• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про додаткові заходи по поліпшенню використання вторинних дорогоцінних металів у народному господарстві

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 04.03.1985 № 100
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 04.03.1985
  • Номер: 100
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 04.03.1985
  • Номер: 100
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 4 березня 1985 р. N 100
Київ
Про додаткові заходи по поліпшенню використання вторинних дорогоцінних металів у народному господарстві
Рада Міністрів Української РСР відмічає, що міністерства і відомства УРСР, зокрема Міністерство побутового обслуговування населення УРСР, Міністерство вищої і середньої спеціальної освіти УРСР, Держкомсільгосптехніка УРСР, не вжили належних заходів до виконання раніше встановлених Урядом рішень в частині поліпшення обліку, збору, зберігання і використання ресурсів вторинних дорогоцінних металів, не приділяють належної уваги підвищенню рівня внутрівідомчого контролю за використанням вказаних металів, у зв'язку з чим у цій важливій справі продовжують мати місце серйозні недоліки.
На багатьох підприємствах і в організаціях погано організовано облік дорогоцінних металів, що містяться в електроапаратурі, приладах, електронній техніці та інших виробах, інвентаризація цих виробів проводиться неякісно, не повною мірою здійснюються збір і здача в державний фонд дорогоцінних металів у вигляді лому й відходів. З боку окремих службових осіб підприємств і організацій допускається безвідповідальне ставлення до вирішення цих важливих питань.
З метою поліпшення використання вторинних дорогоцінних металів у народному господарстві й забезпечення повного збору і здачі в державний фонд лому і відходів їх, на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 12 лютого 1985 р. N 144 Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам:
а) вжити додаткових заходів до виконання раніше прийнятих рішень Уряду по збільшенню ресурсів дорогоцінних металів, скороченню втрат у виробництві, поліпшенню організації обліку цих металів на підприємствах і в організаціях, що використовують обладнання, прилади, апаратуру та інші вироби, деталі (вузли) яких містять дорогоцінні метали, а також по повному збиранню таких деталей (вузлів) після закінчення строку експлуатації (зберігання) і здачі їх у вигляді лому та відходів на заводи Міністерства кольорової металургії СРСР для дальшої переробки і залучення у виробництво;
б) розробити і подати Держплану УРСР до 10 квітня 1985 р. організаційно-технічні заходи, спрямовані на поліпшення підвідомчими підприємствами і організаціями, що використовують обладнання, прилади, апаратуру та інші вироби, деталі (вузли) яких містять дорогоцінні метали, системи обліку, збору, проведення первинної обробки (розбирання) і повного вилучення та здачі в державний фонд таких вузлів (деталей) після закінчення строку експлуатації (зберігання) вказаних виробів, а також на підвищення відповідальності службових осіб, які відають цією ділянкою роботи.
Держплану УРСР узагальнити вказані заходи і до 20 квітня 1985 р. подати їх Раді Міністрів УРСР для погодження з Міністерством фінансів СРСР і Держпланом СРСР;
в) провести за станом на 1 квітня 1985 р. на підвідомчих підприємствах і в організаціях інвентаризацію дорогоцінних металів, які містяться в обладнанні, електроапаратурі, приладах та інших виробах, що перебувають в експлуатації, а також у виробах, які знаходяться на складах та в резерві і призначені для ремонтно-експлуатаційних потреб і для комплектації підприємств, що будуються (реконструюються), й виготовлюваного обладнання, електроапаратури, приладів та інших виробів.
Дані про підсумки інвентаризації внести до 15 квітня 1985 р. Держплану УРСР.
Держплану УРСР узагальнити вказані матеріали і до 1 травня 1985 р. подати зведені дані Міністерству фінансів СРСР.
Починаючи з 1986 року подавати в це Міністерство щорічно відомості про кількість дорогоцінних металів, які містяться в обладнанні, електроапаратурі, приладах та інших виробах, що надійшли на баланс підприємств.
Міністерству внутрішніх справ УРСР, Комітету народного контролю УРСР здійснити вибіркову перевірку достовірності даних інвентаризації, а також стану обліку та забезпечення зберігання дорогоцінних металів (включаючи лом і відходи цих металів) по окремих міністерствах, відомствах і підприємствах.
2. Установити, що підприємства і організації при списанні з балансу основних засобів (фондів) у лом чорних і кольорових металів застарілих або тих, що стали непридатними, обладнання, приладів та інших виробів зобов'язані вказувати в бухгалтерських документах відомості про вилучення всіх деталей (вузлів), які містять дорогоцінні метали.
3. Міністерствам і відомствам УРСР, Київському і Севастопольському міськвиконкомам забезпечити щорічне, починаючи з 1985 року, складання і подання Держплану УРСР галузевих графіків списання застарілих або тих, що стали непридатними, обладнання, приладів та інших виробів, передбачивши в них також відомості про кількість дорогоцінних металів, які містяться в цих виробах і підлягають здачі в державний фонд у вигляді лому та відходів.
Вказані відомості Держплан УРСР подає Міністерству фінансів СРСР одночасно з заявками про потребу в дорогоцінних металах на планований рік.
4. Довести до відома міністерств і відомств УРСР, облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, що Рада Міністрів СРСР постановою від 12 лютого 1985 р. N 144 "Про додаткові заходи по поліпшенню використання вторинних дорогоцінних металів у народному господарстві":
1) Доручила Міністерству електротехнічної промисловості з участю заінтересованих міністерств і відомств СРСР уточнити до 1 травня 1985 р. перелік електротехнічного обладнання, яке містить дорогоцінні метали, і нормативи повернення цих металів, що вилучаються із спрацьованого електротехнічного обладнання, з урахуванням строків служби вказаного обладнання, і довести ці нормативи до відповідних міністерств і відомств СРСР і Рад Міністрів союзних республік.
2) Відмітила, що Міністерство хімічної промисловості незадовільно виконує завдання, передбачені розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 18 січня 1982 р. N 92 (розпорядження Ради Міністрів УРСР від 10 лютого 1982 р. N 61), в частині поставки Радам Міністрів союзних республік для організації зустрічного продажу кінофотоматеріалів підвищеного попиту громадянам, які здають срібловмісні відходи кінофотоматеріалів.
Зобов'язала Міністерство хімічної промисловості вжити заходів до виконання вказаного завдання, а також організувати починаючи з 1985 року виробництво для роздрібної торгівлі комплектів хімікатів, включають закріплювач, проявник і хімічний осаджувач срібла з фіксажних розчинів.
3) Доручила Міністерству електронної промисловості розробити і в 3-місячний строк подати в Держплан СРСР і Міністерство фінансів СРСР пропозиції з методики планування та нормативів здачі у державний фонд виробів електронної техніки, що містять золото, срібло і платину, експлуатаційний строк служби (зберігання) яких закінчився.
Держплану СРСР і Міністерству фінансів СРСР доручено розглянути ці пропозиції і прийняти відповідне рішення.
5. Держплану УРСР, Держпостачу УРСР, Міністерству внутрішніх справ УРСР, Комітету народного контролю УРСР посилити контроль за виконанням рішень Партії і Уряду по ефективному використанню ресурсів вторинних дорогоцінних металів.
Голова Ради Міністрів УРСР О.ЛЯШКОКеруючий СправамиРади Міністрів УРСР К.БОЙКО
Інд. 37