• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інструкція щодо заповнення форми звітності № 20 «Звіт юридичної особи незалежно від її організаційно-правової форми та фізичної особи - підприємця, які провадять господарську діяльність із медичної практики, за 20___ рік"

Міністерство охорони здоровя України  | Інструкція, Перелік від 10.07.2007 № 378
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Інструкція, Перелік
  • Дата: 10.07.2007
  • Номер: 378
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Інструкція, Перелік
  • Дата: 10.07.2007
  • Номер: 378
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
10.07.2007 N 378 ( z1009-07 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 вересня 2007 р.
за N 1018/14285
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми звітності N 20 "Звіт лікувально-профілактичного закладу за 20___ рік"
1. Загальні положення
Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми звітності N 20 "Звіт лікувально-профілактичного закладу за 20__ рік" (далі - форма N 20).
1.1. У лікувально-профілактичних закладах, що мають у своєму складі як стаціонари, так і поліклінічні відділення включно з закладами, які здійснюють тільки консультативний прийом хворих, заповнюються всі розділи звіту.
1.2. Самостійні амбулаторно-поліклінічні заклади заповнюють розділ II "Діяльність поліклініки (амбулаторії), диспансеру, консультації", а лікувально-профілактичні заклади, які надають стаціонарну допомогу, - розділ III "Діяльність стаціонару".
1.3. Відповідно до Закону України "Про охорону дитинства" дитиною є особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно із законом, застосованим до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.
Ураховуючи особливості фізіологічного розвитку дітей, у формі N 20 та цій Інструкції, особи віком до 18 років поділяються на дві вікові групи, а саме: на дітей віком 0-14 років включно (14 років 11 місяців і 29 днів) (далі - діти віком 0-14 років включно) та дітей віком 15-17 років включно (17 років 11 місяців і 29 днів) (далі - діти підліткового віку 15-17 років включно), з них юнаки - це діти віком 15-17 років включно (далі - юнаки віком 15-17 років включно).
1.4. Особи, що проживають у містах і селищах міського типу, уважаються мешканцями міста незалежно від того, де вони працюють чи навчаються.
1.5. Шифри хвороб у табл. 3220 указуються відповідно до Міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я Десятого перегляду (далі - МКХ-10), прийнятої 43 Всесвітньою асамблеєю охорони здоров'я 1 січня 1993 року, відповідно до Статуту Всесвітньої Організації охорони здоров'я, прийнятого Міжнародною конференцією охорони здоров'я 19.06.46, підписаною Українською РСР 03.04.48.
2. Порядок заповнення звіту
2.1. Форму N 20 заповнюють відповідальні особи лікувально-профілактичних закладів, які обслуговують доросле та дитяче населення, незалежно від їхнього підпорядкування, форми власності:
- однопрофільні, багатопрофільні та спеціалізовані лікарні, а саме: обласні, міські, центральні районні, районні, дільничні, інфекційні, туберкульозні, психіатричні, наркологічні лікарні, лікарні швидкої медичної допомоги, пологові будинки, диспансери всіх профілів, клініки науково-дослідних інститутів та медичних навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, патолого-анатомічні бюро, лепрозорій, обласні територіальні центри екстреної медичної допомоги, госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни; консультативно-діагностичні центри та інші;
- самостійні амбулаторно-поліклінічні заклади, а саме: бюджетні та госпрозрахункові поліклініки, амбулаторії, пункти охорони здоров'я (далі - здоровпункти), стоматологічні поліклініки та інші.
2.2. Форму N 20 не заповнюють центри служби крові (станції переливання крові), станції швидкої медичної допомоги, бюро судово-медичної експертизи, санітарно-епідеміологічні заклади, центри здоров'я, фельдшерсько-акушерські пункти.
2.3. В адресній частині звіту чітко та без скорочень указуються найменування й тип закладу (дільнична, районна, міська, обласна лікарня, міжрайонний диспансер, амбулаторія загальної практики - сімейної медицини тощо), його фактичне місцезнаходження.
2.4. Медико-санітарні частини (далі - МСЧ) зазначають назву підприємства та міністерства, у підпорядкуванні якого вони перебувають, а також тип МСЧ (обслуговують тільки працюючих чи частково й населення) та кількість дорослого і дитячого населення.
2.5. Клініки медичних навчальних закладів III-IV рівнів акредитації вказують їх повну назву, клінічні лікарні, крім назви лікарні, - назву навчального закладу, академії післядипломної освіти або науково-дослідного закладу, клінічною базою яких вони є.
2.6. Якщо в складі лікарні перебуває декілька поліклінік, то в паспортній частині обов'язково має бути зазначено їх кількість.
2.7. Заповнення таблиць 1001-1006 "Заклад та його підрозділи"
2.7.1. У табл. 1001 "Відділення (кабінети) в амбулаторно-поліклінічних закладах та лікувально-діагностичних підрозділах" зазначається кількість закладів, у складі яких перебувають ті чи інші відділення (кабінети). Не відображаються в зазначеній таблиці спеціалізовані диспансери (туберкульозні, онкологічні, ендокринологічні тощо), за винятком наркологічних диспансерів, які мають відповідні кабінети, а саме: наркологічні для підлітків, експертизи алкогольного сп'яніння, антиалкогольної пропаганди та профілактичної допомоги й госпрозрахункові наркологічні.
2.7.2. Відділення (кабінети) у звіті відображаються тільки за наявності певних умов, а саме: якщо їх передбачено відповідними наказами Міністерства охорони здоров'я України (далі - МОЗ), для них виділено приміщення, апаратуру, обладнання, у штатному розписі закладу передбачено посади відповідних спеціалістів, а також є фізичні особи, що їх займають, і проводиться відповідна робота. Наявність тільки апаратури, без спеціалістів і виділеного приміщення, не є ознакою наявності кабінету.
2.7.3. У рядку 34.0 "Госпрозрахункове наркологічне" відображається кількість кабінетів для анонімного платного лікування осіб з наркологічними розладами та проведення госпрозрахункових наркологічних профілактичних оглядів.
2.7.4. Кабінет лікувальної фізкультури (далі - ЛФК) указується в звіті за наявності в штатному розписі посади лікаря з ЛФК або інструктора з ЛФК (спеціаліста з вищою немедичною освітою) з проведенням відповідної роботи.
2.7.5. Відділення переливання крові указується у звіті в тому разі, якщо воно здійснює заготівлю крові.
