• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Тимчасового положення про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу МНС України

Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи  | Наказ, Положення від 27.04.2005 № 139
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 27.04.2005
  • Номер: 139
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 27.04.2005
  • Номер: 139
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
Н А К А З
27.04.2005 N 139
Про затвердження Тимчасового положення про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу МНС України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 80 від 10.02.2006 N 724 від 13.11.2006 )
З метою впорядкування грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу, які проходять службу в МНС України, до прийняття нових нормативно-правових актів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасове положення про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу МНС України (додається).
2. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр Д.Жванія
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС України
27.04.2005 N 139
ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу МНС України
1 Загальні положення
1.1 Грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу МНС України визначається залежно від посади, спеціального звання, кваліфікації, наукового ступеня, вченого звання, тривалості та умов служби.
1.2 Грошове забезпечення складається з окладів грошового утримання та додаткових видів грошового забезпечення. До окладів грошового утримання належать оклади за спеціальним званням та посадові оклади.
Додаткові види грошового забезпечення включають надбавки, доплати, премії, одноразові й щомісячні винагороди, матеріальну допомогу тощо.
Поряд з окладами грошового утримання в обов'язковому порядку виплачуються: надбавка за вислугу років до окладів грошового утримання (далі - надбавка за вислугу років), щомісячна надбавка у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення (окладів грошового утримання та надбавки за вислугу років) (далі - щомісячна 100-відсоткова надбавка), а також грошова допомога при звільненні.
1.3 Грошове забезпечення виплачується в межах асигнувань, визначених у кошторисі доходів і видатків органу управління (підрозділу) на грошове забезпечення особового складу.
1.4 Грошове забезпечення виплачується особам рядового і начальницького складу, які:
обіймають штатні посади рядового і начальницького складу в головних управліннях (управліннях) МНС України в АР Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, установах, організаціях, навчальних та науково-дослідних закладах, підрозділах МНС України;
перебувають у розпорядженні відповідних начальників органів управління (підрозділів) МНС України (далі - у розпорядженні);
навчаються у навчальних закладах МНС України.
1.5 Підставами для виплати грошового забезпечення є наказ начальника органу управління (підрозділу) про призначення на штатну посаду, яка входить у його номенклатуру, наказ керівника навчального закладу про зарахування на навчання, наказ про зарахування в розпорядження відповідного начальника органу управління (підрозділу) та встановлення відповідних окладів, надбавок, доплат тощо.
1.6 Виплата особам рядового і начальницького складу грошового забезпечення провадиться один раз за поточний місяць у період з 20 до 25 числа.
У той же термін виплачується грошове забезпечення за перерахунками у зв'язку з присвоєнням чергового спеціального звання, призначенням на іншу посаду, зміною розміру відсоткової надбавки за вислугу років тощо.
Виплата грошового забезпечення раніше встановленого терміну допускається:
особам рядового і начальницького складу, які вибувають у відпустки та переміщуються по службі, - за поточний і наступний місяці, але не раніше ніж за три дні до вибуття у відпустку або до нового місця служби, не враховуючи вихідних і святкових днів;
особам рядового і начальницького складу, які вибувають у службові відрядження, - за поточний місяць, якщо вони на день виплати грошового забезпечення за поточний місяць не можуть прибути до місця служби, але не раніше ніж за день до вибуття у відрядження, не враховуючи вихідних і святкових днів.
При переведеннях по службі, пов'язаних із переїздом до іншого населеного пункту, у тому числі й при вибутті у навчальні заклади, із звільненням з посади, грошове забезпечення за попереднім місцем служби виплачується по день прибуття до нового місця служби, зазначений у приписі кадрової служби.
Видача авансів у рахунок грошового забезпечення не допускається.
1.7 При виплаті грошового забезпечення за неповний місяць розмір виплати за кожний календарний день визначається шляхом поділу суми грошового забезпечення, належного за повний місяць, на кількість календарних днів цього місяця.
Якщо в період, за який виплачується грошове забезпечення, за правилами, викладеними в цьому пункті, особа рядового чи начальницького складу набуває права на отримання первинної або чергової надбавки за вислугу років, а також інших додаткових видів грошового забезпечення, то за час з дня виникнення цього права грошове забезпечення виплачується з урахуванням згаданих змін.
