• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо укладення договору на постачання природного газу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики | Лист від 31.07.2013 № 5256/16/47-13
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики
  • Тип: Лист
  • Дата: 31.07.2013
  • Номер: 5256/16/47-13
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики
  • Тип: Лист
  • Дата: 31.07.2013
  • Номер: 5256/16/47-13
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ
РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ
ЛИСТ
31.07.2013 № 5256/16/47-13
Б-х О.І.
м. Київ
ПАТ "Київгаз"
Шановна О.І.!
У зв’язку із Вашим запитом на інформацію від 26.07.2013 року щодо укладення договору на постачання природного газу Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі - НКРЕ), повідомляє наступне.
Відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами та фізичними особами (населенням) - споживачами газу регулюються Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 № 2246 (далі - Правила).
Відповідно до пункту 4 Правил послуги з газопостачання надаються споживачеві на підставі договору, що укладається між ним та газопостачальним підприємством відповідно до типового договору, затвердженого у встановленому порядку.
У разі коли об'єкт споживача перебуває у власності (користуванні) кількох осіб, укладається один договір з одним із співвласників (користувачів) за умови письмової згоди всіх інших співвласників (користувачів), про що робиться відмітка в договорі.
Пунктом 2 Правил встановлено, що об'єкт споживача - територіально відокремлена газифікована споруда (житловий будинок, квартира, майстерня, літня кухня тощо), що належить споживачеві на правах власності або користування.
Згідно з пунктом 1 Типового договору про надання населенню послуг з газопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 № 938, виконавець зобов'язується безперервно надавати споживачеві, членам його сім'ї та іншим особам, зареєстрованим у квартирі, приватному будинку, послуги з постачання природного або скрапленого газу від групових резервуарних установок для побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення житлових приміщень, з гарантованим рівнем надійності, безпеки, якості та величиною тиску, а споживач зобов'язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами (цінами) у строки і на умовах, передбачених цим договором.
Таким чином, у разі якщо дві частини одного будинку мають одну поштову адресу та належать двом власникам на правах власності чи користування, надання послуг з газопостачання має здійснюватися на підставі одного договору про надання послуг з газопостачання, укладеного між газопостачальним підприємством та одним із співвласників за згодою інших співвласників.
Крім того, звертаємо увагу, що відповідно до частини першої та другої статті 358 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю. При цьому співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов'язаннями, пов'язаними із спільним майном (стаття 360 ЦК України).
Додатково повідомляємо, що правові підстави укладення договору про надання послуг з кожним із співвласників виникає за умови:
виділення часток спільної власності в натурі із забезпеченням частки кожного із співвласників окремим обліком спожитого природного газу, тобто забезпечення технічної можливості окремо споживання природного газу співвласниками в територіальних межах виділених в натурі часток приватного будинку (створення територіально відокремленої газифікованої споруди);
присвоєння в передбаченому законодавством порядку різних поштових адрес виділеним в натурі часткам співвласників.
Враховуючи вищевикладене, відповідно до вимог Правил газопостачання до приватного будинку, який перебуває у спільній частковій власності, має здійснюватися на підставі договору про надання населенню послуг з газопостачання, укладеному з одним із співвласників вказаного будинку. Інший співвласник, а також особи, зареєстровані в цьому будинку, будуть споживати природний газ на підставі договору, укладеному між газопостачальним підприємством та одним із співвласників.
При цьому ведення відокремленого обліку природного газу за домоволодінням, що знаходиться у співвласності, можливе за умови присвоєння в передбаченому законодавством порядку різних поштових адрес виділеним в натурі часткам співвласників, які будуть забезпечені окремим обліком природного газу.
З повагою, Член КомісіїЮ. Андрійчук