2.7.6. За наявності відповідних спеціалістів в амбулаторно-поліклінічному закладі в звіті зазначаються: відділення (кабінет) загальної практики (сімейних лікарів), організоване відповідно до наказу МОЗ від 23.02.2001 N 72 "Про затвердження окремих документів з питань сімейної медицини"; алергологічний кабінет - згідно з наказом МОЗ від 09.03.2004 N 122 "Про подальший розвиток алергології в Україні"; імунологічний кабінет - відповідно до наказу МОЗ від 19.11.2002 N 422 "Про подальший розвиток клінічної імунології в Україні".
2.7.7. Більшість кабінетів, які зазначені в табл. 1001, - лікарські. Винятком є такі кабінети: оглядовий, для проведення щеплення, фізіотерапевтичний, електрокардіографії, клініко-діагностична лабораторія, які зазначаються у тих випадках, якщо в штатах для проведення відповідної роботи передбачені посади середнього медперсоналу.
2.7.8. Якщо клініко-діагностична лабораторія виконує, крім клінічних аналізів, будь-які інші (мікробіологічні, біохімічні тощо), то в переліку лабораторій указується тільки клініко-діагностична лабораторія, а в розділі IV звіту "Робота діагностичних відділень" - усі види проведених нею аналізів.
2.7.9. Зазначене вище поширюється і на бактеріологічні (мікробіологічні), серологічні (імунологічні) лабораторії та інші, які зазначені в переліку.
2.7.10. Клініко-діагностичними лабораторіями вважаються такі, що проводять загальноклінічні, гематологічні та інколи деякі види біохімічних та цитологічних аналізів тощо.
2.7.11. Біохімічними є лабораторії, які проводять загальні біохімічні, гормональні, ферментні, коагулогічні види аналізів.
2.7.12. Цитологічними є лабораторії, які проводять цитологічні види аналізів (ексфоліативна і пункційна цитологія).
2.7.13. Бактеріологічними (мікробіологічними) є лабораторії, які проводять мікробіологічні (бактеріологічні), іноді імунологічні (серологічні) види аналізів.
2.7.14. Серологічними (імунологічними) є лабораторії, які проводять імунологічні (серологічні) види аналізів.
2.7.15. Лабораторії, які не перелічені в паспортній частині звіту, ураховуються за відповідним профілем. Наприклад, гормональну, ферментну лабораторію вказують як біохімічну, гематологічну - як клініко-діагностичну тощо.
2.7.16. Спеціалізована лабораторія вважається самостійною, якщо, крім приміщення та обладнання, у штатному розписі передбачена посада завідувача спеціалізованої лабораторії.
2.7.17. У табл. 1002 "Пересувні" вказується кількість пересувних амбулаторій, стоматологічних, флюорографічних, мамографічних установок та клініко-діагностичних лабораторій, які вмонтовані в спеціальні автофургони.
2.7.18. У табл. 1003 "Інші підрозділи" вказується кількість аптек, молочних кухонь, пунктів збору грудного молока, які є в лікувально-профілактичних закладах, а також дані щодо лікувально-трудових майстерень (у тому числі для осіб з розладами психіки та поведінки, осіб з наркологічними розладами і хворих на туберкульоз), наркологічні фельдшерські пункти (у тому числі на підприємствах промисловості, сільського господарства, будівництва).
2.7.19. У табл. 1004 "Стаціонари, пансіонати" вказується кількість закладів, які мають відповідні спеціалізовані відділення.
2.7.20. У пунктах 1-2 вказується кількість самостійних відділень для інвалідів Великої Вітчизняної війни, які організовано відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я колишнього СРСР від 03.09.84 N 1015 та кількість ліжок у них.
2.7.21. У пунктах 3-4 вказується кількість відділень анестезіології та інтенсивної терапії, організованих згідно з наказами МОЗ від 08.10.97 N 303 "Про регламентацію діяльності анестезіологічної служби в Україні" (зі змінами) та кількість ліжок у них. У пункті 4 відображається лише кількість ліжок, розгорнутих понад кошторис.
2.7.22. У пунктах 5-8 відображається кількість наркологічних відділень та ліжок у них, у тому числі при підприємствах промисловості, сільського господарства, будівництва.
2.7.23. У пунктах 9-10 зазначається кількість кардіологічних відділень на 30 ліжок і більше за наявності у відділенні завідувача згідно з наказом МОЗ від 23.02.2000 N 33 "Про штатні нормативи та типові штати охорони здоров'я" (далі - наказ МОЗ від 23.02.2000 N 33).
2.7.24. У пунктах 11-12 указуються кількість відділень трансплантації та кількість ліжок у них.
2.7.25. У пунктах 13-17 указується кількість денних стаціонарів (при амбулаторно-поліклінічному закладі та вдома, організованих згідно з наказом МОЗ від 23.02.2000 N 33, у тому числі для дітей віком 0-17 років уключно, кількість ліжок) та пролікованих хворих.
2.7.26. У пунктах 18-21 наводиться кількість денних стаціонарів для осіб з розладами психіки та поведінки і осіб з наркологічними розладами та кількість пролікованих осіб, а також кількість місць у них. У відповідних пунктах відображається лише кількість ліжок (місць), розгорнутих понад кошторис.
2.7.27. У пункті 22 зазначається кількість місць у пансіонатах для приїжджих хворих.
2.7.28. У пунктах 23-25 указується кількість хворих, яким надано допомогу у відділеннях планово-консультативної допомоги при обласних закладах та територіальних центрах екстреної медичної допомоги.
2.7.29. У пункті 26 указується кількість сільських жителів, яким надано планово-консультативну допомогу.
2.7.30. У табл. 1005 "Стоматологічні кабінети" вказується кількість стоматологічних кабінетів, що діють при вищих навчальних закладах різних рівнів акредитації та системи профтехосвіти, загальноосвітніх навчальних закладах, промислових підприємствах тощо.
2.7.31. У табл. 1006 "Потужність (кількість відвідувань за зміну) поліклініки (поліклінічного відділення)" вказується планова потужність амбулаторно-поліклінічних закладів, яка вимірюється показником планової кількості відвідувань за зміну й заповнюється на підставі паспорта зазначеного закладу.
2.7.32. Якщо лікарні мають декілька амбулаторно-поліклінічних закладів, то відповідно до паспорта вказується планова потужність кожного з них окремо.
2.7.33. В окремих випадках зазначається сумарна планова потужність, якщо на заклад у цілому складено один паспорт.
