• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо відключення від щитової житлового будинку

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 09.11.2010 № 7147/11/17-10
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 09.11.2010
  • Номер: 7147/11/17-10
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 09.11.2010
  • Номер: 7147/11/17-10
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
09.11.2010 N 7147/11/17-10
На N 310 від 27.10.2010
ТОВ "Український хліб-1"
АЕК "Київенерго"
Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ) розглянула звернення ТОВ "Український хліб-1" від 27.10.2010 N 310 щодо відключення від щитової житлового будинку та в межах своєї компетенції повідомляє наступне.
Основним Законом України встановлено обов'язок органів державної влади, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Разом з тим одним із загальних принципів господарювання в Україні Господарським кодексом України визначено заборону незаконного втручання органів державної влади, їх посадових осіб у господарські відносини.
При цьому Законом України "Про електроенергетику" НКРЕ визначено органом державного регулювання діяльності в електроенергетиці, що провадиться, зокрема, шляхом надання ліцензій на здійснення окремих видів діяльності в електроенергетиці, встановлення порядку здійснення контролю за діяльністю суб'єктів електроенергетики.
Таким чином, НКРЕ на підставі положень законодавства має важелі впливу саме на ліцензіатів шляхом контролю здійснення ними ліцензованої НКРЕ діяльності.
Оскільки ТСО України не є ліцензіатом з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, НКРЕ не має можливості вжити до нього відповідні заходи.
Враховуючи наведене, спірне питання щодо відключення електроустановок вашого підприємства від щитової житлового будинку може бути вирішене в судовому порядку.
Додатково повідомляємо, що відносини, що виникають в процесі купівлі-продажу електричної енергії між постачальниками електричної енергії та споживачами, регулюються Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.2009 N 28 (зі змінами) (далі - Правила).
Відповідно до пункту 1.4 Правил точка продажу електричної енергії споживачу установлюється на межі балансової належності його електроустановок та зазначається в договорі про постачання електричної енергії або в договорі про купівлю-продаж електричної енергії.
Електропередавальна організація покриває всі витрати, пов'язані з доставкою електричної енергії в точку продажу.
У разі підключення електроустановок споживача до електричних мереж, власник яких не є постачальником електричної енергії, та виникнення у споживача відповідно до законодавства України зобов'язань уносити плату за перетікання реактивної електроенергії, між споживачем та цим власником електричних мереж на основі типового договору (додаток 1 до Правил) укладається договір про технічне забезпечення електропостачання споживача (пункт 1.5 Правил) .
У разі використання технологічних електричних мереж електропередавальною організацією відносини між власником цих мереж та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж, що укладається між ними на основі типового договору (додаток 2 до Правил) .
Основний споживач не має права відмовити електропередавальній організації, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території, в укладенні (переукладенні) договору про спільне використання технологічних електричних мереж, а субспоживачу у разі дотримання ним вимог цих Правил в укладенні (переукладенні) договору про технічне забезпечення електропостачання споживача в передбачених цими Правилами випадках (пункт 1.7 Правил) .
У разі передачі електричної енергії послідовно мережами декількох власників електричних мереж договори про спільне використання технологічних електричних мереж укладаються електропередавальною організацією з усіма власниками електричних мереж, технологічні електричні мережі яких використовуються для передачі електричної енергії.
Договори про технічне забезпечення електропостачання споживача, за необхідності, укладаються безпосередньо між суб'єктами господарювання, які мають спільну межу балансової належності (пункт 5.16 Правил) .
Таким чином, відносини між ТСО України (основним споживачем) та енергопостачальником (АЕК "Київенерго") стосовно передачі електричної енергії вашому підприємству мають врегульовуватись відповідним договором про спільне використання електричних мереж.
Крім цього, відповідно до положень пункту 4.4 Правил, споживач має право протягом розрахункового періоду звернутися до постачальника електричної енергії за регульованим тарифом із заявою щодо коригування договірної величини споживання електричної енергії.
Таким чином, договірні величини споживання електричної енергії ТСО України у разі необхідності можуть бути скориговані на підставі відповідного звернення ТСО України.
Враховуючи наведене, АЕК "Київенерго" зобов'язане здійснити весь необхідний комплекс заходів для врегулювання взаємовідносин між вашим підприємством, ТСО України та енергопостачальником, як це передбачено нормативно-правовими документами.
Член Комісії Ю.Андрійчук