• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо Процедур Національного банку України щодо надання стабілізаційного кредиту

Національний банк України  | Лист, Форма типового документа від 07.12.2004 № 43-211/8379-12776
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист, Форма типового документа
  • Дата: 07.12.2004
  • Номер: 43-211/8379-12776
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист, Форма типового документа
  • Дата: 07.12.2004
  • Номер: 43-211/8379-12776
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Генеральний Департамент банківського нагляду
Л И С Т
07.12.2004 N 43-211/8379-12776
Головним управлінням
Національного банку
України в Автономній
Республіці Крим та по
м. Києву і Київській
області, територіальним
управлінням Національного
банку України
Направляємо для використання та керівництва в роботі Процедури Національного банку України щодо надання стабілізаційного кредиту, розроблені на виконання розділу III Положення про регулювання Національним банком України ліквідності банків України шляхом рефінансування депозитних та інших операцій, затвердженого постановою Правління НБУ від 24.12.2003 N 584.
Заступник Голови О.В.Шлапак
Додаток
ПРОЦЕДУРИ
Національного банку України щодо надання стабілізаційного кредиту (на виконання розділу III Положення про регулювання Національним банком України ліквідності банків України шляхом рефінансування депозитних та інших операцій, затвердженого постановою Правління НБУ від 24.12.2003 N 584 ( z0097-04 ), із змінами і доповненнями (надалі - Процедури)
1. Реєстрація заявок
Регламентуючі документи.
Положення про регулювання Національним банком України ліквідності банків України шляхом рефінансування депозитних та інших операцій, затверджене постановою Правління НБУ від 24.12.2003 N 584, із змінами і доповненнями (надалі - Положення), в частині стабілізаційного кредиту.
Реєстрація заявок.
Територіальні управління Національного банку України приймають до розгляду за встановленою формою заявки за умови подання банком належно оформленого повного пакета документів відповідно до Процедур та Положення (якщо пакет документів не повний, заявка до розгляду не приймається, про що повідомляється банку листом або за телефоном). Копії документів, що додаються до пакета документів, мають бути належним чином оформлені з зазначенням П.І.Б., підписом відповідальної особи та фразою "Згідно з оригіналом" та печаткою банку.
Вимоги до пакета документів, необхідних для отримання стабілізаційного кредиту
Для отримання стабілізаційного кредиту банки подають до територіальних управлінь Національного банку України такі документи:
1. Клопотання банку щодо отримання стабілізаційного кредиту, в якому мають бути включені: причини, що призвели до необхідності отримання стабілізаційного кредиту, сума, строк та перелік видів забезпечення, договорів та інших документів, що підтверджують їх правомірність для отримання цього кредиту. Клопотання має бути підписане уповноваженою особою від імені банку, зареєстроване в канцелярії банку та скріплене печаткою банку.
2. Рішення уповноваженого органу про погодження отримання стабілізаційного кредиту Національного банку України.
3. Заявку на отримання стабілізаційного кредиту за формою Додатка 1 до Процедур.
4. Програму фінансового оздоровлення/фінансову програму на підтримку ліквідності та платоспроможності банку, яка має бути затверджена уповноваженим органом від імені банку, за макетом, визначеним у Додатку 2 до Процедур.
5. Документи, що підтверджують забезпечення стабілізаційного кредиту, за переліком згідно з Додатком 3 до Процедур.
У разі позитивного рішення Національного банку про надання стабілізаційного кредиту банки додатково подають такі документи:
1. Документ, що підтверджує повноваження особи, яка підписує кредитний договір, на вчинення дій від імені банку (якщо це передбачено Статутом банку).
2. Лист голови правління про ознайомлення з кримінальною відповідальністю за зловживання службовим становищем, шахрайство та фінансові махінації.
3. Довідка банку про залучення до судових процесів як відповідача та інформація про відсутність арешту рахунків та майна банку.
ДОВІДКОВО:
Додаткові документи, які необхідні для розгляду клопотання і є в розпорядженні НБУ
- рішення про призначення голови правління/погодження НБУ;
- наказ про призначення на посаду головного бухгалтера;
- копії паспортів Голови правління та головного бухгалтера;
- нотаріально завірена копія Установчого договору банку (Департамент ліцензування);
- нотаріально завірена копія Статуту банку з останніми змінами та доповненнями (Департамент ліцензування)
Заявка реєструється в базі даних ТУ НБУ:
- дата подання заявки (дата та вхідний номер ТУ НБУ);
- банк-позичальник;
- сума кредиту;
- строк кредиту;
- забезпечення кредиту.
2. Розгляд заявки
Після отримання та реєстрації заявки від банку на отримання стабілізаційного кредиту підрозділ банківського нагляду ТУ НБУ спільно з відповідними структурними підрозділами (в ГУ НБУ по м. Києву та Київській області спільно з робочою групою Центрального апарату НБУ), в межах компетенції структурних підрозділів, здійснює розгляд заявки, інших поданих банком документів, прийнятність запропонованого банком забезпечення та готує узагальнену інформацію (див. додаток 4) щодо можливості надання стабілізаційного кредиту банку та подає на розгляд Комісії з питань нагляду та регулювання діяльності банків при ТУ НБУ (далі - Комісія).
