• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо реалізації рішень колегії Мінвуглепрому за підсумками роботи у 2008 році, підготовки державних вугільних підприємств та належних їм обєктів соціальної інфраструктури до роботи в осінньо-зимовий період 2008/2009 років та нагородження працівників галузі

Міністерство вугільної промисловості України | Рішення від 31.10.2008 № 4
Реквізити
  • Видавник: Міністерство вугільної промисловості України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 31.10.2008
  • Номер: 4
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство вугільної промисловості України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 31.10.2008
  • Номер: 4
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
31.10.2008 N 4
( Рішення затверджено Наказом Міністерства вугільної промисловості N 579 від 03.11.2008 )
Перше питання:
Про стан виконавської дисципліни керівників державних підприємств щодо реалізації рішень колегії Мінвуглепрому за підсумками роботи у 2008 році
З початку поточного року Урядом та керівництвом Мінвуглепрому прийняті практично всі необхідні управлінські рішення для сталого функціонування та розвитку вугільної промисловості. Всі вони були закріплені відповідними рішеннями колегії Міністерства вугільної промисловості України, що стосувалися виконання поставлених завдань з оптимізації структури галузі, видобутку та відвантаження вугілля, поліпшення його якості, проведення гірничих виробок, введення лав, підвищення рівня використання та ремонту гірничошахтного обладнання, нарощення обсягів капітального будівництва та виконання пускової програми, поліпшення фінансово-економічного стану вугільних підприємств, підготовки промислових об'єктів і об'єктів соціальної інфраструктури до осінньо-зимового періоду, забезпечення вуглеотримувачів побутовим вугіллям, підвищення ролі галузевої науки тощо.
Виконання відповідних рішень, прийнятих колегією Мінвуглепрому, дозволило отримати в поточному році низку певних позитивних зрушень у вугільній галузі:
- забезпечено стале зростання вуглевидобутку порівняно з минулим роком, станом на кінець жовтня вугледобувні підприємства Мінвуглепрому приростили вже понад 3 млн.тонн вугілля;
- відповідно, на 700 тис.тонн збільшено обсяг відвантаження товарної вугільної продукції споживачам усіх категорій (до 24,1 млн.тонн);
- стабільно фінансується з держбюджету та виконується програма технічного переоснащення стаціонарного обладнання шахт (на її реалізацію у 2008 р. виділено 846 млн.грн.);
- планомірно реалізується Пускова програма Мінвуглепрому на 2008 рік, наразі на пускових об'єктах вже освоєно понад 70% річного обсягу будівельно-монтажних робіт;
за підсумками 9 місяців 2008 р. порівняно з таким же періодом 2007 р.:
- на 20% зросли обсяги освоєння капітальних (до 692 млн.грн.);
- на 11% зросла продуктивність праці шахтарів і склала 24 тонни на місяць на одного працюючого;
- значно підвищилася середньомісячна заробітна плата працівників вугільних підприємств - на 894 грн. або на 39% (до 3201 грн.) у вересні поточного року порівняно з груднем 2007 року. В той же час у діяльності підпорядкованих вугільних підприємств залишається низка проблем, що робить галузь надто вразливою в умовах фінансово-економічної кризи. Така ситуація обумовлена, в тому числі, і станом виконавської дисципліни керівників державних вугільних підприємств.
Оптимізація структури вугільної галузі. За підсумками I-III кварталів 2008 р. Міністерством досягнуто позитивні зрушення у даному напрямку, головним чином, завдяки впровадженню організаційних, технічних та економічних заходів, що забезпечило збільшення щодобового навантаження малопотужних шахт. Якщо на кінець 2007 р. у державному секторі вугільної галузі налічувалося 72 шахти, що видобувають менше 500 тонн вугілля за добу (більше 50% загальної кількості), то у I кв. 2008 року їх кількість скоротилася до 63 (47% загальної кількості), а на початок жовтня ц.р. - до 36 (32% загальної кількості шахт). Сумлінно виконали рішення колегії керівники шахт "Ударник" ДП "Сніжнеантрацит" (Малов В.В.) та "Єнакієвська" ДП "Орджонікідзевугілля" (Сергієнко І.В.). Ці шахти вийшли з розряду малопотужних, досягнувши щодобового навантаження понад 500 тонн. Безвідповідально підійшли до виконання рішення керівники ДП "Донецька вугільна енергетична компанія" (Данилов В.К.), ДП "Донбасантрацит" (Перепелиця Б.О.), ДП "Торезантрацит" (Маршпута О.О.), які не забезпечили виконання рішення колегії Мінвуглепрому щодо зменшення кількості малопотужних шахт.
