• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Розяснення щодо форм державного статистичного спостереження N 2-інвестиції (річна) "Звіт про капітальні інвестиції, вибуття й амортизацію активів" та N 2-інвестиції (квартальна) "Звіт про капітальні інвестиції"

Державна служба статистики України | Розяснення від 21.07.2017 № 17.4-12/15
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 21.07.2017
  • Номер: 17.4-12/15
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 21.07.2017
  • Номер: 17.4-12/15
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
21.07.2017 N 17.4-12/15
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Державної служби статистики України
_____________ І. Є. Вернер
21 липня 2017 року
Роз'яснення щодо форм державного статистичного спостереження N 2-інвестиції (річна) "Звіт про капітальні інвестиції, вибуття й амортизацію активів" та N 2-інвестиції (квартальна) "Звіт про капітальні інвестиції"
І. Загальні положення
1. Ці Роз'яснення містять інформацію щодо показників форм державного статистичного спостереження N 2-інвестиції (річна) "Звіт про капітальні інвестиції, вибуття й амортизацію активів" та N 2-інвестиції (квартальна) "Звіт про капітальні інвестиції" (далі - форма N 2-інвестиції (річна) та N 2-інвестиції (квартальна) відповідно).
2. Показники форми N 2-інвестиції (квартальна) уключають інформацію щодо капітальних інвестицій на дискретній основі за І, ІІ, ІІІ, IV квартали окремо, N 2-інвестиції (річна) - у цілому за рік.
3. Показники форм N 2-інвестиції (річна) та N 2-інвестиції (квартальна) вміщують інформацію щодо фактично освоєних (використаних) у звітному періоді обсягів капітальних інвестицій у матеріальні та нематеріальні активи за рахунок передбачених чинним законодавством джерел фінансування та витрати на будівництво житла для подальшого продажу (передачі), які за обліком витрат не належать до капітальних інвестицій респондента.
Форма N 2-інвестиції (річна) також уміщує дані щодо вибуття основних засобів та нематеріальних активів, які знаходилися на балансі респондента, та суми нарахованої амортизації (зносу) за звітний рік, а також інформацію щодо суми податку на додану вартість, сплаченого (у ціні придбання товарів, робіт, послуг) у зв’язку із витратами на капітальні інвестиції.
4. Показники форм N 2-інвестиції (річна) та N 2-інвестиції (квартальна) ґрунтуються на даних первинної облікової документації та даних бухгалтерського обліку:
Показники форми щодо
капітальних інвестицій (квартал, рік)вибуття активів за рікамортизації активів за рік
План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій (затверджений наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 р. N 291
(у редакції наказу Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. N 1591))
Рахунок 15 "Капітальні інвестиції" Рахунок 23 "Виробництво" (у частині витрат на будівництво житла для подальшого продажу (передачі))Рахунок 10 "Основні засоби" Рахунок 11 "Інші необоротні матеріальні активи" Рахунок 12 "Нематеріальні активи" (крім суб'єктів малого підприємництва)Рахунок 13 "Знос (амортизація) необоротних активів"
План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій суб'єктів малого підприємництва (затверджений наказом Міністерства фінансів України від 19.04.2001 р. N 186
)
План рахунків бухгалтерського обліку банків України (затверджений Постановою Правління Національного банку України від 17.06.2004 р. N 280
)
Рахунок 431 "Капітальні інвестиції в нематеріальні активи" Рахунок 443 "Капітальні інвестиції за основними засобами" Рахунок 4300 "Нематеріальні активи" Рахунок 4400 "Основні засоби" Рахунок 4500 "Інші необоротні матеріальні активи" Рахунок 4309 "Накопичена амортизація нематеріальних активів" Рахунок 4409 "Знос основних засобів" Рахунок 4509 "Знос інших необоротних матеріальних активів"
Порядок застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі (затверджений наказом Міністерства фінансів України від 29.12.2015 р. N 1219)Рахунок 13 "Капітальні інвестиції" Рахунок 16 "Виробництво" (у частині витрат на будівництво житла для подальшого продажу (передачі))Рахунок 10 "Основні засоби" Рахунок 11 "Інші необоротні матеріальні активи" Рахунок 12 "Нематеріальні активи"Рахунок 14 "Знос (амортизація) необоротних активів"
5. Показники форм N 2-інвестиції (річна) (розділ 1 - 4) та N 2-інвестиції (квартальна) (розділ 1 - 2) не включають інформації щодо податку на додану вартість (далі - ПДВ).
