• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Статуту державної установи "Державний центр олімпійської підготовки із зимових видів спорту"

Міністерство молоді та спорту України | Наказ від 13.04.2018 № 1638
Реквізити
  • Видавник: Міністерство молоді та спорту України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 13.04.2018
  • Номер: 1638
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство молоді та спорту України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 13.04.2018
  • Номер: 1638
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
13.04.2018 № 1638
Про затвердження Статуту державної установи «Державний центр олімпійської підготовки із зимових видів спорту»
Відповідно до Господарського та Цивільного Кодексів України, Законів України «Про фізичну культуру і спорт», «Про управління об'єктами державної власності», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань», постанов Кабінету Міністрів України від 07 вересня 2011 р. № 948 «Про затвердження Положення про центр олімпійської підготовки», від 15 листопада 2017 р. № 866 «Про утворення державної установи «Державний центр олімпійської підготовки із зимових видів спорту» та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» та відповідно до наказу Мінмолодьспорту від 15 лютого 2018 р. № 722 «Про утворення державної установи «Державний центр олімпійської підготовки із зимових видів спорту», з метою створення належних умов для підготовки спортсменів національної збірної команди України із зимових видів спорту (фристайл, гірськолижний спорт, сноубординг, стрибки на лижах з трампліна, лижне двоборство, лижні гонки)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Статут державної установи «Державний центр олімпійської підготовки із зимових видів спорту» (далі - Статут), що додається;
2. Виконуючому обов'язки директора державної установи «Державний центр олімпійської підготовки із зимових видів спорту» Фоміних Руслану Сергійовичу подати Статут на державну реєстрацію в установленому законодавством порядку та у п'ятиденний термін із завершенням реєстраційних дій поінформувати Мінмолодьспорт.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра відповідно до розподілу обов'язків.
МіністрІ. О. Жданов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
молоді та спорту України
13.04.2018 № 1638
СТАТУТ
державної установи ''Державний центр олімпійської підготовки із зимових видів спорту"
І. Загальна частина
1. Державна установа "Державний центр олімпійської підготовки із зимових видів спорту" (далі - Центр) створений наказом Міністерства молоді та спорту України від 15 лютого 2018 року № 722 "Про утворення державної установи "Державний центр олімпійської підготовки із зимових видів спорту".
2. Центр є державною установою, віднесеною до сфери управління Міністерства молоді та спорту на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 866 "Про утворення державної установи "Державний центр олімпійської підготовки із зимових видів спорту" та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України".
3. Центр є закладом фізичної культури і спорту, який забезпечує підготовку спортсменів із зимових видів спорту до національної збірної команди України шляхом проведення постійно діючих навчально-тренувальних зборів на спортивних спорудах, де створені умови для харчування, проживання спортсменів, належного медичного та наукового забезпечення їх підготовки до участі у всеукраїнських та міжнародних змаганнях, та участь спортсменів у відповідних змаганнях.
4. Засновником Центру є Міністерство молоді та спорту України (далі -Уповноважений орган управління).
5. Повна назва Центру:
українською мовою - ДЕРЖАВНА УСТАНОВА "ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ОЛІМПІЙСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ ІЗ ЗИМОВИХ ВИДІВ СПОРТУ";
англійською мовою - STATE INSTITUTION "STATE OLYMPYC CENTER FOR WINTER SPORTS".
6. Скорочена назва Центру:
українською мовою - ДУ "ДЦОП із зимових видів спорту";
англійською мовою - SI "SOCFWS".
7. Місцезнаходження Центру: 78593, Івано-Франківська обл., м. Яремче, с. Поляниця, участок Щивки, будинок 2/27.
8. Центр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Мінмолодьспорту, іншими актами законодавства, Положенням про центр олімпійської підготовки, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.2011 № 948, та цим Статутом.
II. Юридичний статус Центру
1. Центр є юридичною особою та володіє закріпленим за ним на праві оперативного управління майном з урахуванням особливостей, передбачених законодавством.
2. Права і обов'язки юридичної особи Центр набуває з дня його державної реєстрації, яка проводиться у встановленому законодавством України порядку.
3. Центр має печатку, штампи та бланки зі своїм найменуванням, рахунки в органах Державної казначейської служби України, банках та інших фінансових установах.