Видобуток вугілля - один з головних критеріїв виконавської дисципліни. За підсумками січня-вересня 2008 р., через недостатню виконавську дисципліну не виконали рішення колегії щодо недопущення зниження обсягів вуглевидобутку порівняно з планом, керівники державних підприємств: "Красноармійськвугілля" (Надєєв О.П.), "Селидіввугілля" (Васильєв О.В.), "Орджонікідзевугілля" (Череповський П.В.), "Шахтоуправління "Південнодонбаське N 1" (Коломієць В.О.), "Лисичанськвугілля" (Теросипов В.М.), "Донбасантрацит" (Перепелиця Б.О.).
Проведення гірничих виробок. За результатами 9 місяців 2008 року підприємствами Мінвуглепрому проведено 198,0 км розкривних та підготовчих гірничих виробок, що на 12,4 км менше, ніж визначено виробничою програмою, і на 5,8 км менше аналогічного показника 2007 року. Таке погіршення ситуації з проведенням гірничих робіт пов'язане з невиконанням рішень колегії Міністерства щодо надолуження відставання з проведення виробок, керівниками держпідприємств: "Селидіввугілля" (Васильєв О.В.), "Красноармійськвугілля" (Надєєв О.П.), "Донбасантрацит" (Перепелиця Б.О.), "ВК "Краснолиманська", (Пастернак З.Г.), "Шахтоуправління "Південнодонбаське" N 1" (Коломієць В.О.), ВАТ "Лисичанськвугілля" (Теросипов В.М.) та ін. Відповідально підійшов до реалізації рішення колегії керівник ДП "Добропіллявугілля" (Панібратченко В.Ф.), де ситуація з проведення гірничих виробок покращилася.
Незадовільно виконуються рішення колегії Мінвуглепрому щодо організації швидкісного проведення гірничих виробок та суттєвого підвищення рівня використання наявного прохідницького обладнання.
Станом на кінець вересня 2008 р. на 31 підвідомчій шахті організовано швидкісне проведення виробок, у якому задіяні 45 прохідницьких бригад (8% їх загальної кількості на підприємствах Мінвуглепрому). Цими бригадами з початку року проведено 37,7 км гірничих виробок (лише 19% від загального обсягу проведення), що на 3,6 км менше запланованого. Найбільш ефективно організовано швидкісне проведення гірничих виробок на державних підприємствах "Свердловантрацит" (Офіцеров С.П.), "Львіввугілля" (Гарбузюк В.Л.), "Шахтоуправлінні "Південнодонбаське N 1" (Коломієць В.О.). А найгірше - на ВАТ "Лисичанськвугілля" (Теросипов В.М.), "Селидіввугілля" (Васильєв О.В.), "Первомайськвугілля" (Воротілін В.М.).
Якість видобутого вугілля і товарної вугільної продукції. Станом на кінець вересня ц. р. не виконали рішень щодо зниження зольності видобутого вугілля, значно перевищивши заплановані показники якості вугілля, такі ДП: "Шахтоуправління "Південнодонбаське N 1" (Коломієць В.О.) (перевищення на 4,4%); "Макіїввугілля" (Толчин С.М.) (1,2%); "Красноармійськвугілля" (Надєєв О.П.) (3,8%); "Селидіввугілля" (Васильєв О.В.) (3,4%); "Первомайськвугілля" (Воротілін В.М.) (1,4%); "Донбасантрацит" (Перепелиця Б.О.) (1,4%); "Торезантрацит" (Марштупа О.О.) (1,0%), а також ДВАТ "Шахта "Білоріченська" (Носовицький В.Я.) (3,1%) та ВАТ "Лисичанськвугілля" (Теросипов В.М.) (1,9%).