6. Значення показників форми (одиниці вимірювання - тисячі гривень) мають формат представлення у цілих числах.
7. За відсутності даних відповідні рядки (графи) форм N 2-інвестиції (річна) та N 2-інвестиції (квартальна) вміщують прочерки.
II. Показники щодо розподілу капітальних інвестицій за видами активів
(розділ 1 форм N 2-інвестиції (річна) та N 2-інвестиції (квартальна))
1. Графа 1 "Обсяг капітальних інвестицій, освоєних у звітному році/ кварталі" містить дані щодо фактично освоєних (використаних) обсягів капітальних інвестицій у нефінансові активи, до яких належать інвестиції у нові та існуючі матеріальні та нематеріальні активи, які були придбані, у тому числі за договором фінансового лізингу, або створені для власного використання зі строком служби більше одного року, уключаючи невироблені активи (земля, авторські права, ліцензії, патенти, гудвіли тощо), витрати, які пов’язані з поліпшенням об’єкта, що призводять до збільшення його строку служби або виробничої потужності, а також витрати на будівництво житла для подальшого продажу (передачі). Дані графи 1 дорівнюють сумі даних граф 2, 4, 5, 6 цього розділу.
Інформація щодо придбаних активів містить дані щодо фактично сплаченої вартості з урахуванням витрат на транспортування та монтаж, плати за митне оформлення товарів і транспортних засобів, податків, оплати послуг юристів, оцінювачів, агентів з нерухомості. Витрати на придбання активів за договором фінансового лізингу містяться у звіті лізингоодержувача та можуть уважатися складовою обсягів капітальних інвестицій, при цьому до них входить повна ринкова вартість активу, що зазначена в договорі, без урахування частини внесків, що відповідає платежам за відсотками. Інформація щодо вартості зазначених активів міститься у формі за той рік, у якому їх залучили до виробничого процесу.
Графа 1 "Обсяг капітальних інвестицій, освоєних у звітному році/ кварталі" не включає:
витрати на придбання матеріальних та нематеріальних активів з метою їх подальшого перепродажу, крім витрат на будівництво житла для подальшого продажу (передачі);
вартість отриманих на безоплатній основі матеріальних та нематеріальних активів;
авансові платежі для фінансування будівництва та придбання обладнання;
витрати на технічне обслуговування та поточні ремонти;
витрати на придбання обладнання та устаткування (яке потребує монтажу), що міститься на складі й у звітному періоді не передане в монтаж;
витрати на придбання обладнання й устаткування (яке не потребує монтажу), що не введено в експлуатацію у звітному періоді.
3. Графа 2 "Витрати на придбання та створення нових активів" містить дані щодо обсягів інвестицій у придбання та створення нових активів, у тому числі на нове будівництво, придбання та виготовлення власними силами (господарським способом) нових машин, обладнання, транспортних засобів, придбання об'єктів незавершеного будівництва, довгострокових біологічних активів, нематеріальних активів. Ця графа вміщує дані щодо витрат на придбання активів, що були у використанні в інших країнах та вперше використовуються на території України.
4. Графа 3 "Із графи 2 - витрати на створення нових активів власними силами (господарським способом)" містить дані щодо витрат на створення нових активів господарським способом, до якого належать роботи, виконані власними силами респондента.
