• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про перевірку рішення адміністративної колегії Чернігівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 29.12.2015 № 01-р/к у справі № 02-05/01-2015

Антимонопольний комітет України  | Рішення від 05.04.2018 № 148-р
Реквізити
  • Видавник: Антимонопольний комітет України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 05.04.2018
  • Номер: 148-р
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Антимонопольний комітет України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 05.04.2018
  • Номер: 148-р
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
05.04.2018 № 148-р
Про перевірку рішення адміністративної колегії Чернігівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 29.12.2015 № 01-р/к у справі № 02-05/01-2015
Антимонопольний комітет України, розглянувши подання державного уповноваженого Антимонопольного комітету України А. Артеменко від 25.10.2017 № 8-01/2098/394-зв та відповідні матеріали,
ВСТАНОВИВ:
1. ПРЕДМЕТ ПЕРЕВІРКИ
(1)Антимонопольний комітет України здійснив перевірку рішення адміністративної колегії Чернігівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 29.12.2015 № 01-р/к у справі № 02-05/01-2015 (далі - Рішення № 01-р/к).
2. ПІДСТАВИ ПЕРЕВІРКИ РІШЕННЯ
(2)Підставою для перевірки є заява публічного акціонерного товариства "Укртелеком" (далі - ПАТ "Укртелеком", Товариство) (м. Київ, ідентифікаційний код юридичної особи 21560766) від 29.02.2016 № 559-80Б920-80Б900 (зареєстрована в Комітеті 09.03.2016 за № 8-01/2098) (далі - Заява) про перевірку Рішення № 01-р/к.
3. ПРОЦЕДУРНІ ДІЇ
(3)Розпорядженням державного уповноваженого Антимонопольного комітету України від 18.03.2016 № 05/54-р Заяву прийнято до розгляду.
(4)Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 26.02.2016 порушено провадження у справі № 927/173/16 за позовом ПАТ "Укртелеком" до Чернігівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання недійсним Рішення № 01-р/к.
(5)Господарським судом Чернігівської області 10.05.2016 винесено рішення, яким позовні вимоги задоволено частково, визнано недійсним Рішення, у задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
(6)Постановою Київського апеляційного господарського суду від 18.10.2016 у справі № 927/173/16 залишено без змін рішення Господарського суду Чернігівської області від 10.05.2016 у цій справі.
(7)Постановою Вищого господарського суду України від 14.12.2016 рішення Господарського суду Чернігівської області від 10.05.2016 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 18.10.2016 у справі № 927/173/16 скасовано в частині задоволення позовних вимог, в іншій частині рішення Господарського суду Чернігівської області від 10.05.2016 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 18.10.2016 залишено в силі; справу № 927/173/16 направлено на новий розгляд до Господарського суду Чернігівської області в іншому складі суду.
(8) За результатами нового розгляду рішенням Господарського суду Чернігівської області від 02.03.2017 у справі № 927/173/16 у позові ПАТ "Укртелеком" про визнання недійсним Рішення відмовлено повністю.
(9) Не погоджуючись із цим рішенням, ПАТ "Укртелеком" звернулось до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просило скасувати рішення Господарського суду Чернігівської області від 02.03.2017 у справі № 927/173/16 та прийняти нове рішення про визнання недійсним Рішення.
(10)Постановою Київського апеляційного господарського суду від 11.04.2017 апеляційну скаргу ПАТ "Укртелеком" залишено без задоволення, рішення Господарського суду Чернігівської області від 02.03.2017 у справі № 927/173/16 залишено без змін.
(11)ПАТ "Укртелеком" подало до Вищого господарського суду України касаційну скаргу на рішення Господарського суду Чернігівської області від 02.03.2017 і постанову Київського апеляційного господарського суду від 11.04.2017 у справі № 927/173/16.
(12)Постановою Вищого господарського суду України від 19.09.2017 рішення Господарського суду Чернігівської області від 02.03.2017 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 11.04.2017 у справі № 927/173/16 залишено без змін, касаційну скаргу ПАТ "Укртелеком" - без задоволення.