4. Центр є неприбутковою організацією.
5. Головним завданням Центру є підготовка спортсменів національної збірної команди України із зимових видів спорту, здатних успішно виступати на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу, Європи, інших міжнародних та всеукраїнських змаганнях.
6. Центр, в межах своїх повноважень, забезпечує розвиток зимових видів спорту як олімпійських видів спорту та сприяє реалізації державної політики в галузі фізичної культури і спорту.
7. Центр здійснює інші повноваження, визначені нормативно-правовими актами України та покладені на нього Уповноваженим органом управління.
III. Організація діяльності та навчально-тренувальної роботи Центру
1. Центр організовує свою роботу з постійним (змінним) складом спортсменів, який затверджується Уповноваженим органом управління з урахуванням пропозицій Федерації лижного спорту України.
Протягом року до складу спортсменів Центру можуть вноситися в установленому порядку у разі потреби зміни.
2. До постійного складу Центру зараховуються спортсмени - громадяни України, які протягом останніх двох років посідали не нижче:
1-8 місця на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу своєї вікової групи, у фіналах кубків світу;
1 -6 місця на чемпіонатах Європи своєї вікової групи;
1-6 місця на чемпіонатах України серед різних вікових груп.
Вікові групи спортсменів визначаються відповідно до вимог Міжнародної федерації лижного спорту.
3. Зарахування спортсменів здійснюється на підставі їх особистих заяв наказом директора Центру. Обов'язковою умовою для зарахування та подальшого перебування у Центрі є наявність медичного висновку про стан здоров'я спортсмена та проходження ним поглибленого медичного огляду двічі на рік.
4. Спортсмени, які займаються у дитячо-юнацьких спортивних школах, спеціалізованих дитячо-юнацьких школах олімпійського резерву, спеціалізованих навчальних закладах спортивного профілю, можуть зараховуватися тільки до змінного складу Центру.
5. Спортсмени Центру мають право на:
- участь у навчально-тренувальному процесі, спортивних змаганнях, інших заходах, передбачених індивідуальним планом підготовки;
- безпечні та нешкідливі умови для підвищення рівня спортивної майстерності;
- проходження підготовки під керівництвом тренерів;
користування матеріально-технічною, спортивною базою та за наявністю - оздоровчою та реабілітаційно-відновлювальною базою Центру;
- забезпечення, виходячи із фінансових можливостей Центру, спортивним одягом, спортивним взуттям, спортивним інвентарем індивідуального користування відповідно до норм, затверджених в установленому порядку;
- забезпечення харчуванням, розміщення під час навчально-тренувальних зборів і спортивних змагань, проїзд до місця проведення змагань, навчально-тренувальних зборів та зворотно, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, відповідно до норм затверджених в установленому порядку;
- медичне та фармакологічне обслуговування, виходячи із фінансових можливостей Центру, відповідно до норм, затверджених в установленому порядку;
- вільне вираження поглядів, переконань, захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насильства, які порушують їх права, принижують честь і гідність.
6. Спортсмени Центру зобов'язані:
- удосконалювати та підвищувати рівень спортивної майстерності;
- виконувати індивідуальні плани підготовки з метою досягнення запланованих спортивних результатів;
- брати участь у змаганнях та навчально-тренувальних зборах, передбачених індивідуальними та календарними планами спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів;
- додержуватися здорового способу життя, норм морально-етичної поведінки, установленого спортивного режиму та правил особистої гігієни;
- додержуватися вимог медичного контролю та проходити двічі на рік диспансерне медичне обстеження;
- виконувати положення антидопінгового законодавства.
7. За невиконання спортсменом своїх обов'язків до нього можуть застосовуватися дисциплінарні заходи відповідно до чинного законодавства.
8. З тренером Центру укладається трудовий договір. Вимогами до тренера є наявність вихованців, які зараховані до постійного складу Центру, досвід роботи, повна або базова вища освіта відповідного напрямку підготовки.
9. У Центрі вводиться посада старшого тренера у разі, коли під його керівництвом працює три та більше тренерів.
10. У разі потреби до проведення навчально-тренувальних зборів Центру можуть залучатися тренери, які мають досвід підготовки спортсменів вищих категорій в Україні та за кордоном.
