• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інвестиції

від 28.09.2020
Редакції
Реквізити
  • Дата: 28.09.2020
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Дата: 28.09.2020
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
Інвестиції
Інвестиції
- господарські операції, які передбачають придбання основних засобів, нематеріальних активів, корпоративних прав та/або цінних паперів в обмін на кошти або майно. Інвестиції поділяються на:
а) капітальні інвестиції
- господарські операції, що передбачають придбання будинків, споруд, інших об'єктів нерухомої власності, інших основних засобів і нематеріальних активів, що підлягають амортизації відповідно до норм цього Кодексу;
б) фінансові інвестиції
- господарські операції, що передбачають придбання корпоративних прав, цінних паперів, деривативів та/або інших фінансових інструментів. Фінансові інвестиції поділяються на:
прямі інвестиції
- господарські операції, що передбачають внесення коштів або майна в обмін на корпоративні права, емітовані юридичною особою при їх розміщенні такою особою;
портфельні інвестиції
- господарські операції, що передбачають купівлю цінних паперів, деривативів та інших фінансових активів за кошти на фондовому ринку або біржовому товарному ринку;
в) реінвестиції
- господарські операції, що передбачають здійснення капітальних або фінансових інвестицій за рахунок прибутку, отриманого від інвестиційних операцій.
ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ (ст.14) м. Київ, 2 грудня 2010 року N 2755-VІ
Інвестиціями у сфері господарювання визнаються довгострокові вкладення різних видів майна, інтелектуальних цінностей та майнових прав в об'єкти господарської діяльності з метою одержання доходу (прибутку) або досягнення іншого соціального ефекту.
ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ (ст.326) м.Київ, 16 січня 2003 року N 436-ІV
Інвестиціями є всі види майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об'єкти підприємницької та інших видів діяльності, в результаті якої створюється прибуток (доход) та/або досягається соціальний та екологічний ефект.
Такими цінностями можуть бути:
кошти, цільові банківські вклади, паї, акції та інші цінні папери (крім векселів);
рухоме та нерухоме майно (будинки, споруди, устаткування та інші матеріальні цінності);
майнові права інтелектуальної власності;
сукупність технічних, технологічних, комерційних та інших знань, оформлених у вигляді технічної документації, навиків та виробничого досвіду, необхідних для організації того чи іншого виду виробництва, але не запатентованих ("ноу-хау");
права користування землею, водою, ресурсами, будинками, спорудами, обладнанням, а також інші майнові права;
інші цінності.
Інвестиції, що спрямовуються на створення (придбання), реконструкцію, технічне переоснащення основних засобів, очікуваний строк корисної експлуатації яких перевищує один рік, здійснюються у формі капітальних вкладень.
ЗАКОН УКРАЇНИ ПРО ІНВЕСТИЦІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ (ст.1) м. Київ, 18 вересня 1991 року N 1560-XII
Інвестиції
- грошові, майнові, інтелектуальні цінності, що вкладаються в об'єкт підприємницької та інших видів діяльності з метою отримання прибутку або досягнення соціального ефекту; капітальні вкладення в розвиток виробництва чи у невиробничу сферу.
ЦЕНТРАЛЬНА СПІЛКА СПОЖИВЧИХ ТОВАРИСТВ УКРАЇНИ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ з аналізу і оцінки фінансового стану підприємств (розд.2) 28.07.2006 (див. текст)
Інвестиції
- всі види фінансових, матеріальних та інтелектуальних ресурсів, що використовуються для реалізації проекту реконструкції.
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ ПОСТАНОВА Про Порядок затвердження та коригування інвестиційної складової в тарифі на електричну енергію (Порядок, п.1.4) 18.07.2013 № 999
Інвестиції
- усі види фінансових, матеріальних та інтелектуальних ресурсів, що використовуються для реалізації проекту реконструкції.
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ ПОСТАНОВА Про затвердження Порядку затвердження та внесення змін до інвестиційної складової в тарифі на електричну енергію (Порядок, п.1.4) 23.02.2017 № 224
Інвестиції
- вкладені інвестором фінансові і матеріальні кошти в різні об'єкти діяльності, а також передані права на майнову та інтелектуальну власність з метою одержання прибутку (доходу) або досягнення соціального ефекту, якщо вони не вилучені з обігу або не обмежені в обігу відповідно до національного законодавства Сторін.