4. РІШЕННЯ № Ol-Р/К У СПРАВІ № O2-O5/O1-2O15
(13)У Рішенні № 01-р/к адміністративна колегія Чернігівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (далі - Відділення) постановила:
(14)"У Рішенні адміністративна колегія Відділення постановила:
(15)"1. Визнати, що Публічне акціонерне товариство "Укртелеком" в особі Чернігівської філії публічного акціонерного товариства "Укртелеком", за результатами діяльності в 2014 році та січні - червні 2015 року займало монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг видачі технічних умов на прокладання кабелів електрозв'язку в кабельній каналізації електрозв'язку в територіальних межах вулиці Музикальна, 1А - Музикальна, 1, вулиці Музикальна, 1А -Музикальна, 16, проспекту Перемоги, 105 - вулиці Горького, 40, міста Чернігова, де розташована належна ПАТ "Укртелеком" кабельна каналізація електрозв'язку, з часткою 100%.
(16) 2. Визнати що, публічне акціонерне товариство "Укртелеком" (ідентифікаційний код 21560766, місцезнаходження: бульвар Т.Шевченка, будинок 18, м. Київ, 01601) в особі Чернігівської філії Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" вчинило порушення, передбачене пунктом 2 статті 50, пунктом 5 частини другої статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку послуг видачі технічних умов на прокладання кабелів в кабельній каналізації електрозв'язку шляхом часткової відмови від реалізації товару за відсутності альтернативних джерел придбання - зволікання з видачею ТОВ "Основа-ТВ" технічних умов на прокладення кабелів в кабельній каналізації електрозв'язку (без об'єктивно виправданих на те причин), всупереч вимогам діючого законодавства, на ділянках: вул. Музикальна, 1А - вул. Музикальна, 16; вул. Музикальна, 1А - вул. Музикальна, 1 та проспект Перемоги, 105 - вул. Горького, 40.
(17)3. За порушення, вказане в пункті 2 цього рішення, накласти на публічне акціонерне товариство "Укртелеком" штраф у розмірі 17 500 (сімнадцять тисяч п'ятсот) грн. 00 коп".
5. ДОВОДИ ЗАЯВНИКА
(18) У Заяві ПАТ "Укртелеком" зазначило, що не погоджується з Рішенням, оскільки адміністративною колегією Відділення було неповно з'ясовано обставини, які мають значення для справи, щодо визнання Товариства таким, що займає монопольне (домінуюче) становище на ринку видачі технічних умов на прокладання кабелів електрозв'язку в кабельній каналізації електрозв'язку (далі - ККЕ) в територіальних межах міста Чернігова, де розташована належна ПАТ "Укртелеком" ККЕ.
(19)Товариство вважає, що Відділення при прийнятті Рішення не взяло до уваги, що Чернігівська філія ПАТ "Укртелеком" діяла відповідно до Правил надання в користування ККЕ і не відмовляла (не зволікала) товариству з обмеженою відповідальністю "Основа-ТВ" при видачі технічних умов на прокладення кабелів в ККЕ, що належать ПАТ "Укртелеком".
(20)У зв'язку з наведеним Товариство вважає, що за результатами розгляду справи № 02-05/012015 адміністративною колегією Відділення не доведено факт вчинення ПАТ "Укртелеком" в особі його Чернігівської філії порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем, Рішення прийнято з порушенням норм матеріального права, просить скасувати Рішення і припинити провадження у справі.
6. ПЕРЕВІРКА РІШЕННЯ
(21)На підставі аналізу Рішення № 01-р/к, матеріалів справи № 02-05/01-2015 встановлено наступне.
(21)Основним видом діяльності Чернігівської філії ПАТ "Укртелеком" (відокремлений підрозділ ПАТ "Укртелеком") є діяльність у сфері проводового електрозв'язку, інша діяльність у сфері електрозв'язку.
(22)Відповідно до Положення про Чернігівську обласну філію ПАТ "Укртелеком" філія надає платні послуги надання в користування ККЕ, послуг доступу до каналів ККЕ, розробки та видачі технічних умов на прокладання кабелів у ККЕ, здійснює будівництво і технічне обслуговування телекомунікаційних мереж, телемереж, мереж електрозв'язку з рухомими об'єктами та інших телекомунікаційних мереж.
