• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про роботу Івано-Франківського облвиконкому по забезпеченню комплексного розвитку господарства області, більш повному задоволенню запитів трудящих

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 14.01.1985 № 14
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 14.01.1985
  • Номер: 14
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 14.01.1985
  • Номер: 14
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 14 січня 1985 р. N 14
Київ
Про роботу Івано-Франківського облвиконкому по забезпеченню комплексного розвитку господарства області, більш повному задоволенню запитів трудящих
Рада Міністрів Української РСР відзначає, що виконком Івано-Франківської обласної Ради народних депутатів, керуючись рішеннями XXVI з'їзду КПРС, наступних Пленумів ЦК КПРС, положеннями і висновками, що містяться у виступах Генерального секретаря ЦК КПРС, Голови Президії Верховної Ради СРСР товариша Черненка К.У. з питань економічного і соціального розвитку країни, рішеннями XXVI з'їзду Компартії України, наступних Пленумів ЦК Компартії України, а також Законом про обласну Раду, спрямовує свою роботу на комплексний розвиток господарства області, підвищення ефективності виробництва, більш повне задоволення запитів трудящих.
Внаслідок виконання завдань державного плану, реалізації науково-технічних та економічних регіональних програм, залучення дольових коштів міністерств і відомств в області поліпшується використання природних і трудових ресурсів, житлово-комунальне та побутове обслуговування населення, підвищується рівень матеріального добробуту трудящих.
Разом з тим стиль і методи роботи Івано-Франківського облвиконкому не відповідають вимогам квітневого (1984 р.) Пленуму ЦК КПРС і квітневого (1984 р.) Пленуму ЦК Компартії України, внаслідок чого допускаються значні недоліки у розвитку господарства області, особливо соціальної інфраструктури.
Виконавчі комітети місцевих Рад народних депутатів ще не повністю використовують надані їм права і повноваження у господарському будівництві, підвищенні ефективності виробництва, забезпеченні взаємопов'язаного економічного і соціального розвитку.
Облвиконкомом не вжито необхідних заходів до більш раціонального використання економічного потенціалу області, недостатнім є контроль за виконанням плану будівництва соціально-культурних об'єктів, додержанням підприємствами й організаціями погоджених лімітів чисельності працюючих.
В області не проводиться глибокої розробки питань, пов'язаних із збалансуванням кількості атестованих робочих місць з трудовими ресурсами, не виконуються плани направлення робочої сили по організованому набору за її межі.
Спрямовуючи організаторську роботу перш за все на розвиток галузей сфери матеріального виробництва, облвиконком не приділяє належної уваги пропорційному розвиткові соціальної інфраструктури, внаслідок чого з ряду показників невиробничої сфери область відстає від середньореспубліканського рівня та потреб населення.
Незадовільно працюють будівельні організації, допущено диспропорцію між капіталовкладеннями та їх потужностями. В поточній п'ятирічці не виконуються завдання по введенню в дію основних виробничих фондів. За 1981-1984 роки завдання по введенню в експлуатацію кооперативних житлових будинків виконано лише на 52 проценти, дитячих дошкільних закладів - на 94 проценти. Недоосвоєно ліміти державних капіталовкладень по торгівлі, комунальному господарству. Не в повному обсязі реалізується програма соціально-культурного будівництва у сільській місцевості.
На низькому рівні здійснюється взаємопов'язання в розвитку агропромислового комплексу, недостатньо ефективно використовуються капіталовкладення у сільському господарстві, внаслідок чого зростання обсягів виробництва продукції цієї галузі значно відстає від темпів зростання капітальних вкладень. Не забезпечується виконання окремих завдань Продовольчої програми.
Не приділяється належної уваги збільшенню виробництва товарів народного споживання, поліпшенню і оновленню їх асортименту, допускається випуск товарів низької якості. Не вжито необхідних заходів щодо залучення всіх підприємств до виробництва товарів для населення. Не організовано виробництво деяких видів найпростіших товарів, потреба в яких населення області не задовольняється.
Облвиконком недостатньо займається питаннями удосконалення роботи підприємств торговельного і побутового обслуговування населення, житлово-комунального господарства та місцевої промисловості. В області майже не здійснюється комплексний ремонт житла. На спорудженні підприємств торгівлі і громадського харчування систематично не освоюються 5-процентні відрахування від капіталовкладень на житлове будівництво.
Значні недоліки мають місце в розвитку сфери соціально-культурного й комунально-побутового призначення по території області, по районах і містах, в роботі та розміщенні клубів, дитячих дошкільних закладів та установ охорони здоров'я. Не виконуються завдання по створенню культурно-спортивних комплексів, особливо в сільській місцевості.
Планові органи Івано-Франківської області не завжди глибоко обгрунтовують показники плану економічного і соціального розвитку, особливо у територіальному розрізі.
Мають місце непоодинокі факти порушення земельного, водного і природоохоронного законодавства. Багато очисних споруд працює неефективно, що негативно впливає на стан навколишнього середовища.
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Івано-Франківському облвиконкому відповідно до рішень квітневого (1984 р.) Пленуму ЦК КПРС та квітневого (1984 р.) Пленуму ЦК Компартії України здійснити додаткові заходи по поліпшенню стилю і методів роботи, зосередивши увагу на забезпеченні комплексного економічного і соціального розвитку області, правильного поєднання галузевого й територіального принципів управління виробництвом та соціально-культурним будівництвом.