2.8. Заповнення розділу I "Штати закладу на кінець звітного року"
2.8.1. У табл. 1100 "Штати закладу на кінець звітного року" відображається кількість посад лікарів та спеціалістів з вищою немедичною освітою, зубних лікарів, середнього медперсоналу, провізорів, фармацевтів, молодшого медперсоналу та іншого персоналу на кінець звітного року відповідно до штатного розпису, затвердженого в установленому порядку керівником лікувально-профілактичного закладу.
2.8.2. У таблиці не відображається кількість посад працівників станцій швидкої медичної допомоги, центрів служби крові (станцій переливання крові), ортопедичних (зубопротезних) відділень, санітарно-епідеміологічних закладів, судово-медичної експертизи, госпрозрахункових відділень (кабінетів), здоровпунктів та МСЧ на договірних засадах, фельдшерсько-акушерських пунктів (далі - ФАП), медико-соціальних експертних комісій, центрів здоров'я.
2.8.3. У графах 1 і 3 табл. 1100 вказується кількість штатних посад закладу на кінець звітного року згідно зі штатним розписом; у тому числі в графах 2 і 4 - зайняті посади - відповідно до їх фактичного заміщення на кінець звітного року та на підставі платіжної відомості за грудень місяць, де має бути відображено й тимчасово відсутніх спеціалістів (у зв'язку з хворобою, відпусткою, відрядженням); у графі 5 - фізичні особи основних працівників на зайнятих посадах - згідно з трудовими книжками.
2.8.4. Якщо поліклініка та стаціонар мають окремі допоміжні лікувально-діагностичні підрозділи (лабораторії, кабінети ЕКГ тощо), то дані щодо їх штатів зазначаються сумарно в загальній кількості посад у графах 1, 2 і 5, а в поліклініці - у графах 3 і 4.
2.8.5. У лікарнях, де в штатному розписі немає розподілу між поліклінікою, амбулаторією і стаціонаром, кількість персоналу відображається в цілому в закладі у графах 1, 2 і 5.
2.8.6. При заповненні табл. 1100 має бути враховано таке:
- відомості щодо кількості посад зазначаються в закладі в цілому, уключно з усіма структурними підрозділами;
- кількість посад однойменних спеціальностей лікарів і середнього медперсоналу, які передбачені в різних структурних підрозділах закладу, указуються в таблиці загальною кількістю (наприклад, посади акушерів-гінекологів у жіночій консультації, у пологовому або гінекологічному відділенні стаціонару; посади лікарів-лаборантів у клініко-діагностичній, біохімічній лабораторіях тощо).
2.8.7. При заповненні рядків 1-91 необхідно брати до уваги таке:
- кількість посад лікарів-геріатрів та профпатологів обліковується в рядку 3 "терапевти". У цьому самому рядку відображаються посади лікарів здоровпунктів;
- кількість посад лікарів пунктів (відділень) невідкладної медичної допомоги обліковується в рядку 3 "терапевти" або в рядку 51 "педіатри";
- кількість посад завідувачів відділень зазначається за відповідною спеціальністю;
- кількість посад лікарів-вірусологів та паразитологів указується в рядку 24 "інфекціоністи";
- кількість посад лікарів-комбустіологів та трансплантологів зазначається у рядку 30 "хірурги";
- кількість посад лікарів, що здійснюють вушне протезування, відображається у рядку 57 "отоларингологи", очне протезування - у рядку 55 "офтальмологи";
- кількість посад суднових лікарів відображається в рядку 91 "інші".
2.8.8. Якщо головний лікар або його заступник за сумісництвом займає штатну посаду в одному із структурних підрозділів закладу, то зайнята ним посада в цьому відділенні вказується за відповідною спеціальністю. Наприклад, якщо головний лікар поліклініки займає 0,5 посади рентгенолога, то дані щодо нього треба відобразити у двох рядках, а саме: у рядку "Керівники закладів та їх заступники" - 1,0 та в рядку "рентгенологи" - 0,5 посади.
2.8.9. Якщо в лікарнях до 25 ліжок та амбулаторіях, що їх розташовано в міських поселеннях та сільських місцевостях, є тільки одна фізична особа лікаря, без урахування лікаря-стоматолога, то дані щодо неї вказуються в рядку 85 "загальні" у графах 2, 4 як зайняті і графі 5 - фізичні особи незалежно від кількості посад, які вона займає.
2.8.10. Дані щодо кількості посад, що їх спеціально виділено закладу для лікарів-інтернів, зазначаються як зайняті в рядку 90 "інтерни" незалежно від того, за якою спеціальністю лікар проходить інтернатуру. Якщо інтерни зараховані на вакантні посади спеціалістів у закладі, то як зайняті ці посади також указуються у рядку "інтерни", а не за відповідною спеціальністю. Рядок 90 заповнюється у разі, якщо заклад виплачує лікарям-інтернам заробітну плату.
2.8.11. Усі посади лікарів у туберкульозних лікарнях та протитуберкульозних диспансерах (крім посад допоміжних відділень: рентгенологічного, фізіотерапевтичного, лабораторій тощо та спеціалістів-консультантів) зазначаються як посади фтизіатрів.
2.8.12. Усі посади лікарів онкологічних диспансерів і онкологічних лікарень (крім посад радіологів та інших посад допоміжних відділень, а також посад спеціалістів-консультантів) в онкологічних відділеннях і кабінетах інших лікарень та поліклінік зазначаються як посади лікарів-онкологів.
2.8.13. Якщо в закладі є лікарські посади, які не передбачені в переліку табл. 1100, то дані щодо їх кількості мають бути вказані в рядку 91 "інші" з розшифровкою цих спеціальностей. Сума даних рядків 2, 3, 6-8, 10-13, 15, 16, 18, 20, 22, 24, 26-30, 32-35, 37, 39, 41, 43, 44, 46, 47, 49, 51, 54, 55, 57, 59, 61, 63, 64, 66-70, 72, 74-77, 79, 80, 82-91 має дорівнювати даним рядка 1 за кожною з граф.
2.8.14. При заповненні даних щодо кількості фізичних осіб основних працівників у цілому в закладі на зайнятих посадах лікарів у графі 5 треба мати на увазі, що розподіл фізичних осіб лікарів за спеціальностями здійснюється відповідно до посади, яку він займає, а не за спеціальністю, яку одержав лікар після закінчення медичного університету або курсів клінічної ординатури. Як фізична особа кожний лікар указується за основною посадою тільки один раз незалежно від кількості посад, які він займає.