5. Графа 4 "Витрати на придбання активів, які були у використанні" містить дані щодо обсягів інвестицій у придбання активів, що були у використанні в інших суб'єктів господарювання, за винятком активів, що були у використанні в інших країнах і вперше використовуються в Україні.
6. Графа 5 "Витрати на капітальний ремонт" містить дані щодо обсягів інвестицій у капітальний ремонт, тобто витрат, пов’язаних з поліпшенням об’єкта, що призводить до збільшення майбутніх економічних вигод, первинно очікуваних від використання об’єкта, на суму яких збільшується первісна вартість основних засобів (будівель, споруд, машин і обладнання, транспортних засобів тощо). Цей показник не включає витрати на технічне обслуговування та поточні ремонти активів.
7. Графа 6 "Витрати на поліпшення, вдосконалення, реконструкцію, модернізацію" містить дані щодо витрат на розширення, реконструкцію, модернізацію, вдосконалення активів та поліпшення земель.
8. Графа 7 "Із графи 1 - вартість активів придбаних за договором фінансового лізингу" містить дані щодо вартості активів, що використовуються на умовах договору фінансового лізингу за повною ринковою вартістю активу, що зазначена в договорі (без частини внесків, що відповідає платежам за відсотками), та які залучені до виробничого процесу у звітному періоді.
9. Рядок 100 уключає дані щодо фактично освоєних обсягів капітальних інвестицій у звітному періоді. Дані рядка 100 дорівнюють сумі даних рядків 110 та 130 цього розділу.
10. Рядок 110 уключає дані щодо обсягів капітальних інвестицій у матеріальні активи. Дані рядка 110 дорівнюють сумі даних рядків 111, 113, 114, 115, 117, 118, 119, 120, 121 цього розділу.
11. Рядок 111 містить дані щодо обсягів капітальних інвестицій у будівлі житлові. Цей рядок також містить витрати на будівництво житла, що будується для подальшого продажу (передачі), які за обліком витрат не належать до капітальних інвестицій респондента.
Для прикладу: до будівель житлових відносяться: будинки одно- та багатоквартирні масової забудови або підвищеної комфортності, житлові будинки готельного типу, котеджі, індивідуальні будинки, будинки садибного типу, дачні та садові будинки і житлові будинки для колективного проживання, включаючи будинки для людей похилого віку та інвалідів, студентів, дітей та інших соціальних груп (будинки для біженців, гуртожитки для робітників та службовців, гуртожитки для студентів та учнів навчальних закладів, сирітські будинки, притулки для бездомних тощо).
12. Рядок 112 містить дані щодо витрат з рядка 111 на будівництво житла, що будується з метою подальшого продажу або передачі у власність, які за обліком витрат не належать до капітальних інвестицій респондента.
13. Рядок 113 містить дані щодо обсягів капітальних інвестицій у будівлі нежитлові: готелі, ресторани та подібні будівлі, офісні та торговельні будівлі, будівлі транспорту та засобів зв’язку, промислові будівлі та склади, будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення, інші нежитлові будівлі відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Держстандарту України від 17 серпня 2000 року N 507 (далі - ДК БС), який розміщено на веб-сайті Держстату (www.ukrstat.gov.ua) у розділі "Методологія та класифікатори"/"Класифікатори"/"Державний класифікатор будівель та споруд (ДК БС)".
14. Рядок 114 містить дані щодо обсягів капітальних інвестицій в інженерні споруди: автостради, вулиці та дороги, залізниці, злітно-посадкові смуги, мости, естакади, тунелі та метро, порти, канали, греблі та інші водні споруди, магістральні трубопроводи, комунікації та лінії електропередачі, місцеві трубопроводи та комунікації, комплексні промислові споруди, споруди спортивного та розважального призначення, інші інженерні споруди відповідно до ДК БС.
15. Рядок 115 містить дані щодо обсягів інвестицій у технологічне, енергетичне, підйомно-транспортне та інше обладнання, машини, інструмент, інвентар, які не пов'язані безпосередньо з функціонуванням будівель (споруд), уключаючи витрати на їх монтаж. Цей рядок не включає витрати на придбання (створення) малоцінних необоротних матеріальних активів.