Загальний термін розгляду заявки банку, підготовка вищезазначеної інформації для прийняття Комісією відповідного рішення не може перевищувати від дати подання банком заявки:
- по банках 1 групи - 7 робочих днів;
- по банках 2 групи - 5 робочих днів;
- по банках 3 - 4 групи - 3 робочих дня.
Якщо рішення Комісії про надання стабілізаційного кредиту банку негативне, то ТУ НБУ повідомляє банк про невідповідність заявки вимогам Положення (за підписом начальника ТУ НБУ).
У разі прийняття Комісією позитивного рішення про надання стабілізаційного кредиту ТУ НБУ (за підписом начальника ТУ НБУ) подає рішення Комісії та обґрунтовані пропозиції щодо надання стабілізаційного кредиту на розгляд Генеральному департаменту банківського нагляду та юридичний висновок щодо прийнятності запропонованого банком забезпечення - до Юридичного департаменту НБУ (з відповідним пакетом документів).
Генеральний департамент банківського нагляду направляє запит до Управління контролю ризиків, Юридичного департаменту Національного банку України щодо відповідності законодавству України юридичного оформлення забезпечення, що пропонується за кредитом, та Департаменту монетарної політики щодо можливості надання кредиту в рамках монетарної політики НБУ. Загальний термін розгляду департаментами запиту ГДБН не може перевищувати одного робочого дня.
Результати отриманих від департаментів (ГДБН, Юридичний департамент, ДМП, УКР) висновків вноситься у базу даних ГДБН.
Якщо висновок одного з департаментів негативний - на фірмовому бланку НБУ ГДБН готує лист про невідповідність заявки банку вимогам Положення. Лист візується керівниками відповідальних департаментів та підписується уповноваженою особою.
3. Прийняття рішення Правлінням НБУ
ГДБН на підставі позитивних висновків УКР, ДМП та Юридичного департаменту готує доповідну записку Правлінню НБУ та проект постанови Правління щодо надання стабілізаційного кредиту банку у відповідній сумі, на відповідний термін, з відповідною заставою. Загальний термін підготовки проекту постанови Правління Національного банку не може перевищувати 2 робочих днів від вхідної дати реєстрації отримання ГДБН рішення Комісії ТУ НБУ.
Постановою має бути передбачено, що банк має взяти на себе такі зобов'язання:
1. Не проводити будь-які активні операції з інсайдерами та пов'язаними особами.
2. Не укладати нові депозитні договори, що передбачають авансову виплату відсотків та не здійснювати авансову виплату відсотків за діючими депозитним договорами з інсайдерами та пов'язаними особами.
3. Не здійснювати будь-які інвестиційні операції.
4. Не здійснювати викуп акцій власної емісії та дострокове погашення цінних паперів власної емісії.
5. Проводити операції по погашенню заборгованості діючого кредитного портфеля виключно у грошовій формі.
6. Передбачити умовами нових договорів на здійснення активних операцій щомісячне обслуговування боргу.
7. Не придбавати основні засоби, що не приймають участі у процесі проведення банківських операцій.
8. Не видавати бланкові кредити.
9. Обмежити операції з цінними паперами, крім державних цінних паперів, депозитних сертифікатів Національного банку України та цінних паперів, що мають вільний обіг на організованих ринках.
Вищезазначений перелік обмежень щодо діяльності банку за вимогою ГДБН НБУ, ТУ НБУ може бути розширений.
Зазначені обмеження мають бути зафіксовані у кредитних договорах на отримання стабілізаційного кредиту.
Термін користування стабілізаційним кредитом встановлюється рішенням Правління НБУ.
Плата за стабілізаційний кредит встановлюється у розмірі 15 % річних з можливим її коригуванням у разі зміни ситуації на грошово-кредитному ринку.
При розгляді питання щодо надання стабілізаційного кредиту на засіданні Правління Національного банку України є обов'язковою присутність голови правління банку для доповіді Правлінню НБУ та обґрунтування поданої банком заявки про отримання стабілізаційного кредиту. Рішення Правління НБУ щодо надання стабілізаційного кредиту приймається після обговорення членами Правління доповіді голови правління банку по суті питання та доповіді директора ГДБН або уповноваженої ним особою. В окремих випадках (в умовах неможливості термінового скликання Правління) постанова Правління може оформлятись у робочому порядку - шляхом збору підписів.
4. Укладання кредитних та забезпечувальних договорів
У разі прийняття Правлінням НБУ позитивного рішення щодо надання стабілізаційного кредиту банку ТУ НБУ укладає кредитні та забезпечувальні договори; порядок укладання кредитних та забезпечувальних договорів регламентується Положенням.
З метою зменшення кредитних ризиків НБУ за стабілізаційним кредитом, в забезпечення виконання якого банком надані майнові права за раніше наданими кредитами, ТУ НБУ необхідно укласти трьохсторонні договори застави майнових прав за участю боржника, в яких передбачається умова про уступку права вимоги щодо кредитних договорів, укладених банком з позичальниками. Забезпеченням за стабілізаційними кредитами можуть також виступати договори застави високоліквідних цінних паперів та договори іпотеки.