(23)ККЕ є власністю ПАТ "Укртелеком" згідно з актом оцінки вартості цілісного майнового комплексу УДПЕЗ "Укртелеком", затвердженого наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України від 23.12.1999 № 150.
(24)При приватизації ВАТ "Укртелеком", проведеній на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.10.2010 № 1948, ККЕ та її складові входили до всього майнового комплексу, що був приватизований.
(25)Розгляд справи № 02-05/01-2015 розпочато розпорядженням адміністративної колегії Відділення від 05.01.2015 № 01-2015/1-рп/к у зв'язку з невиконанням ПАТ "Укртелеком" в особі Чернігівської філії положень рекомендацій адміністративної колегії Відділення від 05.12.2014 № 175-рк/к про припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема видачі ТОВ "Основа-ТВ" технічних умов на прокладання кабелю в ККЕ за адресами: вул. Музикальна, 1А - Музикальна, 1, вул. Музикальна, 1А - Музикальна, 16, просп. Перемоги, 105 - вул. Горького, 40, із зазначенням конкретної дати виконання докладки ККЕ.
(26)Відповідно до статті 1 Закону України "Про телекомунікації" (далі - Закон) кабельна каналізація електрозв'язку - це обладнання та споруди, призначені для прокладання, монтажу та експлуатаційного обслуговування кабелів телекомунікацій, що включають трубопроводи (канали кабельної каналізації), закладні та оглядові пристрої в колодязях, кабельних шафах, шахтах, колекторах, мостах, естакадах, тунелях, будівлях, а також приміщення для вводу кабелів і розміщення лінійного обладнання.
(27)Умови надання в користування ККЕ операторів, провайдерів телекомунікацій іншим суб'єктам господарювання для власних потреб або надання телекомунікаційних послуг визначені Правилами надання в користування кабельної каналізації електрозв'язку, затвердженими рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, від 23.08.2012 № 428, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.09.2012 за № 1571/21883 (у редакції, яка була чинною на момент прийняття Рішення) (далі - Правила надання в користування ККЕ).
(28)Згідно з цими Правилами надання в користування ККЕ - це забезпечення можливості прокладання кабелів електрозв'язку в каналах ККЕ шляхом виконання комплексу організаційно-технічних заходів з метою взаємоз'єднання телекомунікаційних мереж для власних потреб та/або надання телекомунікаційних послуг, що включає в себе надання послуг замовнику з розробки та видачі технічних умов (далі - ТУ).
(29)Правилами передбачено отримання замовником (суб'єктом господарювання) у постачальника телекомунікаційних послуг на договірних засадах послуги з надання в користування ККЕ.
(30)Розробка та видача ТУ є комплексом робіт з підготовки та видачі вихідних даних постачальником для виконання замовником проектних робіт на прокладання кабелів електрозв'язку в каналах ККЕ.
(31)ПАТ "Укртелеком" є власником ККЕ, який на договірних умовах надає в користування кабельну каналізацію електрозв'язку замовникам для власних потреб або надання телекомунікаційних послуг, зокрема розробляє та видає ТУ, необхідні замовнику для виконання ним проектних робіт на прокладання кабелів електрозв'язку в ККЕ Товариства.
(32)Порядок визначення монопольного (домінуючого) становища встановлений Методикою визначення монопольного (домінуючого) становища суб'єктів господарювання на ринку, затвердженою розпорядженням Антимонопольного комітету України від 05.03.2002 № 49-р, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 01.04.2002 за № 317/6605 (далі - Методика визначення монопольного (домінуючого) становища), і включає, зокрема, дії з визначення товарних меж ринку, визначення територіальних (географічних) меж ринку і визначення часових меж ринку.