1.8 Особам начальницького складу, відрядженим до органів виконавчої влади та інших цивільних установ із залишенням у кадрах МНС України, грошове забезпечення виплачується органами управління (підрозділами) МНС України до дня відкомандирування і за час дороги до місця нової роботи. Надалі зазначеним особам виплачується грошове забезпечення за рахунок органів виконавчої влади та установ, у яких вони працюють, у порядку, встановленому законодавством України.
1.9 Грошове забезпечення, виплачене в установлений цим Тимчасовим положенням (далі - Положенням) строк на підставі правил і норм, що діяли на момент виплати, поверненню, як правило, не підлягає, якщо право на нього втрачено після виплати.
Виплачене грошове забезпечення може бути стягнуто за розпорядженням начальника органу управління (підрозділу) лише в таких випадках:
якщо особа одержала грошове забезпечення у зв'язку з переведенням по службі (пункт 1.5 цього Положення), а переведення не відбулося;
якщо особа була відсутня на службі без поважних причин (пункт 1.12 цього Положення);
невідповідності даних рапорту та дубліката грошового атестата (пункт 22.5 цього Положення).
1.10 Особам начальницького складу, які ведуть у дозволених випадках педагогічну роботу на умовах погодинної оплати, оплата провадиться у встановленому порядку за діючими ставками в межах дозволених обсягів педагогічної роботи.
1.11 Виплата грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу, які залучаються до несення служби понад 41 годину на тиждень, а також у дні щотижневого відпочинку та святкові дні, провадиться в порядку і розмірах, визначених наказами МНС України.
( Пункт 1.11 в редакції Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 80 від 10.02.2006 )
1.12 За час відсутності на службі без поважних причин (прогулу), особам рядового і начальницького складу грошове забезпечення не виплачується.
1.13 Грошове забезпечення особам рядового і начальницького складу за час перебування їх у відпустці по догляду за дитиною не виплачується. Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами оплачується згідно з чинним законодавством.
( Пункт 1.13 в редакції Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 80 від 10.02.2006 )
1.14 Грошове забезпечення, належне особам рядового і начальницького складу, але своєчасно їм не виплачене або виплачене не повністю, виплачується за весь період, протягом якого особи рядового і начальницького складу мали на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.
1.15 Якщо будуть підтверджені раніше невідомі та не враховані в особових справах періоди служби, то грошове забезпечення у нововстановлених розмірах виплачується з дня надходження до органу управління (підрозділу) справ або подання особами рядового і начальницького складу документів, що підтверджують не враховану раніше вислугу, без перерахунку за минулий час.
1.16 У разі переплати чи незаконної виплати грошового забезпечення внаслідок неправильного застосування норм і порядку виплати стягнення провадяться з посадових осіб, винних у переплаті (незаконній виплаті), відповідно до діючих положень про матеріальну відповідальність за заподіяний державі збиток.
Для повернення надміру виплачених сум грошового забезпечення внаслідок прорахунків, стягнення провадиться у порядку, передбаченому чинним законодавством.
1.17 Особам рядового та начальницького складу, в тому числі тим, хто перебуває в розпорядженні органу управління (підрозділу), один раз на рік, як правило, при наданні чергової відпустки, виплачується матеріальна допомога у розмірі місячного грошового забезпечення.
Матеріальна допомога надається особам рядового та начальницького складу за їх рапортом за місцем штатної служби на підставі наказу керівника органу управління (підрозділу), а керівнику - на підставі наказу вищого керівника (начальника) із зазначенням у ньому розміру допомоги.
При визначенні розміру матеріальної допомоги до розрахунку беруться оклади грошового утримання, інші доплати та надбавки постійного характеру (в тому числі і щомісячна премія у розмірі 33,3%), на отримання яких особи рядового чи начальницького, складу мали право на день підписання наказу про надання матеріальної допомоги.
( Абзац третій пункту 1.17 в редакції Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 724 від 13.11.2006 )
При наданні матеріальної допомоги особам рядового та начальницького складу, які перебувають у розпорядженні відповідних керівників органів управління (підрозділів), до розрахунку беруться посадові оклади, інші доплати та надбавки, які отримували вони за останніми штатними посадами, що ними займалися.
Матеріальна допомога за минулий рік в поточному році не виплачується.
