• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про схвалення Висновків і пропозицій до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік

Верховна Рада України  | Постанова, Висновок від 15.11.2001 № 2769-III
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Висновок
  • Дата: 15.11.2001
  • Номер: 2769-III
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Висновок
  • Дата: 15.11.2001
  • Номер: 2769-III
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про схвалення Висновків і пропозицій до проекту
Закону України про Державний бюджет України
на 2002 рік
Заслухавши та обговоривши доповідь Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
1. Висновки і пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань бюджету до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік схвалити в основному.
2. Передати до Кабінету Міністрів України Бюджетні висновки Верховної Ради України для підготовки проекту Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік до другого читання (додаються).
3. Кабінету Міністрів України при врахуванні Бюджетних висновків Верховної Ради України і підготовці проекту Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік до другого читання забезпечити збільшення до мінімально необхідних потреб фінансування установ і закладів освіти та охорони здоров'я, Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України відповідно до законодавства України.
4. Кабінету Міністрів України подати проект Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік на друге читання до 22 листопада 2001 року.
Голова Верховної Ради України І.ПЛЮЩ
м. Київ, 15 листопада 2001 року
N 2769-III
СХВАЛЕНО
Постановою Верховної Ради України
від 15 листопада 2001 року
N 2769-III
Бюджетні висновки Верховної Ради України
Представлений Кабінетом Міністрів України на пленарному засіданні Верховної Ради України 19 вересня 2001 року проект Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік був розглянутий та опрацьований у Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету на предмет його відповідності вимогам Основних положень бюджетної політики України на 2002 рік (Бюджетна резолюція) ( 2543-14 ), положенням та нормам Бюджетного кодексу України ( 2542-14 ), чинному законодавству України.
У процесі аналізу оцінки та підготовки висновків і пропозицій до законопроекту було опрацьовано понад 1600 пропозицій від народних депутатів України, профільних комітетів Верховної Ради України, депутатських фракцій (груп), Національного банку України, розглянуто звернення головних розпорядників коштів, пропозиції місцевих органів влади та інших учасників бюджетного процесу.
Розгляд та опрацювання проекту Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік відбувалися за участю представників Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, державних адміністрацій, Національного банку України, інших органів виконавчої влади.
Відповідно до рішень Комітету Верховної Ради України з питань бюджету (від 18 вересня 2001 року, протокол N 158; 26 вересня 2001 року, протокол N 159; 2 жовтня 2001 року, протокол N 160; 3 жовтня 2001 року, протокол N 161; 5 жовтня 2001 року, протокол N 162; 9 жовтня 2001 року, протокол N 163; 10-11 жовтня 2001 року, протокол N 164; 12 жовтня 2001 року, протокол N 165) сформульовані такі висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік.
Проект Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік у порівнянні із відповідними проектами законів попередніх років є певним кроком у проведенні бюджетної реформи, вдосконаленні бюджетного процесу і подальшому розвитку міжбюджетних відносин. Його формування вимагало врахування засад та положень Бюджетного кодексу України, прийнятого 21 червня 2001 року, впровадження нових форм та методів організації бюджетного процесу.
При досягненні певного розвитку бюджетного процесу, прозорості міжбюджетних відносин та поліпшення структури бюджету необхідно відмітити, що поданий Кабінетом Міністрів України проект Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік не забезпечує виконання положень Бюджетної резолюції на 2002 рік, додержання правових норм і засад Бюджетного кодексу та чинного законодавства України.
Запропонований законопроект має ряд недоліків і вимагає перегляду його положень, уточнення змісту і визначення наслідків окремих статей та конкретних розрахункових показників. Зокрема, в проекті Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік:
порушена стаття 15 Бюджетного кодексу України щодо визначення джерелом фінансування дефіциту - надходження від приватизації державного майна;
розрахункові показники доходів бюджету підлягають уточненню відповідно до прогнозних макропоказників соціально-економічного розвитку, які подані в законопроекті в обмеженому вигляді і потребують більшого обгрунтування реальності та ув'язки з поданими Радою Національного банку України Основними засадами грошово-кредитної політики на 2002 рік;
не забезпечено виконання пунктів 3.2, 3.5 та інших пунктів Бюджетної резолюції на 2002 рік, що не дає підстав назвати бюджет соціально спрямованим;
не передбачається пріоритетного виділення коштів на освіту, науку, охорону здоров'я, компенсацію громадянам втрат від знецінених грошових заощаджень, погашення заборгованості із соціальних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тощо;
збережено, як і у поточному році, статтю щодо призупинення діючих пільг, наданих соціально незахищеним верствам населення;
продовжується практика внесення змін до фінансово-податкового законодавства у законі про державний бюджет на поточний рік;
не забезпечено виконання пункту 5.1 Бюджетної резолюції на 2002 рік щодо підвищення частини місцевих бюджетів до рівня не нижче 40 відсотків до зведених його показників;
продовжується практика надання пріоритету державного регулювання зовнішніх запозичень за рахунок внутрішнього погашення та порушується пункт 4.3 Бюджетної резолюції на 2002 рік;
запропонований програмно-цільовий метод класифікацій видатків вимагає більшої прозорості, однозначності в трактуванні та ефективності у застосуванні.