2.8.15. Якщо лікарську посаду займає спеціаліст з вищою немедичною освітою, то дані щодо нього, як штатні, так і зайняті, указуються за назвою посади лікаря, яку він займає (лікар-статистик, лікар-лаборант, лікар з ЛФК), а фізична особа вказується в підтабличному рядку табл. 1101.
2.8.16. У рядку 92 вказується кількість посад осіб з вищою немедичною освітою (логопедів, психологів, лаборантів, біологів, юристів), якщо їх передбачено штатним розписом. У рядку 92 не відображається кількість спеціалістів з вищою немедичною освітою, які займають лікарські посади.
2.8.17. У рядку 93 вказується кількість зубних лікарів. Якщо посаду зубного лікаря займає лікар-стоматолог, то як штатна посада вона обліковується у рядку 93, а як зайнята - у рядку 47. Якщо посаду лікаря-стоматолога посідає зубний лікар, то дані щодо кількості зайнятих посад вказуються в рядку 93.
2.8.18. Дані щодо кількості посад середнього медперсоналу вказуються у рядках 94-105 згідно з штатним розписом, відповідно до спеціальностей, що передбачено переліком у таблиці. Загальна сума посад середнього медперсоналу за окремими спеціальностями (рядки 94-105, за графами 1-5) має збігатися з даними рядка 94. Дані щодо кількості середнього медичного персоналу вказуються за зайнятою посадою незалежно від спеціальності середнього медичного працівника, який займає дану посаду, за наявності чи відсутності в нього закінченої середньої медичної освіти. Наприклад, якщо фельдшер за освітою займає посаду медичної сестри-анестезіолога або старшої медичної сестри, то у звіті його треба вказати в рядку 95 - "медичні сестри".
2.8.19. Якщо в лікувально-профілактичному закладі є середній медичний персонал, спеціальність якого не зазначено в переліку, то дані щодо кількості таких осіб треба вказати в рядку 105 - "інший медичний персонал". У цьому самому рядку вказуються дані про кількість інструкторів з трудової терапії та іншого середнього медперсоналу, спеціальності яких не зазначені в рядках 95-104.
2.8.20. У рядках 106 і 107 указується кількість посад спеціалістів аптек (провізорів, фармацевтів), які перебувають у складі лікувально-профілактичного закладу. Якщо штатна посада провізора тимчасово заміщена фармацевтом (особою без вищої фармацевтичної освіти), то як штатна посада вона вказується в рядку 106, а як зайнята - у рядку 107.
2.8.21. До посад молодшого медичного персоналу (рядок 108) слід відносити посади молодших медичних сестер (санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та інші), молодших медичних сестер з догляду за хворими та сестер-господинь відповідно до їх функціональних обов'язків.
2.8.22. У рядку 109 вказуються дані щодо кількості іншого персоналу закладу. У зазначеному рядку відображається кількість бухгалтерів, інженерно-технічного персоналу, економістів, медичних реєстраторів, дезінфекторів, завгоспів, працівників кухонь, водіїв тощо, які не вважаються медичним персоналом.
2.8.23. Підсумок даних рядків 1, 92, 93, 94, 106, 107, 108, 109 має збігатися з даними рядка 110 - "Усього посад" за кожною з граф.
2.8.24. Кількість посад може бути виражена як цілими, так і дробовими числами, а саме: 0,25, 0,75, 0,5 посади.
2.8.25. При заповненні табл. 1100 слід пам'ятати, що посади, які зайнято тимчасово відсутніми на кінець року працівниками (відпустка, відрядження, хвороба тощо), зазначаються як зайняті. Якщо ці посади тимчасово заміщені іншими особами, то вони вдруге як зайняті не вказуються. Тому кількість зайнятих посад у цілому в закладі (рядок 110, графа 2) не може перевищувати кількості штатних посад (рядок 110, графа 1).
2.8.26. У табл. 1103 "Лікарські та фельдшерські пункти охорони здоров'я" вказується кількість лікарських та фельдшерських пунктів, які перебувають у складі лікувально-профілактичних закладів (рядки 1 і 2) та, крім того, на договірних засадах (рядки 3 і 4), а також кількість зайнятих посад у них (лікарів, зубних лікарів, середнього медичного персоналу). Кількість посад медичних працівників пунктів охорони здоров'я, які зазначені в рядках 1 і 2, відображається в табл. 1100 "Штати закладу на кінець звітного року" на загальних підставах у відповідних рядках. Лікарі пунктів охорони здоров'я зазначаються в рядку 3 "терапевти".
2.8.27. У графах 1 і 2 табл. 1104 "Штати відділень на госпрозрахунку та спецкоштах" вказується відповідно кількість штатних і зайнятих посад, а в графі 3 - фізичних осіб основних працівників відділень (кабінетів) бюджетного закладу, які перебувають на госпрозрахунку та спецкоштах, а саме: у госпрозрахункових кабінетах профоглядів (оглядові кабінети, шоферські комісії), косметологічних кабінетах, госпрозрахункових наркологічних кабінетах, лікувально-трудових майстернях, водолікарнях, зубопротезних (ортопедичних) відділеннях (кабінетах), у МСЧ та здоровпунктах, що працюють на договірних засадах.
2.8.28. У рядках 1-8 штати розподіляються за найменуваннями посад. Якщо штатним розписом передбачено госпрозрахункові посади лікарів-психіатрів, лікарів-наркологів для проведення психіатричних, наркологічних оглядів та лікарів-наркологів для госпрозрахункового анонімного лікування наркологічних хворих, то дані щодо кількості зазначених посад відображаються в рядку 1 табл. 1104 і в тому числі - у табл. 1105, зазначається кількість штатних та зайнятих посад лікарів-наркологів госпрозрахункових наркологічних кабінетів.
Не відображаються в табл. 1104 штати працівників бань, гаражів, перукарень.
2.8.29. Дані щодо кількості посад, які зазначені в табл. 1104, не відображаються в табл. 1100.
2.8.30. Інформація щодо кількості посад самостійних госпрозрахункових поліклінік загального профілю відображається в табл. 1100, а число відвідувань у них - у табл. 2100. У госпрозрахункових стоматологічних поліклініках посади лікарів-стоматологів указуються у відповідних графах і рядках табл. 1100, кількість посад ортопедів у зубопротезних відділеннях (кабінетах) - у табл. 1104, а кількість відвідувань у них - у табл. 2700.
2.8.31. Табл. 1106, 1107 та 1108 "Діяльність пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги" заповнюють відповідальні особи амбулаторно-поліклінічних закладів, у складі яких є пункти (відділення) невідкладної медичної допомоги для обслуговування дорослого або дитячого населення.