( Пункт 1.17 доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 724 від 13.11.2006 )( Пункт 1 доповнено підпунктом 1.17 згідно з Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 80 від 10.02.2006 )
2 Порядок виплати посадових окладів особам рядового і начальницького складу
2.1 Особам рядового і начальницького складу посадові оклади виплачуються за займаними посадами в розмірах, зазначених у штаті органу управління (підрозділу).
2.2 Посадові оклади особам рядового і молодшого начальницького складу (крім осіб рядового і молодшого начальницького складу, в підзвіті яких знаходяться матеріальні цінності) виплачуються із дня, вказаного в наказі відповідного начальника або з дня підписання наказу, якщо в ньому дата призначення на посаду не зазначена.
У разі призначення осіб середнього, старшого і вищого начальницького складу та осіб рядового і молодшого начальницького складу, в підзвіті яких знаходяться матеріальні цінності, на посади, оклади за цими посадами виплачуються з дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадою, але не раніше від дня підписання наказу про призначення.
( Пункт 2.2 в редакції Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 724 від 13.11.2006 )
3 Порядок виплати окладів за спеціальним званням
3.1 Особам рядового, молодшого, середнього, старшого й вищого начальницького складу, які обіймають штатні посади в управліннях (підрозділах), виплачуються оклади за персонально присвоєними їм спеціальними званнями рядового і начальницького складу.
Виплата окладів за спеціальними званнями рядового і начальницького складу провадиться з дня підписання наказу про присвоєння спеціального звання.
4 Порядок виплати надбавки за вислугу років
4.1 Особам рядового і начальницького складу виплачується відсоткова надбавка за вислугу років до посадових окладів та окладів за персонально присвоєними спеціальними званнями.
4.2 Особам рядового і начальницького складу, яким підвищуються посадові оклади згідно з пунктами 5.2, 5.3, виплачується відсоткова набавка за вислугу років на підвищені посадові оклади.
5 Підвищення посадових окладів
5.1 При виплаті особам рядового і начальницького складу надбавок та інших додаткових видів грошового забезпечення беруться до розрахунку підвищені посадові оклади, якщо законодавством не передбачене інше.
5.2 Посадові оклади та оклади за спеціальними званнями осіб рядового і начальницького складу, які несуть службу на територіях радіоактивного забруднення, підвищуються в порядку, передбаченому ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
5.3 Особам рядового і начальницького складу, які проходять службу на території населених пунктів, яким згідно з чинним законодавством надано статус гірських, посадові оклади підвищуються на 25 відсотків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.
6 Порядок виплати надбавок та доплат
6.1 Особам рядового і начальницького складу, які виконують службові обов'язки в нічний час, виплачується доплата за роботу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу.
Годинна ставка обчислюється шляхом поділу місячного посадового окладу на кількість робочих годин у даному місяці, виходячи з норми тривалості робочого часу в годинах на місяць при 40-годинному робочому тижні.
Роботою в нічний час вважається виконання особами рядового і начальницького складу органів та установ службових обов'язків у період з 22 до 6 години.
Під виконанням зазначених обов'язків слід розуміти:
несення служби в складі чергових підрозділів, оперативно-аварійних груп тощо;
виконання функцій з контролю за роботою органів та установ, а також сил і засобів, залучених для несення служби;
участь у навчаннях та перевірках.
Підставами для виконання робіт у нічний час є:
графіки нарядів, чергувань, затверджені керівниками органів управління (підрозділів);
плани проведення навчань;
письмові накази (розпорядження) керівників органів управління (підрозділів) про залучення працівників до роботи в нічний час. У наказі (розпорядженні) вказуються причини, що викликали необхідність залучення працівників до роботи в нічний час, перелік працівників, які залучаються для її виконання, тривалість служби.
У невідкладних випадках керівники органів управління (підрозділів) можуть давати вказівки про залучення працівників до роботи в нічний час і в усній формі з подальшим оформленням відповідних документів у строк не пізніше трьох днів.
Облік часу роботи в нічний час для нарахування доплати здійснюється оформленням табеля кількості годин, відпрацьованих у нічний час.
Якщо робота в нічний час припадає на святковий або вихідний день чи провадиться в понадурочний час, за який згідно з чинним законодавством передбачена додаткова оплата у вищих розмірах, доплата за роботу в нічний час провадиться у загальновстановлених чинним законодавством розмірах (без подвоєння).