Не виконується рішення колегії Мінвуглепрому щодо реалізації додаткових заходів програми "Якість вугілля", які спрямовані на зниження рівня зольності вугілля, видобутого державними підприємствами, до 38,7% на кінець 2008 року. Наразі лише три вугледобувні підприємства виконують такі заходи: ВАТ "Шахтоуправління "Донбас" (Баранов Ю.І.), ДП "Свердловантрацит" (Офіцеров С.П.) і ДП "Львіввугілля" (Гарбузюк В.Л.).
Відвантаження вугільної продукції споживачам. Протягом січня-вересня 2008 року підприємствами Мінвуглепрому загалом відвантажено споживачам 22 474,4 тис.тонн вугільної продукції, що на 699,5 тис.тонн перевищує показник за аналогічний період 2007 року. Державними вугледобувними підприємствами не виконано рішення колегії Мінвуглепрому щодо забезпечення в повному обсязі виконання щомісячних завдань з відвантаження вугілля на енергогенеруючі компанії, які доводяться Мінвуглепромом. За січень-вересень ц.р. на ТЕС НАК "Енергетична компанія України" через ДП "Вугілля України" (Погодін О.В.) фактично відвантажено 12 717,9 тис.тонн (91,3% планового обсягу), недопоставлено 1209,0 тис.тонн вугілля.
Капітальні інвестиції. На виконання рішень колегії Мінвуглепрому, які стосуються питань перспективного розвитку та капітального будівництва, державними вугільними підприємствами протягом дев'яти місяців 2008 р. освоєно (за рахунок всіх джерел фінансування) 692 млн.грн. капіталовкладень, що перевищує показник відповідного періоду 2007 р. на 114 млн.грн. (на 20%).
Завершується виконання рішення колегії Мінвуглепрому щодо розробки техніко-економічних обґрунтувань будівництва трьох нових шахт - для шахт "Краснолиманська-Глибока" і "Новосвітлівська" роботи вже завершені, для шахти N 3 "Червоноградська" (Митрофанов А.С.) будуть завершені у листопаді 2008 р. На належному рівні виконується рішення колегії Мінвуглепрому від 15 серпня ц.р. щодо безумовного виконання пускової програми на 2008 рік. На кінець жовтня цього року з 30 пускових об'єктів капітального будівництва 9 уже уведено в технологічні схеми роботи державних вугледобувних підприємств. Уведення в експлуатацію інших 21 пускового об'єкта проходить з дотриманням плану і завершиться наприкінці року.
Енергозбереження, зниження матеріалоємності гірничого виробництва. Планомірно виконується рішення колегії Мінвуглепрому, що стосуються вжиття необхідних дієвих заходів для зменшення загальних обсягів споживання електроенергії, її питомих витрат на тонну видобутого вугілля, забезпечення економії ресурсів у обсягах, передбачених програмою "Енергозбереження" на 2008 рік. Загалом державні вугледобувні підприємства протягом січня-вересня ц.р. знизили споживання електроенергії порівняно з аналогічним періодом 2007 р. на 58,6 млн.кВт*год. При цьому скоротилися й питомі витрати цього ресурсу - на 10,5 кВт*год. в розрахунку на тонну видобутого вугілля. Однак керівники кількох підприємств не виконали рішення колегії, допустили зростання питомих витрат електроенергії на видобуток вугілля: ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське" N 1" (Коломієць В.О.) - з 48,1 до 75,3 кВт*год./тонна (на 56,5%); ДП "ВК "Краснолиманська" (Пастернак З.Г.) - з 85,3 до 90,9 кВт*год./тонна (на 6,6%).