Після підписання договорів ТУ НБУ повідомляє ДМП НБУ про укладені договори з банком.
З метою підготовки кредитного договору та договорів застави (договори) для підписання працівник юридичного підрозділу ТУ зв'язується з контактною особою банку, що є відповідальною особою за підготовку договорів.
Відпрацьовані примірники договорів надсилаються по електронній пошті представнику банку. Відповідальна особа банку узгоджує з юристами банку текст договору та вносить наступну інформацію:
- реквізити банку;
- П.І.Б. уповноваженої особи на підписання договорів від імені банку;
- внесення істотних умов договорів (кінцевий термін повернення кредиту, сума кредиту, графіки повернення коштів та інше).
Для узгодження спірних моментів щодо тексту договорів роз'яснення можуть надаватися шляхом телефонних переговорів з представником банку.
У разі виникнення у банку зауважень та пропозицій щодо тексту договорів, банк звертається до НБУ з листом щодо зміни редакції певних пунктів договорів.
Зауваження опрацьовуються працівниками Юридичного підрозділу ТУ НБУ та у разі погодження внести зміни, що були запропоновані юристами банку, вони вносяться до договорів.
У разі непогодження із запропонованою редакцією певних пунктів банку, працівник Юридичного підрозділу ТУ НБУ (якщо порушене питання стосується компетенції відповідного працівника) готує офіційний лист із зазначенням позиції ТУ НБУ (за підписом відповідальної особи).
Після отримання від банку по електронній пошті узгоджених проектів договорів працівник Юридичного підрозділу ТУ НБУ перевіряє правильність реквізитів банку, повноваження особи на підписання договорів від імені банку відповідно до Статуту, зазначення істотних умов договорів.
4.1. Перевірка правильності оформлення кредитних та забезпечувальних договорів
При перевірці повноважень особи, що підписала договори з боку банку, працівник Юридичного підрозділу ТУ НБУ повинен:
- якщо договір підписаний головою правління банку - пересвідчитись в наявності рішення відповідного органу про призначення голови правління згідно із Статутом банку та погодження НБУ про призначення голови правління;
- якщо Статутом банку передбачені обмеження щодо підписання головою правління договорів - зробити усний/письмовий запит щодо отримання необхідних документів (напр. довіреність голові правління, видана головою Спостережної ради на підписання договорів, рішення Спостережної ради щодо надання дозволу голові правління підписувати договори на суму, що перевищує певну суму);
- якщо договір підписаний заступником голови правління банку - пересвідчитись в наявності наказу про призначення відповідної особи заступником голови правління та рішення відповідного органу про призначення голови правління відповідно до Статуту банку.
Всі вищезазначені документи, що підтверджують повноваження особи на підписання договорів, мають бути належним чином оформлені з підписом відповідальної особи, з зазначенням П.І.Б. відповідальної особи та фразою "Згідно з оригіналом" та печаткою банку.
У випадку отримання стабілізаційного кредиту під забезпечення у вигляді майнових прав за раніше виданими банком кредитами банк надає, якщо інше не передбачено Статутом банку, рішення Кредитного комітету про надання кредиту відповідному підприємству та/або постанову Правління про надання кредиту підприємству.
Перевірені працівником Юридичного підрозділу ТУ НБУ примірники договорів надсилаються на електронну адресу відповідальної особи банку для друку та підписання зі сторони банку уповноваженою особою та скріплення печаткою банку.
Підписані оригінали договорів (в кількості 3-х примірників, один для банку і два для НБУ) передаються представником банку працівникові Юридичного підрозділу ТУ НБУ. Працівник Юридичного підрозділу ТУ НБУ ще раз перевіряє правильність зазначення істотних умов договорів, реквізитів банку.
4.2. Організація підписання кредитних та забезпечувальних договорів НБУ
Підписані примірники договорів візуються працівником Юридичного підрозділу ТУ НБУ та підписуються уповноваженою особою ТУ НБУ.
Підписані договори реєструються в Книзі договорів (відповідальна особа Юридичного підрозділу ТУ НБУ). Після реєстрації в книзі договорів підписані договори скріпляються печаткою ТУ НБУ.
Підписані та скріплені печаткою ТУ НБУ договори фотокопіюються в 4-х примірниках (для ДМП НБУ з метою початку перерахування коштів стабілізаційного кредиту, ОПЕРУ НБУ з метою відображення в обліку, ОПЕРУ ТУ НБУ, Юридичного підрозділу ТУ НБУ). Одночасно ТУ НБУ електронною поштою повідомляє ДМП НБУ щодо укладених договорів з банком за форматом, наданим у Додатку 5 до Процедур та надсилає копії договорів поштою.
Оригінали договорів прошиваються працівником Юридичного підрозділу ТУ НБУ, сторінки пронумеровуються, скріпляються печаткою ТУ НБУ та підписом відповідальної особи для обміну між Сторонами.
Після того, як примірники договорів повернуті представником банку, вони зберігаються в ТУ НБУ, а примірник договорів банку передається представникові банку з отриманням від нього розписки про передачу йому оригіналів договорів.
