код 322), чехоня (код 323), ялець (код 324). Решту коропових риб, крім зазначених у кодах 301 - 324, відображає код 325.
33. У складі риб прісноводних інших ураховані берш (код 326), бичкові прісноводні (код 327), буфало (код 328), в'юн (код 329), змієголов (код 330), йорж прісноводний (код 331), минь прісноводний (код 332), міноги (код 333), окунь прісноводний (код 334), сом прісноводний (код 335), судак прісноводний (код 336), щука прісноводна (код 337). Решту риб прісноводних інших, крім зазначених у кодах 326 - 337, відображає код 338.
34. Як прохідні риби, крім зазначених у пункті 25 розділу II цих Роз'яснень прохідних оселедців, ураховані риби лососеподібні (лососеві, сигові, харіус (код 410), риби осетрові, риби корюшковидні та вугор європейський (код 419).
35. У складі риб лососевих ураховані горбуша (код 401), кета (код 402), сьомга (код 402), форель (код 404). Решту риб лососевих, крім зазначених у кодах 401 - 404, відображає код 405.
36. У складі риб сигових ураховані омуль (код 406), ряпушка (код 407), сиги (код 408). Решту риб сигових, крім зазначених у кодах 406-408, відображає код 409.
37. У складі риб осетрових ураховані харіус (код 410), білуга (код 411), веслоніс (код 412), осетер (код 413), севрюга (код 414), стерлядь (код 415). Решту риб осетрових, крім зазначених у кодах 411 - 415, відображає код 416.
38. У складі риб корюшковидних ураховані корюшка європейська (код 417) та риби корюшковидні інші (код 418).
39. Вугор європейський урахований за кодом 419.
40. У складі ракоподібних ураховані краб великий (код 501), краби морські, інші, крім краба великого (код 502), креветка північна (код 503), креветки рожеві (код 504), креветки інші, крім зазначених у кодах 503 і 504 (код 505), кревет довгопалий (код 506), креветові інші, крім кревету довгопалого (код 507), шримс звичайний (код 508), шримсові інші, крім шримсу звичайного (код 509), криль антарктичний (код 510), раки річні (код 511), омар європейський (код 512), омар норвезький (код 513), лангусти (код 514), омари та лангусти інші, крім зазначених у кодах 512 - 514 (код 515). Решту ракоподібних, крім зазначених у кодах 501 - 515, відображає код 516.
41. У складі молюсків ураховані восьминіг (код 517), голонтурії, або морські огірки (код 518), гребінець великий (код 519), гребінець покритий (код 520), гребінцеві інші, крім зазначених у кодах 519 і 520 (код 521), кальмар довгоперий (код 522), кальмар короткоперий (код 523), кальмар-лоліго (код 524), кальмар-стрілка північна (код 525), кальмарові інші, крім зазначених у кодах 522 - 525 (код 526), каракатиці звичайні (код 527), каракатиці інші, крім звичайних (код 528), мідія їстівна (код 529), морський їжак (код 530), рапана (код 531), устриці європейські (код 532), устриці гігантські, крім європейських (код 533).
42. У складі водоростей морських ураховані водорості бурі (ламінарія, або морська капуста, фукус, цистозіра, інші) (код 534), водорості червоні (анфельція, інші) (код 535), трави морські, або зостера морська (тостера або камка) (код 536). Водорості інші, крім зазначених у кодах 534 - 536, відображає код 537.
43. Графа 2 розділу 1 містить дані щодо вартості добутих окремих видів водних біоресурсів у національній валюті (без урахування сум податку на додану вартість) за фактичною середньою ціною, за якою їх було реалізовано у звітному році, а водних біоресурсів, які не були продані, - за фактичною середньою ціною, за якою їх можна було б реалізувати у звітному році (або за фактичною середньою ціною реалізації аналогічної продукції у звітному році).
Перерахунок у національну валюту вартості добутих водних біоресурсів, які були реалізовані за межами країни, здійснюється за офіційним курсом Національного банку України на момент реалізації продукції.
44. Вартість добутих окремих видів водних біоресурсів у підприємств, основною діяльністю яких є рибальство, відображає вартість реалізації риби та ракоподібних, молюсків, інших водних безхребетних, водоростей, коралів, губок, перлів тощо, які були перероблені безпосередньо на суднах, та не включає вартість переробки водних біоресурсів на березі.