Підготовка державних вугільних підприємств та належних їм об'єктів соціальної інфраструктури до роботи в осінньо-зимовий період 2008/2009 років. На виконання рішень колегії щодо забезпечення якісної і своєчасної підготовки підприємств і об'єктів соціальної інфраструктури до опалювального сезону, станом на 15 жовтня 2008 року на державних вугільних підприємствах відремонтовано: 742 котли, зокрема, 74 капітально та змонтовано 3 нові котли; 274 калориферних установки, більше 2023 одиниць допоміжного устаткування (димососів, вентиляторів, циклонів, економайзерів, насосів); 109 трансформаторних підстанцій; більше 72,6 км високовольтних ліній електропередач та іншого устаткування.
Досі не завершено виконання запланованих робіт на підприємствах: ДП "ДВЕК" (Данилов В.К.); ДП "Селидіввугілля" (Васильєв О.В.); ДП "Добропіллявугілля" (Панібратченко В.Ф.); ДП "Артемвугілля" (Гончаров А.Г.); ДП "Донбасантрацит" (Перепелиця Б.О.); ДП "Первомайськвугілля" (Воротілін В.М.); ВАТ "Лисичанськвугілля" (Теросипов В.М.).
Станом на 22.10.2008 р. на всіх вугледобувних підприємствах повністю виконано заплановані заходи з підготовки до опалювального сезону об'єктів соціальної інфраструктури та житлово-комунального господарства. А саме виконано ремонт: 304 житлових будинків з 290 (105%), що передбачено заходами на рік; повністю всі: 66 комунальних котелень, 10,83 км тепломереж, 32 дитячих дошкільних заклади, 137 інших об'єктів соціальної сфери, що були заплановані.
На кінець жовтня 2008 р. на 100% підготовлено запас вугілля на котельних у запланованому обсязі 2382 тонн.
Забезпечення вуглеотримувачів побутовим паливом. Виконано рішення колегії Міністерства щодо проведення інвентаризації вуглеотримувачів, які мають право на отримання побутового палива відповідно до ст. 43 і 48 Гірничого закону України. Внаслідок її проведення на шахтах, що готуються до ліквідації, чисельність вуглеотримувачів скорочена на 1017 осіб.
Станом на 22.10.2008 р. видобувними підприємствами було забезпечено 156 тис. осіб даної категорії (91,2% річної планової чисельності), яким поставлено 738,9 тис.тонн палива на побутові потреби (78% річної величини потреби).
Відповідально підійшли до виконання відповідних рішень колегії керівники державних підприємств, які приділяють особливу увагу соціальному захисту працівників та пенсіонерів, здійснюють особистий контроль за вивезенням побутового палива: ВАТ "Ш/у "Донбас" (Баранов Ю.І.), ДП "Макіїввугілля" (Толчин С.М.), ДП "Дзержинськвугілля" (Житльонок Д.М.) та ДП "Антрацит" (Узлов Ю.В.), де вже всі вуглеотримувачі забезпечені річною нормою палива. Контролюють завершення вивезення річної норми побутового вугілля керівники таких підприємств, як: ДП "Красноармійськвугілля" (Надєєв О.П.), де рівень відвантаження побутового палива становить 92,6%; ДП "ВК "Краснолиманська" (Пастернак З.Г.) - 95,2%; ДП "Ровенькиантрацит" (Зюков Ю.Є.) - 91,3%; ДП "Свердловантрацит" (Офіцеров С.П.) - 94,1%.
Не змогли організувати виконання відповідних рішень колегії Міністерства, не вживають дієвих заходів для дотримання графіків відвантаження побутового палива у повному обсязі керівники державних підприємств: ДП "Ш/у "Південнодонбаське N 1" (Коломієць В.О.), де станом на 22.10.2008 вивезено лише 65,7% запланованого обсягу побутового вугілля; ДП "Луганськвугілля" (Єрмаков О.М.) - 60,9%; ДП "Селидіввугілля" (Васильєв О.В.) - 60,2%; ДП "Орджонікідзевугілля" (Череповський П.В.) - 64,9 %; ДП "Ш/у ім. В.І.Чапаева" (Старокожко В.П.) - 62,1%; ДП "Донбасантрацит" (Перепелиця Б.О.) - 44,1%.
