• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про порядок ведення договірної та претензійно-позовної роботи

Державний комітет телебачення і радіомовлення України  | Наказ, Форма типового документа, Положення від 10.04.2007 № 121 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет телебачення і радіомовлення України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 10.04.2007
  • Номер: 121
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет телебачення і радіомовлення України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 10.04.2007
  • Номер: 121
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
10.04.2007 N 121
Про затвердження Положення про порядок ведення договірної та претензійно-позовної роботи
З метою впорядкування ведення договірної та претензійно-позовної роботи в центральному апараті Держкомтелерадіо
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок ведення договірної та претензійно-позовної роботи в центральному апараті Державного комітету телебачення і радіомовлення України, що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів, які беруть участь у веденні договірної та претензійно-позовної роботи, забезпечити:
- виконання Положення про порядок ведення договірної та претензійно-позовної роботи в центральному апараті Державного комітету телебачення і радіомовлення України;
- оформлення та ведення журналів обліку договорів, які укладаються Держкомтелерадіо.
3. Юридичному управлінню (Шатковський О.П.) забезпечити:
- здійснення контролю за додержанням структурними підрозділами встановленого порядку ведення договірної та претензійно-позовної роботи;
- оформлення та ведення журналів обліку претензій та позовних заяв.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Комітету Горобцова В.О.
Голова Комітету Е.Прутнік
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Голови
Держкомтелерадіо
10.04.2007 N 121
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок ведення договірної та претензійно-позовної роботи в центральному апараті Державного комітету телебачення і радіомовлення України
I. Загальні положення
1. Це Положення розроблено відповідно до Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, Господарського процесуального кодексу України, рекомендацій Міністерства юстиції України від 15 січня 1996 року N 2 "Про порядок ведення претензійної та позовної роботи на підприємстві, в установі, організації" та встановлює порядок підготовки проектів договорів, їх укладання та контролю за виконанням, а також ведення претензійної та позовної роботи в центральному апараті Державного комітету телебачення і радіомовлення України (далі - Держкомтелерадіо, Комітет).
2. Дія цього Положення поширюється на всі правовідносини, які виникають в результаті діяльності Держкомтелерадіо, яка визначена Положенням про Державний комітет телебачення і радіомовлення України, затвердженим Указом Президента України від 27 серпня 2003 року N 920.
3. Це Положення є обов'язковим для виконання посадовими особами та працівниками центрального апарату Держкомтелерадіо, які беруть участь у веденні договірної та претензійно-позовної роботи.
У кожному структурному підрозділі Комітету, який бере участь у веденні договірної та претензійно-позовної роботи, виконання цієї роботи покладається на конкретного працівника.
Недодержання встановленого порядку ведення договірної роботи, а також порядку пред'явлення і розгляду претензій та позовів є порушенням трудової дисципліни і тягне за собою відповідальність винних у цьому осіб згідно з чинним законодавством України.
Керівники структурних підрозділів Держкомтелерадіо зобов'язані не допускати фактів зволікань при розгляді претензій, безпідставних відмов у задоволенні обґрунтованих вимог заявників претензій, доведення до суду безопірних позовів та здійснювати заходи щодо усунення причин та умов, які породжують обґрунтовані претензії.
Здійснення контролю за додержанням структурними підрозділами встановленого порядку ведення договірної та претензійно-позовної роботи покладається на юридичне управління.
4. Договірна та претензійно-позовна робота повинна сприяти:
- виконанню зобов'язань для задоволення потреб Держкомтелерадіо та держави;
- забезпеченню виконання договірних зобов'язань в усіх сферах діяльності;
- економії та раціональному використанню матеріальних, трудових, фінансових та інших видів ресурсів;
- зниженню непродуктивних витрат та усуненню причин і умов, що їх спричиняють;
- забезпеченню захисту і відновленню порушених майнових прав та інтересів Держкомтелерадіо, що охороняються законом.