16. Рядок 116 містить дані щодо витрат з рядка 115 на електричне й електронне устаткування: електронно-обчислювальні та електричні машини й апаратура (комп'ютери, друкувальні пристрої тощо), устаткування для радіо, телебачення та зв'язку (телефонні апарати, телефакси тощо), медичні прилади (електродіагностична апаратура тощо), точні вимірювальні та оптичні пристрої тощо.
17. Рядок 117 містить дані щодо обсягів інвестицій у транспортні засоби: рухомий склад залізничного, водного, автомобільного транспорту (електровози, тепловози, паровози мотовози, мотодрезини, вагони, платформи, цистерни, теплоходи, пароплави, дизель-електроходи, буксири, баржі, барки, човни та судна службово-допоміжні, рятувальні, пристані, парусні судна, автомобілі вантажні та легкові, причепи, автосамоскиди, автоцистерни, автобуси, трактори-тягачі та інші), рухомий склад повітряного транспорту (літаки, вертольоти), гужового транспорту (вози, сани та інше), виробничого транспорту (електрокари, мотоцикли, моторолери, велосипеди, візки та інші), усі види спортивного транспорту.
18. Рядок 118 містить дані щодо обсягів інвестицій у придбання у власність згідно з чинним законодавством земельних ділянок і придбання природних ресурсів для подальшого видобутку нафти, газу тощо. У тому числі цей показник уключає витрати на придбання землі під будівництво житла, що будується з метою подальшого продажу (передачі) та за обліком витрат не належить до капітальних інвестицій респондента, а також дані щодо витрат на поліпшення земель за графою 6.
19. Рядок 119 містить дані щодо обсягів інвестицій у придбання або вирощування довгострокових біологічних активів рослинництва, що належать до сільськогосподарської діяльності, багаторічні насадження, які не пов'язані із сільськогосподарською діяльністю, тощо.
20. Рядок 120 містить дані щодо обсягів інвестицій у придбання або вирощування (створення) довгострокових біологічних активів тваринництва, у тому числі незрілих. Цей рядок не включає витрати на дорослих тварин і молодняк на відгодівлі та в нагулі, птицю, кроликів, дорослих тварин, що вибракувані з основного стада для реалізації.
21. Рядок 121 містить дані щодо обсягів інвестицій у придбання або створення (будівництво) власними силами інших необоротних матеріальних активів:
бібліотечних фондів;
малоцінних необоротних матеріальних активів;
тимчасових (нетитульних) споруд (крім витрат на зведення таких споруд, які замовник уключає в обсяги інвестицій у капітальне будівництво та оплачує);
інвентарної тари;
предметів прокату;
тварини, які не пов'язані із сільськогосподарською діяльністю;
витрати орендаря на поліпшення об'єкта операційної оренди тощо.
22. Рядок 122 містить дані щодо витрат із рядків 111, 113, 114 щодо вартості обладнання, що забезпечує функціонування будівель та інженерних споруд, уключаючи витрати на його монтаж: каналізації, опалення, газопостачання, освітлення, вентиляції та кондиціювання повітря, опалювальних котлів, радіаторів, калориферів, бойлерів та іншого санітарно-технічного обладнання, підйомників, ліфтів тощо.
23. Рядок 130 уключає дані щодо обсягів капітальних інвестицій у придбання та створення власними силами необоротних нематеріальних активів:
права користування природними ресурсами (надрами, іншими природними ресурсами, геологічною та іншою інформацією про природні ресурси), включаючи витрати на розробку корисних копалин;
права користування майном (земельною ділянкою, будівлею);
права на комерційні позначення (права на торговельні марки, комерційні (фірмові) назви);
права на об'єкти промислової власності (права на винаходи, патенти, ліцензії, концесії, промислові зразки, сорти рослин, породи тварин, ноу-хау тощо);
авторські та суміжні з ними права;
засоби програмного забезпечення та бази даних за умови використання їх понад один рік, у тому числі інвестиції в їх модернізацію або поліпшення;
розважальні програми та оригінали літературних і художніх творів тощо.
