• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про підсумки роботи підприємств Мінвуглепрому за 7 місяців 2006 року, завдання по завершенню поточного року та формування виробничої програми на 2007 рік та про нагородження відомчою заохочувальною відзнакою

Міністерство вугільної промисловості України | Рішення від 22.08.2006 № 6
Реквізити
  • Видавник: Міністерство вугільної промисловості України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 22.08.2006
  • Номер: 6
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство вугільної промисловості України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 22.08.2006
  • Номер: 6
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
22.08.2006 N 6
( Про затвердження Рішення див. Наказ Міністерства вугільної промисловості N 450 від 30.08.2006 )
По першому питанню
Про підсумки роботи підприємств Мінвуглепрому за 7 місяців 2006 року, завдання по завершенню поточного року та формування виробничої програми на 2007 рік
Розглянувши показники роботи галузі за 7 місяців поточного року та пропозиції державних вугледобувних підприємств щодо виконання виробничих програм до кінця 2006 року та завдання на 2007 рік, колегія відмічає існування ряду негативних тенденцій, які призводять до зниження ефективності діяльності вугільної галузі.
Ряд підприємств, підпорядкованих міністерству, працює гірше, ніж орендні та приватні. Незважаючи на зростання обсягів державної підтримки, відбувається зменшення видобутку вугілля. На ряді підприємств планові завдання не виконуються. Одночасно з падінням обсягів видобутку погіршується якість вугілля.
В галузі втрачено контроль за використанням наявних виробничих потужностей. Відсутня системна робота зі зменшенням витрат на виробництво продукції. В поточному році збитки зросли майже втричі до показників минулого року. Неналежними темпами впроваджуються енергозберігаючі заходи та технології.
Відбувається постійне падіння обсягів проведення підготовчих виробок, не виконуються програми введення нових лав. При достатніх запасах вугілля не мають очисних вибоїв 15 шахт, 43 шахти мають тільки по одній лаві.
Спостерігається невпинне падіння обсягів освоєння капітальних вкладень на відтворення. Неналежними темпами впроваджуються сучасні технологічні рішення. Внаслідок цього відбулося постійне випередження вибуття виробничих потужностей з видобутку вугілля над їх введенням.
Перевірками встановлені випадки неефективного використання коштів, які виділяються з Державного бюджету на потреби галузі поточного року.
Відбувається прогресуючий знос основних фондів, особливо стаціонарного обладнання. Більше чверті одиниць основного стаціонарного устаткування повністю вичерпала не тільки нормативний, але й технічний ресурс.
Вкрай неефективно, нижче встановлених нормативів використовується гірничо-шахтне обладнання.
Виявлені серйозні прорахунки у напрацюванні практичних заходів із реструктуризації галузі. У зв'язку з не завжди виваженими рішеннями щодо ефективного використання бюджетних коштів на виконання ліквідаційних робіт, зокрема, концентрації їх на завершенні заходів, передбачених проектами, у повному обсязі, було зумовлено збільшення термінів ліквідації та витрати на утримання шахт.
Втрачено державний контроль за роботою вітчизняного буровугільного комплексу, що унеможливлює ефективне використання значних запасів бурого вугілля для вирішення проблем енергозабезпечення країни.
На підприємствах галузі залишається високим рівень виробничого травматизму, професійної захворюваності та аварійності. Система управління виробництвом і охороною праці працює ще недостатньо ефективно.
Низькою залишається ефективність дегазаційних робіт та рівень використання видобутого шахтного метану.
Суттєвого покращання потребує наукове забезпечення діяльності галузі.
Внаслідок невиваженої політики з оплати праці збільшується відтік трудових ресурсів з вугільної галузі, погіршується структура штатів. Чисельність робочих на очисних та підготовчих роботах скорочується швидше, ніж на допоміжних.
З метою запобігання розвитку негативних явищ в роботі вугільної промисловості
КОЛЕГІЯ ВИРІШИЛА:
1. Заступнику міністра (Радченко В.В.), генеральним директорам державних підприємств з видобутку вугілля, директорам шахт, щодо яких міністерство здійснює корпоративне управління, за результатами розгляду виробничих програм на II півріччя 2006 року підготувати зміни до планових завдань видобутку вугілля, забезпечивши обсяги вуглевидобутку до кінця року не менше 80,2 млн. тон та передбачивши його приріст на 2007 рік не менше 2,0 млн. тон, в тому числі за рахунок збільшення проведення гірничих виробок та введення в експлуатацію нових очисних вибоїв.
Термін - 1 жовтня 2006 року.