5. До договірної та претензійно-позовної роботи належить:
- підготовка та розгляд проектів договорів, що надійшли від іншої сторони;
- погодження проектів договорів структурними підрозділами Держкомтелерадіо;
- реєстрація та зберігання укладених договорів;
- здійснення розрахунків та контролю за виконанням укладених договорів;
- підготовка, одержання та складання документів, необхідних для пред'явлення і розгляду претензій та позовів;
- пред'явлення і розгляд претензій та підготовка позовів;
- підготовка відповідей (відзивів), заяв і скарг про перегляд судових рішень в апеляційному та касаційному порядку, а також у зв'язку з винятковими та нововиявленими обставинами;
- захист інтересів Держкомтелерадіо при розгляді майнових, переддоговірних та інших спорів у судах;
- здійснення організаційно-технічних заходів з реєстрації, обліку, зберігання та відправлення претензійно-позовних матеріалів;
- забезпечення контролю за претензійно-позовним провадженням;
- розгляд, аналіз, узагальнення результатів претензійно-позовної роботи;
- підготовка висновків, пропозицій щодо поліпшення претензійно-позовної роботи.
II. Порядок укладання та здійснення контролю за виконанням договорів
1. Підготовка проекту договору
1.1. Договори, стороною в яких виступає Держкомтелерадіо, мають укладатися у письмовій формі.
1.2. Проект договору готується структурним підрозділом центрального апарату Держкомтелерадіо, до компетенції якого належать питання, що становлять предмет договору.
Проект договору може розроблятися будь-якою із сторін, що домовляються, крім випадків, передбачених чинним законодавством.
Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і відображати намір особи, яка її внесла, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття.
1.3. Проект договору повинен бути завізований у тижневий термін:
керівником структурного підрозділу, який готує проект договору або, в разі одержання проекту договору від іншої сторони, структурним підрозділом, до повноважень якого належать питання, що становлять предмет договору (далі - структурний підрозділ, що супроводжує договір);
директором адміністративно-господарського департаменту;
директором фінансово-економічного департаменту та головним бухгалтером;
завідувачем сектора державних закупівель (якщо проводились процедури закупівлі);
керівниками інших департаментів, управлінь, відділів, секторів (у разі необхідності);
начальником юридичного управління.
У разі нагальної потреби укладання договору за дорученням керівництва Держкомтелерадіо строк візування може бути зменшений до трьох днів.
1.4. Проект договору, завізований керівниками вищезазначених підрозділів та заступником Голови Комітету згідно з розподілом обов'язків, подається на підпис Голові Держкомтелерадіо (або одному із його заступників в разі покладання на нього в установленому порядку таких повноважень).
1.5. Розрахунок вартості договору складається його виконавцем, а на етапі укладання договору із замовником підписується останнім на знак досягнутої згоди (про що, в разі необхідності, складається протокол узгодження договірної ціни).
1.6. Розбіжності, що виникають між сторонами під час укладання договору, розглядаються структурним підрозділом, який супроводжує договір, із залученням, в разі необхідності, відповідних структурних підрозділів Комітету та/або заступника Голови Комітету згідно з розподілом обов'язків.
1.7. У випадку наявності заперечень щодо умов проекту договору, сторона, яка одержала його, складає протокол розбіжностей, який підписується, про що робиться застереження в договорі, та не пізніше 20-денного строку надсилає іншій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з договором, підписаним в порядку, встановленому підпунктами 1.3, 1.4 пункту 1 розділу II цього Положення.
Сторона, яка одержала протокол розбіжностей, зобов'язана розглянути його, вжити заходів до врегулювання розбіжностей з іншою стороною, включити до договору всі прийняті пропозиції.
1.8. Укладений договір реєструється структурним підрозділом, що супроводжує договір, в окремому журналі обліку договорів за зразком, наведеним у додатку 1 до цього Положення.
1.9. Структурний підрозділ, який супроводжує договір, здійснює контроль за його виконанням (в тому числі за термінами виконання), а фінансово-економічний департамент - за дотриманням фінансової дисципліни.
1.10. Договір повинен містити:
найменування сторін;
предмет договору (найменування товарів (робіт, послуг), характер товарів, що поставляються (виконуваної роботи, послуг, що надаються);
зазначені та додаткові вимоги за згодою сторін можуть бути відображені в додатках до договору;
строк дії договору;
строки і порядок поставки товарів (виконання робіт, надання послуг);
вартість товарів (робіт, послуг), порядок розрахунків;
відповідальність сторін;
порядок врегулювання спорів.
Крім умов, зазначених вище, договором можуть бути передбачені інші умови, погоджені сторонами, та такі, що не суперечать чинному законодавству.
2. Підстави для зміни або розірвання договору
2.1. Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом, та вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Сторона, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, надсилає пропозицію щодо цього іншій стороні, у терміни, зазначені у такому договорі.
