• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 25.05.2005 № 05-34-11/2278
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 25.05.2005
  • Номер: 05-34-11/2278
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 25.05.2005
  • Номер: 05-34-11/2278
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
25.05.2005 N 05-34-11/2278
На N 741 від 07.04.2005
ВАТ "Миколаївобленерго"
філія Очаківського району
57500, м. Очаків,
вул. Ольвійська, 9
Щодо надання роз'яснень
Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула лист філії Очаківського району ВАТ "Миколаївобленерго" від 07.04.2005 N 741 та повідомляє.
Взаємовідносини між громадянами (далі - споживачі) та енергопостачальниками регулюються відповідно до Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 N 1357 (далі - Правила). Правила обов'язкові для виконання всіма споживачами і енергопостачальниками незалежно від форм власності.
Підстави, за яких енергопостачальник має право тимчасово припиняти постачання електричної енергії споживачам, визначені у пункті 34 Правил.
Пунктом 35 Правил визначено перелік підстав, при настанні яких енергопостачальник має право відключити споживача, зокрема у разі порушення термінів сплати за спожиту електричну енергію у порядку, визначеному цими Правилами.
Одночасно, згідно з абзацом шостим пункту 37 Правил, енергопостачальник має право тимчасово припиняти постачання електричної енергії або відключати споживача від мережі без його згоди у випадках, передбачених пунктами 34 і 35 цих Правил.
Відповідно до пункту 36 Правил у разі розгляду спірних питань у судовому порядку термін відключення не повинен перевищувати 1 місяця за умови відсутності у споживача заборгованості за спожиту електричну енергію.
За інформацією наданою у вашому листі, питання про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію або з приводу відшкодування споживачами збитків, внаслідок порушення ними вищезазначених Правил, вирішуються заявником у судовому порядку.Цивільним процесуальним кодексом України встановлено, що виконання рішень судів здійснюється відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" (далі - Закон).
Статтею 1 Закону передбачено, що виконавче провадження - це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у цьому Законі, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб).
Відповідно до статті 24 Закону в постанові про відкриття виконавчого провадження державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати семи днів та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, пов'язаних з провадженням виконавчих дій, передбачених цим Законом.
Згідно з частиною п'ятою статті 30 Закону якщо боржник у встановлений строк добровільно не виконав рішення, державний виконавець невідкладно розпочинає його примусове виконання.
Враховуючи зазначене, на думку Комісії, енергопостачальник має право відключити споживача від електричної мережі, за умов, якщо останнім у строк, передбачений законодавством для добровільного виконання рішення, вимоги рішення суду не виконуються, а також - при відсутності у споживача коштів чи майна, на яке можливо звернути стягнення.
Член Комісії Ю.Андрійчук