( Пункт 6.1 в редакції Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 80 від 10.02.2006 )
6.2 Особам рядового і начальницького складу, що займають посади водіїв державної пожежної охорони, встановлюється доплата в таких розмірах: за перший клас - 10 відсотків, за другий клас - 5 відсотків від посадового окладу.
6.3 Особам рядового і начальницького складу встановлюється надбавка за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань - до 50 відсотків окладів грошового утримання.
Розмір надбавки встановлюється наказом керівника органу управління (підрозділу) на початку року із зазначенням конкретного розміру кожній особі рядового та начальницького складу залежно від її кваліфікації, професійного ризику та необхідності виконання особливо важливих завдань з врахуванням асигнувань на грошове забезпечення на поточний рік.
Розмір зазначеної надбавки може бути зменшений або надбавка скасована у разі несвоєчасного, неякісного виконання завдань, оформляється відповідним наказом керівника органу управління (підрозділу) із зазначенням причини зменшення або скасування.
Виплата зазначеної надбавки провадиться в межах кошторисних призначень.
Виплата зазначеної надбавки здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
Якщо у поточному бюджетному році зазначена надбавка не була встановлена у зв'язку з обмеженим фінансуванням, допускається проведення перерахунку за зазначений період за умови наявності коштів на виплату грошового забезпечення, якщо це не призведе до виникнення заборгованості з інших видів грошового забезпечення.
( Пункт 6.3 в редакції Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 80 від 10.02.2006 )
6.4 Особам рядового і начальницького складу, призначеним на посади, на яких передбачено обов'язкове знання та використання іноземних мов, виплачується надбавка до 10 відсотків посадового окладу.
Порядок вивчення іноземних мов особами рядового і начальницького складу МНС України та виплата їм надбавки за знання та використання іноземних мов затверджується наказом МНС України.
Надбавка за знання та використання іноземної мови виплачується з дня, з якого особа рядового або начальницького складу приступила до виконання обов'язків за посадою, але не раніше від дня видання наказу про призначення.
Особам рядового і начальницького складу, які отримують надбавку за знання і використання іноземної мови і допущені до тимчасового виконання обов'язків за посадами, за якими виплата цієї надбавки не встановлена, за період тимчасового виконання обов'язків за посадами надбавка не виплачується.
У разі вибуття осіб рядового і начальницького складу з підрозділу, зі збереженням посад за місцем служби, у відпустку, на лікування (з урахуванням пунктів 13.1, 13.2) виплата зазначеної надбавки зберігається.
Виплата надбавки за знання та використання іноземної мови особам рядового і начальницького складу припиняється з дня, наступного за днем звільнення з посади.
( Пункт 6.4 в редакції Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 80 від 10.02.2006 )
6.5 Особам рядового і начальницького складу, які мають право на пенсію за вислугою років згідно з законодавством і залишені за їхньою згодою та в інтересах справи на службі, передбачається доплата у розмірі від 25 до 50 відсотків суми пенсії, яка б могла бути нарахована.
Порядок і умови нарахування і виплати зазначеної доплати визначаються наказами МНС України.
( Пункт 6.5 доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 80 від 10.02.2006 )
6.6 Особам рядового і начальницького складу за роботу в ізолюючих протигазах виплачуються такі надбавки:
у непридатному для дихання середовищі - у розмірі 10 відсотків місячного посадового окладу пожежного (респіраторника) - за одну годину роботи;
на чистому повітрі - у розмірі 5 відсотків місячного посадового окладу пожежного (респіраторника) за одну годину роботи.
6.7 Особам рядового і начальницького складу підрозділів державної пожежної охорони з охорони атомних електростанцій встановлюється надбавка в розмірі 50 відсотків посадового окладу.
6.8 Особам рядового і начальницького складу підрозділів державної пожежної охорони, що входять до складу гарнізонів пожежної охорони в місцях дислокації атомних електростанцій, за час роботи на станціях у період проведення навчання, участі в ліквідації пожеж і аварій встановлюється надбавка в розмірі 50 відсотків від посадового окладу.
6.9 Особам начальницького складу виплачується надбавка до посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 10-20 відсотків, залежно від ступеня секретності інформації в порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 1994 р. N 414 "Про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці".