Сторона, яка одержала пропозицію про зміну або розірвання договору, повинна відповісти на неї. Якщо сторони не досягли згоди щодо зміни або розірвання договору, а також у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення господарського суду чи суду.
У випадку виникнення необхідності внесення за згодою сторін змін до договору, проект таких змін готується структурним підрозділом, що супроводжує договір, в порядку, визначеному пунктом 2 розділу II цього Положення.
2.2. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною, а також в інших випадках, встановлених договором або законом.
2.3. У разі зміни договору зобов'язання сторін змінюються відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків виконання тощо.
У разі розірвання договору зобов'язання сторін припиняються, про що робиться відмітка у журналі реєстрації договорів.
3. Порядок приймання товарів, виконаних робіт, наданих послуг
3.1. Приймання товарів здійснюється за накладною, а приймання робіт і послуг оформлюється двостороннім актом, який складається сторонами і є підставою для взаємних розрахунків.
Зі сторони Держкомтелерадіо акт візується структурним підрозділом, що супроводжує договір, та підписується Головою Держкомтелерадіо (або одним із його заступників в разі покладання на нього в установленому порядку таких повноважень).
В разі необхідності, наказом Голови Комітету для приймання товарів (робіт, послуг) може створюватись відповідна комісія.
3.2. Замовник у термін, встановлений договором, зобов'язаний направити виконавцю підписаний акт або мотивовану відмову від приймання товарів (робіт, послуг). У випадку мотивованої відмови замовника від приймання товарів (робіт, послуг) сторонами складається двосторонній акт з переліком необхідних доробок, які виконуватимуться за рахунок виконавця у відповідні строки.
3.3. У договорі слід передбачити, що якщо в процесі виконання договору виявиться неминучість отримання негативного результату або недоцільність подальшого його виконання, виконавець зобов'язаний призупинити його виконання, повідомивши негайно про це замовника. У цьому випадку сторони зобов'язані у 30-денний або інший, обумовлений в договорі термін, розглянути питання про доцільність продовження виконання договору.
3.4. У випадку призупинення чи припинення виконання договору з ініціативи замовника, понесені виконавцем фактичні витрати на момент призупинення чи припинення виконання договору відшкодовуються замовником, якщо інше не передбачено договором.
3.5. За невиконання чи неналежне виконання зобов'язань за договором сторони передбачають у договорі відповідальність як в межах діючого законодавства, так і додаткову відповідно до досягнутої згоди.
4. Розрахунки за договором
4.1. Розрахунки за виконані за договором зобов'язання здійснюються на підставі вартості, визначеної договором, з урахуванням виконання сторонами договірних зобов'язань та відповідно до строків платежів, передбачених договором (за умови поетапності виконання замовлення).
4.2. У договорі може бути передбачена одноразова оплата вартості зобов'язань за договором у встановлений сторонами термін.
4.3. Під час виконання договору виконавець повинен погоджувати із замовником випадки перевищення витрат у порівнянні з договірною ціною, що має оформлюватись протоколом узгодження договірної ціни, який підписується сторонами на знак досягнутої згоди та є невід'ємною частиною договору.
4.4. У випадку дострокового виконання договору може передбачатись його дострокове прийняття і оплата за ціною, визначеною у договорі.
5. Відповідальність за ведення договірної роботи
5.1. Відповідальність за ведення договірної роботи, перевірку відповідності виконуваних робіт умовам укладених договорів покладається на структурний підрозділ, що супроводжує договір.
5.2. Відповідальність за визначення та реалізацію фінансово-економічної політики з питань договірної діяльності, зокрема, за правильність визначення форм оплати, включення відповідних складових до цін на договірні роботи, контроль за надходженням до централізованих джерел фінансування запланованих коштів, своєчасність здійснення фінансових операцій покладається на фінансово-економічний департамент.
5.3. Відповідальність за відповідність договірних документів вимогам чинного законодавства та судовій практиці, покладається на юридичне управління.
III. Порядок підготовки, укладання та виконання окремих видів договорів
1. Порядок підготовки міжнародних договорів
1.1. Міжнародні договори України міжурядового та міжвідомчого характеру (далі - міжнародні договори) з відповідними державними органами іноземних держав і міжнародними організаціями, до компетенції яких входять питання, що регулюються договорами (далі - інша сторона), розробляються в Держкомтелерадіо в порядку, визначеному Законом України "Про міжнародні договори України", Положенням про порядок укладання, виконання та денонсації міжнародних договорів України міжвідомчого характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 1994 року N 422, та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють питання у цій сфері.