24. Рядок 131 містить дані щодо витрат з рядка 130 у придбання прав користування природними ресурсами (права користування надрами, іншими природними ресурсами, геологічною та іншою інформацією про природні ресурси) та прав користування майном (земельною ділянкою, будівлею).
25. Рядок 132 містить дані щодо витрат з рядка 131 у придбання права користування земельною ділянкою.
26. Рядок 133 містить дані щодо витрат з рядка 130 у придбання прав на комерційні позначення, об'єкти промислової власності, авторські та суміжні права, патенти, ліцензії, концесії тощо, включаючи витрати на їх створення власними силами.
27. Рядок 134 містить дані щодо витрат з рядка 130 у придбання або створення власними силами засобів програмного забезпечення та баз даних за умови використання їх понад один рік, у тому числі інвестиції в їх модернізацію або поліпшення.
28. Рядок 135 містить дані щодо витрат з рядка 130 на розвідку корисних копалин, що визнаються нематеріальним активом за умови визнання технічної можливості та/або економічної доцільності подальшого промислового видобутку розвіданих запасів.
29. Рядок 136 містить дані щодо витрат з рядків 118 та 130 на оплату послуг юристів, оцінювачів, агентів з нерухомості, які пов'язані з переходом прав власності на землю, та нематеріальні активи (авторські права, ліцензії, патенти, гудвіли тощо).
30. Рядок 137 містить дані щодо витрат з рядка 130 у придбання або створення власними силами розважальних програм і оригіналів літературних і художніх творів.
III. Показники щодо розподілу капітальних інвестицій за джерелами фінансування
(розділ 2 форм N 2-інвестиції (річна) та N 2-інвестиції (квартальна))
1. Рядок 210 уключає дані щодо обсягів інвестицій, фактично освоєних (використаних) за рахунок коштів державного бюджету.
2. Рядок 220 уключає дані щодо обсягів інвестицій, освоєних (використаних) за рахунок коштів бюджету Автономної Республіки Крим, коштів місцевих бюджетів, уключаючи кошти субвенцій з державного бюджету.
3. Рядок 230 уключає дані щодо обсягів інвестицій, освоєних (використаних) за рахунок власних коштів підприємств усіх форм господарювання, коштів, отриманих підприємством у результаті звичайної господарської діяльності, а також амортизаційних відрахувань із матеріальних та нематеріальних необоротних активів, нарахованих протягом звітного періоду.
4. Рядок 231 уключає дані щодо обсягів з рядка 230 щодо інвестицій, освоєних (використаних) за рахунок використаних амортизаційних відрахувань.
5. Рядок 240 уключає дані щодо обсягів інвестицій, освоєних (використаних) за рахунок кредитів банків (іноземних та вітчизняних), інших позик.
6. Рядок 241 уключає дані щодо обсягів з рядка 240 щодо інвестицій, освоєних (використаних) за рахунок кредитів іноземних банків.
7. Рядок 250 уключає дані щодо обсягів інвестицій, освоєних (використаних) за рахунок коштів інвестиційних компаній, фондів, крім тих, через які фінансується будівництво житла населенням.
8. Рядок 260 уключає дані щодо обсягів інвестицій, освоєних (використаних) за рахунок коштів іноземних інвесторів.
9. Рядок 270 уключає дані щодо обсягів інвестицій, освоєних (використаних) за рахунок коштів населення на будівництво житла, у тому числі через фонди фінансування будівництва та фонди операцій з нерухомістю. Цей рядок не включає обсяги інвестицій, освоєних за рахунок іпотечного кредитування.