11. Оплата праці тренерів здійснюється відповідно до чинного законодавства.
12. Тренери Центру мають право на:
- внесення керівництву Центру пропозицій щодо поліпшення навчально-тренувального процесу;
- подання на розгляд керівництву Центру пропозицій щодо заохочення спортсменів-учнів, застосування стягнень до осіб, які порушують правила внутрішнього трудового розпорядку Центру;
- участь у заходах, пов'язаних з організацією навчально-тренувального процесу та спортивної роботи;
- організації спільно з медичними працівниками відновлювальних заходів;
- підвищення кваліфікації за рахунок коштів Центру та інших джерел;
- вибір науково та методично обґрунтованих форм, методів і засобів навчально-тренувальної та спортивної роботи;
- захист професійної честі та гідності відповідно до законодавства;
- моральне та матеріальне заохочення за досягнення значних результатів у виконанні покладених на них завдань;
- забезпечення, виходячи із фінансових можливостей Центру, спортивним одягом відповідно до норм, затверджених в установленому законодавством порядку;
- безпечні та нешкідливі для здоров'я умови праці.
13. Тренери Центру зобов'язані:
- брати участь у відборі перспективних спортсменів;
- виконувати умови трудового договору;
- дотримуватись трудової дисципліни;
- здійснювати контроль за додержанням спортсменами норм морально-етичної поведінки, вимог документів, що регламентують організацію навчально-тренувального процесу;
- додержуватись етики, поважати гідність спортсменів, захищати їх від будь-яких форм фізичного та психічного насильства;
- здійснювати контроль та нести відповідальність за додержанням норм антидопінгового законодавства;
- берегти здоров'я спортсменів, пропагувати здоровий спосіб життя, не допускати до навчально-тренувальної та спортивної роботи спортсменів, які не пройшли медичне обстеження в установленому порядку;
- постійно підвищувати свій професійний рівень знань, загальну культуру;
- вести документацію з питань виконання посадових обов'язків (журнали, плани роботи тощо);
- сприяти особистим прикладом і настановами вихованню поваги до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;
- проходити щороку в установленому порядку медичне обстеження;
додержуватись вимог Статуту Центру, виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку та посадові інструкції, накази керівництва Центру;
- дотримуватися норм санітарно-гігієнічного та антидопінгового законодавства під час проведення навчально-тренувальних занять і спортивної роботи;
- нести відповідальність за результати своєї роботи з підготовки спортсменів вищої категорії;
- дбайливо ставитися до майна Центру, в тому числі до спортивного інвентарю та обладнання, що знаходиться в їх користуванні, забезпечувати збереження ввіреної їм документації, а також до майна інших працівників;
- виконувати інші обов'язки, передбачені законодавством про працю.
14. Основною формою навчально-тренувальної роботи в Центрі є проведення постійно діючих навчально-тренувальних зборів тривалістю до 250 днів на рік.
15. Проведення навчально-тренувального збору в Центрі здійснюється на підставі відповідного наказу директора Центру. Строки проведення такого збору визначаються з урахуванням затверджених в установленому порядку індивідуальних планів підготовки спортсменів.
16. Планування діяльності Центру здійснюється на календарний рік.
17. Календарний план фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів Центру затверджується в установленому законодавством порядку.
18. Індивідуальні плани підготовки спортсменів складаються їх тренерами за погодженням із старшим тренером (у разі наявності) та затверджуються директором Центру.
19. Під час проведення навчально-тренувальних зборів та участі у всеукраїнських змаганнях спортсмени забезпечуються харчуванням, місцем для розміщення, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, тренери - харчуванням та місцем для розміщення відповідно до норм, затверджених в установленому порядку.
20. Навчально-тренувальні збори Центру проводяться на території України. Проведення навчально-тренувального збору за кордоном допускається у разі відсутності на території України належних умов для підготовки спортсменів Центру.
21. Відрядження спортсменів та тренерів Центру на спортивні заходи в межах України та за кордон здійснюється відповідно до законодавства в межах затвердженого кошторису.
22. Організація медичного супроводження спортсменів Центру здійснюється в установленому законодавством порядку.