Пропонується внести такі зміни до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік.
До розділу I "ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ"
Статтю 1 викласти в такій редакції:
"Стаття 1. Установити доходи Державного бюджету України на 2002 рік у сумі 57.158.001 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду Державного бюджету України - у сумі 43.077.882,5 тис. гривень та доходи спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 14.080.118,5 тис. гривень, згідно з додатком N 1 до цього Закону.
Затвердити видатки Державного бюджету України на 2002 рік у сумі 58.958.001 тис. гривень, у тому числі видатки загального фонду Державного бюджету України - у сумі 44.877.883 тис. гривень та видатки спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 14.080.118 тис. гривень.
Установити граничний розмір дефіциту загального фонду Державного бюджету України на 2002 рік у сумі 1.800.000 тис. гривень згідно з додатком N 2 до цього Закону".
До розділу II "ДОХОДИ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ"
Статтю 2 викласти в такій редакції:
"Стаття 2. Установити, що до доходів загального фонду Державного бюджету України на 2002 рік належать:
доходи, що підлягають зарахуванню до Державного бюджету України згідно із статтею 29 Бюджетного кодексу України;
98,5 відсотка податку на прибуток підприємств (крім податку на прибуток підприємств комунальної власності, 50 відсотків податку на прибуток підприємств, що сплачується платниками за місцезнаходженням у місті Києві, після проведення відрахувань відповідно до пункту 1 статті 8 цього Закону);
збір за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення та збір за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту;
платежі за спеціальне використання лісових ресурсів державного значення;
платежі за користування надрами загальнодержавного значення;
плата за ліцензії на певні види господарської діяльності, крім плати за ліцензії, що видаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, виконавчими органами місцевих рад та місцевими органами виконавчої влади, та плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;
кошти, отримані за вчинення консульських дій на території України, та 90 відсотків коштів, отриманих за вчинення консульських дій за межами України;
рентна плата за нафту та природний газ, що видобуваються в Україні;
надходження від розміщення в установах банків тимчасово вільних бюджетних коштів, які обліковуються на рахунках Державного казначейства України;
державне мито в частині, що відповідно до закону зараховується до державного бюджету;
адміністративні штрафи та інші грошові стягнення, крім адміністративних штрафів, що накладаються виконавчими органами відповідних рад, районними державними адміністраціями або утвореними в установленому порядку адміністративними комісіями, та грошових стягнень за порушення норм і правил охорони навколишнього природного середовища;
кошти від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду, скарбів, майна, одержаного державою в порядку спадкоємства чи дарування, безхазяйного майна, валютних цінностей, що пересилаються в міжнародних поштових відправленнях із порушенням норм актів Всесвітнього поштового союзу, невручених міжнародних та внутрішніх поштових відправлень, майна з обмеженим терміном зберігання, майна, вилученого для забезпечення сплати штрафів або з метою відшкодування належних державному бюджету платежів, із наступним відшкодуванням із державного бюджету витрат, пов'язаних із зберіганням, транспортуванням, експертною оцінкою, сертифікацією, розпорядженням зазначеним майном за рахунок надходження зазначених коштів;
кошти, що надійдуть від НАК "Нафтогаз України" в рахунок погашення заборгованості перед Міністерством оборони України за Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про передачу з України до Російської Федерації важких бомбардувальників, крилатих ракет повітряного базування великої дальності та обладнання;
20 відсотків надходжень до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях;
10 відсотків портового (адміністративного) збору;
суми перевищення розрахункової величини фонду оплати праці на підприємствах-монополістах;
надходження від реалізації розброньованих матеріальних цінностей мобілізаційного резерву в обсягах, визначених у додатку N 1 до цього Закону;
до розмежування земель державної та комунальної власності 10 відсотків надходжень від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності;
відрахування від плати за транзит природного газу через територію України;
відрахування від надходжень за транспортування нафти магістральними нафтопроводами;
