• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень про технічну перевірку постачальника електричної енергії

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 08.01.2008 № 5/11/17-08
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 08.01.2008
  • Номер: 5/11/17-08
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 08.01.2008
  • Номер: 5/11/17-08
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
08.01.2008 N 5/11/17-08
На N 29/7292 від 07.11.2007
ВАТ ЕК "Чернігівобленерго"
Щодо надання роз'яснень
Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула ваш лист від 07.11.2007 р. N 29/7292 та повідомляє.
Пунктом 6.41 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 N 28 (далі - ПКЕЕ), передбачено, що у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень.
При цьому, представник це особа, яка зобов'язана або має право вчиняти правочин від імені іншої сторони, яку вона представляє відповідно до Цивільного кодексу України.
Як зазначено абзацом першим пункту 6.40 ПКЕЕ, у разі виявлення у споживача пошкоджень або зриву пломб електропередавальної організації та/або пломб держповірки або за умови збереження цілісності пломб держповірки та електропередавальної організації пошкодження розрахункових приладів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу приладу обліку тощо), встановлення перемички, шунтуючої коло струму лічильника, використання різного роду пристроїв з метою зменшення показів приладу обліку, несанкціонованого втручання у параметри багатофункціональних лічильників, порушення цілісності ізоляції вторинних кіл трансформаторів струму чи напруги, знеструмлення кіл струму або кіл напруги приладу обліку, самовільного встановлення споживачем трансформаторів струму чи напруги, коефіцієнти трансформації яких не відповідають указаним на паспорті (табличці) трансформатора та/або вказаним у договорі про постачання, інших дій або бездіяльності споживача з метою зниження значення показів засобу обліку, покази розрахункового засобу обліку не враховуються, а електропередавальна організація (постачальник електричної енергії за регульованим тарифом) здійснює перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії за період від дня останнього контрольного огляду засобу обліку представником електропередавальної організації (постачальника електричної енергії за регульованим тарифом) чи фактично проведеної і підтвердженої актом технічної перевірки роботи схеми комерційного обліку, що мала передувати виявленню порушень, але цей період має не перебільшувати шести місяців.
Тобто, у всіх випадках, зазначених у пункті 2 вашого листа (окрім останнього), у двосторонньому Акті порушення мають бути посилання на пункт 6.40 ПКЕЕ.
У випадку використання електроенергії при загальному розрахунковому засобі обліку і тарифу для об'єктів, які повинні розраховуватись по вищому тарифу на електроенергію має бути посилання на пункт 6.1 ПКЕЕ.
Положеннями пункту 1.2 ПКЕЕ, експертиза засобу обліку визначена, як комплекс заходів, які здійснюються з метою отримання даних щодо цілісності пломб, якими опломбовується засіб обліку, їх відповідності пломбам заінтересованих організацій, відповідності засобу обліку метрологічним характеристикам та умовам експлуатації.
Як зазначено пунктом 3 Порядку визначення розміру і відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок викрадення електричної енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2006 N 122 (далі - Порядок), факти пошкодження приладів (систем) обліку, пломб на приладах, а також факти втручання в їх роботу, що призвели до заниження показань, встановлюються спеціалізованими організаціями (підприємствами), які мають право на проведення відповідної перевірки, із залученням представників Держспоживстандарту.
Окремо необхідно зазначити, що відповідно до пункту 3 Положення про Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики, затвердженого Указом Президента України від 18.03.2003 N 225 (далі - Положення), основним завданням Держспоживстандарту є, зокрема, участь у формуванні та забезпечення реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів, стандартизації, метрології, сертифікації, підтвердження відповідності, управління якістю.
Таким чином, при проведенні експертизи пошкоджених засобів обліку, представники Держспоживстандарту можуть робити висновок виключно щодо відповідності метрологічних характеристик засобу обліку вимогам нормативно-технічної документації.
Надання висновків щодо фальсифікації пломб, встановлених на приладі обліку, та щодо несанкціонованого втручання у роботу приладу обліку не входить до компетенції Держспоживстандарту (як і до компетенції енергопостачальних компаній).
Такі висновки мають право надавати установи та організації, уповноважені на це, згідно з чинним законодавством України.
Так, наприклад, відповідно до підпункту 2 пункту 5 Положення про експертну службу Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2000 N 988, виконувати на госпрозрахункових засадах дослідницькі, навчальні, консультаційні та інші роботи мають право експертні підрозділи експертної служби Міністерства внутрішніх справ.
За більш детальним роз'ясненням щодо зазначеного питання ви можете звернутися до Міністерства палива та енергетики України, як до розробника Порядку.
Член Комісії К.Теличко