(33)За результатами дослідження щодо можливості заміни послуги прокладання кабелів електрозв'язку в каналах ККЕ іншими способами прокладання ліній телекомунікаційної мережі, адміністративна колегія Відділення в Рішенні дійшла обґрунтованого висновку, що вказана послуга становить окремий товарний ринок і не є взаємозамінною з послугами підвішування оптичних кабелів на опорах повітряних ліній зв'язку, ліній електропередач, контактної мережі залізниць. Вказані послуги мають відмінності щодо технічних та експлуатаційних характеристик і витрат, пов'язаних із їх забезпеченням (обмеження умов використання через відсутність на обслуговуванні опор ліній електропередач, розташування ККЕ в межах визначених територій (вулиць, їхніх частин), використання ККЕ виключно для власних потреб).
(34)Вказані висновки підтверджені матеріалами справи № 02-05/01-2015.
(35)Правилами надання в користування ККЕ встановлено обов'язок постачальника телекомунікацій, що є власником (володільцем) ККЕ, за умови наявності вільної ємності ККЕ надати відповідь щодо можливості надання в користування ККЕ та одночасно надати банківські реквізити постачальника на оплату послуги з розробки та видачі ТУ.
(36)Крім того, відповідно до Правил надання в користування ККЕ, послуга видачі технічних умов сплачується не лише при наданні в користування ККЕ, а також і при заміні кабелів електрозв'язку замовника на ділянках ККЕ.
(37)Тобто, згідно з умовами надання і оплати, визначеними Правилами надання в користування ККЕ, послуга з розробки та видачі ТУ є окремою самостійною послугою.
(38)Отже, в Рішенні адміністративна колегія Відділення обґрунтовано визначила товарними межами ринку послуги видачі технічних умов на прокладання кабелів електрозв'язку в кабельній каналізації електрозв'язку.
(39)Відповідно до Правил надання в користування ККЕ відомості щодо попиту на вказану послугу зазначаються в запиті про можливість надання в користування ККЕ і містять інформацію про адреси суб'єктів замовника, між якими планується прокладання кабелів у ККЕ.
(40)Адміністративна колегія Відділення в Рішенні при визначенні територіальних (географічних) меж ринку врахувала існування обмежень щодо попиту на послугу видачі ТУ на прокладання кабелів електрозв'язку в ККЕ, при цьому визначальним фактором стала менша здатність до переміщення попиту ТОВ "Основа-ТВ" (споживача, замовника цих послуг) з урахуванням можливостей мережі ККЕ, яка належить Товариству в межах міста Чернігова, забезпечувати доступ до ККЕ.
(41)Отже, в Рішенні при визначенні територіальних (географічних) меж ринку адміністративна колегія Відділення довела, що мінімальною територією, за межами якої, з погляду споживача послуг видачі технічних умов на прокладання кабелів електрозв'язку в ККЕ, придбання послуг неможливе (недоцільне), є вул. Музикальна, 1А - Музикальна, 1, вул. Музикальна, 1А - Музикальна, 16, просп. Перемоги, 105 - вул. Горького, 40 міста Чернігова, оскільки ТОВ "Основа-ТВ" зверталося до Чернігівської філії ПАТ "Укртелеком" за видачею технічних умов на прокладання кабелів у ККЕ саме в зазначених межах розташування належних ПАТ "Укртелеком" ККЕ.
(42)Згідно з матеріалами справи № 02-05/01-2015 Відділенням з'ясовано, що бар'єрами вступу на ринок послуг видачі технічних умов на прокладання кабелів електрозв'язку в ККЕ є адміністративні обмеження щодо здійснення земляних робіт для будівництва підземних ліній електрозв'язку, економічні обмеження для прокладання кабелів електрозв'язку, які спричиняють суттєві витрати, необхідні для вступу на цей ринок, що перешкоджає новим суб'єктам господарювання почати конкурувати з Чернігівською обласною філією ПАТ "Укртелеком".
(43)У Рішенні висновок адміністративної колегії Відділення щодо визначення часових меж ринку як періоду із січня 2014 по червень 2015 року підтверджено матеріалами справи № 02-05/012015, які свідчать, що протягом цього періоду структура ринку послуг видачі технічних умов на прокладання кабелів електрозв'язку в ККЕ була сталою.