Реструктуризація. У 2008 році активізовано роботи з реструктуризації вугледобувних підприємств. Незважаючи на зменшення порівняно з 2007 роком обсягів фінансування, на початок жовтня ц.р. повністю виконано ліквідаційні роботи на 10 підприємствах, роботи з підготовки до ліквідації завершено на 6 підприємствах, а також розпочато роботи з підготовки до ліквідації ще 6 підприємств. За відповідний період 2007 року були повністю завершені роботи з ліквідації лише 2 підприємств, передано на ліквідацію лише одне. Водночас керівником ДП "Укрвуглеторфреструктуризація" (Поштук О.З.) проігноровано виконання рішення колегії Мінвуглепрому щодо зменшення обсягів незавершеного будівництва - по жодному з 32 запропонованих на списання об'єктів цього ДП досі не надані відповідні документи.
Значні зусилля для виконання рішень колегії Міністерства щодо забезпечення належного рівня фінансово-бюджетної дисципліни на підприємствах вугільної промисловості в поточному році здійснені Департаментом контрольно-ревізійної роботи та боротьби з корупцією Мінвуглепрому. Протягом 9 місяців 2008 року перевірено 104 підприємства, з яких 93 - підприємства, які одержували бюджетні кошти. За підсумками перевірок виявлено фінансових порушень на загальну суму 264 млн.грн. Сума нецільових витрат бюджетних коштів, виявлених на державних вугільних підприємствах цього року, склала 31,3 млн.гривень.
Так, за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності ДП "Донецька вугільна енергетична компанія" за період з 01.01.2007 по 01.10.2008 рр. виявлено фінансових порушень на загальну суму 56 838,4 тис.грн., в тому числі пов'язаних з незаконними нецільовими витратами та недостачею матеріальних цінностей на загальну суму 2181,2 тис.грн., недоотриманням підприємством власних фінансових ресурсів на суму 33 221,1 тис.грн.
В результаті здійснення перевірки окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП "Укрвуглеторфреструктуризація" виявлено, що вугілля для побутових потреб пільговим категоріям населення надходило сумнівної якості, в більшості випадків без посвідчень про якість. Внаслідок нездійснення перерахунку вартості вугілля відповідно до його фактичної якості безпідставні додаткові витрати державних коштів склали 2135,7 тис.грн. Внаслідок неналежного виконання підприємством рішень Мінвуглепрому щодо проведення інвентаризації вуглеотримувачів перевіркою встановлено безпідставне завищення кількості вуглеотримувачів по вазі вугілля на 25 192 тонни, на суму 25,6 млн.грн.
Посилення виконавської дисципліни. Не зважаючи на проведення Міністерством роботи щодо посилення виконавської дисципліни керівників підприємств, підпорядкованих Мінвуглепрому в частині виконання планів, завдань на поточний рік, а також рішень колегії Міністерства, її рівень залишається вкрай низьким, що є неприпустимим.
За результатами розгляду питання 1 порядку денного та з метою усунення існуючих недоліків і покращення роботи підприємств вугільної промисловості колегія
ВИРІШИЛА:
1. Генеральним директорам державних підприємств з видобутку вугілля, директорам шахт, що знаходяться в сфері управління Міністерства:
1.1. Забезпечити видобуток вугілля з урахуванням необхідності дотримання показників зольності вугілля.
Термін - листопад-грудень 2008 р.
1.2. Забезпечити проведення розкривних та підготовчих гірничих виробок.
Термін - листопад-грудень 2008 р.
1.3. Вжити заходів щодо зменшення обсягів незавершеного будівництва по підприємствах, підпорядкованих Мінвуглепрому.
Термін - листопад-грудень 2008 р.
1.4. Забезпечити виконання програми освоєння і фінансування капітального будівництва.
Термін - листопад-грудень 2008 р.
1.5. Забезпечити виконання пускової програми.