10. Рядок 280 уключає дані щодо обсягів інвестицій, освоєних за рахунок інших джерел фінансування, не перерахованих у рядках 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270, зокрема надходження релігійних організацій, що спрямовані на придбання та/або створення для власного використання матеріальних та нематеріальних активів.
IV. Показники щодо вибуття й амортизації за окремими видами активів за видами активів
(розділ 3 форми N 2-інвестиції (річна))
1. Розділ 3 форми уключає інформацію щодо вартості основних засобів та нематеріальних активів, які знаходилися на балансі респондента, який звітує за розділом 1, та вибули у звітному році внаслідок продажу, передачі у фінансовий лізинг, безоплатної передачі та ліквідації, а також суми нарахованої амортизації (зносу) за звітний рік.
2. Графа 1 "Вартість проданих активів за рік" містить дані щодо вибуття активів унаслідок продажу за фактичною ціною продажу активів, що підлягає оплаті покупцем. Ця графа не містить даних щодо продажу (передачі) активів у фінансовий лізинг.
3. Графа 2 "Вартість активів, переданих у фінансовий лізинг за рік" містить дані щодо вибуття активів унаслідок передачі у фінансовий лізинг за вартістю активів, що зазначена в договорі фінансового лізингу. Ця графа не містить даних щодо частини внесків, що відповідають платежам за відсотками.
4. Графа 3 "Вартість активів, переданих безоплатно за рік" містить дані щодо вибуття активів унаслідок безоплатної передачі за справедливою вартістю з урахуванням переоцінки на момент здійснення операції за окремими видами активів.
5. Графа 4 "Вартість ліквідованих активів за рік" містить дані за ліквідаційною вартістю щодо активів, ліквідованих у звітному році: морально застарілих, зношених, пошкоджених унаслідок аварії, стихійного лиха (за умови, що їх відновлення та реалізація неможливі або економічно недоцільні), а також ліквідованих у зв’язку з новим будівництвом та реконструкцією.
6. Графа 5 "Із графи 4 - вартість активів, ліквідованих унаслідок аварії, стихійного лиха" містить дані щодо ліквідації активів унаслідок аварії, стихійного лиха (за умови, що їх відновлення та реалізація неможливі або економічно недоцільні).
7. Графа 6 "Амортизація за звітний рік" містить дані щодо суми нарахованої амортизації (зносу) за звітний рік за окремими видами активів.
8. Рядок 301 містить дані щодо вибуття й амортизації будівель житлових.
9. Рядок 302 містить дані щодо вибуття й амортизації будівель нежитлових.
10. Рядок 303 містить дані щодо вибуття й амортизації інженерних споруд.
11. Рядок 310 містить дані щодо вибуття й амортизації технологічного, енергетичного, підйомно-транспортного та іншого обладнання, машин, інструменту, інвентарю, яке не пов'язано безпосередньо із функціонуванням будівель (споруд).
12. Рядок 320 містить дані щодо вибуття й амортизації транспортних засобів.
13. Рядок 330 містить дані щодо вибуття земельних ділянок.
14. Рядок 340 містить дані щодо вибуття й амортизації прав користування природними ресурсами (права користування надрами, іншими природними ресурсами, геологічною та іншою інформацією про природні ресурси) та прав користування майном (земельною ділянкою, будівлею).
15. Рядок 341 містить дані щодо вибуття й амортизації з рядка 340 щодо прав користування земельною ділянкою.
16. Рядок 350 містить дані щодо вибуття й амортизації прав на комерційні позначення, об'єкти промислової власності, авторські та суміжні права, патенти, ліцензії, концесії тощо.
17. Рядок 360 містить дані щодо вибуття й амортизації засобів програмного забезпечення та баз даних за умови використання їх понад один рік.
18. Рядок 370 містить дані щодо вибуття й амортизації розважальних програм і оригіналів літературних і художніх творів.
19. Рядок 380 містить дані щодо амортизації витрат на розвідку корисних копалин.