2. Заступнику міністра (Радченко В.В.) запровадити механізм постійного контролю за використанням виробничих потужностей вуглевидобувних підприємств та надати пропозиції щодо підвищення ефективності їх використання.
Термін - 15 жовтня 2006 року.
3. Заступнику міністра (Радченко В.В.), генеральним директорам державних підприємств з видобутку вугілля, директорам шахт, щодо яких міністерство здійснює корпоративне управління, разом з інститутами Дон-ВУГІ та ІГТМ НАНУ проаналізувати стан основних фондів та внести пропозиції щодо їх оновлення.
Термін - 25 грудня 2006 року.
4. Першому заступнику міністра (Зюков Ю.Є.), генеральним директорам державних підприємств з видобутку вугілля, директорам шахт, щодо яких міністерство здійснює корпоративне управління, проаналізувати фінансово-економічний стан підприємств та надати план заходів щодо зменшення невиробничих витрат.
Термін - 1 листопада 2006 року.
5. Заступнику міністра (Гнатцов О.Г.) надати пропозиції щодо оптимізації структури управління галуззю та підвищення її ефективності.
Термін - 10 вересня 2006 року.
6. Заступнику міністра (Болотов А.В.) підготувати пропозиції щодо структурної перебудови шахтовуглебудівельного комплексу та геологорозвідувальних підприємств з урахуванням реорганізації збиткових підприємств, більш ефективного використання технічного і кадрового потенціалу діючих шахтовуглебудівельних організацій, забезпечення максимально можливого рівня завантаження в першу чергу державних підприємств.
Термін - 15 листопада 2006 року.
6.1. Надати пропозиції щодо внесення змін до нормативно - правових документів, які забезпечать фінансове оздоровлення та технічне переоснащення підприємств шахтобудівельного комплексу України.
Термін - 1 жовтня 2006 року.
6.2. Опрацювати питання залучення підрядних організацій до виконання робіт капітального будівництва на державних вуглевидобувних підприємствах та подати пропозиції щодо встановлення відповідних критеріїв по їх відбору.
7. Першому заступнику міністра (Зюков Ю.Є.), заступнику міністра (Радченко В.В.) підготувати пропозиції до Кабінету Міністрів України щодо встановлення мораторію на закриття вугільних шахт, які мають достатні промислові запаси вугілля, з метою їх технічного переоснащення та налагодження ефективної роботи з видобутку вугілля.
Термін - 1 січня 2007 року.
8. Першому заступнику міністра (Зюков Ю.Є.), заступникам міністра (Радченко В.В., Гнатцов О.Г.) надати пропозиції щодо ефективного використання вторинних ресурсів вугільних підприємств, зокрема вугільних шламів, породних відвалів для виробництва палива та будівельних матеріалів.
Термін - 15 жовтня 2006 року.
9. Заступникам міністра ( Болотов А.В.,Гнатцов О.Г.) разом з Національним гірничим університетом підготувати та надати пропозиції щодо комплексного розвитку вітчизняного буровугільного комплексу, зокрема використання бурого вугілля для виробництва електроенергії.
Термін - 25 жовтня 2006 року.
10. Заступнику міністра (Радченко В.В.), генеральним директорам державних підприємств з видобутку вугілля, директорам шахт, щодо яких міністерство здійснює корпоративне управління, в.о. директору державного підприємства "Вугілля України" (Плюнгін А.В.) надати пропозиції щодо формування програми "Якість вугілля", передбачивши, зокрема, забезпечення належної якості вугілля від видобутку до відвантаження користувачам.
Термін - 15 листопада 2006 року.
11. Заступнику міністра (Радченко В.В.), генеральним директорам державних підприємств з видобутку вугілля, директорам шахт, щодо яких міністерство здійснює корпоративне управління, разом з інститутами Дон-ВУГІ та ІГТМ НАНУ надати план заходів щодо впровадження анкерного кріплення та пропозиції щодо проведення конкурсу з визначення підприємств-виробників такого кріплення.
Термін - 1 листопада 2006 року.
12. Заступнику міністра (Радченко В.В.), генеральним директорам державних підприємств з видобутку вугілля, директорам шахт, щодо яких міністерство здійснює корпоративне управління, надати пропозиції щодо формування програми "Енергозбереження", передбачивши, зокрема, зменшення витрат електроенергії на водовідведення, вентиляцію, внутрішній транспорт, роботу компресорних установок.
Термін - 20 жовтня 2006 року.