1.2. Проект міжнародного договору готується відділом міжнародних зв'язків та європейської інтеграції департаменту інформаційної політики з урахуванням пропозицій, наданих відповідними структурними підрозділами Комітету, а юридичне управління опрацьовує проект його тексту на відповідність вимогам законодавства.
2. Укладання договорів на виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт
2.1. Після визначення виконавця науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт згідно з Законом України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" структурний підрозділ, що супроводжує договір, забезпечує укладання договору відповідно до розділу II цього Положення.
2.2. Проект договору про виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт готується структурним підрозділом, що супроводжує договір, відповідно до Тематики науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, схваленої рішенням Колегії Комітету та затвердженої наказом Голови Комітету.
2.3. Після візування проекту договору в порядку, визначеному підпунктом 1.2 пункту 1 розділу II цього Положення, структурний підрозділ, що супроводжує договір, подає його разом з Технічним завданням на науково-дослідну та дослідно-конструкторську роботу на підпис Голові Комітету (або одному із його заступників в разі покладання на нього в установленому порядку таких повноважень).
3. Укладання трудового договору (контракту) з керівником державного підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління Держкомтелерадіо
3.1. Наймання на роботу керівника підприємства, установи, організації, що є у державній власності та належить до сфери управління Держкомтелерадіо (далі - підприємство), здійснюється шляхом укладання з ним контракту відповідно до Закону України "Про управління об'єктами державної власності", Положення про порядок укладання контракту з керівником підприємства, що є у державній власності, при найманні на роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 1993 року N 203, постанови Кабінету Міністрів України від 2 серпня 1995 року N 597 "Про Типову форму контракту з керівником підприємства, що є у загальнодержавній власності" та інших нормативно-правових, що регулюють питання у цій сфері.
3.2. Контракт з керівником підприємства укладається, переукладається або продовжується у разі:
а) закінчення терміну дії контракту;
б) звільнення попереднього та призначення наступного керівника підприємства;
в) перетворення державного підприємства у відкрите акціонерне товариство або іншу форму господарювання.
3.3. Проект контракту з керівником підприємства готується відділом кадрової роботи та державної служби та подається на підпис Голові Комітету (або одному із його заступників в разі покладання на нього в установленому порядку таких повноважень) після проходження візування в порядку, визначеному підпунктом 1.2 пункту 1 розділу II цього Положення.
IV. Реєстрація та зберігання претензійних і позовних матеріалів в Держкомтелерадіо
1. Претензійні та позовні матеріали, в т.ч. процесуальні документи (ухвали, повістки, накази, постанови тощо), одержані Держкомтелерадіо поштою або наручно (від уповноваженої особи), реєструються у загальному відділі адміністративно-господарського департаменту (далі - загальний відділ) як вхідна кореспонденція у день одержання або в перший робочий день, у разі надходження їх у неробочий час, і в той же день передаються на розгляд Голові Комітету або його заступнику, а копії - юридичному управлінню.
2. Працівник загального відділу, який приймає кореспонденцію, що надійшла, повинен до претензійних та позовних матеріалів додати конверт (за яким можна встановити адресу відправника, час відправлення документу тощо), що може бути єдиним доказом своєчасної чи несвоєчасної їх відправки.
3. При реєстрації претензій чи позовних заяв перевіряється наявність усіх додатків, зазначених у супровідному листі. При відсутності або невідповідності зазначених додатків працівниками загального відділу складається про це відповідний акт.
4. Загальний відділ після реєстрації претензії чи позовної заяви і резолюції Голови Комітету або його заступника в той же день передає ці документи в юридичне управління, яке здійснює їх первинну правову оцінку та формує справу.
Ведення журналів обліку претензій та позовних заяв, пред'явлених Держкомтелерадіо та до нього, хід їх розгляду та виконання, за зразками, наведеними в додатках 2, 3, 4, 5 до цього Положення, здійснюється юридичним управлінням від руки або в електронному вигляді.
5. Претензійні та позовні матеріали Держкомтелерадіо і ті, що надійшли до нього, зберігаються в юридичному управлінні в окремих папках.
6. Закінчені претензійні та позовні матеріали зберігаються юридичним управлінням протягом трьох років до передачі їх на збереження в архів. Ці матеріали підшиваються у відповідні папки в тій послідовності, у якій вони були зареєстровані.