6.10 Особам начальницького складу ревізійних підрозділів виплачується надбавка в розмірі до 20 відсотків від посадового окладу за проведення ревізій фінансової та господарської діяльності.
Конкретний розмір надбавки встановлюється керівником ревізійно-контрольного підрозділу (керівнику - вищим начальником).
Особам начальницького складу, які не мають права на одержання зазначеної надбавки, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за посадами, за якими встановлена виплата надбавки, ця надбавка виплачується у порядку, передбаченому в абзаці другому та третьому цього пункту. Зазначена надбавка нараховується від посадових окладів, що виплачуються за основними посадами або такими, що тимчасово виконуються.
Надбавка за проведення ревізій і перевірок виплачується за місцем штатної служби за минулий місяць одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
Надбавка за проведення ревізій виплачується з дня, з якого особи начальницького складу стали до виконання обов'язків за посадами, але не раніше від дня видання наказу про призначення.
Виплата надбавки припиняється з дня, наступного за днем звільнення з посади, або вступу до тимчасового виконання обов'язків за посадами, за якими виплата надбавки не передбачена.
( Пункт 6.10 в редакції Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 80 від 10.02.2006 )
6.11 Водіям (з числа осіб молодшого начальницького і рядового складу) легкових автомобілів, які обслуговують апарат МНС України, ГУ(У) МНС України в АР Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі, за умови служби понад установлений робочий час провадиться доплата за ненормований робочий день, незалежно від персонально присвоєного водію класу, в розмірі 10 відсотків від посадового окладу. Зазначена доплата зберігається за час чергової, короткострокової відпустки та за час хвороби.
6.12 Особам начальницького складу, які мають почесне звання "Заслужений юрист України", відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1996 р. N 399 "Про доплати до посадових окладів за почесне звання "Заслужений юрист України" деяким категоріям працівників" провадиться доплата в розмірі 15 відсотків посадового окладу.
6.13 Особам рядового і начальницького складу, які мають почесні звання, виплачується надбавка у розмірах:
за "народний" - 40 відсотків до посадового окладу;
за "заслужений" - 20 відсотків до посадового окладу
у порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. N 334 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України".
6.14 Особам рядового і начальницького складу, які мають спортивні звання. виплачується надбавка у розмірах:
за "заслужений тренер", "заслужений майстер спорту" - 20 відсотків;
за "майстер спорту міжнародного класу" - 15 відсотків;
за "майстер спорту" - 10 відсотків від посадового окладу
у порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2000 р. N 1170 "Про надбавки до посадових окладів військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та кримінально-виконавчої системи, які мають спортивні звання".
6.15 Особам начальницького складу, які посідають штатні посади керівного науково-педагогічного та наукового складу у навчальних закладах і науково-дослідних установах МНС України, виплачується надбавка до посадового окладу в розмірах:
тим, хто має наукове звання доцента чи науковий ступінь кандидата наук, - 15 відсотків;
тим, хто має наукове звання доцента чи старшого наукового співробітника та науковий ступінь кандидата наук, - 25 відсотків;
тим, хто має наукове звання професора чи науковий ступінь доктора наук, - 40 відсотків;
тим, хто має наукове звання професора та науковий ступінь доктора наук, - 50 відсотків.
У таких же розмірах зберігається виплата відсоткової надбавки за наукове звання і науковий ступінь особам начальницького складу в період навчання в докторантурі при вищих навчальних закладах.
6.16 Особам рядового і начальницького складу, які мають високі результати в службовій діяльності, виплачується щомісячна надбавка за безперервну службу у порядку, встановленому наказами МНС України.
( Пункт 6.16 в редакції Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 80 від 10.02.2006 )
6.17 Особам рядового і начальницького складу, які залучаються до роботи з ліквідації осередків інфекційних хвороб, виплата додаткового грошового забезпечення здійснюється в порядку, який визначається МНС України за кожним конкретним випадком.
6.18 Конкретні розміри доплат і надбавок, передбачених п. 6.3, п. 6.4, п. 6.5 даного Положення, встановлюються наказом відповідного начальника органу управління (підрозділу) в межах асигнувань.
