• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо врегулювання взаємовідносин між постачальником електричної енергії та субєктом господарської діяльності, який орендує електроустановки споживача

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 26.01.2004 № 05-39-11/274
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 26.01.2004
  • Номер: 05-39-11/274
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 26.01.2004
  • Номер: 05-39-11/274
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
26.01.2004 N 05-39-11/274
На N 2 від 12.01.2004
ТОВ "Надія"
Щодо врегулювання взаємовідносин між постачальником електричної енергії та суб'єктом господарської діяльності, який орендує електроустановки споживача
Національна комісія регулювання електроенергетики розглянула лист ТОВ "Надія" від 12.01.04 N 2 та повідомляє таке.
Відповідно до пункту 1.2 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28 у редакції постанови НКРЕ від 22.08.02 N 928 (далі - Правила), споживач електричної енергії, як і субспоживач - суб'єкт господарської діяльності, що використовує електричну енергію для забезпечення потреб власних електроустановок.
Звертаємо увагу, що згідно з параграфом 3, гл. 1, розд. 1 Правил улаштування електроустановок, електроустановками називається сукупність машин, апаратів, ліній та допоміжного обладнання (разом із спорудами та приміщеннями, в яких вони встановлені), призначених для виробництва, перетворення, трансформації, передачі, розподілу електричної енергії та перетворення її в інший вид енергії.
Орендарі беруть в оренду електроустановку - об'єкт або його частину, на інженерне забезпечення якого свого часу власником об'єкту (орендодавцем) були виконані технічні умови та укладений з постачальником електричної енергії відповідний договір.
Оскільки оренда - це засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення ним відповідної діяльності, не передбачає передачі права власності від орендодавця орендареві, усі умови щодо користування та управління цим майном мають бути визначені договором оренди.
Таким чином, на етапі укладення договору оренди рішення щодо використання об'єкту, який належить орендодавцеві, приймає безпосередньо орендодавець. Відносини з іншими суб'єктами, щодо використання будівлі або її частини закріпляються відповідними договорами оренди.
У тому разі, коли орендодавцем повноважень щодо укладення орендарем відповідних договорів не надано, вартість використаної орендарем електричної енергії має враховуватися в орендній платі. З постачальником електричної енергії за передану та поставлену орендарю електричну енергію має розраховуватись орендодавець, як безпосередній власник електроустановок, які здаються в оренду. Між орендарем та постачальником електричної енергії господарських взаємовідносин не виникає, відповідно, договір про постачання електричної енергії між орендарем та постачальником не укладається. У випадку відключення електроустановок орендодавця, постачання електричної енергії має бути припинено на всі електроустановки, які йому належать за ознакою права власності і щодо електропостачання яких з постачальником електричної енергії укладено відповідний договір, у тому числі на електроустановки, які здаються в оренду. Орендар претензії щодо припинення електропостачання має висувати орендодавцю як стороні, яка за договором оренди зобов'язалася забезпечувати орендовані електроустановки електричною енергією.
У випадку, коли відповідно до договору оренди майна орендодавцем надаються орендарю повноваження щодо укладення договору про постачання електричної енергії та розрахунків з постачальником електричної енергії, орендар як суб'єкт роздрібного ринку електричної енергії набуває статусу субспоживача.
Відповідно до пункту 1.8 Правил постачальники електричної енергії за регульованим тарифом на закріпленій території не мають права відмовити споживачу або субспоживачу, який розташований на цій території, у разі дотримання останнім вимог Правил в укладенні договору про постачання електричної енергії.
Згідно з вимогами пункту 1.5 Правил договір про постачання електричної енергії на основі типового договору (додаток 2 до Правил) укладається постачальником електричної енергії за регульованим тарифом з усіма споживачами та субспоживачами, які розташовані на території здійснення ліцензованої діяльності постачальником електричної енергії за регульованим тарифом.
У випадку, якщо при укладенні господарського договору сторони визначають його зміст на основі типового, згідно з вимогами абзацу четвертого частини 4 статті 179 Господарського кодексу України сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.
Крім того, відповідно до абзацу четвертого пункту 8.1 Правил обмеження в споживанні електричної енергії внаслідок від'єднання або відключення споживача має проводитися за умови одночасного забезпечення збереження необхідних рівнів надійності і якості електропостачання інших споживачів та субспоживачів.
Таким чином вимога постачальника електричної енергії до субспоживача щодо не заперечення останнього проти припинення електропостачання у випадку відключення основного споживача не відповідає законодавству України, зокрема, Правилам.
Член Комісії В.Меркушов