Термін - листопад-грудень 2008 р.
1.6. Забезпечити безперебійне енергопостачання на шахти та інші виробничі підрозділи у осінньо-зимовий період.
1.7. Вжити вичерпних заходів з ефективного використання енергоресурсів, підвищити рівень відповідальності керівників та спеціалістів за виконання програми "Енергозбереження".
Термін - листопад-грудень 2008 р.
1.8. Проаналізувати режим роботи найбільш енергоємного обладнання і визначити шляхи зниження енерговитрат на ньому.
Термін - листопад 2008 року.
1.9. Здійснити заходи щодо відновлення виробничих потужностей та модернізації підпорядкованих збагачувальних фабрик з метою поліпшення їх роботи та покращення якісних показників продуктів збагачення з залученням проектних інститутів.
Термін - 25.12.2008 року
1.10. Переглянути умови договорів з вуглепереробними підприємствами на 2009 рік в частині:
- покладання конкретної відповідальності на переробника за випуск та постачання споживачу неякісної продукції;
- компенсації у грошовому вимірі за невідповідність показників якості за даними переробника та документального оформлення поставленої продукції зі споживачем;
- проведення спільного випробування якості рядового вугілля, що надходить на збагачення, та встановлення зольності породи з урахуванням рекомендацій інституту "УкрНДІвуглезбагачення" або даних ситового та фракційного аналізу, виконаних спільно за участю представників шахт та фабрик.
Термін - грудень 2008 року
2. Зобов'язати генерального директора ДП "Макіїввугілля" Толчина С.М. та в.о. генерального директора ДП "Ровенькиантрацит" Зюкова Ю.Є. забезпечити у 4 кварталі зниження рівня зольності видобутого вугілля з метою виконання за результатами роботи у 2008 році затверджених показників якості вугілля.
3. В.о. генерального директора ДП "Первомайськвугілля" Воротіліну В.М. забезпечити введення в дію очисного забою на шахті "Тошківська".
Термін - листопад 2008 року
4. ДП "Вугілля України" (Погодін О.В.), генеральним директорам державних підприємств з видобутку вугілля, директорам шахт, які знаходяться в сфері управління Міністерства, підготувати проект договору на 2009 рік на постачання вугільної продукції тепловим електростанціям з урахуванням:
- здійснення розрахунку цін виходячи з розрахункових показників якості вугільної продукції згідно з технічними вимогами ДСТУ 4083-2002 "Вугілля кам'яне та антрацит для пиловидного спалювання на теплових електростанціях";
- скасування прогресивних знижок.
Термін - 10.12.2008 року
5. Департаменту перспективного розвитку та координації підготовчих робіт (Держак В.В.) включити до плану фінансування наукових робіт на 2009 рік, а ТК 92 (Скляр П.Т.) виконати роботи щодо перегляду ДСТУ 4083-2002 ГОСТ 1137-64 з метою приведення нормативно-технічної документації до сучасних вимог.
Термін - протягом 2009 року
6. Рекомендувати Галузевій комісії Мінвуглепрому розглянути можливість фінансування робіт з капітального ремонту збагачувального обладнання та придбання мобільних збагачувальних установок спрощеного типу для поверхнево-технологічних комплексів шахт.
Термін - 01.12.2008 року
7. Заступнику Міністра Чобаняну Г.С.
- надати пропозиції щодо щоквартального формування сировинних баз збагачувальних фабрик з участю представників вугледобувних та вуглепереробних підприємств та інших зацікавлених осіб (КХЗ та ТЕЦ) з метою отримання оптимальних кількісно-якісних показників товарної продукції.
Термін - 20.12.2008 року
- надати пропозиції Міністру вугільної промисловості Полтавцю В.І. щодо формування у структурі Мінвуглепрому служби збагачення.