6.19. При зміні бюджетних призначень на грошове забезпечення протягом бюджетного року допускається перерахунок додаткових видів грошового забезпечення, зазначених у пунктах 6.3, 6.4, 6.5, 6.10, у межах граничних норм встановлення надбавок.
( Пункт 6 доповнено підпунктом 6.19 згідно з Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 80 від 10.02.2006 )
7 Порядок виплати надбавки за шифрувальну роботу
7.1 Особам начальницького складу, які перебувають у штатах шифрувальних служб (режимно-секретних органів) органів управління (підрозділів), які допущені до шифрів у встановленому порядку та зайняті безпосередньо на шифрувальній роботі, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 грудня 1995 р. N 1037 "Про надбавки до посадових окладів працівників, зайнятих на шифрувальній роботі", виплачується щомісячна надбавка за безперервний стаж шифрувальної роботи у таких розмірах: від 1 до 3 років - 10 відсотків, від 3 до 5 років - 15 відсотків, понад 5 років - 20 відсотків від посадового окладу.
( Пункт 7.1 в редакції Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 724 від 13.11.2006 )
7.2 Особам начальницького складу, зайнятим безпосередньо на обслуговуванні апаратури ЗАЗ і роботі з ключовою документацією до неї, виплачується щомісячна надбавка як за шифрувальну роботу в порядку і розмірах, передбачених пунктами 7.1, 7.3, 7.4 цього Положення.
7.3 У стаж безперервної роботи осіб начальницького складу для виплати надбавки відповідно до пункту 7.1 цього Положення зараховуються:
безперервна робота на штатних посадах у шифрувальних службах (режимно-секретних органів) органів управління (підрозділів) осіб, які допущені до шифрів встановленим порядком, зайнятих безпосередньо на шифрувальній роботі, а на посадах служби ЗАЗ осіб, зайнятих безпосередньо на обслуговуванні апаратури ЗАЗ і у роботі з ключовою документацією до неї, - з дня призначення на посаду, крім роботи в шифрувальних службах і службах ЗАЗ у період проходження строкової служби;
( Абзац другий пункту 7.3 в редакції Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 724 від 13.11.2006 )
безперервна робота, пов'язана з шифрами, обслуговуванням апаратури ЗАЗ і роботою з ключовою документацією до неї;
безперервна робота на штатних посадах керівного і викладацького складу курсів підготовки, перепідготовки, удосконалення і підвищення кваліфікації працівників шифрувальних служб і служб ЗАЗ - з дня зарахування на посаду;
період навчання на курсах і учбових зборах підготовки, перепідготовки, удосконалення і підвищення кваліфікації працівників шифрувальних служб (режимно-секретних органів) та служби ЗАЗ;
( Абзац п'ятий пункту 7.3 в редакції Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 724 від 13.11.2006 )
безперервна робота в шифрувальних апаратах і службах ЗАЗ інших міністерств і відомств, безпосередньо зайнятих на шифрувальній роботі, обслуговуванні апаратури ЗАЗ і роботі з ключовою документацією до неї, якщо особу прийнято на службу в шифрувальні служби (режимно-секретні органи) чи служби ЗАЗ шляхом переведення;
( Абзац шостий пункту 7.3 в редакції Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 724 від 13.11.2006 )
період перебування на лікуванні, у відпустках (черговій, короткостроковій, додатковій, у тому числі й частково оплачуваних відпустках і додаткових відпустках без збереження грошового забезпечення для догляду за дитиною, що надаються жінкам) та у відрядженні, якщо цьому передувала безпосередньо шифрувальна робота, робота з обслуговування апаратури ЗАЗ та робота з ключовою документацією до неї.
Час перебування в відрядженні не перериває стажу шифрувальної роботи, роботи з обслуговування апаратури ЗАЗ та роботи з ключовою документацією до неї, але до стажу на виплату надбавки за шифрувальну роботу не зараховується.
7.4 Виплата надбавки за шифрувальну роботу зберігається за час перебування:
у черговій відпустці та в дорозі до місця перебування у відпустці і назад;
на лікуванні в межах строку, за який згідно з пунктами 13.1, 13.2 цього Положення виплачується грошове забезпечення, і в дорозі до лікувального закладу й назад;
у службовому відрядженні, але не більш ніж за два місяці; на зборах і курсах підготовки, перепідготовки, удосконалення й підвищення кваліфікації працівників шифрувальних служб і служб ЗАЗ за спеціальністю.
