• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 02.02.2007 № 583/11/17-07
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 02.02.2007
  • Номер: 583/11/17-07
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 02.02.2007
  • Номер: 583/11/17-07
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
02.02.2007 N 583/11/17-07
На N 3 від 16.11.2006
БА "Всебуд Україна"
Щодо надання роз'яснень
Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ) розглянула ваш лист від 16.11.2006 N 3 та в межах своєї компетенції повідомляє наступне.
Відповідно до положень пункту 1.2 Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених постановою НКРЕ від 14.12.2005 N 1137 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19.01.2006 за N 42/11916 (далі - Правила), приєднання електроустановки - надання власником мереж послуги замовнику із створення технічної можливості здійснення передачі в точку приєднання до електроустановки замовника відповідної потужності електричної енергії необхідного обсягу з дотриманням її якості та надійності, точка приєднання електроустановки - запроектована або фактично існуюча межа балансової належності електроустановки.
Згідно з пунктом 1.3 Правил, приєднання електроустановки замовника здійснюється власником електричних мереж на підставі договору про приєднання, який укладається за взаємною згодою між власником електричних мереж та замовником.
Технічні умови приєднання до електричної мережі електроустановки замовника, що будується або реконструюється чи модернізується, є невід'ємним додатком до договору про приєднання і містять вихідні дані для проектування.
Як зазначено у абзацах першому та другому пункту 3.1 Правил, власник мереж має забезпечити відповідно до умов договору про приєднання технічну можливість підключення електроустановок замовника в точці приєднання. Замовник має забезпечити за власний рахунок виконання технічних умов та оплатити власнику електричних мереж вартість приєднання до електричних мереж.
До затвердження Методики визначення вартості приєднання до електричних мереж вартість приєднання визначається відповідно до погодженого сторонами кошторису. Кошторис має містити лише перелік робіт, які необхідно виконати в електричних мережах власника, а також робіт з будівництва нових ділянок електричних мереж, які розташовані від мереж власника до межі балансової належності (точки приєднання).
Тобто, технічні умови не можуть містити вимог щодо будівництва нових чи реконструкції існуючих ділянок електричних мереж енергопостачальника до точки приєднання.
Будівництво нових ділянок електричної мережі та/або її реконструкція чи модернізація, що виконується з метою приєднання електроустановки замовника, здійснюється власником цієї електричної мережі (пункт 3.7 Правил).
Звертаємо увагу, що згідно з положеннями пункту 1.2 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28 (в редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 N 910 (далі - ПКЕЕ), електрична мережа - сукупність електроустановок для передачі та розподілу електричної енергії, електроустановка - комплекс взаємопов'язаних устаткування і споруд, призначених для виробництва або перетворення, передачі, розподілу чи споживання електричної енергії.
Тобто, роботи з реконструкції (модернізації) чи будівництва електричних мереж від мереж власника до точки приєднання здійснюються власником мереж.
Роботи з реконструкції (модернізації) чи будівництва електричних мереж від точки приєднання до електроустановок замовника (на виконання технічних умов) здійснюються замовником.
Зазначені роботи відповідальна сторона може виконувати або самостійно, або на договірних засадах із спеціалізованими організаціями, які виконують проектування, будівництво та монтаж електроустановок.
Відповідно до пункту 2.7 ПКЕЕ якщо до електричних мереж електропередавальної організації приєднані електричні мережі, які на підставі права власності не належать жодному суб'єкту господарювання та через які електрична енергія передається до технологічних електричних мереж споживача, межа експлуатаційної відповідальності та точка продажу електричної енергії встановлюються на межі балансової належності споживача.
Такі електричні мережі в установленому законодавством України порядку мають бути передані в господарське відання електропередавальної організації, до мереж якої вони приєднані.
Згідно зі статтею 335 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації.
Одностороння процедура набуття права власності (згідно із статтею 344 ЦКУ) не може бути використана оскільки "безхазяйні" електричні мережі розташовані на земельних ділянках, власник яких саме і не визначений.
Отже, при вирішенні зазначених у зверненні питань, вважаємо за необхідне дотримуватись вимог вищенаведених нормативно-правових актів України.
Член Комісії В.Меркушов