Щодо питань обчислення середньої заробітної плати відповідно до Порядку N 1266. Лист від 25.08.2015 №5.2-32-1380

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Лист від 25.08.2015 №5.2-32-1380
Остання редакція від Текст документа
Реквізити

Видавник: Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Тип Лист

Дата 25.08.2015

Номер 5.2-32-1380

Статус Діє

Документ підготовлено в системі iplex
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ЛИСТ
25.08.2015 N 5.2-32-1380
Щодо питань обчислення середньої заробітної плати відповідно до Порядку N 1266
Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розглянула звернення з питань обчислення середньої заробітної плати та повідомляє.
Стосовно питань, наведених у листі, то відповідно до пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року N 1266 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року N 439) (далі - Порядок), середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхові внески на відповідні види загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - єдиний внесок та/або страхові внески), на кількість календарних днів зайнятості (відповідно до видів страхування - період перебування у трудових відносинах, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими договорами, проходження служби, провадження підприємницької або іншої діяльності, пов'язаної з отриманням доходу безпосередньо від такої діяльності) у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, - тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати.
Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду.
Отже, у разі, якщо в місяці розрахункового періоду застрахована особа частину місяця хворіла, то заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру, нараховані та виплачені в даному місяці, включаються при обчисленні середньої заробітної плати в повному обсязі.
У разі ж, якщо застрахована особа у розрахунковому періоді не відпрацювала місяць (з першого до першого числа) з поважної причини, зазначеної у пункті 3 Порядку, такий місяць виключається з розрахункового періоду, а заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру, нараховані та виплачені в цьому місяці, не включаються при обчисленні середньої заробітної плати.
Стосовно питань, зазначених у листі, то в межах компетенції повідомляємо, що відповідно до пункту 28 Порядку, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку або страховий випадок настав у перший день роботи (для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, в тому числі внаслідок захворювання або травми, що пов'язані з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням), середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку. Якщо тарифна ставка (посадовий оклад) не встановлюється, розрахунок проводиться виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленого законом на день настання страхового випадку.
Зазначений механізм обчислення середньої заробітної плати застосовується також і при розрахунку допомоги по вагітності та пологах.
Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу, в тому числі і у разі обчислення середньої заробітної плати для її розрахунку відповідно до пункту 28 Порядку. При цьому середню заробітну плату необхідно помножити на відсоток залежно від страхового стажу, зазначений у статті 24 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" від 23.09.99 р. N 1105-XIV.
Питання порядку обчислення середньої заробітної плати для оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності не відноситься до компетенції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
В. о. директораТ. Нагорна
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ЛИСТ
25.08.2015 N 5.2-32-1380
Щодо питань обчислення середньої заробітної плати відповідно до Порядку N 1266
Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розглянула звернення з питань обчислення середньої заробітної плати та повідомляє.
••••••••••••••••••••

Доступ до повного тексту цього документу можливий лише для передплатників електронного «Дебету-Кредиту». 
Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням; вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.