V. Порядок ведення претензійної роботи
1. Порядок пред'явлення претензій
1.1. У разі невиконання або неналежного виконання іншою стороною умов договору керівник структурного підрозділу, який супроводжує договір, невідкладно вносить письмові пропозиції керівництву Держкомтелерадіо про проведення претензійної роботи.
1.2. За наявності підстав та обґрунтованості вимог матеріали для пред'явлення претензії передаються юридичному управлінню, яке готує претензію за участю відповідних структурних підрозділів Держкомтелерадіо.
1.3. Претензія, після візування відповідними структурними підрозділами, підписується Головою Комітету (або одним із його заступників в разі покладання на нього в установленому порядку таких повноважень), реєструється в журналі обліку, який ведеться юридичним управлінням, та направляється адресатові рекомендованим або цінним листом чи вручається під розписку.
1.4. Структурний підрозділ, що супроводжував договір, та юридичне управління здійснюють контроль за своєчасним надходженням відповідей від підприємств, установ, організацій, яким були пред'явлені претензії.
У разі необхідності може бути надіслано нагадування про прискорення надання відповіді на претензію, яке підписується в тому ж порядку, що і сама претензія.
1.5. Претензія має бути розглянута відповідачем у місячний строк з дня її одержання, якщо інше не визначене законодавством.
1.6. Про фактичне задоволення претензійних вимог юридичне управління здійснює запис в журналі обліку претензій.
1.7. Якщо претензія відповідачем відхилена повністю або частково без належних підстав, залишена без відповіді, структурний підрозділ, що супроводжує договір, готує висновок про безпідставність цього відхилення та разом з відповідними документами, що це обґрунтовують, передає до юридичного управління для підготовки позову.
2. Порядок розгляду претензій
2.1. Голова Комітету або його заступник при надходженні претензій розглядає їх та надсилає на перевірку відповідному структурному підрозділу та юридичному управлінню для виконання.
2.2. При перевірці матеріалів претензії слід з'ясувати такі обставини:
- наявність всіх документів, що підтверджують обґрунтованість претензії;
- правильність складання розрахунку;
- наявність правових підстав для визнання чи відхилення претензії.
2.3. Якщо до претензії не додані всі документи, необхідні для її розгляду, вони витребуються у заявника із зазначенням строку їх подання, який не може бути менше п'яти днів, не враховуючи часу поштового обігу.
Строки розгляду претензій обчислюються з дня одержання претензії і можуть бути подовжені на час, необхідний для досилання заявником на вимогу другої сторони додаткових документів.
Витребувані додаткові документи повинні бути такими, що дійсно необхідні для розгляду претензії і відсутні у Держкомтелерадіо.
Якщо у встановлений строк відомості чи документи не одержані, претензія розглядається за наявними документами.
2.4. Після первинної правової оцінки претензійні матеріали передаються юридичним управлінням у відповідні підрозділи для надання висновку по суті претензійних вимог. Матеріали передаються під розписку через загальний відділ.
2.5. Структурний підрозділ, який отримав претензійні матеріали, повинен перевірити їх та надати письмовий висновок щодо обґрунтованості претензійних вимог. У разі необхідності, структурний підрозділ проводить звірку розрахунків, службову перевірку та інші дії, що забезпечують врегулювання спору в претензійному порядку.
Висновок, підтверджений відповідними документами, з претензійними матеріалами передається в юридичне управління.
2.6. Юридичне управління з урахуванням висновку готує проект відповіді про відхилення або визнання (повне, часткове) претензії.
2.7. У проекті відповіді про відмову в задоволенні претензії повинні бути вказані мотиви, з яких претензія відхиляється, з посиланням на відповідні нормативні акти. До нього додаються, у необхідних випадках, документи, що спростовують претензійні вимоги повністю або частково.
2.8. При відмові в задоволенні претензії заявнику повертаються подані до неї оригінали документів.
2.9. У проекті відповіді про визнання претензії визначається строк і спосіб її задоволення (перерахування суми заборгованості, зміна продукції тощо).
2.10. Відповідь на претензію, після візування керівником відповідного структурного підрозділу, головним бухгалтером та начальником юридичного управління, підписується Головою Комітету (або одним із його заступників в разі покладання на нього в установленому порядку таких повноважень) та надсилається рекомендованим або цінним листом чи вручається під розписку.
2.11. Залишення претензії без відповіді не допускається.