(44)Адміністративна колегія Відділення в Рішенні зазначила, що за результатами визначення монопольного (домінуючого) становища встановлено монопольне (домінуюче) становище ПАТ "Укртелеком" в особі Чернігівської філії на ринку послуг видачі технічних умов на прокладання кабелів електрозв'язку в кабельній каналізації електрозв'язку в територіальних межах вул. Музикальна, 1А - Музикальна, 1, вул. Музикальна, 1А - Музикальна, 16, просп. Перемоги, 105 - вул. Горького, 40 міста Чернігова, де розташована належна ПАТ "Укртелеком" ККЕ, із січня 2014 по червень 2015 року з часткою 100 відсотків.
(45)Вказаний висновок у Рішенні адміністративної колегії Відділення підтверджено матеріалами справи № 02-05/01-2015 та не спростовано ПАТ "Укртелеком" під час розгляду цієї справи.
(46)Отже, в Рішенні адміністративна колегія Відділення довела, що ПАТ "Укртелеком" в особі Чернігівської філії займало монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг видачі технічних умов на прокладання кабелів електрозв'язку в кабельній каналізації електрозв'язку в територіальних межах вул. Музикальна, 1А - Музикальна, 1, вул. Музикальна, 1А -Музикальна, 16, просп. Перемоги, 105 - вул. Горького, 40 міста Чернігова, де розташована належна ПАТ "Укртелеком" кабельна каналізація електрозв'язку, у період із січня 2014 року по червень 2015 року з часткою 100 відсотків, норми Методики визначення монопольного (домінуючого) становища застосовано правильно.
(47)Відповідно до Правил надання в користування ККЕ для встановлення можливості надання в користування ККЕ замовник має право звернутися до постачальника із запитом про можливість надання в користування ККЕ.
(48)Постачальник розглядає подані запити у строк до п'яти робочих днів; починаючи з дати подачі замовником запиту або отримання від замовника необхідної інформації, постачальник зобов'язаний:
(49) - за умови наявності вільної ємності ККЕ надати відповідь щодо можливості надання в користування ККЕ та одночасно надати банківські реквізити постачальника на оплату послуги з розробки та видачі ТУ;
(50)- за умови відсутності вільної ємності ККЕ:
а) запропонувати іншу можливу альтернативну пропозицію на базі своїх ресурсів;
б) запропонувати строк не більше одного року для проведення за рахунок постачальника розширення існуючої ККЕ на замовленому напрямку.
(51)Постачальник має право відмовити замовнику у видачі ТУ в разі:
- відмови замовника від пропозиції постачальника провести розширення ККЕ за рахунок постачальника на замовленому напрямку у запропонований строк;
- наявності простроченої понад три місяці заборгованості замовника за раніше отримані послуги з надання в користування ККЕ, надані цим постачальником;
(52)ТОВ "Основа-ТВ" надає телекомунікаційні послуги мешканцям міста Чернігова, використовуючи власну мережу. Частина ліній зв'язку прокладена в ККЕ, що належить ПАТ "Укртелеком".
(53)Між ТОВ "Основа-ТВ" та ПАТ "Укртелеком" в особі Чернігівської філії укладено договори від:
- 15.06.2011 № 157506 "Про надання послуги доступу та використання місця в каналі кабельної каналізації" та
- 03.05.2013 № 1575060 "Про надання в користування кабельної каналізації електрозв'язку ПАТ "Укртелеком".
(54)Згідно з матеріалами справи № 02-05/01-2015 ТОВ "Основа-ТВ" листами від 01.08.2014 № 414/пв (далі - Запит 1), від 21.08.2014 № 430/пв (далі - Запит 2) та від 09.09.2014 № 445/пв (далі - Запит 3) зверталось до Товариства стосовно видачі ТУ на прокладання кабелів у ККЕ на ділянках за адресами:
- вул. Музикальна, 1А - вул. Музикальна, 16 (далі - Ділянка 1);
- вул. Музикальна, 1А - вул. Музикальна, 1 (далі - Ділянка 2);
- просп. Перемоги, 105 - вул. Горького, 40 (далі - Ділянка 3).
