• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про податок на промисел

Кабінет Міністрів України , Кабінет Міністрів України  | Декрет від 17.03.1993 № 24-93 | Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України , Кабінет Міністрів України
  • Тип: Декрет
  • Дата: 17.03.1993
  • Номер: 24-93
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Д Е К Р Е Т
КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
( Декрет втратив чинність на підставі Кодексу N 2755-VI від 02.12.2010, ВВР, 2011, N 13-14, N 15-16, N 17, ст.112 )
Про податок на промисел
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, N 19, ст.208 ) ( Із змінами, внесеними згідно із Законами N 126/95-ВР від 06.04.95, ВВР, 1995, N 16, ст.111 N 297/95-ВР від 11.07.95, ВВР, 1995, N 30, ст.229 N 371/96-ВР від 13.09.96, ВВР, 1996, N 45, ст.237 )
Стаття 1. Платники податку
Платниками податку на промисел є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (надалі - громадяни) як ті, що мають, так і ті, що не мають постійного місця проживання в Україні, якщо вони не зареєстровані як суб'єкти підприємництва і здійснюють несистематичний, не більше чотирьох разів протягом календарного року, продаж вироблених, перероблених та куплених продукції, речей, товарів (надалі - товари).
Стаття 2. Об'єкт оподаткування
Об'єктом оподаткування є сумарна вартість товарів за ринковими цінами, що зазначається громадянином у декларації, поданій до державної податкової інспекції по району (місту) за місцем проживання, а громадянином, який не має постійного місця проживання в Україні, - за місцем продажу товарів.
Форма декларації встановлюється Головною державною податковою інспекцією України.
Не декларується та не оподатковується продаж вирощених в особистому підсобному господарстві, на присадибній, дачній, садовій і городній ділянках продукції рослинництва, худоби, кролів, нутрій, птиці (як у живому вигляді, так і продукції їх забою в сирому вигляді та у вигляді первинної переробки), продукції власного бджільництва, а також продаж автотранспортних засобів, які перебувають у приватній власності громадян, якщо вони реалізуються один раз протягом року.
( Частина третя статті 2 із змінами, внесеними згідно із Законом N 371/96-ВР від 13.09.96 )
Стаття 3. Ставка податку
Ставка податку на промисел встановлюється в розмірі 10 відсотків указаної в декларації вартості товарів, що підлягають продажу протягом трьох календарних днів, але не менше розміру однієї мінімальної заробітної плати. У разі збільшення терміну продажу товарів до семи календарних днів ставка податку подвоюється.
Стаття 4. Порядок сплати та зарахування податку
Податок на промисел сплачується у вигляді придбання одноразового патенту на торгівлю, вартість якого визначається на підставі вказаної платником сумарної вартості товарів і ставки податку. Сума податку за невикористаним патентом поверненню не підлягає.
Мінімальний термін дії одноразового патенту - три, максимальний - сім календарних днів. Форма патенту встановлюється Головною державною податковою інспекцією України.
Податок на промисел зараховується до місцевих бюджетів за місцем придбання одноразового патенту.
Стаття 5. Обов'язки платників
Громадяни, які продають товари, повинні пред'являти на вимогу посадових осіб державних податкових інспекцій та органів внутрішніх справ одноразові патенти.
У разі коли продаж товарів здійснюється протягом календарного року більше чотирьох разів, така діяльність вважається систематичною і зобов'язує громадян зареєструватися як суб'єкти підприємництва відповідно до чинного законодавства України.
Стаття 6. Міра відповідальності платників
На громадян, які здійснюють продаж товарів без придбання одноразових патентів або з порушенням терміну їх дії чи здійснюють продаж товарів, не зазначених в деклараціях, начальниками державних податкових інспекцій та їх заступниками накладаються адміністративні штрафи в розмірі від одного до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за ті ж дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
( Частина перша статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законами N 126/95-ВР від 06.04.95, N 297/95-ВР від 11.07.95 )
Протоколи про адміністративні правопорушення складаються посадовими особами державних податкових інспекцій і органів внутрішніх справ.
Стаття 7. Оскарження дій посадових осіб державних податкових інспекцій та органів внутрішніх справ
Оскарження дій посадових осіб державних податкових інспекцій та органів внутрішніх справ провадиться в порядку, передбаченому законами України "Про державну податкову службу в Україні" та "Про міліцію".
Стаття 8. Заключні положення
1. Виконавчі комітети міських, районних у місті Рад народних депутатів, районні, районні в містах Києві і Севастополі державні адміністрації інформують населення про порядок продажу товарів за одноразовими патентами, визначають місця та створюють належні умови для його здійснення.
2. Контроль за додержанням Декрету покладається на державні податкові інспекції та органи внутрішніх справ.
3. Цей Декрет набуває чинності з 1 липня 1993 року.
Прем'єр-міністр України
Міністр Кабінету Міністрів України
Л.КУЧМА
А.ЛОБОВ
м. Київ, 17 березня 1993 року
N 24-93
Опубліковано: "Урядовий кур'єр", 01.04.93