• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Методологічних положень з організації державних статистичних спостережень щодо зареєстрованих громадських об’єднань, професійних спілок, політичних партій та благодійних організацій та діяльності громадських організацій

Державна служба статистики України | Наказ від 03.01.2017 № 1
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 03.01.2017
  • Номер: 1
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 03.01.2017
  • Номер: 1
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
(Держстат)
НАКАЗ
03.01.2017 № 1
Про внесення змін до Методологічних положень з організації державних статистичних спостережень щодо зареєстрованих громадських об’єднань, професійних спілок, політичних партій та благодійних організацій та діяльності громадських організацій
Відповідно до підпункту 4 пункту 4, 9 Положення про Державну службу статистики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2014 року № 481, та з метою забезпечення доступності, гласності й відкритості статистичної інформації, її джерел і методології складання
НАКАЗУЮ:
1. Унести зміни, схвалені Комісією з питань удосконалення методології та звітної документації Держстату до Методологічних положень з організації державних статистичних спостережень щодо зареєстрованих громадських об’єднань, професійних спілок, політичних партій та благодійних організацій та діяльності громадських організацій (далі – Зміни до Методологічних положень), затверджених наказом Державної служби статистики України від 30 жовтня 2013 року № 332 (зі змінами), виклавши їх у новій редакції, що додаються.
2. Департаменту статистики послуг (Кармазіна О. О.) здійснювати методологічне та організаційне керівництво щодо впровадження та застосування у статистичній діяльності Змін до Методологічних положень, затверджених цим наказом.
3. Департаменту поширення інформації та комунікацій (Вишневська О. А.) забезпечити оприлюднення Змін до Методологічних положень, затверджених цим наказом, на офіційному веб-сайті Держстату.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Іщенка А. В.
ГоловaІ. Є. Вернер
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби
статистики України
30.10.2013 № 332 (зі змінами)
(у редакції наказу
Державної служби
статистики України
від 03.01.2017 № 1)
МЕТОДОЛОГІЧНІ ПОЛОЖЕННЯ З ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО СТАТИСТИЧНОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЩОДО ДІЯЛЬНОСТІ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
Передмова
Метою розроблення цих положень є:
визначення мети й основних характеристик державного статистичного спостереження;
визначення порядку проведення та розробки, поширення та використання результатів державного статистичного спостереження;
визначення загальної схеми й організації робіт із формування сукупності одиниць державного статистичного спостереження.
I. Загальні положення
Методологічні положення ґрунтуються на нормах Господарського та Цивільного кодексів України, законів України "Про державну статистику", "Про інформацію", "Про громадські об'єднання", наказів Держкомстату від 29.12.2009 № 498 "Про затвердження структури плану статистичного спостереження та глосарія до нього" та від 21.12.2009 № 481 "Про затвердження Положення про Реєстр статистичних одиниць та формування основ сукупностей одиниць статистичних спостережень за діяльністю підприємств".
II. Визначення термінів і основних понять
1. У цих Методологічних положеннях терміни вживаються у значеннях, що визначені законами України "Про державну статистику", "Про громадські об'єднання", наведених у Глосарії до плану статистичного спостереження, затвердженому наказом Держкомстату від 29.12.2009 № 498, та Положенні про Реєстр статистичних одиниць та формування основ вибірки сукупностей одиниць статистичних спостережень за діяльністю підприємств, затвердженому наказом Державного комітету статистики України від 16.12.2009 № 481.
III. Методологічні та організаційні аспекти проведення державного статистичного спостереження
1. Мета й основні характеристики державного статистичного спостереження
1) Метою проведення державного статистичного спостереження щодо діяльності громадських організацій, є отримання статистичної інформації щодо загальних відомостей, джерел надходжень та використання коштів громадської організації.
2) Основні характеристики державного статистичного спостереження наведено у додатку 1.
2. Форма державного статистичного спостереження
1) Для проведення державного статистичного спостереження щодо діяльності громадських організацій використовуються форма № 1-громадська організація (річна) "Звіт про діяльність громадської організації" з урахуванням роз’яснень щодо її заповнення.
2) Показники форми характеризують результати діяльності громадських організації в Україні.
3) У формі № 1-громадська організація (річна) відображаються дані про:
кількість членів на обліку громадських організацій;
суми надходження за джерелами та витрат коштів за напрямами.
3. Порядок проведення та розробки державного статистичного спостереження
1) Форму № 1-громадська організація (річна) органи державної статистики отримують на паперових носіях або в електронному вигляді.
2) Подання органам державної статистики електронного звіту здійснюється відповідно до Порядку подання електронної звітності до органів державної статистики, затвердженого наказом Держкомстату від 12.01.2011 № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.03.2011 за № 408/19146.
3) Одержану від респондентів первинну інформацію за формою № 1-громадська організація (річна) перевіряють на логічний і арифметичний контролі та в разі виявлення помилок після опрацювання з респондентами коригують та заносять до бази даних.
4) Уведення інформації, її обробка й узагальнення здійснюються із застосуванням програмного забезпечення.
5) За результатами розробки даних за формою державного статистичного спостереження № 1-громадська організація (річна) створюються архів та часові ряди даних з метою їх збереження.
