• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо віднесення фізичної особи – підприємця, яка здійснює діяльність в сфері збирання, заготівлі та реалізації окремих видів відходів, як вторинної сировини, до платника екологічного податку

Державна фіскальна служба України | Лист від 06.05.2016 № 184
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.05.2016
  • Номер: 184
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.05.2016
  • Номер: 184
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГУ ДФС у Закарпатській області
Лист
06.05.2016 № 184
Головне управління ДФС у Закарпатській області на виконання вимог ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) розглянуло запит щодо віднесення фізичної особи – підприємця, яка здійснює діяльність в сфері збирання, заготівлі та реалізації окремих видів відходів, як вторинної сировини, до платника екологічного податку.
Відповідно до п. 240.1 ст. 240 ПКУ платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:
викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;
скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;
розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання);
утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);
тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.
При цьому, розміщення відходів – постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів (п.п. 14.1.223 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
Однак, згідно п. 240.5 ст. 240 ПКУ не є платниками податку за розміщення відходів суб’єкти господарювання, які розміщують на власних територіях (об’єктах) виключно відходи як вторинну сировину.
Об’єктом та базою оподаткування є, зокрема, обсяги та види (класи) розміщених відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання (п.п. 242.1.3 п. 242.1 ст. 242 ПКУ).
Враховуючи викладене вище, суб’єкти господарювання, які здійснюють на власних територіях (об’єктах) виключно тимчасове розміщення (зберігання) окремих видів (класів) відходів як вторинну сировину, не є платниками екологічного податку за умови наявності у них дозволів уповноважених органів. При недотриманні відповідних умов такий платник буде платником екологічного податку.
Довідково повідомляємо, що інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України надає відповіді на запитання платників податків з питань застосування податкового законодавства та порядку нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за телефоном 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) з 8.00 до 20.00 (крім суботи та неділі) та в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі на офіційному сайті Державної фіскальної служби України за адресою sfs.gov.ua
Перший заступник начальника
Головного управління
О.М. Гопа