• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо відносин між ліцензіатами

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 06.10.2005 № 05-39-11/4651
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.10.2005
  • Номер: 05-39-11/4651
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.10.2005
  • Номер: 05-39-11/4651
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
06.10.2005 N 05-39-11/4651
На N 04-194/1252 від 08.09.2005
Луганське обласне
територіальне відділення
Антимонопольного комітету
України
Щодо відносин між ліцензіатами
Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ) розглянула лист Луганського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 08.09.2005 N 04-194/1252 та в межах своєї компетенції повідомляє наступне.
Щодо обмеження передачі електричної енергії
Відповідно до вимог пункту 2.7 Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 13 червня 1996 року N 15/1, ліцензіат повинен закуповувати електроенергію на Оптовому ринку електричної енергії України відповідно до умов його діяльності та здійснювати належне проведення розрахунків з оптовим постачальником електричної енергії, а також із суб'єктом підприємницької діяльності, що здійснює передачу належної ліцензіату електричної енергії, якщо електрична енергія поставляється мережами, які не є його власністю.
Відповідно до статті 174 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) господарські зобов'язання можуть виникати з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Враховуючи вищенаведене, відносини між ДП "Укренерговугілля" та ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" з приводу надання послуг з передачі електричної енергії та порядку оплати за надання таких послуг, мають бути врегульовані відповідним господарським договором.
Чинним законодавством України, в тому числі спеціальним законодавством в галузі електроенергетики, не передбачено типової форми договору про надання послуг з передачі електричної енергії.
Таким чином, умови надання послуг з передачі електроенергії, умови оплати за надання таких послуг та відповідальність за невиконання сторонами зобов'язань мають бути зазначені у відповідному господарському договорі за взаємною згодою сторін.
Щодо обмеження постачання електричної енергії теплопостачаючим підприємствам
Відповідно до частини сьомої статті 20 Закону України "Про електроенергетику" фінансування екологічної броні електропостачання при несплаті або неповній оплаті за спожиту електроенергію споживачами, що мають таку броню, здійснюється з державного або місцевих бюджетів. Кабінет Міністрів України затверджує порядок складання переліку споживачів та їх обладнання, для якого має бути встановлена екологічна броня електропостачання.
Згідно з вимогами частини другої статті 24 Закону України "Про електроенергетику" енергопостачальники мають право за умови неповної оплати споживачем спожитої електричної енергії обмежити його електроспоживання до рівня екологічної броні електропостачання або за відсутності такої повністю припинити електропостачання споживачу.
Відповідно до абзацу третього пункту 8.1 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.1996 N 28 (у редакції постанови НКРЕ від 22.08.2002 N 928 (далі - Правила), у разі, коли споживач на підставі законодавства та двосторонніх актів має погоджену технологічну та аварійну броню електропостачання, оперативне обмеження може бути виконано не нижче рівня аварійної броні.
Як зазначено підпунктом 4 пункту 8.3 Правил постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) зобов'язані, попередивши споживача не пізніше ніж за три робочих дні, припинити повністю або частково постачання (передачу) йому електричної енергії (у тому числі на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади) у разі несплати за електричну енергію у терміни і за умов, передбачених у договорі.
Після одержання попередження споживач зобов'язаний вжити комплекс заходів, спрямованих на запобігання травматизму, загибелі тварин, пошкодженню обладнання, негативним екологічним та іншим наслідкам. Для споживачів, які мають на підставі законодавства та двостороннього акта погодженні технологічну та аварійну броню електропостачання, обмеження може бути застосовано лише до рівня, за який внесено авансовий платіж (пункт 8.9 Правил).
Порядок складання акта екологічної броні регламентується Інструкцією про порядок складання акта екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання споживача, затвердженого наказом Міністерства палива та енергетики України від 19 січня 2004 року N 26.
Одночасно звертаємо увагу, що послідовність дій енергопостачальників, електропередавальних організацій та споживачів у разі запровадження обмеження електроспоживання споживачів до рівня екологічної броні електропостачання або повного припинення їм електропостачання у разі порушення ними дисципліни платежів за спожиту електроенергію, незадовільного технічного стану та недотримання умов безпечної експлуатації електроустановок визначається відповідно до Порядку обмеження електроспоживання споживачів до рівня екологічної броні електропостачання або повного припинення їм електропостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 N 93.
Член Комісії Ю.Андрійчук