Виплата надбавки провадиться за умови збереження штатної посади за місцем служби.
В органі управління (підрозділі), що має штатних працівників шифрувальних служб (режимно-секретних органів), надбавка за шифрувальну роботу виплачується також і шифропрацівникам-сумісникам (резервним шифропрацівникам), допущеним до шифрів у встановленому порядку.
( Абзац шостий пункту 7.4 в редакції Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 724 від 13.11.2006 )
Виплата надбавки шифрпрацівникам-сумісникам (резервним шифрпрацівникам) провадиться за період безпосереднього виконання ними шифрувальної роботи під час хвороби, відпустки, відрядження штатного шифрпрацівника, у тому числі й за час перебування штатного шифрпрацівника на зборах і курсах підготовки, перепідготовки, удосконалення та підвищення кваліфікації працівників шифрувальних служб, із збереженням займаної посади, а також при надходженні до шифроргану великої кількості шифрувальної інформації, яку не в змозі протягом робочого дня відпрацювати штатний шифрпрацівник.
У стаж на виплату надбавки за шифрувальну роботу шифрпрацівникам-сумісникам (резервним шифрпрацівникам) зараховується весь час їх роботи в даному органі управління (підрозділі), у тому числі і час, коли вони не зайняті безпосередньо на шифрувальній роботі, а виплата надбавки за шифрувальну роботу провадиться лише за час, коли вони безпосередньо зайняті на шифрувальній роботі.
Призначення шифрпрацівника-сумісника (резервного шифрпрацівника) здійснюється наказами Міністра України з питань надзвичайних ситуацій (далі - Міністра), відповідного керівника.
Виплата надбавки шифрпрацівнику-суміснику (резервному шифрпрацівнику) провадиться відповідно до цього пункту з письмового дозволу начальника органу управління (підрозділу), якому безпосередньо підпорядкований даний шифрорган.
8 Порядок преміювання осіб рядового та начальницького складу
8.1 Керівники органів управління (підрозділів) мають право преміювати осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи. Преміювання здійснюється згідно з Положенням про преміювання осіб рядового та начальницького складу, яке розробляється в органах управління (підрозділах), виходячи зі специфіки та особливостей виконання завдань окремого підрозділу, і затверджується його керівниками.
Преміювання осіб рядового і начальницького складу здійснюється в межах Фонду преміювання, утвореного в розмірі чотиримісячного фонду грошового забезпечення (до 33,3 відсотка від місячного фонду грошового забезпечення), в межах наявних коштів.
Для обчислення фонду преміювання враховуються:
облікова чисельність осіб рядового та начальницького складу;
оклади грошового утримання;
додаткові види грошового забезпечення.
Виплата премій здійснюється щомісяця за минулий місяць під час виплати грошового забезпечення за поточний місяць у межах фонду преміювання за розрахунковий період (за місяць - 33,3 відсотка від місячного фонду грошового забезпечення, за квартал - 100 відсотків). Розмір премій визначається наказом керівника органу управління (підрозділу). Керівникам органу управління (підрозділу) - наказами вищих начальників.
8.2 Керівники органу управління (підрозділів) мають право позбавляти осіб рядового та начальницького складу премії повністю або частково тільки за:
невихід на службу без поважних причин;
порушення встановленого керівником органу управління (підрозділу) розпорядку дня;
уживання алкогольних напоїв (наркотичних речовин) у службовий час, прибуття на службу в нетверезому стані (стані наркотичного сп'яніння);
порушення статутних правил несення служби;
невиконання індивідуальних планів роботи науковим, науково-педагогічним (педагогічним) складом, ад'юнктами, докторантами;
втрату службового посвідчення, службових документів, бланків суворої звітності;
невиконання наказів та розпоряджень начальників, що призвело до неготовності до дій за призначенням та зриву виконання покладених на підрозділ завдань за призначенням;
порушення вимог законів та інших нормативно-правових актів, які призвели до псування або втрати закріпленого майна, обладнання та техніки, інших матеріальних збитків, а також завдали шкоди здоров'ю особам рядового і начальницького складу або іншим особам.
Конкретні показники позбавлення осіб рядового та начальницького складу премії повністю або частково встановлюються в межах випадків, передбачених цим пунктом.