5. Блокування цінних паперів
У випадку укладення договору застави корпоративних облігацій для видачі стабілізаційного кредиту, банк надає підтвердження від депозитарію (МФС) та зберігача цінних паперів щодо блокування облігацій у відповідній кількості на користь НБУ (виписки з рахунку цінних паперів власника облігацій з депозитарію та зберігача).
Одночасно з отриманою від банку інформацією ТУ НБУ за допомогою електронного зв'язку отримує від депозитарію підтвердження блокування корпоративних облігацій на користь НБУ.
6. Облік наданих кредитів
Операції, пов'язані з наданням банкам Національним банком стабілізаційних кредитів, обліковуються на балансі Операційного управління Національного банку, а територіальні управління Національного банку обліковують надані кредити рефінансування на рахунках класу 8 розділу 88, застава на рахунках класу 9 розділу 95.
Нарахування процентів за користування стабілізаційним кредитом Національного банку здійснюють Операційне управління та ТУ Національного банку відповідно до нормативно-правових актів Національного банку. Банк сплачує проценти щомісяця.
Банк повертає стабілізаційні кредити, одержані від Національного банку, та плату за їх користування в строки відповідно до укладеного кредитного договору.
7. Супроводження стабілізаційного кредиту
З дати видачі стабілізаційного кредиту банку відповідний підрозділ ТУ НБУ здійснює постійний моніторинг виконання банком вимог Постанови НБУ (згідно якої останній отримав стабілізаційний кредит) та умов кредитних та забезпечувальних договорів, укладених між ТУ НБУ та банком.
Підрозділ банківського нагляду ТУ НБУ разом з ГДБН НБУ здійснює моніторинг виконання банком договірних зобов'язань, постанови Правління НБУ, відповідно до якої банк отримав стабілізаційний кредит, програми фінансового оздоровлення на підтримку ліквідності та платоспроможності банку, шляхом аналізу звітів банку та фінансових і статистичних форм звітності.
Банк, який отримав стабілізаційний кредит, повинен до 3-го числа місяця, наступного за звітним, надавати ТУ НБУ звіт про виконання програми фінансового оздоровлення та звіт про використання отриманих коштів за договором стабілізаційного кредиту.
За результатами нагляду щодо виконання банком програми фінансового оздоровлення та напрямків використання отриманих коштів ТУ НБУ до 5-го числа місяця, наступного за звітним, подає Генеральному департаменту банківського нагляду свої висновки та пропозиції.
У разі невиконання банком програми фінансового оздоровлення та/або нецільового використання отриманих коштів, та/або надлишкової ліквідності в банку, який користується коштами стабілізаційного кредиту, ТУ НБУ повідомляє в одноденний термін Генеральний департамент банківського нагляду. ГДБН в одноденний термін аналізує отриману від ТУ НБУ інформацію та надає пропозиції Правлінню НБУ для прийняття відповідних рішень.
Юридичний підрозділ ТУ НБУ супроводжує правову підтримку стабілізаційного кредиту до повного погашення, здійснює моніторинг переданих активів в заставу (якщо термін переданих кредитів спливає за час дії стабілізаційного кредиту).
Відповідний підрозділ ТУ НБУ щомісячно перевіряє стан збереження переданого в заставу майна.
В день видачі стабілізаційного кредиту відповідний підрозділ (відповідальна особа) ТУ НБУ вносить надане забезпечення за стабілізаційним кредитом в Державний реєстр обтяжень рухомого майна/Державний реєстр іпотек (відповідно, якщо протягом дії кредитного договору будуть вноситись зміни до договорів застави, вносити ці зміни в зазначені реєстри), у день, наступний за днем погашення стабілізаційного кредиту, виводить заставлене майно з відповідних реєстрів.
Якщо в заставу передані майнові права на кошти, що знаходяться на коррахунку банку в ТУ НБУ, за допомогою електронної системи НБУ щоденно (на початок кожного робочого дня до 9,30) проводити моніторинг залишку коштів на коррахунку банку на предмет виконання зобов'язань за договором застави, у разі будь-якого порушення умов кредитного або забезпечувальних договорів негайно засобами електронного зв'язку інформувати Центральний апарат НБУ про виявлені порушення.
Додаток 1
Заявка N __
на отримання стабілізаційного кредиту від Національного банку України
____________________________________________
(назва банку-заявника)
Дата
Кореспондентський рахунок _______________________________________.
Юридична адреса _________________________________________________.
Банківська ліцензія N ___________ від ___________________________.
Просимо надати стабілізаційний кредит на суму ___________________
(цифрами і словами)
______________ тис. грн. на строк з ____________ до ____________
на умовах, що викладені в Положенні про регулювання Національним
банком України ліквідності банків України шляхом рефінансування,
депозитних та інших операцій, затвердженому постановою Правління
Національного банку України від 24.12.2003 N 584, з урахуванням
нормативно-правових актів Національного банку України з питань
надання стабілізаційних кредитів.
Розмір регулятивного капіталу банку ____________________ тис. грн.
на останню звітну дату "___" ____________ 200_ р.
Загальна сума кредитів Національного банку, що одержана
банком-заявником, становить ____________________ тис. грн.