(55)Під час розгляду справи № 02-05/01-2015 Відділення з'ясувало, що на Запит 1 Чернігівською філією Товариства надано відповідь листом від 18.08.2014 № 22/4-02-961 (далі - Лист 1), в якому повідомлялось про те, що за результатами обстеження ККЕ на Ділянці 1 та Ділянці 2 необхідно виконання докладки ККЕ по вул. Музикальна, 1А - вул. Музикальна, 16) та по вул. Музикальна, 1А - вул. Музикальна, 1, при цьому терміном виконання зазначено травень 2015 року.
(56)На Запит 2 Чернігівська філія Товариства листом від 03.09.2014 № 22/4-02-1034 (далі - Лист 2) зазначила, що в Листі 1 ТОВ "Основа-ТВ" повідомлено про неможливість розробки та видачі ТУ у зв'язку з ремонтними роботами на Ділянці 1 та Ділянці 2 із строком до травня 2015 року.
(57)У Рішенні адміністративна колегія Відділення зазначила про наявність у Листі 1 і Листі 2 суперечливих відомостей про стан Ділянки 1 і Ділянки 2 щодо необхідності виконання докладки ККЕ, неможливості розробки та видачі ТУ через ремонтні роботи на ділянках, зважаючи на які адміністративна колегія Відділення дійшла висновку, що Чернігівська філія Товариства або не робила обстеження Ділянки 1 та Ділянки 2 або, знаючи їх фактичний стан, навмисно затягувала (зволікала) з видачею ТУ щодо цих ділянок.
(58)Під час розгляду цієї справи Відділення з'ясувало, що на Запит 3 Чернігівська філія Товариства листом від 15.09.2014 № 22/4-02-1082 (далі - Лист 3) повідомила ТОВ "Основа-ТВ" про те, що виявлена необхідність виконання докладки ККЕ у зв'язку з перевищенням норми завантаження каналів, термін виконання - вересень 2015 року.
(59)Адміністративна колегія Відділення в Рішенні вказані дії Чернігівської філії Товариства визнала як безпідставну відмову публічного акціонерного товариства "Укртелеком" у видачі ТУ товариству з обмеженою відповідальністю "Основа-ТВ" на прокладання кабелів у ККЕ Товариства на Ділянці 1, Ділянці 2, Ділянці 3, причини якої не передбачені Правилами надання в користування ККЕ.
(60)Згідно з матеріалами справи № 02-05/01-2015 Чернігівською філією Товариства товариству з обмеженою відповідальністю "Основа-ТВ" 22.06.2015 видані ТУ на прокладання кабелів електрозв'язку на Ділянці 1 (№ 12-08), Ділянці 2 (№ 12-06) і Ділянці 3 (№ 12-09).
(61)Надані Чернігівською філією Товариства під час розгляду справи № 02-05/01-2015 пояснення в Листі 1 і Листі 2 не доводять виконання нею робіт з докладки ККЕ, ремонтних робіт на Ділянці 1 і Ділянці 2, наявності аварії на трубах водопроводу ККЕ на Ділянці 3, яка призвела до її затоплення, та проведення на ній до квітня - травня 2015 року робіт із переобладнання лінійно-кабельних споруд.
(62)Наявні в матеріалах справи № 02-05/01-2015 акти приймання виконаних будівельних робіт, наряди на виконання робіт, наряди-замовлення, дозволи на проведення земляних робіт, ремонт телефонної каналізації, які містяться в матеріалах цієї справи, не підтверджують, що вказані роботи проводила Чернігівська філія Товариства саме на Ділянці 1, Ділянці 2 і Ділянці 3, що свідчить про фактичне невиконання Чернігівською філією Товариства тих робіт, про необхідність проведення яких вона зазначала в Листі 1, Листі 2 і Листі 3, відмовляючи ТОВ "Основа-ТВ" у видачі ТУ.
