• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 13.10.2005 № 05-39-11/4772
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 13.10.2005
  • Номер: 05-39-11/4772
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 13.10.2005
  • Номер: 05-39-11/4772
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
13.10.2005 N 05-39-11/4772
На N 711276 від 07.10.2005
ТОВ "Енергоатом Харків
Проект"
ТОВ "Луганське енергетичне
об'єднання"
Щодо надання роз'яснень
Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула лист ТОВ "Енергоатом Харків Проект" N 711276 від 07.10.2005 та в межах своєї компетенції повідомляє.
Відповідно до статті 275 Господарського кодексу України, за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається. Предметом договору енергопостачання є окремі види енергії з найменуванням, передбаченим у державних стандартах або технічних умовах. Виробники і постачальники енергії, що займають монопольне становище, зокрема суб'єкти природних монополій, зобов'язані укласти договір енергопостачання на вимогу споживачів, які мають технічні засоби для одержання енергії. Розбіжності, що виникають при укладенні такого договору, врегульовуються відповідно до вимог цього Кодексу.
Енергопостачальні підприємства інших, крім державної і комунальної, форм власності можуть брати участь у забезпеченні енергією будь-яких споживачів, у тому числі через державну (комунальну) енергомережу, на умовах, визначених відповідними договорами.
Абзацом четвертим пункту 8.1 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.1996 N 28 (у редакції постанови НКРЕ від 22.08.2002 N 928 (далі - Правила), зазначено, що обмеження в споживанні електричної енергії внаслідок від'єднання або відключення споживача має проводитися за умови одночасного забезпечення збереження необхідних рівнів надійності і якості електропостачання інших споживачів та субспоживачів.
На думку Комісії, можливістю для технічного виконання даної умови є відключення поточечно струмоприймачів основного споживача та їх пломбування.
Пунктом 12.4 Правил зазначено, що збитки споживача внаслідок перерви в електропостачанні та недотримання порядку переведення на аварійну та технологічну броню внаслідок дій (бездіяльності) електропередавальної організації відшкодовуються останньою відповідно до законодавства України.
У разі, якщо основний споживач не допускає представників електропередавальної організації, - матиме місце форс-мажор (дії третьої сторони, яка не є стороною договору між постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом та субспоживачем) і, згідно пункту 12.5 Правил, енергопостачальник за нерегульованим тарифом не несе відповідальності перед субспоживачем за обмеження обсягів передачі електричної енергії у порівнянні з обумовленими договором та матеріальні або моральні збитки.
Таким чином, за обставин, обумовлених в листі ТОВ "Енергоатом Харків Проект" від 07.10.2005 N 711276, як субспоживач, так і незалежний постачальник мають висувати претензії до основного споживача.
Член Комісії Ю.Андрійчук