Під забезпечення кредиту пропонуємо:
а) державні цінні папери (облігації внутрішньої державної позики України та ОВДП/ПДВ), векселі:
Вид цінних
паперів
Код
цінних
паперів
Кількість
цінних
паперів
(шт.)
Номінальна
вартість
(грн.)
Балансова
вартість
(грн.)
Дата
погашення
123456
б) нерухомість:
Назва об'єктаБалансова
вартість
(грн.)
Вартість
згідно з
експертною
оцінкою
(грн.)
134
в) майнові права за договорами про раніше надані банками кредити:
Назва
пози-
чаль-
ника
Рекві-
зити
кредит-
ного
дого-
вору
Сума кре-
диту за
договором
Фактична
сума
заборго-
ваності
Сума
позаба-
лансових
зобов'я-
зань
Дата
пога-
шення
Вид
забезпе-
чення
Вартість
забезпе-
чення
згідно з
експерт-
ною
оцінкою
(грн.)
12345678
інше забезпечення: _______________________________________________
Усього на суму __________________________________________тис. грн.
(цифрами та словами)
Голова правління банку М.П.
Додаток 2
ЗАТВЕРДЖЕНО
засіданням Спостережної
ради Протокол N ___
від ____________ 2004 р.
Програма фінансового оздоровлення/ Фінансова програма, спрямована на підтримку ліквідності та платоспроможності
1. Аналіз причин погіршення позиції щодо ліквідності Банку:
- стан залишків готівки в касі банку (як в національній, так і в іноземній валюті) та тенденції їх зміни:
- стан залишків коштів на кореспондентському рахунку в Національному банку України;
- аналіз ситуації щодо зниження обсягів коштів суб'єктів господарської діяльності та фізичних осіб (окремо у національній та іноземній валюті);
- аналіз кредитних вкладень, у тому числі обсягів проблемних кредитів, причини їх виникнення та перспективи до покращання якості кредитного портфеля;
- залежність ресурсної бази банків від обсягів міжбанківського кредитування;
- інші причини погіршення позиції банку щодо ліквідності;
- розрахунок суми коштів, необхідних банку для підтримання ліквідності та платоспроможності (таблиця).
2. Щомісячні прогнозні показники діяльності Банку (баланс Банку) на весь час користування стабілізаційним кредитом.
На ____________ 2004/2005
АктивиСума,
тис.
грн.
ПасивиСума,
тис.
грн.
Готівкові кошти Кошти НБУ
Коррахунок в НБУ
Кошти в інших банках, в тому числі на коррахунках Кошти інших банків, в тому числі на коррахунках
Кредити клієнтам: юридичним особам, фізичним особам Кошти юридичних осіб: до запитання - строкові
Інвестиційний портфель Кошти фізичних осіб: до запитання - строкові
Дебіторська заборгованість Бюджетні кошти
Основні засоби та нематеріальні активи Боргові цінні папери, емітовані банком
Кредити від міжнародних та інших фінансових організацій
Субординований борг
Кредиторська заборгованість
Інші активи Інші пасиви
Капітал:
в т.ч. результат діяльності
поточного року
Загальні активи Загальні пасиви
3. Заходи, спрямовані на покращання фінансового стану Банку та підтримання ліквідності і платоспроможності на достатньому рівні.
4. Щомісячний платіжний календар банку (без зазначення контрагентів)
АктивиСума,
тис.
грн.
ПасивиСума,
тис.
грн.
Розміщення ресурсів Залучення ресурсів
Кредити НБУ
Кредити іншим банкам Кредити інших банків
Кредити клієнтам: юридичним особам, фізичним особам Строкові кошти юридичних осіб:
Вкладення в цінні папери Строкові кошти фізичних осіб:
Строкові бюджетні кошти
Дебіторська заборгованість Боргові цінні папери, емітовані банком
Кредити від міжнародних та інших фінансових організацій
Субординований борг
Інші активи Інші зобов'язання
Доходи Витрати
Акумульований розрив
5. Графік погашення Банком стабілізаційного кредиту
МісяцьНадходження кредитуСума погашення,
тис. грн.
Грудень
Січень
Додаток 3
ПЕРЕЛІК
документів, що підтверджують забезпечення стабілізаційного кредиту (в залежності від виду забезпечення)
I. Майнові права за договором про раніше наданий банком кредит підприємству ("Позичальнику"), за яким забезпеченням є нерухомість або цілісний майновий комплекс Позичальника
1. Виписка з позикового рахунку Позичальника станом на дату клопотання про отримання стабілізаційного кредиту.
2. Письмова згода Позичальника на укладання тристороннього договору про відступлення права вимоги за отриманим кредитом та відповідних тристоронніх договорів забезпечення за кредитом.
3. Копія кредитного договору і документів, що підтверджують повноваження сторін на укладання позикового договору зі сторони банку та Позичальника.
4. Копії договорів застави і документів, що підтверджують повноваження сторін на укладання кредитного договору зі сторони банку та заставодавців та/або майнових поручителів.
5. Виписка з протоколу засідання уповноваженого органу банку (відповідно до Статуту - кредитного комітету або правління) про надання кредиту Позичальнику.