(63)Зазначене підтверджує висновок адміністративної колегії Відділення в Рішенні про вчинення порушення публічним акціонерним товариством "Укртелеком" в особі Чернігівської філії, передбаченого пунктом 2 статті 50, пунктом 5 частини другої статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем.
(64)Як вбачається зі змісту Рішення, адміністративна колегія Відділення дійшла висновку, що зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг видачі технічних умов на прокладання кабелів у кабельній каналізації електрозв'язку шляхом часткової відмови від реалізації товару за відсутності альтернативних джерел придбання, є дії Чернігівської філії Товариства, які полягали у зволіканні з видачею ТОВ "Основа-ТВ" ТУ на прокладення кабелів у ККЕ (без об'єктивно виправданих на те причин) всупереч вимогам чинного законодавства, на ділянках: вул. Музикальна, 1А - вул. Музикальна, 16, вул. Музикальна, 1А -вул. Музикальна, 1 та просп. Перемоги, 105 - вул. Горького, 40.
8. ПІДСТАВИ ДЛЯ ЗАЛИШЕННЯ РІШЕННЯ БЕЗ ЗМІН
(65)Рішення адміністративної колегії Чернігівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 29.12.2015 № 01-р/к у справі № 02-05/01-2015 про визнання дій Товариства в особі Чернігівської філії щодо зволікання з видачею ТОВ "Основа-ТВ" технічних умов на прокладення кабелів у кабельній каналізації електрозв'язку (без об'єктивно виправданих на те причин), всупереч вимогам чинного законодавства, на ділянках по вул. Музикальна, 1А - вул. Музикальна, 16, вул. Музикальна, 1А - вул. Музикальна, 1 та просп. Перемоги, 105 - вул. Горького, 40, порушенням, передбаченим пунктом 2 статті 50, пунктом 5 частини другої статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем, прийнято при доведенні обставин, які мають значення для справи і які визнано встановленими, висновки, викладені у рішенні, відповідають обставинам справи, норми матеріального права застосовані правильно.
(66)Зазначені висновки підтверджуються постановою Київського апеляційного господарського суду від 11.04.2017 у справі № 927/173/16, яка залишена без змін постановою Вищого господарського суду України від 19.09.2017, згідно з якою встановлено відсутність підстав, визначених статтею 59 Закону України "Про захист економічної конкуренції", для зміни, скасування, визнання недійсним Рішення.
(67)Відповідно до статті - 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання. Законом України "Про судоустрій і статус суддів" визначено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
(68)Згідно зі статтею 326 Господарського процесуального кодексу України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України.
(69)Отже, підстави, передбачені статтею 59 Закону України "Про захист економічної конкуренції", для зміни, скасування чи визнання недійсним Рішення № 01-р/к відсутні.
(70)Зауважень та пропозицій на подання державного уповноваженого Антимонопольного комітету України від 25.10.2017 № 8-01/2098/394-зв про перевірку Рішення № 01-р/к ПАТ "Укртелеком" Комітету не надало.
(71)ТОВ "Основа-ТВ" на подання державного уповноваженого Антимонопольного комітету України від 25.10.2017 № 8-01/2098/394-зв повідомило, що вважає Рішення № 01-р/к законним та обґрунтованим, прийнятим на підставі всебічного, повного й об'єктивного дослідження доказів; висновки є такими, що відповідають фактичним обставинам справи, і їм надана належна оцінка з правильним застосування норм законодавства.
(72)Враховуючи викладене, керуючись статтею 7 Закону України "Про Антимонопольний комітет України", статтею 57 Закону України "Про захист економічної конкуренції" та пунктом 45 Правил розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, затверджених розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19 квітня 1994 року № 5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 6 травня 1994 року за № 90/299 (у редакції розпорядження Антимонопольного комітету України від 29 червня 1998 року № 169-р) (із змінами), Антимонопольний комітет України
ПОСТАНОВИВ:
Залишити рішення адміністративної колегії Чернігівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 29.12.2015 № 01-р/к у справі № 02-05/01-2015 без змін.
Голова КомітетуЮ. ТЕРЕНТЬЄВ
Джерело інформаціі: http://www.amc.gov.ua