• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 31.07.2007 № 4703/11/17-07
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 31.07.2007
  • Номер: 4703/11/17-07
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 31.07.2007
  • Номер: 4703/11/17-07
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
31.07.2007 N 4703/11/17-07
На N 3018 від 11.07.2007
Державний комітет України
з питань технічного
регулювання та споживчої
політики
Головне Луганське обласне
управління у справах захисту
прав споживачів
Щодо надання роз'яснень
Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула Ваш лист від 11.07.2007 N 3018 та повідомляє.
Пунктом 3 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 N 1357 (далі - Правила), передбачено, що споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником (далі - Договір).
Положеннями пункту 38 Правил, енергопостачальник зобов'язується забезпечувати надійне постачання електричної енергії згідно з умовами ліцензій та Договором та розглядати звернення та претензії споживача щодо надання послуг, пов'язаних з постачанням електричної енергії, та приймати з цього приводу рішення у терміни, передбачені законодавством.
Відповідно до вимог пунктів 49-52 Правил, у разі порушення енергопостачальником умов Договору споживач викликає представника енергопостачальника для складання та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються терміни, види, відхилення показників з надання послуг тощо (форму типового акта-претензії наведено у додатку 2 до Правил).
Акт-претензія складається споживачем та представником енергопостачальника і скріплюється їхніми підписами.
У разі неприбуття представника енергопостачальника протягом 3 днів з дня звернення у містах або 7 днів - у сільській місцевості споживач має право скласти акт-претензію у довільній формі.
У разі відмови представника енергопостачальника від підписання акта, акт вважається дійсним, якщо його підписали не менше ніж три споживачі або споживач і виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоврядування.
Акт-претензія споживача подається енергопостачальнику, який у десятиденний термін усуває недоліки або надає споживачеві обґрунтовану відмову щодо задоволення його претензій.
У разі відмови енергопостачальника провести необхідні заміри параметрів якості електричної енергії споживач має право сам організувати проведення таких замірів. Проводити заміри параметрів якості електроенергії може організація, яка має відповідні повноваження або дозволи. У цьому випадку енергопостачальник повинен відшкодувати витрати споживача.
Необхідно зазначити, що у разі підтвердження того, що споживачу була відпущена електрична енергія, параметри якості якої знаходяться поза межами показників, зазначених у Договорі, енергопостачальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну споживачу або його майну (в розмірі й порядку, визначених законодавством) та, окрім того, має сплатити йому 25 відсотків вартості неякісної енергії (пункти 43 та 45 Правил).
Тобто, механізм відшкодування збитків, завданих побутовим споживачам внаслідок порушення енергопостачальником вимог нормативних актів щодо параметрів якості електричної енергії, законодавством врегульований.
Окрім того, положеннями статті 16 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Таким чином, у разі відхилення енергопостачальником обґрунтованих претензій споживача, осатаній має право звернутися за захистом порушених прав до суду.
Член Комісії К.Теличко