відрахування від плати за транспортування аміаку через територію України аміакопроводом;
97 відсотків коштів, що надійдуть від приватизації об'єктів незавершеного будівництва, фінансування яких здійснювалося виключно за рахунок централізованих капітальних вкладень;
97 відсотків коштів, одержаних від приватизації державного майна (крім об'єктів, для яких передбачено окремий розподіл коштів відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002 роки) та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств;
97 відсотків коштів, одержаних від продажу об'єктів приватизації, у тому числі віднесених відповідно до пункту 5 Державної програми приватизації на 2000-2002 роки до об'єктів групи Ж (крім об'єктів незавершеного будівництва), що виділяються з балансів підприємств;
35 відсотків надходжень від акцизного збору з вироблених в Україні нафтопродуктів, транспортних засобів, акцизного збору з ввезених на територію України нафтопродуктів, транспортних засобів, ввізного мита на нафтопродукти, транспортні засоби та шини до них;
надходження позик, що залучаються державою від міжнародних та іноземних організацій з метою їх подальшого рекредитування або надання трансфертів для впровадження проектів розвитку;
надходження, які виникають у результаті прийняття боргових зобов'язань у разі вступу в силу державних гарантій".
Статтю 3 викласти в такій редакції:
"Стаття 3. Установити, що нафтогазодобувні підприємства (крім державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз") вносять до загального фонду Державного бюджету України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету, рентну плату за природний газ у розмірі 28,9 гривні за 1000 куб. метрів та за нафту - у розмірі 52,02 гривні за 1 тонну. Встановити, що з 1 січня 2002 року газ та нафта власного видобутку, а також газ, що надходить як плата за транзит, за винятком газу на технологічні потреби, в повному обсязі продаються виключно на аукціонах".
Статтю 4 викласти в такій редакції:
"Стаття 4. Установити, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють транспортування трубопровідним транспортом через територію України природного газу, нафти та аміаку, вносять до загального фонду Державного бюджету України:
відрахування від плати за транзит природного газу в розмірі 1,67 гривні за 1000 куб. метрів газу на кожні 100 кілометрів відстані;
відрахування від надходжень за транспортування нафти магістральними нафтопроводами в розмірі, еквівалентному 0,685 долара США за 1 тонну нафти, що транспортується;
відрахування від плати за транзит аміаку в розмірі, еквівалентному 0,3 долара США за 1 тонну на кожні 100 кілометрів відстані.
Сплата зазначених платежів здійснюється щодекадно (15, 25 числа поточного місяця, 5 числа наступного місяця) виходячи із обсягів природного газу, нафти, аміаку, що транспортуються територією України, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у національній валюті України за офіційним курсом гривні до долара США, встановленим Національним банком України на день, що передує дню сплати платежу.
Розрахунки з відрахувань від плати за транзит природного газу, аміаку через територію України та відрахувань від надходжень за транспортування нафти магістральними нафтопроводами подаються до органів стягнення щомісячно до 20 числа місяця, наступного за звітним.
Сума відрахувань, яка була нарахована за звітний період, і не була внесена в установлений термін (до 25 числа місяця, наступного за звітним), сплачується до Державного бюджету України із нарахуванням пені із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України від сум недоплати, розрахованої за кожний день прострочення платежу, починаючи з наступного дня після настання терміну і по день сплати включно".
Статтю 5 викласти в такій редакції:
"Стаття 5. Установити, що Національний банк України у 2002 році вносить перевищення кошторисних доходів над кошторисними видатками Національного банку України до Державного бюджету України в сумі не менш як 800.000 тис. гривень.
Порядок перерахування зазначених платежів визначається спільним рішенням Міністерства фінансів України і Національного банку України".
Статтю 6 викласти в такій редакції:
"Стаття 6. Надати право органам державної податкової служби України зараховувати належні до відшкодування суми податку на додану вартість платникам, яким відповідно до закону реструктуризовано заборгованість по цьому податку та/або надано відстрочку (розстрочку) по його сплаті, або встановлені пільги по цьому податку в рахунок зменшення реструктуризованих та/або відстрочених (розстрочених) сум по податку на додану вартість незалежно від визначеного законом терміну реструктуризації та/або відстрочки (розстрочки)".