Термін - 20.11.2008 року
8. ДП "Донецький науково-дослідний вугільний інститут" (Грядущий Б.А.) з метою оптимізації витрат на персонал та оптимізації чисельності працівників вугільних підприємств розробити проект "Методики упорядкування структури та чисельності вугільних підприємств" та опрацювати Положення про підбір та розстановку кадрів, посадові інструкції до штатного розпису, контракти працівників, положення про атестаційні комісії, положення про стимулювання праці на вугільних підприємствах та інші матеріали, що стосуються порушеного питання.
Термін - грудень 2008 року
9. Фінансово-економічному департаменту (Марушкевич І.М.), керівникам державних підприємств та самостійних шахт розробити пропозиції щодо внесення змін до діючого положення про преміювання працівників вугледобувних та вуглепереробних підприємств з урахуванням виконання планового показника товарної продукції в грошовому виміру.
Термін - 01.12.2008 року
10. ДП "Укрвуглеторфреструктуризація", державним підприємствам, що готуються до ліквідації, продовжити роботу з інвентаризації вуглеотримувачів шахт, що ліквідуються, та забезпечити першочергове вивезення побутового палива інвалідам та сім'ям загиблих шахтарів.
Термін - до 31.12.2008 року
11. Рекомендувати Міністру Полтавцю В.І.:
11.1. За низький рівень виконавської дисципліни щодо виконання рішень колегії Мінвуглепрому у 2008 році в частині забезпечення показників видобутку вугілля, проведення гірничих виробок, неналежний рівень підготовки шахт до роботи в осінньо-зимовий період оголосити догану в.о. генерального директора-голови правління ВАТ "Лисичанськвугілля" Теросипову В.М.;
11.2. За численні порушення у фінансово-господарській діяльності, встановлені під час проведення документальної ревізії, неналежний рівень підготовки до осінньо-зимового періоду 2008/2009 рр., тривале невиконання рішень щодо виходу шахти ім. Калініна та шахти "Октябрьський рудник" на встановлений рівень видобутку вугілля, невиконання рішень колегії щодо зменшення кількості шахт - відокремлених підрозділів з навантаженням менше, ніж 500 тонн на добу, розірвати контракт з генеральним директором ДП "Донецька вугільна енергетична компанія" Даниловим В.К.
11.3. За численні порушення у фінансово-господарській діяльності, встановлені під час проведення документальної ревізії, неналежне забезпечення побутовим паливом пільгових категорій споживачів згідно статті 48 Гірничого закону, розірвати контракт з генеральним директором ДП "Укрвуглеторфреструктуризація" Поштуком О.З.
11.4. За незадовільну організацію науково-технічної діяльності інституту, самовільну здачу в оренду приміщень і крильця, що унеможливило нормальну роботу інституту, звільнити із займаної посади в.о. директора ДонНДІ Півня Ю.А. після виходу його з лікарняного.
12. Відзначити, що за допущення зниження обсягів видобутку вугільної продукції у III кварталі, у порівнянні з II кварталом 2008 р., в.о. генеральних директорів ДП "Красноармійськвугілля" Надєєв О.П., ДП "Торезантрацит" Марштупа О.О., ДП "Орджонікідзевугілля" Череповський П.В. заслуговують на оголошення їм догани, але з огляду на незначний термін їх перебування на займаних посадах надати їм можливість покращити ситуацію з видобутком вугілля і проходкою гірничих виробок та за результатами роботи у IV кварталі поточного року прийняти рішення.
13. Рекомендувати:
13.1. В.о. генерального директора ДП "Селидіввугілля" Васильєву О.В. за допущення безпідставного нарахування заробітної плати, що обумовило перевитрату фонду оплати праці у вересні 2008 року, за невиконання встановленого завдання з проведення гірничих виробок, підготовки нових лав та не впровадження анкерного кріплення оголосити догану директору шахти "Україна" Явруяну Ю.А. та шахти "Росія" Шевцову О.В. в межах чинного законодавства та розглянути доцільність перебування на займаній посаді директора шахти "1-3 "Новогродовська" Галушки М.М.
13.2. В.о. генерального директора ДП "Красноармійськвугілля" Надєєву О.П. за допущення безпідставного нарахування заробітної плати притягнути до відповідальності директорів шахт ім. Стаханова Климченка О.М. і "Родинська" Гнилова І.Г.