23. Центр в межах затвердженого кошторису забезпечує спортсменів постійного складу спортивним одягом, спортивним спеціальним взуттям, спортивним інвентарем індивідуального користування, тренерів - спортивним одягом відповідно до норм, затверджених в установленому порядку.
24. Центр створює умови щодо здійснення науково-методичного забезпечення навчально-тренувального процесу. Укладає угоди про співпрацю з навчальними закладами,
25. Результативність роботи Центру визначається за рейтингом спортсменів за підсумками результатів виступу у змаганнях із зимових видів спорту, затвердженим в установленому порядку.
26. Центр подає щороку до 01 травня Уповноваженому органу управління звіт про виконання плану роботи та результати виступу спортсменів у змаганнях із зимових видів спорту за минулий змагальний період.
IV. Планування діяльності Центру, вимоги до обліку та звітності
1. План роботи Центру затверджується Уповноваженим органом управління.
2. Перелік документів, які повинен мати Центр, порядок обліку та звітності затверджуються Уповноваженим органом управління відповідно до чинного законодавства.
3. Ведення діловодства, бухгалтерського обліку та звітності здійснюється згідно із чинним законодавством.
V. Керівництво діяльності Центру та самоврядування трудового колективу
1. Безпосереднє керівництво діяльністю Центру здійснює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади Уповноваженим органом управління на підставі укладеного контракту,
2. Директор Центру:
- здійснює загальне керівництво діяльністю Центру, забезпечує раціональний добір та розстановку кадрів, забезпечує створення належних умов для підвищення фахового рівня працівників;
- діє від імені Центру без довіреності та представляє Центр у відносинах з центральними і місцевими органами державної влади та органами місцевого самоврядування, профспілками, об'єднаннями роботодавців, спортивними федераціями, фізкультурно-спортивними товариствами, іншими громадськими організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості, іноземними та міжнародними організаціями;
- затверджує в установленому порядку за погодженням із Уповноваженим органом управління структуру Центру, контролює додержання виконавчої та фінансової дисципліни;
- несе відповідальність перед Уповноваженим органом управління за результати навчально-тренувальної та спортивної роботи;
- забезпечує підготовку та подає на затвердження Уповноваженому органу управління кошторис на календарний рік і штатний розпис Центру;
- забезпечує дотримання вимог законодавства про охорону здоров'я та праці, антидопінгового законодавства, санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки та несе за це відповідальність;
- розпоряджається в установленому порядку майном і коштами Центру, вчиняє правочини, відкриває рахунки в установах банків, Інших фінансових установах та/або органах Державної казначейської служби України;
- отримує кредити, позики, позички та поворотну фінансову допомогу, залучає інвестиційні кошти шляхом укладання інвестиційних договорів, в установленому законодавством порядку за обов'язкової наявності письмової згоди Уповноваженого органу управління;
- видає у межах своїх повноважень довіреності, накази та розпорядження і контролює їх виконання;
- визначає функціональні обов'язки, затверджує посадові інструкції працівників;
- призначає на посаду та звільняє з посади тренерів та інших фахівців Центру відповідно до законодавства;
- установлює надбавки і розглядає питання щодо надання доплат, премій і матеріальної допомоги тренерам та іншим фахівцям Центру, вживає інших заходів заохочення, а також дисциплінарного впливу;
- несе відповідальність за виконання покладених на Центр завдань, за результати фінансово-господарської діяльності, стан і збереження матеріально-технічної бази та іншого майна, переданого в користування та володіння Центру;
- інформує громадськість про діяльність Центру через засоби масової інформації.
3. Посада заступника директора із спортивної роботи вводиться за наявності не менш як трьох відділень з видів спорту.
Заступник директора із спортивної роботи повинен мати спеціальну освіту за відповідним ступенем вищої освіти та досвід роботи у закладах фізичної культури та спорту та організаціях фізкультурно-спортивної спрямованості не менш як два роки.
4. Посада заступника директора з адміністративно-господарської роботи вводиться за наявності власної матеріально-технічної бази.
Заступник директора з адміністративно-господарської роботи повинен мати спеціальну освіту за відповідним ступенем вищої освіти та досвід адміністративно-господарської роботи.
5. Призначення на посаду та звільнення з посади юрисконсульта Центру здійснюється в установленому законодавством порядку директором Центру за погодженням з Уповноваженим органом управління.