Конвенція про міждержавний лізинг (ст.1) м.Москва, 25 листопада 1998 року (див. текст)
Термін "інвестиції" означає будь-який вид активів та прав на території однієї Договірної Сторони, що знаходиться у власності або під прямим або непрямим контролем інвестора іншої Договірної Сторони та, що включає активи або права, що складаються або мають форму:
(а) рухомого та нерухомого майна та будь-яких інших майнових прав, таких як оренда, права утримання, застави;
(б) підприємства, або паїв, акцій та інших форм рівної участі у власності, а також облігацій, боргових зобов'язань та інших форм боргових часток у компанії, а також інших боргів та позик і цінних паперів, випущених будь-яким інвестором Договірної Сторони;
(в) грошових вимог або вимог на будь-які інші активи або виконання договірних зобов'язань, які мають економічну цінність;
(г) прав інтелектуальної власності, включаючи, але не виключно авторські права, торгові марки, патенти, промислові зразки та моделей і технічних (технологічних) процесів, ноу-хау, торгових таємниць, торгових найменувань та гудвілів;
(д) будь-яких прав, наданих законом, контрактом або ліцензіями чи дозволами, наданими згідно із законом, включаючи права на пошук, розвиток, видобування або використання корисних копалин, а також права здійснювати іншу економічну або комерційну діяльність або надавати послуги;
Термін "інвестиція" повинен також застосовуватись до "прибутків" утриманих з метою реінвестування та прибутків від "ліквідації", як цей термін визначено нижче.
Будь-яка зміна форми, в якій інвестовано або реінвестовано активи не впливатиме на характер інвестицій.
Угода між Урядом України та Урядом Держави Кувейт про сприяння та взаємний захист інвестицій (ст.1) м.Кувейт, 12 січня 2002 року (див. текст)
Термін "інвестиції" означає будь-який вид активів, інвестованих у відповідності до чинного законодавства Договірної Сторони, що приймає інвестицію на своїй території, і складаються, зокрема, але не виключно, з:
(а) рухомого та нерухомого майна та будь-яких інших майнових прав, таких як оренда, права утримання, застави та інших подібних прав;
(б) паїв, акцій та інших форм участі у власності;
(в) грошових вимог або вимог на будь-які інші вклади або виконання договірних зобов'язань, які мають грошову вартість;
(г) прав інтелектуальної власності, включаючи, але не виключно, авторські права, ліцензії, торгові марки, патенти, промислові проекти та моделі, торгові назви та гудвіл;
(д) будь-яких прав, наданих законом, контрактом або шляхом ліцензій або дозволів, наданих згідно із законом, включаючи права на пошук, видобуток або використання корисних копалин.
Будь-яка зміна форми, в якій інвестовано або реінвестовано активи, не впливатиме на характер інвестицій, якщо ця зміна не суперечить чинному законодавству приймаючої Договірної Сторони.
Угода між Урядом України та Урядом Султанату Оман про сприяння та взаємний захист інвестицій (ст.1) м.Маскаті, 14 січня 2002 року (див. текст)
"Інвестиції" означає будь-який вид встановлених або набутих активів, включаючи зміни форм таких інвестицій, відповідно до національного законодавства Договірної Сторони, на території якої зроблено інвестування, та включаючи, зокрема, але не виключно:
(і) рухоме та нерухоме майно, рівно як і інші права, такі як залог, права утримання або застави;
(іі) паї, акції і боргові зобов'язання компаній та будь-які інші подібні форми участі у компанії;
(ііі) грошові вимоги або право на вимоги виконання договірних зобов'язань, які мають грошову вартість;
(іv) права інтелектуальної власності, "гудвіл", технічні процеси та ноу-хау згідно з належним законодавством відповідної Договірної Сторони;
(v) ділові концесії, надані законом або за контрактом, включаючи концесії на пошук та видобування корисних копалин.
УГОДА між Урядом України та Урядом Республіки Індія про сприяння та взаємний захист інвестицій (ст.1) м.Київ, 1 грудня 2001 року (див. текст)
Термін "інвестиції" означає будь-який вид активів, інвестованих інвестором однієї Договірної Сторони на території держави іншої Договірної Сторони відповідно до законодавства останньої Договірної Сторони, та, зокрема, але не виключно, включає:
a) рухоме та нерухоме майно, як і будь-які інші права власності, такі як сервітути, гарантії, іпотека, порука та подібні права;
b) частки, акції, боргові зобов'язання юридичної особи або будь-які інші аналогічні форми участі в юридичній особі;
c) права (вимоги) стосовно грошей або будь-якого виконання зобов'язань згідно з контрактом, що має економічну цінність;
d) права інтелектуальної та промислової власності, такі як авторські права, товарні знаки, патенти, технічні процеси, ноу-хау і гудвіл;
e) будь-які права економічного характеру, надані згідно з законом або договором, такі як концесії на розвідку, розробку, видобутку та використання природних ресурсів.
УГОДАпро сприяння та взаємний захист інвестицій між Урядом України та Урядом Держави Катар (ст.1) м.Доха, 20 березня 2018 року ( див. текст )