• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні

Національний банк України  | Постанова від 19.02.2007 № 52
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 19.02.2007
  • Номер: 52
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 19.02.2007
  • Номер: 52
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
19.02.2007 N 52
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 березня 2007 р.
за N 229/13496
Про внесення змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні
Відповідно до статей 55, 58 Закону України "Про Національний банк України" та статей 30, 66 Закону України "Про банки і банківську діяльність", з метою підвищення ефективності та забезпечення стабільної діяльності банків України Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Унести до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 28.08.2001 N 368 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26.09.2001 за N 841/6032 (зі змінами), такі зміни:
1.1. У главі 1 розділу II:
у пункті 1.4:
підпункт "в" викласти в такій редакції:
"в) підтверджена аудитором (аудиторською фірмою) за результатами звітного фінансового року відповідно до статті 69 Закону України "Про банки і банківську діяльність" сума збільшення (за результатами переоцінки) вартості основних засобів, які є власністю банку і належать до нерухомого майна (нежитлові будівлі, приміщення), що забезпечує технологічне здійснення банківських функцій (тобто використовується для здійснення операцій, визначених статтею 47 Закону України "Про банки і банківську діяльність").
Повідомлення про суму збільшення вартості основних засобів, яку включено до регулятивного капіталу, банки зобов'язані подати Національному банку не пізніше п'яти робочих днів з часу такого включення.
У розрахунку нормативу адекватності регулятивного капіталу/ платоспроможності (Н2) до часу підтвердження аудитором (аудиторською фірмою) результату переоцінки основних засобів сума збільшення вартості основних засобів не враховується";
у підпункті "г":
перше речення викласти в такій редакції: "результат поточного року (прибуток), що зменшений на суму доходів, неотриманих понад 30 днів з дати їх нарахування (крім доходів за державними цінними паперами та цінними паперами, емітованими Національним банком)";
доповнити підпункт реченням такого змісту: "Сума неотриманих понад 30 днів нарахованих доходів повинна надалі відображатися відповідно до Правил бухгалтерського обліку доходів і витрат банків України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 18.06.2003 N 255 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 11.07.2003 за N 583/7904 (зі змінами), Положення про порядок формування та використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями банків, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 06.07.2000 N 279 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.08.2000 за N 474/4695 (зі змінами), Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств";
абзац четвертий пункту 1.8 виключити.
1.2. У розділі VI:
пункт 1.14 глави 1 доповнити новим абзацом десятим такого змісту:
"строк сплати відсотків за користування кредитом не визначений або передбачений в кінці строку дії кредитного договору".
У зв'язку з цим абзаци десятий - п'ятнадцятий уважати відповідно абзацами одинадцятим - шістнадцятим;
в абзаці першому пункту 2.5 глави 2 слова "і проводить беззбиткову діяльність протягом останніх трьох місяців" виключити.
2. Департаменту інформатизації (А.С.Савченко) і Департаменту методології банківського регулювання та нагляду (Н.В.Іваненко) унести відповідні зміни до програмного комплексу автоматизованого розрахунку економічних нормативів.
3. Департаменту методології банківського регулювання та нагляду (Н.В.Іваненко) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома структурних підрозділів, територіальних управлінь Національного банку України, а також банків для керівництва та використання в роботі.
4. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови В.Л.Кротюка, Департамент банківського регулювання і нагляду (В.О.Зінченко) та начальників територіальних управлінь Національного банку України.
Голова В.С.Стельмах