2.8.32. Табл. 1106 "Штати (кількість)" заповнюється на підставі затвердженого штатного розпису. Кількість зайнятих посад указується відповідно до їхнього фактичного заміщення на кінець звітного року.
2.8.33. У рядках 1 і 2 табл. 1106 указується відповідно кількість штатних і зайнятих посад, а в рядку 3 - фізичних осіб на зайнятих посадах у цілому в закладі (графа 1) і в тому числі лікарів (графа 2) та середнього медичного персоналу (графа 3).
2.8.34. У рядку 3 відображається кількість фізичних осіб, місцем основної роботи яких є пункт (відділення) невідкладної медичної допомоги.
2.8.35. Штати табл. 1106 відображаються і в табл. 1100 за відповідними рядками. Кількість посад лікарів та фізичних осіб має бути відображена в табл. 1100, у рядку 3 "терапевти" або рядку 51 "педіатри".
2.8.36. У рядку 1 табл. 1107 "Виїзди" указується загальна кількість виїздів, виконаних пунктами (відділеннями) невідкладної медичної допомоги.
2.8.37. У рядку 2 із загальної кількості виконаних виїздів (рядок 1) указується кількість виїздів, здійснених до дорослих віком 18 років і старших.
2.8.38. У рядку 3 із загальної кількості виконаних виїздів (рядок 1) указується кількість виїздів, здійснених до дітей віком 0-17 років включно.
2.8.39. У графах 1-5 кількість виконаних викликів розподіляється за ознакою того, ким їх здійснено, а саме: населенням, передано станціями швидкої медичної допомоги, лікарями поліклініки або виклики здійснено для виконання призначених медичних процедур.
2.8.40. Таблиця заповнюється на підставі даних облікової форми N 115/о "Журнал запису звернень за невідкладною медичною допомогою", затвердженої наказом МОЗ від 05.08.99 N 197.
2.8.41. У табл. 1108 указується кількість осіб, яким надано амбулаторну допомогу у зв'язку з викликами населення медперсоналу пункту невідкладної медичної допомоги додому та під час самостійного звернення до нього. Таблиця заповнюється на підставі даних облікової форми N 074/о "Журнал реєстрації амбулаторних хворих", затвердженої наказом МОЗ від 05.08.99 N 197.
2.8.42. Дані табл. 1107 і 1108 відображаються також і в табл. 2100 за відповідними рядками та графами.
2.9. Заповнення розділу II "Діяльність поліклініки (амбулаторії), диспансеру, консультації"
2.9.1. Табл. 2100 заповнюється на підставі даних облікової форми N 039/о "Відомість обліку відвідувань у поліклініці (амбулаторії), диспансері, консультації, вдома", затвердженої наказом МОЗ від 28.01.2004 N 47 (далі - форма N 039/о).
2.9.2. У графі 1 указується загальна кількість відвідувань до лікарів усіх спеціальностей, уключно з профілактичними відвідуваннями, а також лікарів здоровпунктів, денних стаціонарів у поліклініці.
2.9.3. Якщо лікар-психіатр, лікар-нарколог проводять попередні, періодичні психіатричні (наркологічні) огляди й вони обліковуються в закладі як платні послуги (внески на доброчинність тощо), а в штатному розписі не передбачені госпрозрахункові посади зазначених спеціалістів, то відвідування з приводу оглядів також відображаються у табл. 2100.
2.9.4. Не вказується в табл. 2100 кількість відвідувань стоматологів та зубних лікарів (крім щелепно-лицьової хірургії), станцій швидкої медичної допомоги, а також відвідування лікарів допоміжних відділень (кабінетів), лікарів військкоматів, спеціалістів з вищою немедичною освітою.
2.9.5. До кількості відвідувань ураховуються відвідування лікарів кабінетів функціональної діагностики, фізіотерапії, лікувальної фізкультури, променевої терапії (рентгено- й гамма-терапевтичних), якщо процедура та обстеження проводяться безпосередньо лікарями та є відповідний запис у формі N 025/о "Медична карта амбулаторного хворого", затвердженої наказом МОЗ від 27.12.99 N 302 (далі - форма N 025/о).
2.9.6. У графах 4, 5, 6 табл. 2100 вказується кількість відвідувань з приводу захворювань дорослих та дітей віком 0-14 років включно та 15-17 років включно. Сума даних граф 4, 5, 6 має бути меншою за дані графи 1 за кожним з рядків - за рахунок профілактичних відвідувань.
2.9.7. У графі 7 відображається кількість відвідувань лікарями хворих удома (усього), з приводу захворювань до дітей віком 0-14 років включно - у графі 8, до дітей віком 15-17 років включно - у графі 9.
2.9.8. У графі 10 зазначається кількість профілактичних та патронажних відвідувань до дітей віком 0-14 років уключно.
2.9.9. У рядку 2 за всіма графами зазначається кількість відвідувань лікарів поліклініки (амбулаторії) сільськими жителями.
2.9.10. У табл. 2102 (пункт 1) указується загальна кількість відвідувань до лікарів у відділеннях (кабінетах) на госпрозрахунку та спецкоштах, уключно з кількістю відвідувань до лікарів-психіатрів і лікарів-наркологів на госпрозрахунку (госпрозрахункові психіатричні і наркологічні огляди, госпрозрахункове анонімне лікування наркологічних хворих), у тому числі відвідування в госпрозрахункових наркологічних кабінетах з приводу анонімного лікування наркологічних хворих та наркологічних профілактичних оглядів, стоматологічних. У тому числі із загальної кількості відвідувань лікарів у відділеннях на госпрозрахунку та спецкоштах указуються відвідування в госпрозрахункових наркологічних кабінетах (пункт 2), стоматологічних (пункт 3). Дані про такі відвідування у табл. 2100 не включаються.
2.9.11. До кількості госпрозрахункових відвідувань (табл. 2102) не входять зубопротезні відвідування. Стоматологічні госпрозрахункові відвідування зазначаються також у табл. 2700 (за відповідними рядками і графами).
2.9.12. У табл. 2103 (пункт 1) слід указувати кількість відвідувань до середнього медперсоналу на самостійному прийомі - усього: здоровпунктів, амбулаторно-поліклінічних закладів (лікарських амбулаторій) у період заміщення лікаря фельдшером, а також включно з відвідуваннями до акушерок оглядових кабінетів; у пункті 2 - у тому числі на здоровпунктах.