45. Вартість добутих окремих видів водних біоресурсів у підприємств, які займаються виробництвом аквакультури та марикультури (рибництвом), відображає вартість виловленої товарної риби (включаючи переважену та пересаджену з нагульних у зимувальні водні об'єкти рибу та обсяги водних біоресурсів, які призначені для переробки на власному підприємстві).
46. Розділ 2 характеризує категорії знарядь лову (добування) водних біоресурсів, інше майно та предмети, що були використані для лову риби, добування інших водних тварин і рослин, та обсяги добутих водних біоресурсів цими знаряддями.
47. Графа 1 за кодами 30 - 37 містить дані щодо обсягів добутих водних біоресурсів за категоріями знарядь лову (добування) водних біоресурсів, які дозволені для здійснення промислового рибальства, а за кодом 38 - щодо обсягу водних біоресурсів, які були добуті без будь-яких знарядь лову (добування), наприклад, шляхом ручного збору.
Сумарний обсяг добутих водних біоресурсів за категоріями знарядь лову (добування) за кодами 30 - 38 у графі 1 розділу 2 дорівнює загальному обсягу добутих водних біоресурсів за видами, який відображено в графі 1 розділу 1.
48. Якщо один і той же вид водних біоресурсів добувався за допомогою декількох категорій знарядь лову, то у графі 1 для кожної із цих категорій наведено відповідний обсяг добутих водних біоресурсів.
Наприклад, дані щодо обсягів добутих креветок волокушами відображає код 32, ятерами - код 34, тралами - код 36, ручними сачками - код 37.
49. Код 30 містить дані щодо загального обсягу водних біоресурсів, які були добуті із застосуванням драг із будь-яким способом використання (ручним, напівмеханічним і механізованим).
50. Код 31 містить дані щодо загального обсягу водних біоресурсів, які були добуті із застосуванням кошільних і кільцевих неводів (зі стяжним тросом та без нього).
51. Код 32 містить дані щодо загального обсягу водних біоресурсів, які були добуті із застосуванням будь-яких закидних неводів (для притонення до берегу, для притонення до корабля тощо), волокуш, бурил тощо.
52. Код 33 містить дані щодо загального обсягу водних біоресурсів, які були добуті із застосуванням зябрових і заплутуючих сіток будь-яких видів (стаціонарних і дрифтерних; одностінних, обкидних, ставних, плавних, рибцевих, частикових тощо).
53. Код 34 містить дані щодо загального обсягу водних біоресурсів, які були добуті із застосуванням будь-яких пасток. За цим кодом ураховано також обсяги водних біоресурсів, які були добуті під час водозливу водного об'єкту.
54. Код 35 містить дані щодо обсягів водних біоресурсів, які були добуті із застосуванням рибонасосних установок, транспортерів, інших рибовідокремлюючих знарядь, лов якими заснований на засмоктуванні риби з водою в пристрій з наступним підйомом риби та води на борт судна.
55. Код 36 містить дані щодо загального обсягу водних біоресурсів, які були добуті із застосуванням тралів (донних, різноглибинних, бортових, кормових, близнюкових, креветколовних тощо).
56. Код 37 містить дані щодо обсягів водних біоресурсів (наприклад, гамарид, личинок хірономід, рачків та цист артемії, рапанів, інших водних біоресурсів), які були добуті знаряддями лову (добування), не передбаченими кодами 30 - 36.
57. Код 38 містить дані щодо обсягів водних біоресурсів, які були добуті без будь-яких знарядь лову (добування), ураховуючи ручний збір штормових викидів морських водоростей та трав (наприклад, зостери), цист (яєць) артемії тощо.
58. Роз'яснення щодо заповнення форм N 1-риба "Добування водних біоресурсів за 20__ рік" (річна) та N 1-риба "Добування водних біоресурсів за січень - _____________ 20__ року" (місячна) державного статистичного спостереження щодо рибогосподарської діяльності підприємств від 30.09.2015 N 17.4-12/16 є недійсними з 01 січня 2019 року.
Директор департаменту
статистики сільського господарства та навколишнього середовища Держстату
О. Прокопенко