• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 04.06.2004 № 05-39-11/2548
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 04.06.2004
  • Номер: 05-39-11/2548
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 04.06.2004
  • Номер: 05-39-11/2548
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
04.06.2004 N 05-39-11/2548
На N 238 від 22.04.2004
Управління
водопровідно-каналізаційнго
господарства Ковельського
міськвиконкому
Щодо надання роз'яснень
Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула лист Управління водопровідно-каналізаційнго господарства Ковельського міськвиконкому від 22.04.2004 N 238 та повідомляє таке.
Відповідно до абзацу першого та другого пункту 11 Порядку постачання електричної енергії споживачам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 1999 р. N 441 (далі - Порядок), граничні величини споживання електричної енергії та потужності доводяться до споживачів як договірні величини у терміни, обумовлені договором між місцевою енергопостачальною організацією та споживачем. Повідомлення про ці величини є невід'ємною частиною договору. За підсумками місяця гранична величина споживання електричної енергії для споживачів коригується до рівня фактично сплаченої за цей місяць величини її споживання.
Зазначене положення розповсюджується на споживачів незалежно від наявності у того чи іншого споживача аварійної броні.
Під час складання акта про перевищення договірних (граничних) величин сторони мають керуватися Порядком, Правилами користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.1996 N 28 у редакції постанови НКРЕ від 22.08.2002 N 928 (далі - Правила). Питання, які не врегульовані законодавством, зокрема термін оформлення акта від моменту отримання оперативних документів споживача, можуть бути врегульовані сторонами у конкретному господарському договорі.
Відповідно до частини другої статті 151 Закону України "Про електроенергетику" споживачі, які купують електричну енергію у енергопостачальників, що здійснюють підприємницьку діяльність з постачання електричної енергії на закріпленій території, вносять плату за поставлену їм електричну енергію виключно на поточний рахунок із спеціальним режимом використання енергопостачальника в уповноваженому банку.
Відповідно до абзацу другого пункту 6 Положення про порядок проведення розрахунків за електричну енергію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2000 р. N 1136, кошти, що надходять за спожиту електричну енергію на підставі визнаної претензії або за рішенням господарського суду, зараховуються енергопостачальнику виключно на його поточний рахунок із спеціальним режимом використання. Кошти, що надходять від споживачів (крім населення) за споживання електричної енергії понад договірну величину за розрахунковий період у розмірі п'ятикратної вартості різниці між фактично спожитою та договірною величиною, і кошти, що надходять від споживачів (крім населення) за перевищення договірної величини потужності у розмірі п'ятикратної вартості різниці між її найбільшою величиною, зафіксованою протягом розрахункового періоду, та договірною величиною потужності, зараховуються енергопостачальнику виключно на його поточний рахунок із спеціальним режимом використання. Кошти, отримані енергопостачальником у рахунок відшкодування завданих йому збитків, та суми пені зараховуються на поточний рахунок енергопостачальника.
Таким чином, передбачена частинами п'ятою та шостою Закону України "Про електроенергетику" п'ятикратна вартість різниці фактично спожитої і договірної величин є підвищеною платою за використану з порушенням режимів споживання електричну енергію.
Відносно листів НКРЕ, то вони носять як роз'яснювальний, так і рекомендаційний характер. Обов'язковими до виконання суб'єктами господарювання є положення тих чи інших нормативно-правових актів, на які посилаються листи НКРЕ.
Відповідно до пункту 6.1 Правил, договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регламентує відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом і споживачем, та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін.
У відповідності до пункту 7.1 Правил, розрахунки споживачів з постачальниками електричної енергії за регульованим тарифом здійснюються згідно з договором про постачання електричної енергії, який згідно з вимогами пункту 1.5 Правил укладається у відповідності з Типовим договором (додаток 2 до Правил). При цьому розділом 5 Типового договору передбачено узгодження між сторонами порядку визначення договірних величин споживання електричної енергії та потужності відповідно до передбаченого Порядком. У випадку, якщо при укладенні господарського договору сторони визначають його зміст на основі типового, згідно з вимогами абзацу четвертого частини 4 статті 179 Господарського кодексу України сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.
Факт перевищення договірних (граничних) величин має бути об'єктивно встановлено під час підведення підсумків розрахункового періоду та зафіксовано згідно з вимогами пункту 7.26 Правил відповідним актом. Обов'язок контролю за дотриманням установлених режимів електроспоживання відповідно до пункту 5.8 Правил покладено на постачальника електричної енергії.
У разі недотримання передбаченої Правилами та Порядком процедури встановлення, доведення та коригування граничних величин постачальником електричної енергії, останній не має підстав на висунення вимоги щодо оплати п'ятикратної вартості різниці між фактично спожитою та договірною величиною обсягу електричної енергії або потужності.
Член Комісії В.Меркушов