• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про функціонування відділів технічного нагляду та перелік робіт з охорони земель

Державний комітет України по земельних ресурсах  | Лист від 23.04.1996 № 720/07
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 23.04.1996
  • Номер: 720/07
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 23.04.1996
  • Номер: 720/07
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
Л И С Т
N 720/07 від 23.04.96
м.Київ
Про функціонування відділів технічного нагляду та перелік робіт з охорони земель
У зв'язку з введенням спеціалістів з охорони земель в штати обласних (міських) управлінь і районних відділів земельних ресурсів надійшли запити стосовно функціонування відділів технічного нагляду за будівництвом об'єктів з охорони земель, розмежування між ними питань та переліку робіт з охорони земель.
Спеціалісти з охорони земель здійснюють організаційно-технічне забезпечення регіональних програм з охорони земель та охорони навколишнього середовища, освоєння проектів землеустрою з контурно-меліоративною організацією території (винесення проектів в натуру, розробка робочих проектів на створення захисних лісових насаджень, з оформленням актів та протоколів погоджень), ведення звітностей по ф. N 4-зем "Звіт здійснення заходів з охорони земель" та N 2тп-рекультивація "Звіт про рекультивацію земель, зняття і використання родючого шару грунту" та інші питання з охорони земель.
Обласні (міські) управління земельних ресурсів виконують делеговані їм функції замовника на будівництво об'єктів з охорони земель. Функції представника замовника виконують відділи технічного нагляду, які діють у відповідності з Положенням про відділ технічного нагляду за будівництвом об'єктів по охороні земель обласного (міського) управління земельних ресурсів, затвердженим наказом Держкомзему України від 31.07.95 р. N 48.
До 1 червня подайте інформацію щодо укомплектування структурних підрозділів спеціалістами з охорони земель та наявність їх у відділах технічного нагляду по формі згідно з додатком 1.
Направляємо при цьому (додаток 2) для керівництва перелік робіт з охорони земель за джерелами їх фінансування.
Перший заступник голови комітету В.Губарєв
Додаток 2
до листа Держкомзему
від 23 квітня 1996 р. N 720/07
Перелік робіт з охорони земель (протиерозійне будівництво, освоєння нових земель, рекультивація порушених земель) за джерелами їх фінансування
Бюджетні асигнування
1. Державні централізовані капітальні вкладення:
1.1. Будівництво складних протиерозійних гідротехнічних споруд (водоскидні споруди, протиерозійні ставки - накопичувачі твердого стоку, берегоукріплення та обвалування рік і водойм для захисту сільгоспугідь);
1.2. Протизсувні роботи.
2. Бюджетні асигнування та операційні витрати:
2.1. Будівництво протиерозійних гідротехнічних споруд (земляні вали, вали-канави, вали-тераси, вали-дороги, терасування схилів, засипка та виположування ярів, землювання еродованих земель із залуженням, залуження забрудненої шкідливими речовинами ріллі, водоскидні споруди, протиерозійні ставки-накопичувачі твердого стоку, берегоукріплення та обвалування рік і водойм для захисту сільгоспугідь);
2.2. Протизсувні роботи;
2.3. Корчування лісосмуг згідно з проектом землеустрою з контурно-меліоративною організацією території;
2.4. Рекультивація порушених земель, які порушені до 1 липня 1969 року та користування якими припинено в зв'язку з ліквідацією підприємств;
2.5. Проектні роботи на всі вищевизначені роботи з охорони земель та розробка робочих проектів на створення полезахисних лісових смуг і захисних лісових насаджень, розробка регіональних програм і схем з охорони земель, проектів землеустрою з контурно-меліоративною організацією території та їх винесення в натуру, проведення грунтового обстеження та інші роботи за погодженням з Держкомземом.
Кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва
Відповідно до ст.92 Земельного кодексу України кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, використовуються виключно для освоєння нових земель, підвищення родючості грунтів і продуктивності земель лісового фонду, поліпшення угідь та охорони земель, а саме:
1. Освоєння боліт, мілководь, водоймищ, чагарників, лісів, кам'янистих місць, солонців і солончаків, ділянок, що вивільняються з-під господарських дворів, садиб тощо, та інших непродуктивних земель у сільськогосподарські угіддя або для створення лісових насаджень.
2. Засипка та виположування ярів, освоєння схилових земель під багаторічні насадження та кормові угіддя, будівництво комплексу гідротехнічних споруд для захисту земель від ерозії, підтоплення, зсувів тощо та під'їзних схилів до земельних ділянок, що освоюються.
3. Рекультивація порушених земель, хімічна меліорація, залуження багаторічними травами еродованої та забрудненої шкідливими речовинами ріллі, посів сільгоспкультур на ділянках біологічної рекультивації земель, проведення інших робіт з освоєння нових земель і підвищення їх родючості.
4. Будівництво і реконструкція зрошувальних систем з джерелами зрошення, осушувальних систем, захист сільгоспугідь і лісових насаджень від підтоплення і висушення, розкорчовка списаних лісових і багаторічних плодових насаджень.
5. Проведення топографо-геодезичних, грунтових, геоботанічних та інших обстежень і розвідок, а також проектних робіт, пов'язаних з освоєнням нових земель та підвищенням їх родючості або поліпшенням наявних земель та розробка проектів землеустрою з контурно-меліоративною організацією території, регіональних програм і схем з охорони земель.
Фінансування робіт з охорони земель може здійснюватись також за рахунок позабюджетного фонду охорони навколишнього природного середовища та інших надходжень.
Надруковано: Земельні відносини в Україні. Законодавчі акти і
нормативні документи. Державний комітет України по
земельних ресурсах, Київ "Урожай" 1998 р.