13. Заступникам міністра (Радченко В.В., Гнатцов О.Г.) надати пропозиції щодо покращання наукового забезпечення підприємств вугільної промисловості, зокрема, шляхом реформування науково-дослідних установ галузі з метою ефективного використання науково-технічного потенціалу та основних фондів галузевої науки, і обгрунтування мінімального обсягу фінансування наукових установ не менше 1% від загального обсягу фінансування галузі.
Термін - 1 грудня 2006 року.
14. Першому заступнику міністра (Зюков Ю.Є.) разом з контрольно-ревізійним Управлінням забезпечити постійний контроль за ефективним та цільовим використанням коштів, які виділяються з Державного бюджету на потреби галузі.
Термін - постійно.
15. Заступнику міністра (Гнатцов О.Г.) надати пропозиції щодо нормативно-правового забезпечення приватизації вугледобувних шахт та заходів щодо підготовки їх до приватизації, зокрема, щодо створення вертикально-інтегрованих компаній. До розробки пропозицій обов'язково залучати профспілкові організації.
Термін - 15 вересня 2006 року.
16. Заступнику міністра (Болотов А.В.) надати заходи щодо введення в експлуатацію першої черги шахти N 10 "Нововолинська" у 2007 році.
Термін - вересень 2006 року.
17. Першому заступнику міністра (Зюков Ю.Є.), заступнику міністра (Радченко В.В.) проаналізувати стан ремонтної бази гірничо-шахтного обладнання та розробити заходи щодо її відновлення з залученням коштів з Державного бюджету. Внести пропозиції до порядку фінансування ремонтних робіт за рахунок бюджетних коштів. Розробити на 2007 рік програму завантаження заводів з ремонту гірничо-шахтного обладнання.
Термін - 15 жовтня 2006 року.
18. Першому заступнику міністра (Зюков Ю.Є.) надати пропозиції щодо впровадження дійового механізму контролю за погашенням простроченої заборгованості із заробітної плати та недопущення її утворення.
Термін - 20 вересня 2006 року.
19. Заступнику міністра (Фічов В.В.) надати пропозиції щодо впровадження положень Кіотського протоколу у вугільній промисловості з метою залучення додаткових інвестицій.
Термін - грудень 2006 року.
20. Заступнику міністра (Фічов В.В.) запропонувати ефективні заходи щодо підвищення рівня дегазації, зокрема, впровадження новітніх технологій дегазації вугільних пластів підземним способом та з поверхні, видобутку та утилізації шахтного метану.
Термін - 20 вересня 2006 року.
21. Заступнику міністра (Фічов В.В.) надати пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правового забезпечення діяльності ДВГРС.
Термін - 1 січня 2007 року.
22. Першому заступнику міністра (Зюков Ю.Є.) надати пропозиції щодо внесення змін до нормативно-правових актів з метою надання у 2007 році державної підтримки вугледобувним та шахтобудівельним підприємствам недержавної форми власності.
Термін - 1 січня 2007 року.
23. Першому заступнику міністра (Зюков Ю.Є.) заступнику міністра (Гнатцов О.Г.) надати пропозиції щодо створення комітету з питань впровадження лізингу гірничо-шахтного обладнання та шахтного фонду для забезпечення реалізації лізингових операцій, передбачивши, зокрема, створення спеціалізованих лізингових підприємств.
Термін - 10 вересня 2006 року.
24. Першому заступнику міністра (Зюков Ю.Є.) внести пропозиції щодо вдосконалення порядку закупівлі за бюджетні кошти очисного обладнання та устаткування для вугільної промисловості, зокрема, комплексно, від єдиного постачальника.
Термін - 1 жовтня 2006 року.
25. Заступникам міністра (Фічов В.В., Радченко В.В.) забезпечити ефективне функціонування існуючих "Систем управління охороною праці" та "Положення про нарядну систему управління виробництвом". Завершити розробку та впровадити сумісну систему управління охороною праці і виробництвом, узгоджену з нарядною системою. Підготувати пропозиції щодо формування "Програми підвищення стану безпеки праці на 2007 рік".
Термін - 1 січня 2007 року.
По другому питанню
Про нагородження відомчою заохочувальною відзнакою
За мужні та самовіддані дії при рятуванні людей, ліквідації аварій на шахтах Донбасу та з нагоди професійного свята Дня робітників цивільного захисту
КОЛЕГІЯ ВИРІШИЛА:
Порушити клопотання про нагородження відомчою заохочувальною відзнакою "За службу в державній воєнізованій гірничорятувальній службі у вугільній промисловості" 10 років
Зубченка Ігоря Олександровича - респіраторника воєнізованого гірничорятувального загону
Голова колегії - міністр С.Тулуб