6. Висновок про фінансовий стан і результати діяльності Позичальника (із визначенням класу Позичальника), довідка про стан обслуговування боргу і класифікація заборгованості Позичальника за ступенем ризику.
7. Баланс Позичальника з розшифровкою основних засобів.
8. Правовстановлюючі (договори купівлі-продажу, акти про введення в експлуатацію, свідоцтва про право власності тощо) та правопідтверджуючі (довідки Бюро технічної інвентаризації тощо) документи щодо права власності на заставлене банку Позичальником майно за відповідним кредитним договором.
9. Витяги з Державного реєстру обтяжень застав рухомого майна/Державного реєстру іпотек про внесення відповідних записів на користь Заставодержателя.
10. Звіт про незалежну експертну оцінку предмета застави.
II. Нерухомість, що належить банку:
1. Опис майна з ідентифікуючими ознаками.
2. Виписка з аналітичного балансового рахунку банку про наявність майна на дату клопотання.
3. Рішення уповноваженого органу банку про передачу майна в заставу (відповідно до Статуту).
4. Правовстановлюючі та правопідтверджуючі документів щодо права власності на заставлене майно.
5. Звіт про незалежну експертну оцінку предмета застави.
III. Державні цінні папери:
1. Рішення уповноваженого органу банку про придбання ЦП (постанова правління, рішення кредитного комітету та рішення спостережної ради, якщо вимагається відповідно до Статуту).
2. Договір купівлі-продажу ЦП.
IV. Облігації суб'єктів підприємницької діяльності та векселі:
1. Виписка про залишки на рахунках у ЦП банку станом на дату клопотання про отримання стабілізаційного кредиту.
2. Договір купівлі-продажу ЦП.
3. Рішення уповноваженого органу банку про придбання ЦП (постанова правління, рішення кредитного комітету та рішення Спостережної ради, якщо вимагається відповідно до Статуту).
4. Звіт про незалежну експертну оцінку ЦП.
5. Довідка про котирування ЦП на організованих ринках ЦП.
6. Аналіз фінансового стану і результати діяльності емітента із визначення класу емітента на останню звітну дату.
7. Інформація про емісію облігацій емітента.
8. Аудиторський висновок про достовірність фінансової звітності емітента.
9. Виписка депозитарію про залишки та блокування облігацій на рахунку банку в цінних паперах.
Додаток 4
____________________________
(назва територіального
управління Національного
банку України)
від __________ 200_ р. N ___
Департамент монетарної політики
Національного банку України
Повідомлення(1)
__________________________________________________________________
(назва територіального управління Національного банку України)
повідомляє, що відповідно до Положення про регулювання
Національним банком України ліквідності банків України шляхом
рефінансування, депозитних та інших операцій та постанови
Правління Національного банку України N ___ від "___" ____________
200_ р. нами укладено кредитний договір з ________________________
(назва банку)
про надання йому кредиту в сумі ____________________ тис. грн. та
(цифрами та словами)
договір (2)________________________________________________ в сумі
(застави або гарантії)
________________________ тис. грн.
(цифрами та словами)
Начальник ___________________________________ _________
(назва територіального управління (підпис)
Національного банку України)
______________
1 Надсилається відповідно до режиму, установленого розпорядчими документами Національного банку України.
2 Зазначається конкретний вид забезпечення, яке надається банком за кредитом рефінансування.
Додаток 5
Договір застави майнових прав N
м. Київ ______________ 2004 року
Національний банк України (далі - Заставодержатель) в особі
______________, та
Заставодавець ___________________________________________________,
який діє на підставі Статуту та
Боржник _________________________________________________________,
що діє на підставі Статуту (далі - Сторони), уклали цей договір
про таке:
коментар: (У разі, якщо за Боржника договір іпотеки укладається
майновим поручителем, він також залучається як сторона цього
договору застави, тобто укладається чотиристоронній договір.)
1. Предмет договору
1.1. Предметом застави за цим договором є майнові права за кредитним договором N ___ від _______, укладеним між Заставодавцем та Боржником (далі - майнові права), відповідно до якого позичальник повинен повернути Заставодавцю кредит в розмірі __________ грн. з кінцевим терміном повернення ______________ та сплачувати відсотки за користування кредитом за ставкою ____ % процентів річних. Зобов'язання, що витікають із кредитного договору N ____ від _____________, забезпечуються договором іпотеки N ___ від ______________.
1.2. Надана застава забезпечує виконання Заставодавцем вимог Заставодержателя за стабілізаційним кредитом, наданого згідно з кредитним договором N ________________ від ______________________ (надалі - Кредитний договір) та будь-якими додатковими угодами до нього, укладеними між Сторонами, за умовами якого Заставодавець зобов'язаний повернути Заставодержателю стабілізаційний кредит (надалі - кредит) з кінцевим терміном повернення - ______________ та сплачувати проценти за його користування у розмірі _______ процентів річних, неустойку та збитки у разі їх виникнення, а також відповідно до умов кредитного договору повернути стабілізаційний кредит в повному обсязі, сплатити проценти за його користування та суми неустойки у випадку їх витребування Заставодержателем.