2.12. В разі задоволення Комітетом претензійних вимог заявника, фінансово-економічний департамент або відповідний структурний підрозділ надає юридичному управлінню копію підтвердження задоволення претензійних вимог (в залежності від способу задоволення претензійних вимог - платіжне доручення, документ про відправлення матеріальних цінностей тощо).
VI. Ведення позовної роботи
1. Порядок підготовки позовних заяв
1.1. Позовна робота, включаючи підготовку матеріалів для пред'явлення позовів та відзивів на них, здійснюється юридичним управлінням за участю структурних підрозділів, до повноважень яких належать питання, що потребують вирішення в судовому порядку.
1.2. Юридичне управління дає правову оцінку документів, переданих йому відповідним структурним підрозділом, щодо їх обґрунтованості і законності та в процесі підготовки позовної заяви має право вимагати від нього матеріали, необхідні для пред'явлення позову.
Якщо переданих документів виявляється недостатньо або вони будуть оформлені неналежним чином, юридичне управління зобов'язане у письмовому висновку встановити строк для усунення недоліків.
У разі, коли структурний підрозділ не передав необхідні документи, юридичне управління повинно повідомити про це Голову Комітету, який має право накласти стягнення на винних осіб у відповідності з чинним законодавством.
1.3. Позовна заява, оформлена відповідно до вимог законодавства, з доданням усіх необхідних доказів (в т.ч. платіжне доручення про сплату державного мита) підписується Головою Комітету (або одним із його заступників в разі покладання на нього в установленому порядку таких повноважень), реєструється в журналі обліку позовних заяв, який ведеться юридичним управлінням, та надсилається до суду (копія відповідачеві) рекомендованим або цінним листом.
1.4. Після одержання ухвали суду про порушення провадження у справі за резолюцією керівництва Держкомтелерадіо юридичне управління з відповідним структурним підрозділом виконує вимоги цієї ухвали у строки, визначені судом.
1.5. Рішення, ухвала, постанова суду аналізується відповідним структурним підрозділом та юридичним управлінням, за результатами якого Голові Комітету або його заступнику вносяться пропозиції щодо їх оскарження.
1.6. Заява (скарга) на рішення, ухвалу, постанову підписується Головою Комітету (або одним із його заступників в разі покладання на нього в установленому порядку таких повноважень) та подається до відповідного суду в строки та у порядку, встановлені чинним процесуальним законодавством. Копія заяви надсилається другій стороні (сторонам).
2. Порядок підготовки відзивів на пред'явлені позови
2.1. При необхідності юридичне управління передає пред'явлену позовну заяву у відповідний структурний підрозділ, який в 5-денний строк зобов'язаний надати висновок та необхідні документи по суті позовних вимог.
2.2. На основі одержаних документів юридичне управління готує мотивований відзив, який підписується Головою Комітету (або одним із його заступників в разі покладання на нього в установленому порядку таких повноважень) та подається до суду, який розглянув справу, в строки та у порядку, встановлені чинним процесуальним законодавством.
2.3. Про надходження грошових сум за претензіями, визнаними відповідачами за рішеннями суду, а також про перерахування сум у випадках визнання претензій та грошових стягнень за рішеннями суду фінансово-економічний департамент повідомляє юридичне управління, про що вносяться відповідні відмітки в журнали обліку претензій та позовних заяв.
VII. Аналіз претензійної та позовної роботи в Держкомтелерадіо
1. Юридичне управління аналізує стан претензійно-позовної роботи за півроку та за рік. Структурні підрозділи, в разі необхідності, надають необхідні для цього дані.
2. Результати аналізу юридичним управлінням викладаються письмово з цифровими даними та може здійснюватись шляхом наведення найхарактерніших претензій, позовів, причин та умов їх виникнення.
3. Результати аналізу претензійної та позовної роботи подаються Голові Комітету або його заступнику.
