• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо тарифів на житлово-комунальні послуги

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 18.10.2011 № 7953/09/17-11
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 18.10.2011
  • Номер: 7953/09/17-11
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 18.10.2011
  • Номер: 7953/09/17-11
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
18.10.2011 N 7953/09/17-11
Одеське товариство
пенсіонерів
Національна комісія регулювання електроенергетики розглянула звернення Одеського товариства пенсіонерів від 12.10.2011 та в межах компетенції повідомляє наступне.
Щодо тарифів на електроенергію
Відповідно до пункту 2 Тимчасової методики розрахунку роздрібного тарифу на спожиту електроенергію, тарифу на передачу електроенергії місцевими (локальними) електромережами та тарифу на постачання електроенергії, яка затверджена постановою НКРЕ від 06.05.98 N 564, споживачі об'єднані у дві групи:
II група - міське та сільське населення;
I група - всі інші споживачі електричної енергії, у тому числі і громадські організації.
Також, відповідно до постанови НКРЕ від 13.08.98 N 1052 "Про Порядок визначення класів споживачів", споживачі розподіляються за двома класами напруги:
1 клас напруги - від 27,5 кВ та вище;
2 клас - нижче 27,5 кВ.
Порядок застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, затверджений постановою НКРЕ від 10.03.99 N 309 "Про тарифи на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам", встановлює тарифи на відпуск електроенергії населенню для задоволення різних побутових потреб у житлових будинках, квартирах, гуртожитках. До побутових потреб належать витрати електроенергії на ведення домашнього господарства, зокрема приготування їжі, опалення, санітарно-гігієнічні та культурні потреби.
Враховуючи наведене, Одеське товариство пенсіонерів не належить до категорії "населення", оскільки відноситься до категорії "Непромислові споживачі", тобто є споживачем І групи, а отже, оплата за електричну енергію, має здійснюватися за роздрібним тарифом відповідного класу напруги.
Щодо цін на газ природний
Згідно з повноваженнями, наданими постановою Кабінету Міністрів України 25.12.96 N 1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)", НКРЕ встановлює, зокрема, роздрібні ціни для потреб населення; граничні рівні цін для бюджетних організацій, промислових споживачів та інших суб'єктів господарювання; суб'єктів господарювання, які виробляють теплову енергію, яка використовується для потреб населення.
Відповідно до положень абзацу першого статті 3 Закону України "Про об'єднання громадян" (далі Закон) громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.
Згідно з положеннями статті 14 Закон, у разі реєстрації об'єднання громадян набуває статус юридичної особи і як інші юридичні особи користуються правами і несуть обов'язки відповідно до чинного законодавства України.
Об'єднання громадян як юридична особа відноситься до категорії споживачів "суб'єкт господарювання", визначених у підпункті 5 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 N 1729 "Про порядок забезпечення споживачів природним газом", та укладає договір з газопостачальною організацією на постачання природного газу за ціною, як для промислових споживачів та інших суб'єктів господарювання.
Разом з тим повідомляємо, що відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 N 1729 "Про забезпечення споживачів природним газом" потреби в природному газі промислових споживачів та інших суб'єктів господарської діяльності задовольняються за рахунок ресурсів імпортованого природного газу.
Джерелом імпортованого природного газу є природний газ, отриманий НАК "Нафтогаз України" відповідно до контракту купівлі-продажу природного газу між ВАТ "Газпром" та НАК "Нафтогаз України" на 2009-2019 роки.
Ціна на імпортований природний газ розраховується поквартально за формулою в залежності від рівнів цін на нафтопродукти (мазут, газойль), які діяли на ринку протягом дев'яти місяців, що передували періоду визначення ціни газу.
Необхідно зазначити, що для забезпечення потреб промислових споживачів та інших суб'єктів господарювання використовується імпортований природний газ, ціна якого в 2011 році відповідно до формули розрахунку контрактної ціни імпортованого природного газу та рівнів цін на мазут та газойль має тенденцію до зростання.
Граничний рівень ціни на природний газ для промислових споживачів та інших суб'єктів господарювання розраховується з урахуванням ціни імпортованого природного газу, відповідно до контракту купівлі-продажу природного газу між ВАТ "Газпром" та НАК "Нафтогаз України", офіційного курсу гривні до долара США установленого Національним банком України, витрат імпортера, пов'язаних з закупівлею і реалізацією природного газу, та річних обсягів споживання імпортованого природного газу, зазначеними споживачами відповідно до прогнозного балансу надходження та розподілу природного газу .
На сьогодні діє граничний рівень ціни на природний газ для зазначених споживачів, встановлений на рівні 3382,0 грн за 1000 куб.м без урахування податку на додану вартість, збору до затвердженого тарифу на природний газ у вигляді цільової надбавки, тарифів на транспортування, розподіл і постачання природного газу за регульованим тарифом.
Разом з тим повідомляємо, що відповідно до частини третьої статті 12 Господарського кодексу України встановлення та скасування пільг і переваг у господарській діяльності окремих категорій господарювання здійснюється відповідно до цього Кодексу та інших законів.
Щодо тарифів на житлово-комунальні послуги
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" (далі - Закон) публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Зазначені у листі вимоги щодо надання роз'яснень не підпадають під ознаки зазначеної вище норми, тому не можуть бути задоволені в порядку та строки, які визначені Законом.
Відповідні роз'яснення будуть надані додатково в порядку та строки згідно до вимог Закону України "Про звернення громадян".
Член Комісії К.Теличко