V. Показники щодо витрат на будівельні та монтажні роботи за окремими видами будівель і споруд
(розділ 4 форми N 2-інвестиції (річна))
1. Розділ 4 форми уключає інформацію щодо витрат на будівельно-монтажні роботи, які виділяються із загального обсягу капітальних інвестицій на будівництво будівель (житлових та нежитлових), інженерних споруд та житла з метою подальшого продажу (передачі) (розділ 1 рядки 111 - 114 гр. 1) та розподіляються за окремими видами будівель та споруд відповідно до ДК БС.
2. Рядок 410 містить дані щодо витрат на будівельні та монтажні роботи при здійсненні будівництва будівель житлових, у тому числі гуртожитків. Рядки 411 - 413 містять показники витрат з рядка 410 за окремими видами житлових будівель.
3. Рядок 420 містить дані щодо витрат на будівельні та монтажні роботи при здійсненні будівництва будівель нежитлових, у тому числі готелів, ресторанів; будівель офісних, торговельних; будівель транспорту та зв'язку, промислових та складів; будівель для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення; інших будівель нежитлових. З них рядки 421 - 432 містять дані щодо витрат з рядка 420 за окремими видами будівель нежитлових.
4. Рядок 440 містить дані щодо витрат на будівельні та монтажні роботи при здійсненні будівництва інженерних споруд. Дані рядка дорівнюють сумі рядків 441, 444, 450 та 454.
Рядок 441 містить дані щодо витрат на будівельні та монтажні роботи при здійсненні будівництва транспортних споруд. Рядки 442, 443 містять дані щодо витрат з рядка 441 за окремими видами інженерних споруд.
Рядок 444 містить дані щодо витрат на будівельні та монтажні роботи при здійсненні будівництва трубопроводів, комунікацій та ліній електропередачі. Рядки 446, 447, 448, 449 містять дані щодо витрат з рядка 444 за окремими видами інженерних споруд.
Рядок 450 містить дані щодо витрат на будівельні та монтажні роботи при здійсненні будівництва комплексних промислових споруд. Рядки 451, 452, містять дані щодо витрат з рядка 450 за окремими видами інженерних споруд.
Рядок 454 містить дані щодо витрат на будівельні та монтажні роботи при здійсненні будівництва інших інженерних споруд. Рядок 455 містить дані щодо витрат з рядка 454 на будівельні та монтажні роботи при здійсненні будівництва стадіонів та майданчиків для занять спортом на відкритому повітрі.
VI. Показники щодо податку на додану вартість
(розділ 5 форми N 2-інвестиції (річна))
1. Розділ 5 форми уключає інформацію щодо суми податку на додану вартість, сплачену респондентом у зв’язку з витратами на капітальні інвестиції (незалежно від того, чи є організація платником цього податку відповідно до чинного законодавства).
2. Графа 1 містить показник щодо суми податку на додану вартість сплаченої (урахованої в ціні придбання активів) у зв’язку з витратами на капітальні інвестиції.
3. Графа 2 містить показник з графи 1 щодо суми податкового кредиту з податку на додану вартість, понесеного у зв’язку із витратами на капітальні інвестиції.
4. Рядок 500 уключає дані щодо загальної суми податку на додану вартість, сплаченої (урахованої в ціні придбання активів) у зв’язку з витратами на капітальні інвестиції. Рядки 511 - 517, 534 містять дані щодо розподілу податку на додану вартість за окремими видами активів.
