• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Розяснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 14-ЗЕЗ (квартальна) "Звіт про придбання (продаж) товарів для забезпечення життєдіяльності транспортних засобів, потреб пасажирів та членів екіпажу"

Державна служба статистики України | Розяснення від 21.07.2017 № 17.4-12/14
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 21.07.2017
  • Номер: 17.4-12/14
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 21.07.2017
  • Номер: 17.4-12/14
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
21.07.2017 N 17.4-12/14
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Державної служби статистики України
_____________ І. Є. Вернер
21 липня 2017 року
Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 14-ЗЕЗ (квартальна) "Звіт про придбання (продаж) товарів для забезпечення життєдіяльності транспортних засобів, потреб пасажирів та членів екіпажу"
І. Загальні положення
Роз’яснення містять інформацію щодо показників форми державного статистичного спостереження N 14-ЗЕЗ "Звіт про придбання (продаж) товарів для забезпечення життєдіяльності транспортних засобів, потреб пасажирів та членів екіпажу" (квартальна).
2. Форма включає дані про обсяги експортно-імпортних операцій з товарами для технічного забезпечення й експлуатації транспортних засобів (суден, літаків, поїздів, вантажних та легкових автомобілів тощо) та товарами для забезпечення потреб пасажирів та членів екіпажу (бортове харчування, товари першої потреби та довготривалого користування, медикаменти та інше), у морських та річкових портах, аеропортах, на залізничних і автобусних міжнародних вокзалах, заправних станціях, які здійснюють протягом звітного періоду юридичні особи - резиденти України (транспортні компанії, агентства, товариства тощо).
3. Показники форми відповідають документам первинного обліку, зокрема товарно-транспортним накладним, касовим ордерам, журналам реєстрації касових документів, касовим книгам, товарно-грошовим звітам тощо.
4. Значення показників відображені у кількісному вираженні (кілограмах) та вартісному вираженні (валюті контракту, у тисячах одиниць). Показники заповнюються з одним десятковим знаком.
5. За відсутності даних рядки (графи) звітів містять прочерк.
ІІ. Показники форми
1. У розділах 1 "Експорт товарів" та 2 "Імпорт товарів" міститься інформація стосовно експорту (імпорту) за звітний квартал товарів із забезпечення життєдіяльності транспортних засобів, потреб пасажирів та членів екіпажу.
2. Графи А, Б розділів 1 та 2 містять інформацію щодо назви та цифрового коду країни, з якою провадяться розрахунки за товари, згідно з Класифікацією країн світу.
3. У графах В, Г наводиться структура товарів, реалізованих (розділ 1) або придбаних (розділ 2) у портах, пароплавствах, аеропортах, на залізницях, автовокзалах і автозаправних станціях, а також безпосередньо на суднах, у літаках та поїздах. При цьому використовуються нижченаведені найменування товарів та відповідні локальні коди:
01 - товари для технічного призначення та експлуатації (заповнюються окремо за кожним видом палива):
0101 - дизельне паливо;
0102 - бензин;
0103 - мазут;
0104 - мастило;
0105 - гас;
0106 - інше паливо;
0107 - вода;
0108 - інші товари;
02 - продовольчі (товари, придбані для забезпечення харчування пасажирів та членів екіпажу);
03 - непродовольчі (товари першої потреби та довготривалого користування, медикаменти та інші).
4. Графи Д, Е розділів 1 та 2 включають інформацію щодо назви та цифрового коду валюти, за якою провадяться розрахунки, згідно з Класифікацією валют.
5. Графа 1 розділів 1 та 2 містить інформацію про кількість експортованих (імпортованих) товарів у натуральному вираженні (кілограмах).
6. Графа 2 розділу 1 містить інформацію про вартість експортованих товарів.
7. При звітуванні про експорт (розділ 1), коли відбувається забезпечення товарами іноземних транспортних засобів, членів екіпажу і пасажирів на території України, вартість їх відображається у звіті тих юридичних осіб, що мають стосунок до цього забезпечення, якщо на ці товари не оформлено митної декларації України.
8. Вартість експорту проставляється за умови поставки ФОБ, згідно з якою вартість товару визначається на кордоні країни-експортера за ринковими цінами товарів та складається із ціни виробника (без урахування податку на додану вартість), торговельних націнок, витрат із транспортування товарів до кордону та витрат, пов’язаних з навантаженням експортованого товару на судно.
9. Графа 2 розділу 2 містить інформацію про вартість імпортованих товарів.
10. При звітуванні про імпорт (розділ 2) включається вартість товарів (не оформлених вантажними митними деклараціями України), придбаних в іноземних портах транспортними компаніями та іншими підприємствами й організаціями - резидентами України для забезпечення функціонування транспортних засобів та потреб пасажирів і членів екіпажу.
11. Вартість імпорту заповнюється у звіті за умови поставки СІФ, згідно з якою до вартості товару включаються всі витрати покупця з їх придбання, транспортування, фрахтування і страхування таких товарів.
В. о. директора департаменту
статистики торгівлі Держстату
В. В. Кругляк