2.9.13. У табл. 2103 не відображається кількість відвідувань до ФАПів, які зазначаються у звітній формі N 24 "Звіт фельдшерсько-акушерського пункту за 20__ рік".
2.9.14. У табл. 2104 (пункт 1) указується кількість жінок 18 років і старших, які обстежені профілактично з метою виявлення онкозахворювання (у жіночих консультаціях, оглядових кабінетах, поліклініках, лікарських амбулаторіях) - усього, у тому числі (пункт 2) - в оглядових кабінетах; з цитологічним дослідженням (із п. 1) - (пункт 3).
2.9.15. Табл. 2400 "Пологова допомога вдома" заповнюється на підставі облікової форми N 032/о "Журнал запису пологової допомоги вдома", затвердженої наказом МОЗ від 27.12.99 N 302.
2.9.16. У рядку 1 графи 1 указується кількість усіх пологів, які прийняті вдома; у рядку 1 графі 2 - у тому числі в сільських жителів (жінок).
2.9.17. У рядку 2 графи 1 зазначається кількість випадків, коли породілля не була госпіталізована; у рядку 2 графи 2 - кількість негоспіталізованих сільських жителів (жінок).
2.9.18. У табл. 2401, у рядках 1-4, указуються дані щодо кількості новонароджених у жінок, які залишались після пологів удома.
2.9.19. Кількість народжених живими і мертвими (підсумок рядків 1 і 3 за графами 1 і 2) може збігатися з числом, зазначеним у рядку 2 табл. 2400, але може бути дещо більшою (за рахунок багатоплідних пологів).
2.9.20. Дані рядка 1 за графами 1 і 2 - "народилось живими" мають збігатися з даними рядка 4 за графами 1 і 2 - "вакциновано проти туберкульозу". У разі різниці необхідно подати письмове пояснення.
2.9.21. У табл. 2510 "Профілактичні огляди, проведені даним закладом" зазначаються дані щодо кількості оглядів населення, які проведені даним лікувально-профілактичним закладом, незалежно від того, де проживає оглянуте населення (у районі обслуговування чи поза ним).
2.9.22. Дані щодо кількості періодичних профілактичних оглядів окремих груп населення: дітей віком 15-17 років включно (рядки 1.0-1.5) заповнюються згідно з наказом МОЗ від 29.11.2002 N 434 "Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні"; відповідних категорій дорослого населення (18 років і старші) - (рядки 4.0-4.2), які підлягають періодичним медичним оглядам як працівники, зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці тощо - згідно з наказом МОЗ від 31.03.94 N 45 "Про затвердження Положення про порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій" (далі - наказ МОЗ від 31.03.94 N 45), а також інших категорій населення (рядок 4.3) - декретовані контингенти, які підлягають періодичним медичним оглядам згідно з наказом МОЗ від 23.07.2002 N 280 "Щодо організації медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб", а саме: працівники харчових, комунальних господарств, шкіл та дошкільних закладів, медичні працівники тощо. Рядком 5.0 виділяються профілактичні огляди сільських жителів - усього (з рядків 1.0, 3.0, 4.0).
2.9.23. Згідно з вищезазначеними наказами та інструкціями деякі контингенти населення підлягають періодичним медичним оглядам відповідно 1 раз на 2 роки, 1 раз на рік, 1 раз на 6 місяців.
2.9.24. Дані щодо кількості оглядів дітей віком 15-17 років уключно можуть не збігатися з даними форми N 31-здоров "Звіт про медичну допомогу дітям за 20__ рік", затвердженої наказом МОЗ від 19.09.2006 N 630, за рахунок тих, що перебувають під наглядом студенських поліклінік або поліклінік для дорослих.
2.9.25. Табл. 2510 заповнюється тільки тими лікувально-профілактичними закладами, які організовують і відповідають за проведення огляду відповідної категорії населення і не заповнюються спеціалізованими закладами, які можуть брати участь у цій роботі.
2.9.26. Попередні профілактичні огляди перед влаштуванням на роботу, які проводяться з метою виявлення протипоказань до роботи з тієї чи іншої професії, у числі періодичних оглядів не відображаються.
2.9.27. Дані графи 1 заповнюються на підставі облікової форми N 122/о "Список осіб, які підлягають періодичному медичному огляду", затвердженої наказом МОЗ від 31.03.94 N 45, і подаються в амбулаторно-поліклінічний заклад адміністрацією підприємств, навчального закладу тощо. Графа 2 заповнюється на підставі облікової форми N 131/о "Карта обліку диспансеризації", затвердженої наказом МОЗ від 27.12.99 N 302.
2.9.28. Дані рядка 1.0 за графами 1 і 2 мають збігатися з підсумком даних рядків 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5.
2.9.29. У рядку 1.1 відображаються дані щодо кількості профілактичних оглядів студентів вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації. При цьому слід урахувати, що Законом України "Про освіту" установлено чотири рівні акредитації. Перший рівень - технікуми, училища та інші, прирівнені до них вищі заклади освіти; другий рівень - коледжі, інші прирівнені до нього вищі заклади освіти (ліцеї, гімназії тощо); третій - четвертий рівні - залежно від наслідків акредитації: інститут, консерваторія, університет, академія.
2.9.30. У рядку 1.2 відображаються дані щодо кількості профілактичних оглядів учнів системи профтехосвіти; у рядку 1.3 - учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Загальноосвітніми навчальними закладами вважаються: середньоосвітні школи, школи-інтернати, санаторні школи-інтернати, у тому числі сімейного типу.
2.9.31. У рядках 4.0-4.3 зазначаються дані щодо кількості категорій дорослого населення віком 18 років і старші, які оглянуті профілактично в порядку періодичних оглядів.
2.9.32. Підсумок даних рядків 4.1, 4.2, 4.3 має збігатися або бути меншим за дані рядка 4.0 (за графами 1 і 2) за рахунок інших контингентів, які підлягають профілактичним оглядам згідно з наказом МОЗ від 31.03.94 N 45, але не відображені в рядках 4.1 і 4.2.
2.9.33. У табл. 2511, пункт 1, зазначаються дані щодо кількості дітей віком 15-17 років включно, які перебували протягом звітного року під диспансерним наглядом, у тому числі юнаків (яких було госпіталізовано, направлено на санаторно-курортне лікування, мали потребу в оперативному лікуванні, оперовано та які мали потребу в корекції зору). Таблиця заповнюється на підставі облікової форми N 025-1/о "Вкладний листок на підлітка до медичної карти амбулаторного хворого" та облікової форми N 030/о "Контрольна карта диспансерного нагляду", затверджених наказом МОЗ від 27.12.99 N 302 (далі - форма N 030/о).