6. На посаду інструктора-методиста Центру призначається фахівець, який має вищу освіту за ступенем не нижче "бакалавра".
7. Усі працівники, які беруть участь у діяльності Центру, становлять трудовий колектив Центру.
8. Виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією Центру можуть регулюватися колективним договором.
9. Право укладання колективного договору від імені адміністрації Центру надається директору Центру, а від імені трудового колективу - уповноваженій трудовим колективом особі.
10. Умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством.
11. Сторони колективного договору щорічно, у строки, визначені колективним договором, звітують на загальних зборах трудового колективу про його виконання.
VI. Фінансово-господарська діяльність та матеріально-технічна база Центру
1. Фінансово-господарська діяльність Центру провадиться відповідно до законодавства та цього Статуту.
2. Джерелами формування майна та коштів Центру є:
- кошти державного бюджету;
- спонсорська допомога та благодійні надходження від юридичних та фізичних осіб;
- власні надходження Центру, які надійшли як плата за послуги, що ним надаються, в порядку, встановленому законодавством;
- інші джерела, не заборонені законодавством.
3. Майно Центру складають основні фонди (приміщення, обладнання, транспорт тощо), інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі.
4. Майно Центру є власністю держави і закріплено за ним на праві оперативного управління.
5. Центр на праві оперативного управління користується майном відповідно до законодавства.
6. Відчуження нерухомого майна Центру, яке закріплено за ним, здійснюється за рішенням Уповноваженого органу управління у порядку, встановленому законодавством.
7. Центр може надавати в установленому порядку платні послуги.
Надходження, які Центр отримує від надання платних послуг, використовуються відповідно до законодавства та цього Статуту.
8. Центр в межах, визначених законодавством та цим Статутом, має право отримувати кредити, позики, позички та поворотну фінансову допомогу в установленому законодавством порядку, за обов'язкової наявності письмової згоди Уповноваженого органу управління.
9. Основним плановим документом, який надає повноваження Центру щодо отримання доходів і здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання Центром своїх функцій та досягнення цілей, визначених на рік відповідно до бюджетних призначень, є кошторис Центру.
10. Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторису визначаються відповідно до законодавства.
11. Матеріально-технічна база Центру може включати адміністративні приміщення та спортивні споруди, харчоблок, місця для проживання, підсобні приміщення, спортивний інвентар та обладнання, засоби зв'язку, оргтехніку, транспортні засоби, зокрема спеціалізовані для навчально-тренувальної та спортивної роботи, земельні ділянки, інше рухоме і нерухоме майно, що перебуває в його користуванні, та інші матеріальні цінності.
12. Збитки, заподіяні Центру внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до законодавства.
13. Для забезпечення діяльності та проведення навчально-тренувальної роботи Центр може отримувати в користування спортивні об'єкти, культурні, оздоровчі та інші споруди закладів фізичної культури і спорту інших підприємств, установ та організацій на пільгових умовах. Порядок надання зазначених об'єктів у користування визначається відповідно до законодавства.
14. Для супроводження і безпеки спортсменів Центру під час здійснення навчально-тренувальної та спортивної роботи Центр може орендувати на договірних засадах спеціалізований транспорт.
15. Контроль за фінансово-господарською діяльністю Центру здійснюється в установленому законодавством порядку.
16. Діяльність Центру у рамках міжнародного співробітництва здійснюється відповідно до законодавства.
17. Уповноважений орган управління не несе відповідальності за зобов'язання Центру.
VII. Ліквідація та реорганізація
1. Припинення діяльності Центру може здійснюватися шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу чи перетворення) або ліквідації.
2. Реорганізація і ліквідація Центру проводиться відповідно до чинного законодавства за рішенням Уповноваженого органу управління або суду.
3. При реорганізації або ліквідації Центру працівникам, що звільняються, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до чинного законодавства з питань праці.
4. Припинення діяльності Центру відбувається з моменту внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
VIII. Порядок внесення змін до Статуту Центру
1. Внесення будь-яких змін до цього Статуту є виключною компетенцією Уповноваженого органу управління.
2. Зміни до цього Статуту підлягають державній реєстрації у порядку, визначеному чинним законодавством України.
Джерело інформаціі: http://dsmsu.gov.ua