Статтю 8 викласти в такій редакції:
"Стаття 8. Установити, що джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України на 2002 рік у частині доходів є:
1) 1,5 відсотка податку на прибуток підприємств (крім податку на прибуток підприємств комунальної власності, 50 відсотків податку на прибуток підприємств, що сплачується платниками за місцезнаходженням у місті Києві, після проведення відрахувань відповідно до пункту 1 статті 8 цього Закону);
2) збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету;
3) 10 відсотків коштів, отриманих за вчинення консульських дій за межами України;
4) надходження коштів від збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства;
5) платежі, пов'язані з перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, відповідно до укладеної міжурядової угоди;
6) кошти, що надійдуть у рахунок відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва;
7) надходження коштів від реалізації надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, іншого майна Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань;
8) надходження зборів на обов'язкове пенсійне страхування, що відповідно до закону сплачуються з купівлі-продажу валют, торгівлі ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння та при відчуженні легкових автомобілів, з виробництва та імпорту тютюнових виробів, з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, послуг стільникового рухомого зв'язку (додаткові збори на виплату пенсій), у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
9) кошти, що надійдуть від рекламодавців алкогольних напоїв і тютюнових виробів;
10) 80 відсотків надходжень до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях;
11) 90 відсотків портового (адміністративного) збору;
12) надходження до страхового фонду безпеки авіації;
13) відсотки за користування державним пільговим кредитом, наданим індивідуальним сільським забудовникам;
14) відсотки за користування пільговим довгостроковим державним кредитом, наданим молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) житла;
15) власні надходження бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів Державного бюджету України (у тому числі власні надходження органів державної влади за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України);
16) надходження від реалізації матеріальних цінностей державного резерву;
17) надходження від реалізації розброньованих матеріальних цінностей мобілізаційного резерву понад обсяги, визначені додатком N 1 до цього Закону;
18) надходження від секретаріату ООН за участь українського контингенту в миротворчих операціях;
19) надходження до Фонду України соціального захисту інвалідів;
20) 30 відсотків збору за забруднення навколишнього природного середовища;
21) 3 відсотки коштів, що надійдуть від приватизації об'єктів незавершеного будівництва, фінансування яких здійснювалося виключно за рахунок державних капітальних вкладень;
22) 3 відсотки коштів від приватизації державного майна (крім об'єктів, для яких передбачено окремий розподіл коштів відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002 роки) та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств;
23) 3 відсотки коштів, одержаних від продажу об'єктів приватизації, у тому числі відповідно до пункту 5 Державної програми приватизації на 2000-2002 роки, віднесених до об'єктів групи Ж (крім об'єктів незавершеного будівництва), що виділяються з балансів підприємств;
24) кошти, що надійдуть від приватизації об'єктів незавершеного будівництва, що споруджувалися відповідно до Чорнобильської будівельної програми;
25) кошти, що надійдуть внаслідок продажу акцій відкритих акціонерних товариств за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, для ліквідації наслідків аварії на очисних спорудах міста Харкова;
26) кошти, які надійдуть від приватизації підприємств, що належать до сфери управління Міністерства оборони України;
27) 65 відсотків надходжень від акцизного збору з вироблених в Україні нафтопродуктів, транспортних засобів, акцизного збору з ввезених на територію України нафтопродуктів, транспортних засобів, ввізного мита на нафтопродукти, транспортні засоби та шини до них;
28) надходження до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;
29) надходження до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України;
30) надходження до Фонду загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття".
Розділ III "ФІНАНСУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ" розмістити після розділу IV "ВИДАТКИ ТА КРЕДИТУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ".
Назву розділу III викласти в такій редакції: "ВИДАТКИ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ ТА КРЕДИТУВАННЯ З УРАХУВАННЯМ ПОГАШЕННЯ"
До статті 17. Установити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів Державного бюджету України на 2002 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатком N 3 у редакції Бюджетних висновків Верховної Ради України.
Статтю 17 викласти в такій редакції:
"Стаття 17. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів Державного бюджету України на 2002 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатком N 3 до цього Закону.
