• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень з деяких питань законодавства у сфері державних закупівель

Державне казначейство України  | Лист від 12.05.2004 № 26-02-26/24-3888
Реквізити
  • Видавник: Державне казначейство України
  • Тип: Лист
  • Дата: 12.05.2004
  • Номер: 26-02-26/24-3888
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державне казначейство України
  • Тип: Лист
  • Дата: 12.05.2004
  • Номер: 26-02-26/24-3888
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
12.05.2004 N 26-02-26/24-3888
Управлінню державного
казначейства України в
Автономній Республіці Крим,
областях, мм. Києві і
Севастополі
Щодо надання роз'яснень з деяких питань законодавства у сфері державних закупівель
На чисельні запити територіальних органів Державного казначейства України щодо законодавства у сфері державних закупівель Відділ державних закупівель Державного казначейства України узагальнив офіційні роз'яснення Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України та надсилає їх для використання в роботі.
Чи розповсюджується дія Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" на закупівлі за державні кошти Інтернет-послуг?
Відповідно до Закону України "Про телекомунікації":
Інтернет - всесвітня інформаційна система загального доступу, яка логічно зв'язана глобальним адресним простором та базується на Інтернет-протоколі, визначеному міжнародними стандартами;
інформаційна система загального доступу - сукупність телекомунікаційних мереж та засобів для накопичення, обробки, зберігання та передавання даних;
передавання даних - передавання інформації у вигляді даних з використанням телекомунікаційних мереж;
телекомунікаційна мережа - комплекс технічних засобів телекомунікацій та споруд, призначених для маршрутизації, комутації, передавання та/або приймання знаків, сигналів, письмового тексту, зображень та звуків або повідомлень будь-якого роду по радіо, проводових, оптичних чи інших електромагнітних системах між кінцевим обладнанням;
телекомунікації (електрозв'язок) - передавання, випромінювання та/або приймання знаків, сигналів, письмового тексту, зображень та звуків або повідомлень будь-якого роду по радіо, проводових, оптичних або інших електромагнітних системах;
телекомунікаційна послуга - продукт діяльності оператора та/або провайдера телекомунікацій, спрямований на задоволення потреб споживачів у сфері телекомунікацій;
Таким чином, послуги з доступу до мережі Інтернет є телекомунікаційними послугами (послугами електрозв'язку).
Частиною третьою статті 2 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" із змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", встановлено, що дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є послуги електрозв'язку (за винятком мобільного).
Постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2002 N 522 затверджений Порядок підключення до глобальних мереж передачі даних. Відповідно до цього Порядку глобальні мережі передачі даних - іноземні та міжнародні мережі передачі даних, у тому числі мережа Інтернет. Пунктом 3 Порядку встановлено, що абоненти підключаються до глобальних мереж лише через операторів. У разі оплати послуг з доступу до глобальних мереж за рахунок коштів державного бюджету абонент визначає оператора на конкурсних засадах відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".
Однак, відповідно до пункту 2 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" від 16.01.2003 N 434-IV нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
Враховуючи викладене, на закупівлі послуг з доступу до інформаційної мережі Інтернет та інших телекомунікаційних мереж не розповсюджується дія Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".
Чи мають право комунальні та державні комунальні підприємства приймати участь у процедурах закупівель за державні кошти?
Відповідно до статті 1 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" учасник процедури закупівлі - суб'єкт господарювання - фізична особа, що проживає на території України, чи юридична особа (резидент або нерезидент), що підтвердила намір взяти участь у процедурі закупівлі та подала тендерну пропозицію.
Статтею 55 Господарського кодексу України визначено, що суб'єктами господарювання є, зокрема, господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку.
Таким чином, комунальне підприємство та державне комунальне підприємство мають право бути учасниками процедур закупівель, передбачених Законом України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", та укладати із замовниками торгів договори на постачання товарів, виконання робіт та надання послуг, якщо виконання таких договорів передбачено їх статутною діяльністю.
У яких випадках замовник має право укласти договір з підпорядкованою організацією щодо виконання робіт та надання послуг за процедурою закупівлі у одного учасника без погодження з уповноваженим органом?
Відповідно до наказу Мінекономіки від 07.12.2000 N 268 "Про порядок погодження Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України застосування замовниками окремих процедур державних закупівель" у разі закупівлі товарів, робіт і послуг за рахунок державних коштів, перелік яких зазначений у додатку 3 до цього Порядку, процедура закупівлі, що потребує погодження, вважається погодженою Мінекономіки, якщо розпорядник державних коштів додатково не звернеться до Мінекономіки.
Однак зазначений наказ визначає саме порядок погодження застосування замовниками окремих процедур державних закупівель і наявність предмета закупівлі у додатку 3 наказу не є автоматично підставою для застосування процедури закупівлі у одного учасника.
Умови застосування процедури закупівлі у одного учасника визначені статтею 33 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".
Враховуючи викладене, замовник має право укласти договір про закупівлю товарів, робіт і послуг, зазначених у додатку 3 наказу Мінекономіки від 07.12.2000 N 268, зокрема, робіт/послуг, що виконуються чи надаються підпорядкованими підприємствами, установами, організаціями або структурними підрозділами (юридичними особами) розпорядника державних коштів, за процедурою закупівлі у одного учасника тільки у разі наявності підстав, визначених пунктом 2 статті 33 Закону.
Які послуги можна закуповувати за процедурою запиту цінових пропозицій (котирувань)?
Відповідно до статті 32 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" замовник може здійснювати закупівлю шляхом застосування процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) щодо товарів і послуг, для яких існує постійно діючий ринок, та за умови, що вартість їх закупівлі не перевищує суми, еквівалентної 20 тисячам євро.
У разі, якщо послуги, що закуповуються не мають складного або спеціалізованого характеру та надаються певним колом учасників, замовник може застосувати процедуру запиту цінових пропозицій (котирувань). При цьому у запиті щодо цінових пропозицій, який замовник подає учасникам, необхідно чітко та детально зазначити вимоги до послуг, що мають надаватись.
За результатами зазначеної процедури замовник укладає договір про закупівлю з тим учасником-переможцем, який подав пропозицію, що відповідає вимогам замовника та має найнижчу ціну.
Перший заступник Голови Н.П.Пашина