• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо порядку укладення договору на газопостачання з юридичною особою для потреб населення, де газ буде використовуватись для приготування їжі та опалення

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 28.05.2010 № 3180/09/17-10
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 28.05.2010
  • Номер: 3180/09/17-10
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 28.05.2010
  • Номер: 3180/09/17-10
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
28.05.2010 N 3180/09/17-10
ВАТ "Черкасигаз"
У зв'язку із вашим листом від 23.04.2010 N 1067/29-22 щодо порядку укладення договору на газопостачання з юридичною особою для потреб населення, де газ буде використовуватись для приготування їжі та опалення, Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) в межах компетенції повідомляє наступне.
Відповідно до частини першої статті 118 Житлового кодексу службові жилі приміщення призначаються для заселення громадянами, які у зв'язку з характером їх трудових відносин повинні проживати за місцем роботи або поблизу від нього. Жиле приміщення включається до числа службових рішенням виконавчого комітету районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів. Під службові жилі приміщення виділяються, як правило, окремі квартири.
Таким чином, громадяни, що проживають в службових приміщеннях, мають права громадян, що проживають в багатоповерхових будинках, де газ використовується виключно на побутові потреби.
Порядок надання службових жилих приміщень в будинках державного і громадського житлового фонду і користування ними регулюється Положенням про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 4 лютого 1988 р. N 37 (далі - Порядок).
Відповідно до положень пункту 30 Порядку наймач службового жилого приміщення зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична, теплова енергія та інші послуги) за затвердженими у встановленому порядку ставками і тарифами.
Відповідно до частини першої статті 29 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (далі - Закон) договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою.
У разі якщо балансоутримувач не є виконавцем, він укладає договори на надання житлово-комунальних послуг з іншим виконавцем.
Згідно з положеннями статті 1 Закону балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.
Виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.
Крім того, відповідно до частини четвертої статті 19 Закону особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.
Таким чином, якщо шістнадцятиквартирний житловий будинок знаходиться на балансі юридичної особи, а саме ДП "Перемога Нова" договір про надання послуг з газопостачання має укладатися між газопостачальним підприємством та ДП "Перемога Нова".
Відповідно до положень пункту 4 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.99 N 2246, послуги з газопостачання надаються споживачеві на підставі договору, що укладається ним відповідно до типового договору, затвердженого у встановленому порядку.
Разом з тим, згідно з положеннями пункту 26 Порядку, на підставі спеціального ордера між наймодавцем (житлово-експлуатаційною організацією, а в разі її відсутності - відповідним підприємством, установою, організацією) і наймачем - громадянином, на ім'я якого виданий ордер, укладається договір найму службового жилого приміщення, умовами якого може бути врегульований порядок укладення договорів на надання житлово-комунальних послуг.
Таким чином, у випадку, якщо договором найму передбачено право наймача службового житлового приміщення укладати договори про забезпечення вищезазначених приміщень газом з виконавцями послуг, газопостачальне підприємство має право укласти договір на постачання природного газу безпосередньо з наймачем відповідно до вимог пункту 4 Правил.
У випадку, якщо власником службового житлового приміщення не надано наймачу повноважень щодо укладення останнім вищезазначеного договору, порядок відшкодування власнику службового житлового приміщення витрат за спожитий наймачем природний газ може бути врегульований умовами договору найму або умовами окремого договору про надання житлово-комунальних послуг, укладеного між балансоутримувачем (у даному випадку власник) будинку та наймачем.
Член Комісії В.Меркушов