Дозволити Міністерству фінансів України в процесі виконання Державного бюджету України у виняткових випадках за обгрунтованим поданням головного розпорядника коштів Державного бюджету України здійснювати перерозподіл видатків за економічною класифікацією в межах загального обсягу його бюджетних призначень за програмною класифікацією по загальному та спеціальному фондах державного бюджету.
При цьому перерозподіл, що призводить до зміни затверджених бюджетних призначень за обсягами програм по загальному та спеціальному фондах у межах загального обсягу головного розпорядника коштів, здійснюється лише за погодженням із Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.
Якщо в процесі виконання цього Закону відповідальність за виконання функцій (програм), на які затверджене бюджетне призначення, передається відповідно до законодавства від одного розпорядника коштів іншому розпоряднику, дія бюджетного призначення не призупиняється, а застосовується в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.
Забороняється збільшення бюджетних призначень по загальному та спеціальному фондах Державного бюджету України на:
оплату праці працівників бюджетних установ за рахунок зменшення інших видатків;
капітальні видатки за рахунок зменшення бюджетних призначень на поточні видатки.
Бюджетні зобов'язання, прийняті бюджетними установами в обсягах, що перевищують суми бюджетних призначень, визначених цією статтею, не підлягають оплаті за рахунок коштів державного бюджету.
Державне казначейство України забезпечує облік зобов'язань бюджетних установ, які фінансуються за рахунок Державного бюджету України, та відображає їх у звітності про виконання бюджету".
Статтю 19 викласти в такій редакції:
"Стаття 19. Установити, що у 2002 році виплата щорічної разової допомоги відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" здійснюється у таких розмірах: інвалідам війни I групи - 150 гривень, інвалідам війни II групи - 120 гривень, інвалідам війни III групи - 100 гривень, учасникам бойових дій - 80 гривень, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 55 гривень, членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій і учасників війни, визнаних за життя інвалідами, - 40 гривень".
Статтю 22 виключити.
До статті 23. Установити, що видатки у сумі 600.000,0 тис. гривень, передбачені у загальному фонді Державного бюджету України, спрямовуються на державні капітальні вкладення згідно з додатком N 8 у редакції Бюджетних висновків Верховної Ради України.
Статтю 23 викласти в такій редакції:
"Стаття 23. Визначити, що видатки, передбачені у Державному бюджеті України на інноваційний та інвестиційний розвиток, визначаються у додатку N 4 до цього Закону пооб'єктно за повним переліком головних розпорядників коштів державного бюджету".
Статтю 24 виключити.
Статтю 27 викласти в такій редакції:
"Стаття 27. Установити, що у 2002 році кошти, отримані до спеціального фонду Державного бюджету України згідно з окремими пунктами статей 8, 15 та 26 цього Закону, спрямовуються відповідно на:
1) субвенцію на будівництво житла для військовослужбовців, учасників бойових дій в Афганістані та воєнних конфліктів у зарубіжних країнах, членів сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання ними службових обов'язків, а також військовослужбовців, звільнених у запас або відставку за станом здоров'я, віком, вислугою років та у зв'язку із скороченням штатів, які перебувають на квартирному обліку за місцем проживання (за рахунок джерел, визначених пунктом 1 статті 8 цього Закону);
2) проведення геологорозвідувальних робіт, що фінансуються за рахунок відрахувань видобувних підприємств (за рахунок джерел, визначених пунктом 2 статті 8 цього Закону);
3) виплати, пов'язані з функціонуванням Консульської служби України (за рахунок джерел, визначених пунктом 3 статті 8 цього Закону);
4) закладення і догляд за молодими садами, виноградниками і ягідниками та хмелем (за рахунок джерел, визначених пунктом 4 статті 8 цього Закону);
5) освоєння нових земель, підвищення родючості грунтів і продуктивності земель лісового фонду, поліпшення угідь та охорони земель (за рахунок джерел, визначених пунктом 6 статті 8 цього Закону);
6) потреби Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань відповідно до кошторисів, затверджених у встановленому порядку (відповідно за рахунок джерел, визначених пунктом 7 статті 8 цього Закону, та 98 відсотків надходжень, визначених пунктом 26 статті 8 цього Закону);
7) виробництво і розповсюдження соціальної рекламної інформації про шкоду тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв (за рахунок джерел, визначених пунктом 9 статті 8 цього Закону);