2.9.34. У табл. 2512, 2513 вказуються дані щодо кількості профілактичних обстежень населення на туберкульоз (табл. 2512) та з метою виявлення хворих на сифіліс (табл. 2513), як у разі проведення диспансеризації населення, так і в разі огляду хворих, які звертаються в лікувальні заклади з приводу інтеркурентних захворювань, оглядів стаціонарних хворих, які госпіталізовані не в зв'язку з указаними захворюваннями або підозрою на них, оглядів неорганізованого населення та організованого контингенту, а саме: у школах, вищих навчальних закладах усіх рівнів акредитації, на підприємствах та установах.
2.9.35. У табл. 2512 (пункт 1) відображається кількість осіб, які оглянуті профілактично з метою виявлення хворих на туберкульоз як флюорографічно, так і методом туберкулінових проб - усього.
2.9.36. У пункті 2 зазначається кількість дітей віком до 14 років уключно, які обстежені методом туберкулінових проб.
2.9.37. У пункті 3 вказується кількість дітей віком 15-17 років включно, які оглянуті профілактично методом флюорографії. У пунктах 1-3 зазначаються особи, які оглянуті профілактично за основним методом, а саме: для дітей віком до 14 років включно основний метод є туберкулінові проби, для осіб віком 15 років і старших - метод флюорографії.
2.9.38. У пункті 4 зазначаються, крім того, діти віком 15-17 років включно, яким профілактично проведені лише туберкулінові проби.
2.9.39. У пункті 5 відображається кількість осіб, які проживають у сільській місцевості, що їх профілактично обстежено на туберкульоз як флюорографічно, так і методом туберкулінових проб (дітей віком до 14 років включно).
2.9.40. Дані табл. 2512 (пункт 1 мінус пункт 2) - профілактично оглянуте на туберкульоз доросле населення - мають бути звірені з даними табл. 4114, пунктом 1 - кількість профілактичних досліджень органів грудної клітки методом флюорографії. Різницю в даних необхідно пояснювати письмово.
2.9.41. Пункт 3 табл. 2512 - оглянуто профілактично на туберкульоз дітей віком 15-17 років уключно - слід звіряти з даними табл. 4114, пунктом 2 - числом флюорографічних досліджень у дітей даного віку.
2.9.42. У табл. 2513 відображається кількість усіх категорій населення, які профілактично оглянуті на сифіліс, уключно з вассерманізацією вагітних жінок та тих, які звернулися за направленнями для переривання вагітності, обстежені як методом мікрореакції з кардіоліпіновим антигеном, так і методом постановки серологічної реакції Вассермана.
2.9.43. Табл. 2513 заповнюється на підставі облікових форм: N 131/о "Карта обліку диспансеризації", затвердженої наказом МОЗ від 27.12.99 N 302, N 260/о "Журнал реєстрації серологічних досліджень", затвердженої наказом МОЗ від 04.01.2001 N 1.
2.9.44. Дані табл. 2513, пункту 1 - кількість осіб, які обстежені на сифіліс, мають бути меншими від даних табл. 4122, пункту 9 - кількість проведених на сифіліс серологічних реакцій.
2.9.45. У табл. 2510-2513 вказується кількість осіб, які були обстежені профілактично, а не кількість досліджень. Тому контингенти, які були обстежені щокварталу чи один раз на 6 місяців, відображаються у відповідних рядках тільки один раз незалежно від того, скільки разів протягом року вони були обстежені.
2.9.46. Табл. 2600 "Диспансерний нагляд за ветеранами війни" заповнюють усі лікувально-профілактичні заклади, які надають медичну допомогу зазначеному контингенту. У лікувально-профілактичних закладах табл. 2600 заповнюється лікарем, відповідальним за організацію медичного обслуговування інвалідів війни.
2.9.47. Рядки 1-6 відображають дані про диспансерний нагляд за учасниками бойових дій, інвалідами війни, учасниками війни, особами, що прирівняні до них за пільгами, протягом звітного року.
2.9.48. Таблиця заповнюється на підставі облікової форми N 025/о. Дані, щодо кількості вищезазначених контингентів мають бути порівнені з даними військкоматів та відділів соціального забезпечення.
2.9.49. У рядку 1 за графами 1-4 таблиці вказуються дані щодо кількості зазначених контингентів, які перебували на обліку на початок звітного року.
2.9.50. У рядку 2 наводиться кількість інвалідів війни, учасників війни, учасників бойових дій, осіб, які прирівняні до них за пільгами, узятих на облік протягом звітного року. Це особи, які відновили групу інвалідності, переїхали з іншої місцевості тощо.
2.9.51. У рядку 3 вказується кількість осіб зазначених вище категорій, які зняті з обліку протягом звітного року у зв'язку зі зміною місця проживання, смертю та зміною однієї категорії на іншу. Підсумок даних рядків 4, 5 за графами 1-4 має збігатися з даними рядка 3. Різницю в даних необхідно пояснювати письмово.
2.9.52. У рядку 6 за графами 1-4 відображається кількість осіб зазначених категорій, які перебували під диспансерним наглядом на кінець звітного року.
2.9.53. Дані рядка 6 за графами 1-4 мають дорівнювати балансу: підсумок даних рядків 1 і 2 (за графами 1-4) мінус дані рядка 3 (за графами 1-4). Різницю необхідно пояснювати письмово.
2.9.54. У рядках 7, 8 та 9 указується розподіл щодо кількості осіб зазначених категорій за групами інвалідності I, II, III за захворюваннями.
2.9.55. Підсумок даних рядків 7, 8, 9 має збігатися з даними рядка 6 за графою 2 "Інваліди війни".
2.9.56. У рядках 10-17 зазначаються відомості щодо кількості інвалідів війни та інших зазначених груп ветеранів, які перебувають під диспансерним наглядом у лікарів різних спеціальностей. Заповнюються рядки на підставі облікової форми N 030/о. Якщо хворий перебуває під диспансерним наглядом в одного спеціаліста з приводу декількох захворювань, такого хворого слід указувати за профілем спостереження у даного спеціаліста тільки один раз.
2.9.57. У рядку 19 відображаються дані щодо кількості інвалідів війни та інших зазначених груп ветеранів, які отримали у звітному році санаторно-курортне лікування незалежно від джерел одержання путівки.
2.9.58. Дані рядка 19 заповнюються на підставі облікових форм N 025/о, N 072/о та корінців санаторно-курортних карт.