6) Результати державного статистичного спостереження узагальнюються в таких розрізах:
на регіональному рівні: зведена інформація по всіх показниках, уключених до відповідної форми звітності, у розрізі районів і міст обласного підпорядкування;
на державному рівні: зведена інформація по всіх показниках, уключених до відповідної форми звітності, по країні у цілому й у розрізі регіонів.
7) За результатами розробки даних за формою державного статистичного спостереження щодо діяльності громадських організацій створюють архів та часові ряди даних з метою їх збереження.
8) При поширенні даних користувачам здійснюють контроль дотримання правил конфіденційності даних.
4. Поширення та використання результатів державного статистичного спостереження
1) Результати державного статистичного спостереження щодо діяльності громадських організацій використовуються при підготовці таких публікацій:
експрес-випуск "Результати діяльності громадських організацій в Україні";
доповідь "Діяльність громадських об’єднань в Україні";
статистичний бюлетень "Діяльність громадських об’єднань в Україні";
статистичний збірник "Україна у цифрах";
статистичний збірник "Статистичний щорічник України".
2) На запити користувачів відповідну статистичну інформацію надають у паперовому вигляді, на електронних носіях, засобами зв’язку, шляхом безпосереднього виписування в порядку та умовах, визначених Держстатом.
IV. Загальна схема й організація робіт із формування сукупності одиниць державного статистичного спостереження
1. Формування сукупності одиниць державного статистичного спостереження щодо діяльності громадських організацій, здійснюється щорічно на державному рівні. Критерії формування сукупності звітних одиниць наведено у додатку 2.
2. Джерелом інформації для формування сукупності звітних одиниць є Реєстр статистичних одиниць (РСО).
3. Звітними одиницями є керівні органи громадської організації зі статусом юридичної особи, легалізованої відповідно до Закону України "Про громадські об'єднання".
4. Державне статистичне спостереження щодо діяльності громадських організацій, є суцільним, тому генеральна сукупність у повному обсязі складає список звітних одиниць цього спостереження.
5. Сукупність одиниць державного статистичного спостереження щодо діяльності громадських організацій, не узгоджуються із сукупностями інших державних статистичних спостережень.
V. Конфіденційність
1. Для забезпечення встановлених законодавством гарантій перед респондентами у практиці проведення державного статистичного спостереження щодо діяльності громадських організацій реалізуються такі заходи щодо забезпечення конфіденційності статистичної інформації:
захист первинних даних, отриманих органами державної статистики від респондентів у ході проведення державного статистичного спостереження. Ці дані є державною власністю, охороняються Законом України "Про державну статистику" [2] і використовуються виключно для статистичних цілей;
надання статистичної інформації, отриманої за результатами спостереження, користувачам у зведеному знеособленому вигляді;
нерозповсюдження статистичних результатів, якщо є ризик розкриття конфіденційних даних. У випадках, якщо статистична інформація розрахована на базі занадто малої кількості одиниць (3 або менше) або якщо складається перевага однієї (80 і більше відсотків визначеного обсягу показника) або двох одиниць (90 і більше відсотків визначеного обсягу показника), зведені підсумки не оприлюднюються.
2. Для здійснення діяльності у сфері захисту конфіденційної статистичної інформації використовується також досвід статистичних служб європейських країн.
Заступник директора департаменту статистики послуг ДержстатуО. О. Кармазіна
Додаток 1
до Методологічних положень
(пункт 1 розділу ІІІ)
Характеристика державного статистичного спостереження щодо діяльності громадських організацій
Вид державного статистичного спостереження:
– за ступенем охоплення одиницьСуцільне
– за часом реєстрації данихПоточне
Організаційна форма державного статистичного спостереженняСтатистична звітність
Спосіб проведення державного статистичного спостереженняДокументальний облік
Одиниця державного статистичного спостереженняПідприємство
Респондент державного статистичного спостереженняЮридична особа
Органи, які здійснюють проведення державного статистичного спостереженняДержстат, територіальні органи Держстату
Місце проведення державного статистичного спостереженняРегіони України
Національні та статистичні класифікатори, що використовуються при проведенні державного статистичного спостереженняКІСЕ, КВЕД, КОПФГ, КОАТУУ
Заступник директора департаменту статистики послуг ДержстатуО. О. Кармазіна
Додаток 2
до Методологічних положень
(розділ IV)
Критерії формування сукупності звітних одиниць державного статистичного спостереження щодо діяльності громадських організацій
№ п/пНазва критеріївКласифікаціїОзнаки критеріїв формування
1.Інституційний сектор економікиКІСЕS.151 "Приватні некомерційні організації, що обслуговують домашні господарства"
2.Тип статистичної одиниціДовідник типів статистичних одиницьПідприємство
3.Організаційно-правова форма господарюванняКОПФГ815
4.Вид економічної діяльностіКВЕД94.11; 94.12; 94.99
5.Територіальні одиниціКОАТУУВідповідно до адміністративно- територіального устрою
6.Розмір підприємстваДовідник ознак розміру підприємствНезалежно від розміру
7.xОзнака економічної діяльностіАктивне
Заступник директора департаменту статистики послуг ДержстатуО. О. Кармазіна