8) забезпечення діяльності цивільної авіації в Україні і участь України у міжнародних авіаційних організаціях та утримання Департаменту авіаційного транспорту Міністерства транспорту України (за рахунок джерел, визначених пунктом 10 статті 8 цього Закону);
9) морську і річкову транспортну діяльність та участь України у міжнародних організаціях морського і річкового транспорту та утримання Департаменту морського і річкового транспорту Міністерства транспорту України (за рахунок джерел, визначених пунктом 11 статті 8 цього Закону, крім частини цих надходжень, що надходять від риболовних портів);
10) участь у міжнародних морських риболовних організаціях, що забезпечується Департаментом рибного господарства Міністерства агропромислової політики України (за рахунок джерел, визначених пунктом 11 статті 8 цього Закону в частині, що надходить від риболовних портів);
11) заходи з підтримання належного рівня безпеки польотів, авіаційної безпеки та забезпечення пошукових та авіаційно-рятувальних робіт (за рахунок джерел, визначених пунктом 12 статті 8 цього Закону);
12) надання державного пільгового кредиту індивідуальним сільським забудовникам (за рахунок джерел, визначених пунктом 13 статті 8 та пунктом 1 статті 26 цього Закону);
13) надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) житла (за рахунок джерел, визначених пунктом 14 статті 8 та пунктом 2 статті 26 цього Закону);
14) заходи, пов'язані з організацією надання послуг, реалізації продукції та виконання робіт бюджетними установами, та інші заходи з утримання цих установ згідно із законодавством (за рахунок джерел, визначених пунктом 15 статті 8 цього Закону);
15) виплату пенсій, призначених за різними пенсійними програмами (за рахунок джерел, визначених пунктом пунктом 8 статті 8 цього Закону);
16) накопичення (приріст) матеріальних цінностей державного матеріального резерву та за іншими напрямами згідно з законодавством (за рахунок джерел, визначених пунктами 16 та 17 статті 8 цього Закону);
17) участь у міжнародних миротворчих операціях (за рахунок джерел, визначених пунктом 18 статті 8 цього Закону);
18) програми і заходи із соціального захисту інвалідів (за рахунок джерел, визначених пунктом 19 статті 8 цього Закону);
19) заходи, пов'язані з охороною навколишнього природного середовища (за рахунок джерел, визначених пунктом 20 статті 8 цього Закону);
20) заходи, пов'язані з проведенням приватизації державного майна відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002 роки (за рахунок джерел, визначених пунктами 21, 22 та 23 статті 8 цього Закону; 10 відсотків надходжень, визначених пунктом 24 статті 8 цього Закону; 25 відсотків надходжень, визначених пунктом 25 статті 8 цього Закону; 2 відсотки надходжень, визначених пунктом 26 статті 15 цього Закону);
21) державні капітальні вкладення на пускових об'єктах Чорнобильської будівельної програми (за рахунок 90 відсотків джерел, визначених пунктом 24 статті 8 цього Закону);
22) ліквідацію наслідків аварії на очисних спорудах міста Харкова (за рахунок 75 відсотків джерел, визначених пунктом 25 статті 15 цього Закону);
23) заходи, пов'язані з погашенням заборгованостей по закупівлі сільськогосподарської продукції за державним замовленням (контрактом) 1994-1997 років та формуванням державного насіннєвого страхового фонду (за рахунок джерел, визначених пунктом 3 статті 26 цього Закону);
24) закупівлю сільськогосподарської техніки на умовах фінансового лізингу та заходи, пов'язані з погашенням заборгованості за неї (за рахунок джерел, визначених пунктами 4 та 5 статті 26 цього Закону);
25) надання кредитів селянським (фермерським) господарствам (за рахунок джерел, визначених пунктом 6 статті 26 цього Закону);
26) фінансову підтримку інноваційної діяльності суб'єктів підприємництва (за рахунок джерел, визначених пунктом 7 статті 26 цього Закону);
27) програми та заходи з державного соціального захисту громадян у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, витратами, зумовленими народженням та похованням (за рахунок коштів, визначених пунктом 28 статті 8 цього Закону);
28) програми та заходи з державного соціального захисту громадян у зв'язку з нещасними випадками на виробництві та професійними захворюваннями (за рахунок коштів, визначених пунктом 29 статті 8 цього Закону);
29) програми та заходи, пов'язані з безробіттям (за рахунок коштів, визначених пунктом 30 статті 8 цього Закону);
30) розвиток мережі і утримання автомобільних доріг загального користування (за рахунок коштів, визначених пунктом 27 статті 8 цього Закону)".