1.3. За рахунок заставленого майнового права вимоги Заставодержателя задовольняються в повному обсязі, включаючи суму основного боргу, нараховані проценти, пеню та збитки, а також витрати на звернення стягнення на заставлені майнові права та витрати, пов'язані з його реалізацією.
2. Гарантії
2.1. Заставодавець засвідчує, що:
2.1.1. У разі невиконання Заставодавцем умов кредитного договору та/або цього договору, Заставодержатель отримує право одержати задоволення з майнових прав переважно перед іншими кредиторами відповідно до Закону України "Про заставу" та ст. 73 Закону України "Про Національний банк України".
2.1.2. Будь-яка інформація, надана Заставодавцем щодо майнових прав на час укладення цього договору, є достовірною.
2.1.3. Виконано всі дії, необхідні для підписання цього Договору, не існує жодних законодавчих чи договірних обмежень щодо укладення цього Договору.
2.1.4. Майнове право не обтяжене жодними зобов'язаннями, не заставлене за іншими зобов'язаннями та не перебуває під арештом, що засвідчується та підтверджується підписом Заставодавця в цьому договорі.
2.2. Заставодержатель засвідчує, що:
2.2.1. Інформація, яка стала йому відома у зв'язку з укладенням та виконанням цього договору, не розголошуватиметься третім особам, за винятком випадків, передбачених законодавством України та цим договором, а також тих, за яких надання такої інформації третім особам має відбутися у зв'язку з потребою забезпечення інтересів Заставодержателя, пов'язаних зі збереженням та реалізацією предмета застави.
2.2.2. Після повного виконання зобов'язань за кредитним договором він уживатиме всіх належних заходів щодо звільнення майнових прав від зобов'язань, якими воно обтяжене згідно з умовами цього договору.
2.3. Боржник засвідчує, що:
2.3.1. Виконано всі дії, необхідні для підписання цього Договору, не існує жодних законодавчих чи договірних обмежень щодо укладення цього Договору.
2.3.2. Будь-яка інформація, надана Боржником на час укладення цього договору, є достовірною.
3. Права та обов'язки Сторін
3.1. Заставодержатель має право:
3.1.1. Без будь-яких обмежень з боку Заставодавця перевіряти документальну та фактичну наявність, обсяги та стан майнових прав.
3.1.2. Вимагати від Заставодавця протягом 5 днів вжиття заходів, необхідних для збереження майнових прав, а також заміни їх іншим рівноцінним майном, надання додаткового забезпечення за вимогою Заставодержателя. У випадку невиконання Заставодавцем обов'язків, передбачених п. 3.4.1, 3.4.7, 3.4.9 цього договору, Заставодержатель має право в односторонньому порядку розторгнути цей договір та вимагати дострокового повернення всієї суми заборгованості за наданим кредитом рефінансування, відсотків за користування ним, штрафних санкцій.
3.1.3. У разі прострочення виконання зобов'язань за кредитним договором та відсутності коштів на кореспондентському рахунку Заставодавця задовольнити грошові вимоги, за якими настав строк погашення, шляхом реалізації заставлених майнових прав (шляхом отримання права вимоги на заставлені майнові права) згідно із ст. 73 Закону України "Про Національний банк України" та умовами цього договору та/або в інший встановлений чинним законодавством спосіб.
3.1.4. Заставодержатель також набуває права звернення стягнення на предмет застави (отримання вимоги, що випливає із заставленого права) і може реалізувати заставлені майнові права і задовольнити за їх рахунок свої грошові вимоги за кредитним договором в повному обсязі до настання терміну виконання Заставодавцем відповідних зобов'язань за умови:
- неповернення Заставодавцем згідно з п. 3.3.2 кредитного договору заборгованості за кредитом, процентів за його користування та суми штрафних санкцій у випадку їх дострокового витребування Заставодержателем;
- у випадку одноразової прострочки Заставодавцем повернення основної суми кредиту відповідно до графіка повернення коштів, що є додатком 2 до кредитного договору, на строк більше ніж 5 (п'ять днів),
- у випадку одноразової прострочки Заставодавцем сплати відсотків за користування кредитом відповідно до умов кредитного договору на строк більше, ніж 5 (п'ять) днів,
- невиконання Заставодавцем обов'язків, передбачених п. 3.4.1, 3.4.7, 3.4.9 цього договору.
3.1.5. Якщо сума коштів (від реалізації права вимоги на кошти) недостатня для повного задоволення вимог Заставодержателя, то він має право одержати суму, якої не вистачає, з іншого майна Заставодавця в порядку, передбаченому чинним законодавством України та цим договором.
3.2. Заставодержатель зобов'язується:
3.2.1. У разі реалізації майнових прав (отримання права вимоги) у зв'язку з невиконанням Заставодавцем забезпеченого заставою зобов'язання за кредитним договором повернути Заставодавцю суму, що перевищує розмір забезпечених цим договором вимог Заставодержателя.
3.3. Заставодавець має право:
3.3.1. Володіти майновими правами протягом строку дії цього договору.
3.4. Заставодавець зобов'язаний:
3.4.1. У разі втрати майнових прав з будь-якої причини протягом 24 годин письмово повідомити про це Заставодержателя і в п'ятиденний термін замінити його іншим рівноцінним майном (коштами).