2. Виконкомам обласної, районних та міських Рад народних депутатів Івано-Франківської області забезпечити більш повне використання наданих прав і повноважень по здійсненню комплексного економічного й соціального розвитку на відповідній території, посилити координацію і контроль за діяльністю підприємств та організацій по дальшій інтенсифікації виробництва, підвищенню його ефективності, виконанню планових завдань і договірних зобов'язань. З цією метою:
підвищити економічну обгрунтованість планів економічного і соціального розвитку області, районів, міст, передбачивши в них заходи, спрямовані на більш раціональне використання трудових, матеріальних та фінансових ресурсів, вирівнювання рівнів забезпечення потреб населення районів і міст у культурно-побутовому обслуговуванні. Звернути особливу увагу на виконання програми житлово-комунального та соціально-культурного будівництва у сільській місцевості;
підвищити вимогливість до підприємств і організацій вищестоящого підпорядкування за додержання встановленого порядку подання виконавчим комітетам Рад на розгляд і погодження відповідних показників планів;
активізувати роботу по впровадженню у виробництво досягнень науково-технічного прогресу та прискоренню темпів зростання промислового виробництва і продуктивності праці;
провести необхідну організаторську роботу по досягненню в 1985 році кожним підприємством надпланової економії матеріальних і паливно-енергетичних ресурсів;
забезпечити глибоку розробку питань, пов'язаних із збалансуванням кількості атестованих робочих місць з трудовими ресурсами;
посилити контроль за додержанням підприємствами й організаціями встановлених облвиконкомом лімітів чисельності працюючих, вжити заходів до виконання завдань по організованому направленню робочої сили за межі області:
виявляти більше ініціативи й наполегливості у вишуканні і максимальному використанні наявних можливостей по збільшенню випуску товарів народного споживання, забезпечити залучення всіх підприємств до цієї справи, а також більш раціональне використання місцевих сировинних ресурсів для задоволення потреб населення, зокрема в найпростіших видах товарів;
посилити роботу з підприємствами й організаціями по залученню їх коштів на розвиток об'єктів житлово-комунального і соціально-побутового призначення, здійснення заходів по охороні навколишнього середовища, раціональному використанню відходів виробництва вторинних ресурсів.
3. Міністерству промислового будівництва УРСР, Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР, Міністерству сільського будівництва УРСР, Укрміжколгоспбуду розглянути роботу підвідомчих будівельних організацій в Івано-Франківській області та подати їм необхідну допомогу в розвитку виробничої бази, з тим щоб забезпечити виконання планів капітального будівництва у 1985 році й наступній п'ятирічці.
4. Івано-Франківському облвиконкому:
з метою збалансованого розвитку сільського господарства і галузей що його обслуговують, виконання завдань Продовольчої програми та планів одинадцятої п'ятирічки по виробництву і продажу державі продукції сільського господарства вжити заходів до підвищення ефективності роботи агропромислових об'єднань області, звернувши особливу увагу на забезпечення стабільного виробництва зерна, цукрових буряків, льону-довгунця, високоякісних кормів, виконання завдань по соціальній перебудові села, більш ефективне використання капітальних вкладень;
розглянути стан торговельного, побутового, комунального обслуговування населення, роботу підприємств місцевої промисловості і вжити заходів, спрямованих на безумовне виконання планів усіма підприємствами й організаціями, районами і містами, підвищення якості і культури обслуговування населення;
звернути увагу на докорінне поліпшення організації комплексного ремонту житла, прискорення спорудження підприємств торгівлі і громадського харчування за рахунок більш повного використання 5-процентних відрахувань від капітальних вкладень на житлове будівництво;
усунути недоліки у роботі й розміщенні клубів, дитячих дошкільних закладів та установ охорони здоров'я, прискорити створення культурно-спортивних комплексів, особливо в сільській місцевості.
5. Міністерству торгівлі УРСР, Міністерству побутового обслуговування населення УРСР, Міністерству житлово-комунального господарства УРСР, Міністерству місцевої промисловості УРСР, Укоопспілці подати Івано-Франківському облвиконкому практичну допомогу в дальшому розвитку матеріально-технічної бази та поліпшенні роботи підвідомчих підприємств і організацій.
6. Облвиконкомам всебічно розглянути стан економічного і соціального розвитку областей та при розробці плану на дванадцяту п'ятирічку передбачити заходи по подоланню диспропорцій у господарському і соціально-культурному будівництві, забезпечити більш планомірне розміщення виробничої сфери і закладів соціальної інфраструктури по території областей, поліпшення використання трудових ресурсів, комплексний економічний і соціальний розвиток областей, міст і районів, охорону навколишнього середовища.
7. Міністерствам і відомствам УРСР забезпечити подання їм підвідомчими підприємствами й організаціями проектів планів при умові обов'язкового розгляду і погодження встановлених показників з виконавчими комітетами місцевих Рад. Передбачати конкретні строки подання підприємствами й організаціями відповідних показників проектів планів у виконавчі комітети Рад. Своєчасно повідомляти Ради народних депутатів про результати розгляду їх пропозицій.
8. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству плодоовочевого господарства УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Міністерству заготівель УРСР, Держкомсільгосптехніці УРСР, Головплодвинпрому УРСР, облвиконкомам вжити заходів до безумовного виконання постанови ЦК КПРС про заходи, пов'язані з дальшим підвищенням сталості виробництва зерна та інших сільськогосподарських культур у колгоспах і радгоспах Української РСР, забезпечити динамічний розвиток аграрного сектора економіки республіки, тісно пов'язавши його з поліпшенням використання резервів виробництва, досягнень передового досвіду розвитком зрошуваного землеробства, прискоренням соціальної перебудови села.
Голова Ради Міністрів УРСР О.ЛЯШКО Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР К.БОЙКО
Інд. 26