Назву розділу III викласти в такій редакції:
"Розділ IV. БОРГ ТА ФІНАНСУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ"
Статтю 14 виключити.
Статтю 15 виключити.
До розділу V "ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ, МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ ТА МІЖБЮДЖЕТНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ"
Статтю 28 викласти в такій редакції:
"Стаття 28. Установити, що до доходів загального фонду місцевих бюджетів у 2002 році належать:
доходи, що підлягають зарахуванню до загального фонду місцевих бюджетів згідно із статтями 64, 66, 69 Бюджетного кодексу України;
єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва (крім частини єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва, що зараховується до Пенсійного фонду України, та відрахувань на обов'язкове соціальне страхування);
до бюджету міста Києва 50 відсотків податку на прибуток підприємств, що сплачується платниками за місцезнаходженням у місті Києві, після проведення відрахувань відповідно до пункту 1 статті 8 цього Закону (крім податку на прибуток підприємств комунальної власності);
плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;
податок на прибуток підприємств комунальної власності, засновником яких є обласні, міські і районні ради, зараховується до відповідних обласних, міських і районних бюджетів;
субвенція з Державного бюджету України на надання пільг та субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення та послуг зв'язку.
Фіксований податок на доходи від підприємницької діяльності зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для прибуткового податку з громадян".
До статті 29. Установити обсяги міжбюджетних трансфертів згідно з додатками N 5, 6 та 7 в редакції Бюджетних висновків Верховної Ради України.
Статтю 29 викласти в такій редакції:
"Стаття 29. Затвердити на 2002 рік обсяги міжбюджетних трансфертів згідно з додатками N 5, 6 та 7 до цього Закону:
дотацію вирівнювання з державного бюджету бюджету Автономної Республіки Крим, обласним бюджетам, бюджету міста Севастополя, бюджетам районів та бюджетам міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення - у сумі 5.173.884,8 тис. гривень;
кошти, що передаються до Державного бюджету України з обласних бюджетів, міських бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, районних бюджетів та Київського міського бюджету - у сумі 2.658.954,8 тис. гривень;
субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомог сім'ям з дітьми, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам - у сумі 1.076.743,4 тис. гривень;
субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення та послуг зв'язку - у сумі 2.240.000 тис. гривень;
субвенцію на надання пільг та субсидій населенню на оплату твердого та рідкого пічного побутового палива, скрапленого газу, квартирної плати, вивозу сміття та побутових відходів - у сумі 634.510 тис. гривень;
субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг ветеранам війни і праці (крім пільг на оплату електроенергії, природного і скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, житлово-комунальних послуг та послуг зв'язку) та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян - у сумі 285.382,4 тис. гривень;
субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво житла військовослужбовцям, учасникам бойових дій в Афганістані та воєнних конфліктів у зарубіжних країнах, членам сімей військовослужбовців, що загинули під час виконання ними службових обов'язків, а також військовослужбовцям, звільненим у запас або відставку за станом здоров'я, віком, вислугою років та у зв'язку із скороченням штатів, які перебувають на квартирному обліку за місцем проживання, - у сумі 170.445 тис. гривень.
Затвердити на 2002 рік субвенцію з державного бюджету обласному бюджету Закарпатській області на ліквідацію наслідків стихійного лиха у Закарпатській області - у сумі 20.000 тис. гривень та субвенцію на погашення основної суми боргу за кредитами, наданими у 1999 році відкритим акціонерним товариством "Державний ощадний банк України" Закарпатській обласній державній адміністрації на ліквідацію наслідків стихійного лиха, - у сумі 32.000 тис. гривень.
Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам визначені у додатку N 7 до цього Закону на здійснення видатків для виконання державних та місцевих програм у сумі 406.490,0 тис.гривень.
Надати право Кабінету Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету здійснювати протягом 2002 року перерозподіл обсягів субвенцій з Державного бюджету України між місцевими бюджетами виходячи з фактично нарахованих обсягів відповідних пільг, субсидій та допомог населенню.
Кабінету Міністрів України забезпечити протягом 2002 року рівномірне фінансування субвенцій, визначених у додатку N 7 до цього Закону. Місячний обсяг перерахування зазначених субвенцій повинен становити не менше однієї дванадцятої їх річної суми.