VII. Опис контролів показників форм
1. Правильність даних щодо капітальних інвестицій, наведених у формах N 2-інвестиції (річна) та N 2-інвестиції (квартальна), можна перевірити шляхом проведення арифметичного контролю:
Рядки та графи форм N 2-інвестиції (річна) та N 2-інвестиції (квартальна)Умови контролюРядки та графи форм N 2-інвестиції (річна) та N 2-інвестиції (квартальна)
Контролі всередині розділів
Розділ І
ряд. 100 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7=ряд. (110+130) гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
гр. 1 за усіма рядками=гр. 2+гр. 4+гр. 5+гр. 6 за усіма рядками
гр. 3 за усіма рядками< або =гр. 2 за усіма рядками
гр. 7 за усіма рядками< або =гр. 1 за усіма рядками
ряд. 110 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7=(ряд. 111+113+114+115+117+118+119+ +120+121) гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ряд. 112 гр. 2< або =ряд. 111 гр. 2
ряд. 116 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7< або =ряд. 115 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ряд. 122 гр. 2< або =ряд. (111+113+114) гр. 2
ряд. 130 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7< або =ряд. (131+133+134+135+137) гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ряд. 131 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7< або =ряд. 130 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ряд. 132 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7< або =ряд. 131 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ряд. 133 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7< або =ряд. 130 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ряд. 134 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7< або =ряд. 130 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ряд. 135 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7< або =ряд. 130 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ряд. 136 гр. 1< або =ряд. (118+130) гр. 1
ряд. 137 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7< або =ряд. 130 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Розділ ІІ
ряд. 231 гр. 1< або =ряд. 230 гр. 1
ряд. 241 гр. 1< або =ряд. 240 гр. 1
Міжрозділові контролі
ряд. 100 гр. 1=ряд. (210+220+230+240+250+260+270+ +280) гр. 1
2. Правильність даних щодо вибуття й амортизації активів, витрат на будівельні та монтажні роботи за окремими видами будівель і споруд та податку на додану вартість наведених у формі N 2-інвестиції (річна), можна перевірити шляхом проведення арифметичного контролю:
Рядки та графи форма N 2-інвестиції (річна)Умови контролюРядки та графи форма N 2-інвестиції (річна)
Контролі всередині розділів
Розділ ІІІ
гр. 5 за усіма рядками< або =гр. 4 за усіма рядками
ряд. 341 гр.1, 2, 3, 4, 5, 6< або =ряд. 340 гр. 1, 2, 3, 4, 5, 6
Розділ ІV
ряд. 410 гр. 1> або =ряд. (411+412+413) гр. 1
ряд. 420 гр. 1> або =ряд. (421+422+423+428+ +429+430+431+432) гр. 1
ряд. 440 гр. 1=ряд. (441+444+450+454) гр. 1
ряд. 441 гр. 1> або =ряд. (442+443) гр. 1
ряд. 450 гр. 1> або =ряд. (451+452) гр. 1
ряд. 454 гр. 1> або =ряд. 455 гр. 1
Розділ V
гр. 2 за усіма рядками< або =гр. 1 за усіма рядками
ряд. 500 гр. 1, 2> або =ряд. (511+513+514+515+517+534) гр. 1, 2
Міжрозділові контролі
якщо Розділ 3> 0, торяд 100 гр. 1 повинен бути заповненим
якщо ряд. 111 гр. 1> 0, торяд. ряд. 410 гр. 1 може бути заповненим
якщо ряд. 113 гр. 1> 0, торяд. ряд. 420 гр. 1 може бути заповненим
якщо ряд. 114 гр. 1> 0, торяд. ряд. 440 гр. 1 може бути заповненим
ряд. 500 гр. 1<ряд. 100 гр. 1
ряд. 511 гр. 1<ряд. 111 гр. 1
ряд. 513 гр. 1<ряд. 113 гр. 1
ряд. 514 гр. 1<ряд. 114 гр. 1
ряд. 515 гр. 1<ряд. 115 гр. 1
ряд. 517 гр. 1<ряд. 117 гр. 1
ряд. 534 гр. 1<ряд. 134 гр. 1
3. Роз’яснення щодо заповнення форм державного статистичного спостереження N 2-інвестиції (річна) "Капітальні інвестиції, вибуття й амортизація активів" та N 2-інвестиції (квартальна) "Капітальні інвестиції" від 07.08.2014 р. N 18.1-12/23 є недійсними.
Директор департаменту статистики виробництваІ. С. Петренко