Додаток 1
до Положення про порядок
ведення договірної
та претензійно-позовної
роботи в центральному
апараті Державного комітету
телебачення і радіомовлення
України
ЖУРНАЛ
реєстрації договорів, укладених Держкомтелерадіо
___________________________________________________
(назва структурного підрозділу, що супроводжує договір)
N
п/п
Дата
і
номер
дого-
вору
Найменуван-
ня та
місцезна-
ходження
контагента
договору
Пред-
мет
дого-
вору
Сума
дого-
вору
Строк
виконан-
ня
договору
Інфор-
мація
щодо
укладан-
ня
додатко-
вої
угоди
або
розір-
вання
договору
Інформа-
ція щодо
передачі
матері-
алів
юридич-
ному
управлін-
ню для
пред'яв-
лення
претензії
(позовної
заяви)
12345678
Додаток 2
до Положення про порядок
ведення договірної
та претензійно-позовної
роботи в центральному
апараті Державного комітету
телебачення і радіомовлення
України
ЖУРНАЛ
обліку претензій, пред'явлених Держкомтелерадіо
N
п/п
Дата
і
но-
мер
Найме-
нування
та
місцезна-
ходження
підпри-
ємства,
установи,
організа-
ції,
якому
пред'яв-
лена
претензія
Сума
претензії
(якщо
підлягає
грошовій
оцінці)
Суть
претен-
зії
Строк,
протя-
гом
якого
повин-
на
бути
надана
відпо-
відь
Дата
і
номер
відпо-
віді
та її
реєстра-
ції
в
загаль-
ному
відділі
Дата
отриман-
ня
відпові-
ді
юридич-
ним
управ-
лінням
Результати
розгляду
претензії
Дата і
номер
платіж-
ного
доку-
мента
про
перера-
хування
суми,
визнаної
у
відпо-
віді
В якій
мірі
визнана
(пов-
ністю,
част-
ково),
сума
В якій
мірі
відхи-
лена
(пов-
ністю,
част-
ково),
сума
1234567891011
Додаток 3
до Положення про порядок
ведення договірної
та претензійно-позовної
роботи в центральному
апараті Державного комітету
телебачення і радіомовлення
України
ЖУРНАЛ
обліку претензій, пред'явлених до Держкомтелерадіо
N
п/п
Дата
і
вхід-
ний
номер
Дата
і
номер
претен-
зії
Найме-
нування
та
місце
зна-
ходжен-
ня
заяв-
ника
Сума
претен-
зії
(якщо
підля-
гає
грошо-
вій
оцінці)
Суть
претензії
Дата
для
відпо-
віді
Дата
і
номер
відпо-
віді
Результати
розгляду
претензії
Дата
і номер
платіжного
документа
про
перера-
хування
суми,
визнаної
у
відповіді
В якій
мірі
визнана
(пов-
ністю,
част-
ково),
сума
В якій
мірі
відхи-
лена
(пов-
ністю,
част-
ково),
сума
1234567891011
Додаток 4
до Положення про порядок
ведення договірної
та претензійно-позовної
роботи в центральному
апараті Державного комітету
телебачення і радіомовлення
України
ЖУРНАЛ
обліку позовних заяв, пред'явлених Держкомтелерадіо
N
п/п
Дата
одержання
претензій-
них
матеріалів
юридичною
службою
Найме-
нування
та
місце
знаход-
ження
відпо-
відача
Суть
позов-
них
Ціна
позову
(якщо
підля-
гає
грошо-
вій
оцінці)
Дата
і
номер
позов-
ної
заяви
Найме-
нування
суду
і
номер
справи
Дата
та
суть
рішен-
ня
Дата
і
номер
заяви
про
перег-
ляд
рішен-
ня та
кому
вона
пода-
ється
Результат
розгляду
заяви
Дата
передачі
наказу
суду
до
виконав-
чої
служби,
відмітка
про
виконан-
ня
рішення
1234567891011
Додаток 5
до Положення про порядок
ведення договірної
та претензійно-позовної
роботи в центральному
апараті Державного комітету
телебачення і радіомовлення
України
ЖУРНАЛ
обліку позовних заяв, пред'явлених до Держкомтелерадіо
N
п/п
Дата
надход-
ження
і
вхідний
номер
позов-
ної
заяви
Дата
і
номер
позов-
ної
заяви
Найме-
нування
та
місце
знаход-
ження
відпо-
відача
Суть
по-
зову
Ціна
позову
(якщо
підля-
гає
гро-
шові
й
оцін-
ці)
Найме-
нування
суду
і
номер
справи
Дата,
номер
та
суть
від-
зиву
Дата
та
суть
рішен-
ня
Дата
і
номер
заяви
про
перег-
ляд
рішен-
ня та
кому
вона
пода-
ється
Результат
розгляду
заяви
Відмітка
про
стягнен-
ня суми
позову
та
судових
витрат
на
вико-
нання
рішення
суду
123456789101112