У разі, якщо суми, перераховані відповідним управлінням Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях та місті Севастополі, не забезпечать отримання квартальної суми субвенцій, визначених у додатку N 7 до цього Закону, Державне казначейство України зобов'язане перерахувати на рахунок відповідного місцевого бюджету недоотриману квартальну суму субвенції не пізніше 20 числа останнього місяця кварталу".
Статтю 30 викласти в такій редакції:
"Стаття 30. Установити, що у 2002 році суми дотації вирівнювання місцевим бюджетам перераховуються управліннями Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях та місті Севастополі шляхом застосування нормативів щоденних відрахувань від доходів загального фонду Державного бюджету України, що надійшли на аналітичні рахунки обліку доходів Державного бюджету України на відповідній території згідно з додатком N 5 до цього Закону.
До доходів загального фонду Державного бюджету України, за рахунок яких здійснюється перерахування дотацій вирівнювання, включаються:
податок на прибуток підприємств;
податок на додану вартість з ввезених на територію України товарів (робіт, послуг);
платежі за спеціальне використання лісових ресурсів державного значення;
збір за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення та збір за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту;
платежі за користування надрами загальнодержавного значення;
плата за використання інших природних ресурсів загальнодержавного значення;
акцизний збір з вироблених в Україні товарів, крім нафтопродуктів, транспортних засобів;
акцизний збір із ввезених на територію України товарів, крім нафтопродуктів, транспортних засобів;
плата за ліцензії на певні види господарської діяльності;
ввізне мито;
вивізне мито;
плата за надання послуг з оформлення документів на право виїзду за кордон;
штрафи та фінансові санкції, сплачені за порушення податкового законодавства;
плата за надання послуг службою дозвільної системи органів внутрішніх справ;
плата за оренду цілісних майнових комплексів державних підприємств;
державне мито в частині, що відповідно до закону зараховується до державного бюджету;
митні збори;
єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України;
кошти від реалізації майна, конфіскованого відповідно до закону митними органами, крім конфіскованої валюти;
кошти від реалізації товарів та інших предметів, конфіскованих відповідно до закону правоохоронними та іншими уповноваженими органами, крім конфіскованої валюти;
кошти, що передаються до Державного бюджету України з обласних бюджетів, міських бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення і районних бюджетів.
У разі, якщо суми, перераховані відповідним управлінням Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях та місті Севастополі, не забезпечать отримання квартальної суми дотації вирівнювання згідно із нормативами щоденних відрахувань, визначених у додатку N 5 до цього Закону, Державне казначейство України зобов'язане перерахувати на рахунок відповідного місцевого бюджету недоотриману квартальну суму дотації вирівнювання не пізніше 20 числа останнього місяця кварталу".
Статтю 31 викласти в такій редакції:
"Стаття 31. Установити, що перерахування коштів до Державного бюджету України з міських бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення і районних бюджетів здійснюється органами Державного казначейства України за рахунок надходжень доходів, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів відповідних бюджетів згідно з нормативами щоденних відрахувань, визначених у додатку N 5 до цього Закону".
Статтю 32 викласти в такій редакції:
"Стаття 32. Установити, що надходження доходів загального фонду Державного бюджету України у грошовій формі на відповідні аналітичні рахунки, відкриті на ім'я управлінь Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, районах, містах обласного значення та місті Севастополі понад річні розрахункові обсяги, доведені Державним казначейством України до відповідних місцевих органів влади, в межах загальної суми, визначеної в додатку N 6 до цього Закону, розподіляються між державним бюджетом та відповідним місцевим бюджетом у таких пропорціях:
до Державного бюджету України - 62,5 відсотка до рівня перевищення доходів, визначених у додатку N 6 до цього Закону по відповідній області, і 50 відсотків - після перевищення (крім надходжень на території Автономної Республіки Крим);
до обласного бюджету - 12,5 відсотка, після перевищення доходів, визначених у додатку N 6 до цього Закону в цілому по області;
до бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення та бюджетів районів - 37,5 відсотка;
до бюджету міста Севастополя - 50 відсотків;
до бюджету Автономної Республіки Крим - 62,5 відсотка.
Перерахування коштів до місцевих бюджетів, залучених ними понад річні розрахункові обсяги, здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, не пізніш тижня з моменту перевищення, при цьому отримання відповідним місцевим бюджетом таких коштів не може залежати від виконання встановлених обсягів іншими місцевими бюджетами.