3.4.2. Не відчужувати майнові права в будь-який спосіб та не обтяжувати їх зобов'язаннями на користь третіх осіб без отримання попередньої письмової згоди Заставодержателя.
3.4.3. Надавати Заставодержателю інформацію та документи про стан виконання цього договору на першу вимогу та в найкоротший строк. Допускати представників Заставодержателя в приміщення банку (Заставодавця) з метою перевірки дотримання умов цього договору.
3.4.4. Інформувати Заставодержателя до 1 (першого) числа кожного місяця про виконання Боржником умов кредитного договору N ____ від __________ та стан заставленого майна, що забезпечує виконання зобов'язань.
3.4.5. Не вносити подальших змін та доповнень до кредитного договору N _____ від ____________ та до договорів застави, що забезпечують його виконання, без отримання попередньої письмової згоди Заставодержателя.
3.4.6. У випадку дострокового витребування кредиту та відсотків за користування кредитом відповідно до кредитного договору N ______ від ________ та/або у випадку дострокового погашення заборгованості Боржником за цим кредитним договором, протягом одного банківського дня з моменту зарахування грошових коштів від Боржника на рахунок Заставодавця, перерахувати отримані грошові кошти на користь Заставодержателя.
3.4.7. У разі знецінення заставлених майнових прав надати в заставу додатково інше майно протягом 5 (п'яти) банківських днів або здійснити поповнення іншим майном до розміру кредиту та процентів за його користування після направлення Заставодержателем такої вимоги Заставодавцю.
3.4.8. Не чинити ні технічних, ні юридичних перешкод при здійсненні Заставодержателем у передбачених цим договором своїх прав щодо звернення стягнення чи реалізації майнових прав.
3.4.9. Протягом 5 (п'яти) банківських днів надати інше забезпечення у випадку припинення дії кредитного договору N ____ від _________, що припадає на термін користування стабілізаційним кредитом рефінансування, у сумі не менше відповідної заборгованості за кредитом рефінансування та процентів за користування ним, та можливих штрафних санкцій.
4. Порядок звернення стягнення та реалізації майнових прав шляхом уступки вимоги
4.1. Заставодавець уступає Заставодержателю право вимоги до Боржника, що випливає із кредитного договору N ____ від _________, на суму _____________ грн., за відсотками та іншими видами платежів, що підлягають сплаті на підставі цього кредитного договору.
4.2. В частині уступки права вимоги цей договір укладено із відкладальною умовою відповідно до ст. 212 Цивільного кодексу України. Права вимоги, а також право на реалізацію предмета іпотеки переходять до Заставодержателя наступного дня після настання строку виконання зобов'язань за кредитним договором, якщо вони не будуть виконані повністю або частково, або після настання випадку, передбаченого п. 3.1.4 цього Договору.
4.3. Після перерахування Боржником коштів за кредитним договором N ___ від __________ Заставодержателю наявна заборгованість Заставодавця за Кредитним договором вважається погашеною відповідно повністю або частково. У разі відсутності у боржника коштів на погашення заборгованості за кредитним договором N ___ від ___________ Заставодержатель має право на звернення стягнення та реалізацію предмета іпотеки згідно з умовами іпотечного договору.
4.4. Боржник (майновий поручитель) зобов'язується не чинити перепон Заставодержателю при здійсненні ним звернення стягнення та реалізації предмета іпотеки.
4.5. Боржник, у разі переходу права вимоги до Заставодержателя, зобов'язується здійснювати сплату заборгованості за кредитним договором Заставодержателю.
5. Відповідальність Сторін
5.1. У разі невиконання або неналежного виконання зобов'язань, передбачених цим договором, винна Сторона сплачує іншій Стороні штраф у розмірі ____________ грн.
5.2. Будь-які суперечності між Сторонами вирішуються шляхом переговорів. Неврегульовані між Сторонами питання за цим Договором підлягають розгляду відповідно до законодавства України.
6. Додаткові умови
6.1. Цей договір набирає чинності з моменту перерахування відповідно до умов кредитного договору грошових коштів на рахунок Заставодавця і діє до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань.
6.2. У разі часткового виконання Заставодавцем зобов'язань за кредитним договором застава зберігається в початковому розмірі.
6.3. Будь-які зміни до цього договору вносяться за письмово оформленою згодою Сторін.
6.4. Усі повідомлення між Сторонами здійснюються в письмовій формі шляхом відправлення листів або телеграм тощо.
6.5. У разі реорганізації Заставодавця зобов'язання за цим договором переходять до його правонаступника. Заставодавець протягом днів після закінчення реорганізації надає Заставодержателю потрібну інформацію та копії відповідних документів.
6.6. У разі внесення змін до кредитного договору дія цього договору не припиняється до повного виконання зобов'язань за кредитним договором з урахуванням цих змін.
6.7. З усіх питань, що стосуються умов виконання цього договору, які не врегульовані ним, Сторони керуються законодавством України.
6.8. Цей договір складений у трьох примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу.
7. Місцезнаходження, реквізити та підписи Сторін
Заставодержатель Заставодавець:
Боржник