• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про подальше удосконалення організації та посилення прокурорського нагляду за додержанням природоохоронного законодавства

Генеральна прокуратура України  | Наказ від 01.09.1999 № 1 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Генеральна прокуратура України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 01.09.1999
  • Номер: 1
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Генеральна прокуратура України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 01.09.1999
  • Номер: 1
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Генеральний прокурор України
Н А К А З
N 1 від 01.09.99
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної прокуратури N 3/2 від 28.10.2002 )
Про подальше удосконалення організації та посилення прокурорського нагляду за додержанням природоохоронного законодавства
Сучасний стан екологічної і техногенної обстановки, незважаючи на вжиті за роки незалежності України заходи, прийняття концептуальних законів та програм, залишається вкрай напруженим. Повсюдно тривають забруднення та хижацьке знищення природних ресурсів, державні кошти, виділені на природоохоронні цілі, нерідко використовуються не за призначенням. Державний контроль відповідними органами здійснюється неналежним чином. За таких умов прокурорський нагляд потребує подальшого посилення, а його організація - удосконалення. Враховуючи наведене,
НАКАЗУЮ:
1. Управлінню нагляду за додержанням і виконанням законів, відділу нагляду за додержанням природоохоронного законодавства, відділу нагляду за додержанням законів на транспорті, управлінню військових прокуратур Генеральної прокуратури України, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, міжрайонним природоохоронним, міським, районним та прирівняним до них прокурорам вжити заходів до подальшого удосконалення, підвищення якості і ефективності прокурорського нагляду за додержанням природоохоронного законодавства, надати йому більш цілеспрямованого, профілактичного характеру та здійснювати з урахуванням подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, екологічного стану навколишнього природного середовища.
1.2. Керуючись вимогами Закону України "Про прокуратуру", зосередити першочергову увагу на здійсненні нагляду за встановленням відповідності Конституції України, Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" та іншому екологічному законодавству правових актів органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та спеціально уповноважених органів контролю.
1.3. Підвищити якість і ефективність прокурорського нагляду щодо виконання вимог екологічного законодавства контролюючими органами. При цьому особливу увагу звертати на своєчасне виявлення ними та запобігання правопорушень, передачі матеріалів, де вбачаються ознаки злочину, відповідним правоохоронним органам.
2. Прокурорам Автономної Республіки Крим, областей та міста Києва, з метою удосконалення організації роботи, відповідно до структури органів прокуратури, своїм наказом розмежувати обов'язки міжрайонних природоохоронних та інших прокурорів щодо нагляду за додержанням природоохоронного законодавства, чітко визначити і закріпити за кожним з них відповідні об'єкти нагляду.
2.1. Міжрайонним природоохоронним прокурорам здійснювати нагляд за додержанням екологічного законодавства відповідними підрозділами Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, органами санітарно-епідеміологічного нагляду, іншими спеціально уповноваженими державними органами.
3. Військовим та транспортним прокурорам здійснювати нагляд за додержанням природоохоронного законодавства відповідно військовими об'єктами та транспортними підприємствами, установами, організаціями.
4. Планувати і проводити прокурорські перевірки, виходячи з екологічної ситуації у регіоні, даних контролюючих органів, сигналів преси, повідомлень про порушення законодавства, які надходять до органів прокуратури від організацій, установ, посадових осіб, громадян.
Організовувати і здійснювати перевірки відповідно до вимог наказу Генерального прокурора України N 2-98, Методичних рекомендацій Генеральної прокуратури України та Інституту підвищення кваліфікації Генеральної прокуратури України від 24 травня 1999 р.
4.1. У кожному випадку виявлення порушень екологічного законодавства вживати вичерпних заходів щодо їх фактичного усунення, своєчасного скасування незаконних нормативно-правових актів, повного відшкодування збитків, завданих правопорушеннями за рахунок винних фізичних та юридичних осіб, припиненню у встановленому законом порядку екологічно небезпечної діяльності. Про найбільш серйозні екологічні порушення негайно інформувати Генеральну прокуратуру України.
5. Нагляд за розслідуванням кримінальних справ, порушених за фактами вчинення екологічних злочинів, організовувати та здійснювати відповідно до вимог наказу Генерального прокурора України N 4-98. Міжрайонним природоохоронним прокурорам наглядати за розслідуванням порушених ними кримінальних справ.
6. Начальникам відділів нагляду за додержанням природоохоронного законодавства та старшим помічникам прокурорів областей з цих питань, міжрайонним природоохоронним прокурорам забезпечити підтримання державного обвинувачення у справах про екологічні злочини, нагляд і контроль за розслідуванням яких ними здійснювався. Представляти інтереси громадян і держави у судах.
7. Відділу нагляду за додержанням природоохоронного законодавства Генеральної прокуратури України, начальникам відділів Автономної Республіки Крим, областей, старшим помічникам прокурорів областей, міст Києва та Севастополя:
7.1. Здійснювати організаційно-методичне керівництво діяльністю підпорядкованих прокурорів з питань нагляду за виконанням природоохоронного законодавства, щорічно узагальнювати прокурорську практику, надавати допомогу підпорядкованим прокурорам в організації роботи, вивчати і розповсюджувати позитивний досвід. Забезпечити координацію роботи всіх ланок органів прокуратури та взаємодію з відповідними контролюючими органами, громадськістю.
Раз на півріччя проводити взаємозвірки зі спеціально уповноваженими органами державного контролю по надісланих ними матеріалах про екологічні правопорушення. Гостро реагувати на факти несвоєчасного неякісного направлення матеріалів або неналежного вирішення їх правоохоронним органами.
7.2. Контролювати стан прокурорського нагляду за попереднім слідством у справах про екологічні злочини, що розслідуються міжрайонними природоохоронними прокуратурами. У координації зі слідчими управліннями узагальнювати слідчу практику та стан прокурорського нагляду, відповідно реагувати на виявлені недоліки і порушення.
8. Прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя стан організації роботи і прокурорського нагляду за додержанням природоохоронного законодавства та виконання даного наказу розглядати на засіданнях колегій. Практикувати обговорення питань, пов'язаних з охороною навколишнього середовища на міжвідомчих нарадах, розробляти скоординовані заходи, спрямовані на подальше зміцнення законності в екологічній сфері, підвищення відповідальності керівників контролюючих органів за неналежне виконання ними вимог природоохоронного законодавства.
9. Управлінню кадрів, відділу нагляду за додержанням природоохоронного законодавства, Інституту підвищення кваліфікації Генеральної прокуратури України з метою підвищення кваліфікації систематично проводити навчання та стажування міжрайонних природоохоронних прокурорів, інших прокурорсько-слідчих працівників, які здійснюють нагляд за додержанням природоохоронного законодавства та розслідують екологічні злочини.
Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Генерального прокурора України згідно з розподілом обов'язків.
Наказ надіслати всім підпорядкованим прокурорам.
Вважати таким, що втратив чинність наказ Генерального прокурора України від 2 липня 1997 р. N 8 "Про посилення прокурорського нагляду за додержанням законів щодо охорони навколишнього природного середовища".
Надруковано: Збірник нормативних актів "Прокуратура в Україні", Юрінком Інтер, Київ - 2000.