2.9.59. У графі 1 "Учасники бойових дій" відображається кількість осіб, які брали участь у захисті Батьківщини як у період війни, так і у формуваннях у воєнний або мирний час.
2.9.60. У графі 4 "Особи, що прирівнені за пільгами" зазначається кількість осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
2.9.61. У табл. 2610 відображається кількість жінок, які використовують контрацепцію та які перебувають під наглядом лікувально-профілактичних закладів (з внутрішньоматковими спіралями та з використанням гормональної контрацепції).
2.9.62. Табл. 2700 "Робота стоматологічного (зуболікарського) кабінету" заповнюється на підставі облікових форм N 039-2/о "Щоденник обліку роботи лікаря-стоматолога (стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету)" (далі - форма N 039-2/о), N 039-3/о "Щоденник обліку роботи лікаря-ортодонта", затверджених наказом МОЗ від 05.02.2007 N 58 (далі - форма N 039-3/о).
2.9.63. Табл. 2700 заповнюють як бюджетні, так і госпрозрахункові стоматологічні відділення (кабінети). У рядках 1 і 2 зазначається кількість відвідувань з приводу захворювань, а також - профілактичної роботи сумарно, у тому числі у рядках 3 і 4 - у госпрозрахункових стоматологічних поліклініках, відділеннях (кабінетах).
2.9.64. У таблиці відображаються також дані щодо кількості відвідувань до стоматологів здоровпунктів, стоматологічних кабінетів вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації і системи профтехосвіти та загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), які прикріплені до поліклініки.
2.9.65. У табл. 2700 відображається кількість відвідувань до стоматологів і зубних лікарів - усього (графа 1), у тому числі сільських жителів (графа 2), первинних (графа 3), кількість санованих у порядку планової санації та за зверненнями (графа 4), а також профілактична робота порожнини рота (графи 5-7). У графі 8 слід зазначити відпрацьовані умовні одиниці працеємкості (УОП). У рядках 2, 4 відображаються дані щодо кількості відвідувань дитячого населення (віком 0-17 років включно) за всіма графами.
2.9.66. У самостійних госпрозрахункових стоматологічних поліклініках кількість відвідувань зазначається в табл. 2700 у рядках (1, 2, 3, 4) за відповідними графами.
2.9.67. Не відображається в табл. 2700 кількість відвідувань зубопротезних відділень (кабінетів).
2.9.68. У табл. 2701 указується кількість пролікованих зубів у звітному році з приводу карієсу - усього (пункт 1), у тому числі в дітей віком 0-17 років включно (пункт 2), з ускладненим карієсом (із п. 1) - усього (пункт 3), у тому числі в дітей віком 0-17 років включно (пункт 4) та проведено курс лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота - усього (пункт 5), у тому числі в дітей віком 0-17 років включно (пункт 6).
2.9.69. Таблиця заповнюється на підставі облікової форми N 039-2/о.
2.9.70. У табл. 2702 зазначається кількість осіб, які отримали зубні протези, апарати - усього (пункт 1), у тому числі сільські жителі - пункт 2. Дані пунктів 1-13 заповнюються на підставі облікової форми N 039-4/О "Щоденник обліку роботи лікаря-ортопеда", затвердженої наказом МОЗ від 15.05.2001 N 181.
2.9.71. У табл. 2703 відображається кількість осіб, які вперше оглянуті лікарем-ортодонтом, - усього (пункт 1), у тому числі діти віком 0-17 років включно (пункт 2). У пункті 3 - кількість осіб, які закінчили ортодонтичне лікування, - усього, у тому числі діти віком 0-17 років включно (пункт 4). У пункті 5 указується кількість виготовлених ортодонтичних апаратів - усього, з них знімних (пункт 6), незнімних (пункт 7). У пункті 8 зазначається кількість дітей віком 0-17 років включно, яким виготовлені протези, - усього, у тому числі знімних (пункт 9), незнімних (пункт 10). Кількість дітей, яким приписані профілактичні заходи, зазначаєтся в пункті 11. Таблиця заповнюється на підставі облікової форми N 039-3/о.
2.9.72. У табл. 2800 "Хірургічна робота амбулаторно-поліклінічного закладу (підрозділу)" вказується кількість операцій, проведених у поліклінічному закладі.
2.9.73. Таблиця формується на підставі облікової форми N 069/о "Журнал запису амбулаторних операцій", затвердженої наказом МОЗ від 27.12.99 N 302.
2.9.74. У рядку 1.0 указується загальна кількість проведених амбулаторних операцій. Окремими рядками (2.0-12.0) виділяються групи операцій.
2.9.75. Підсумок даних рядків 2.0-11.0 має збігатися з даними рядка 1.0 "Усього операцій".
2.9.76. У графі 1 за всіма рядками зазначається кількість проведених операцій - усього, у графі 2 - у тому числі сільським жителям.
2.9.77. У рядку 2.1 - "мікрохірургічні" відображається кількість операції з приводу:
- екстракції катаракти;
- глаукоми;
- кератопластики;
- відшарування сітківки;
- скловидного тіла;
- проникних поранень ока;
- операції на повіках, у тому числі з приводу доброякісних пухлин.
2.9.78. Підсумок даних рядків 2.2 та 2.3 має бути меншим або збігатися з даними рядка 2.1.
2.9.79. У рядку 4.0 "Операції на щелепно-лицьовій ділянці та ротовій порожнині" відображається кількість зубозбережувальних операцій, а саме: гемісекції коренів зубів, кістектомії, видалення екзостозів альвеолярного відростка, клаптеві операції при пародонтиті, видалення доброякісних новоутворень слизової оболонки ротової порожнини, альвеолярного відростка і щелеп; видалення невеликих доброякісних новоутворень шкіри та підшкірної клітковини, а саме: ліпом, фібром, атером, епідермальних кіст, кератоакантом тощо; хірургічна обробка невеликих ран щелепно-лицьової ділянки, розрізування абсцесів при хронічних періодонтитах тощо. Не зазначається у даному рядку кількість видалених зубів та коренів.
2.9.80. У рядку 5.0 "Операції на судинах" не відображається кількість операцій з приводу геморою та варикоцеле. Їх слід указувати в рядку 11.0 "Інші"; кількість вилучених лімфовузлів також наводиться в рядку 11.0.
2.9.81. У рядку 6.0 "Операції на органах черевної порожнини" відображається: кількість вилучених поліпів шлунка, лапароскопія, грижесічення незащемленої грижі тощо.