13.3. В.о. генерального директора ДП "Донбасантрацит" Перепелиці Б.О.:
- за тривале невиконання планових завдань з видобутку вугілля, проходки гірничих виробок звільнити з займаної посади директора шахти "Краснолуцька" Зиміна А.О.;
- за тривале невиконання планових завдань проходки гірничих виробок звільнити з займаної посади директора шахти ім. газети "Известия" Дубовика О.І.;
- за невиконання графіків вивезення піврічної норми побутового палива вуглеотримувачам у 2008 році звільнити з займаної посади заступника директора по соціальним питанням і транспорту Віслогузова Ю.Л.
13.4. В.о. генерального директора ДП "Ш/у "Південнодонбаське N 1" Коломійцю В.О. за несвоєчасне виконання графіків завезення річної норми побутового палива вуглеотримувачам у поточному році оголосити догану заступнику директора по соціальним і господарським питанням Пінчуку Т.Г.
13.5. Генеральному директору ДП "Добропіллявугілля" Панібратченко В.В. за невиконання встановленого завдання з видобутку вугілля оголосити догану директору шахти "Алмазна" ДП "Добропіллявугілля" Пустовому А.І.
13.6. Генеральному директору ДП "Луганськвугілля" Єрмакову О.М. за невиконання встановленого завдання з видобутку вугілля звільнити з займаної посади директора шахти "Лутугінська" Рибченка Б.М.
Друге питання:
Про нагородження відзнаками "Почесний працівник державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості", "За службу в ДВГРС" (за 20 років) та "За службу в ДВГРС" (за 10 років), враховуючи самовіддану працю, високу професійну майстерність, виявлену під час ліквідації надзвичайних ситуацій на вугільних шахтах, особистий внесок у розвиток гірничорятувальної справи та з нагоди професійного свята - Дня працівників цивільного захисту колегія вирішила:
Нагородити працівників Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості:
Відзнакою "Почесний працівник державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості"
БАЛАННІК Любов Іванівну - головного бухгалтера Третього воєнізованого гірничорятувального загону
ЗІНОВ'ЄВА Юрія Анатолійовича - заступника начальника з оперативно-технічної роботи
ПИЛИПЕНКА Олексія Степановича - помічника командира Оперативного воєнізованого гірничорятувального загону
СЕЛІВАНОВА Миколу Миколайовича - начальника дільниці служби технічного забезпечення П'ятого воєнізованого гірничорятувального загону
СМОЛАНОВА Сергія Миколайовича - начальника Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості
ТАМАША Олександра Васильовича - заступника командира загону оперативно-медичної служби Центрального штабу
ШКУРКО Валентину Іванівну - начальника відділу кадрів П'ятого воєнізованого гірничорятувального загону
Відзнакою "За службу в ДВГРС" (за 20 років)
МАЛЬСЬКОГО Петра Едмундовича - помічника командира Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону
Відзнакою "За службу в ДВГРС" (за 10 років)
ОЛЕКСАНДРОВА Володимира Олександровича - респіраторника Восьмого воєнізованого гірничорятувального загону
ЗВАРИЧА Володимира Васильовича - респіраторника П'ятого воєнізованого гірничорятувального загону
ІВАНОВА Вадима Олександровича - заступника командира Десятого воєнізованого гірничорятувального загону
КУЧЕРЕНКА Сергія Миколайовича - командира відділення Сьомого воєнізованого гірничорятувального загону
СИЛЕНКА Сергія Павловича - заступника командира Третього воєнізованого гірничорятувального загону
ТРУМ Валентину Миколаївну - старшого лаборанта Восьмого воєнізованого гірничорятувального загону
ФАТЬЯНОВА Володимира Олександровича - командира відділення Сьомого воєнізованого гірничорятувального загону
ШПАКА Олександра Вікторовича - респіраторника Восьмого воєнізованого гірничорятувального загону.
Голова колегії - Міністр В.Полтавець