8.3 Особи рядового та начальницького складу позбавляються премії в повному обсязі або частково виключно за той календарний місяць, у якому вони допустили порушення (проступок), або стало відомо про порушення (проступок). Рішення про виплату премії, зменшення її розміру або позбавлення у повному розмірі оформляється наказом керівника органу управління (підрозділу) на підставі поданих за командою в кінці кожного місяця рапортів безпосередніх командирів (начальників) з клопотанням про виплату (позбавлення повністю або частково) премії підлеглих осіб рядового та начальницького складу. У разі позбавлення премії повністю або частково в рапортах зазначаються конкретні причини, які стали підставою для цього, та надаються матеріали розслідування.
8.4 Премія особам рядового та начальницького складу виплачується з того дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадами, і до дня звільнення від виконання обов'язків за посадами, в тому числі й у разі тимчасового виконання обов'язків за посадами, до яких вони допущені наказами відповідних керівників органів управління (підрозділу).
Премія особам рядового та начальницького складу також виплачується за час перебування у відпустці, на лікуванні, у службовому відрядженні в разі збереження посад за місцем служби.
8.5 Премія у місяці звільнення зі служби не виплачується особам рядового та начальницького складу:
які звільняються зі служби за службовою невідповідністю та у зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили (з місяця, в якому надійшов витяг з наказу про звільнення);
направленим за кордон для виконання обов'язків у складі миротворчих контингентів і миротворчого персоналу - за весь період перебування за кордоном, якщо інший порядок виплати не передбачений чинним законодавством;
у разі скоєння в органі управління (підрозділі) аварій, подій, пов'язаних із загибеллю людей, з вини осіб рядового та начальницького складу під час виконання ними службових обов'язків, чи злочинів (керівнику та іншим посадовим особам, які не вживали заходів для запобігання аваріям, подіям і злочинам).
Наказ про встановлення премії (виписка з наказу) за минулий місяць передається до фінансового підрозділу не пізніше ніж за 10 днів до встановленого строку виплати грошового забезпечення за поточний місяць.
Виплата премій особам рядового і начальницького складу понад фонд преміювання, визначений у підпункті 8.1, дозволяється виключно за окремим рішенням Міністра.
( Пункт 8 доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 724 від 13.11.2006 )( Пункт 8 в редакції Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 80 від 10.02.2006 )
9 Збереження грошового забезпечення, виплата різниці в грошовому забезпеченні
9.1 Особам середнього, старшого і вищого начальницького складу, призначеним на керівну та науково-педагогічну роботу із спеціальних дисциплін у навчальні заклади МНС України, у кожному конкретному випадку Міністром можуть бути збережені посадові оклади за останніми до призначення в навчальні заклади основними (які виконуються не тимчасово) штатними посадами.
Обмеження розміру посадового окладу, що зберігається, не поширюються на осіб, які призначаються на посади ректорів навчальних закладів та їх проректорів з наукової і навчальної роботи.
Збережений у порядку, вказаному в цьому пункті, посадовий оклад виплачується до набуття особою начальницького складу права на одержання посадового окладу разом із відсотковою надбавкою за наукове звання та науковий ступінь - у розмірі, що перевищує збережений посадовий оклад, або в розмірі, що йому дорівнює.
Виплата збереженого посадового окладу припиняється у разі пониження на посаді, а також при переміщенні на посаду, за якою не передбачено збереження посадового окладу.
У такому ж порядку можуть бути збережені посадові оклади за останньою штатною посадою особам середнього, старшого і вищого начальницького складу, призначеним на керівну та науково-педагогічну роботу із спеціальних дисциплін у відомчі навчальні заклади та навчальні підрозділи ГУ(У) МНС України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
10 Виплата грошового забезпечення за час підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації
10.1 Особам рядового і начальницького складу, які тимчасово вибувають із збереженням штатної посади на короткострокові курси і збори початкової підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації у навчальні заклади, підрозділи, установи тощо, а також за час дороги до місця навчання і назад, виплачується грошове забезпечення за основною штатною посадою.
10.2 Надбавка за шифрувальну роботу, що виплачується відповідно до пункту 7.1 цього Положення, зберігається за весь час навчання при направленні на короткострокові збори й курси підготовки, перепідготовки, удосконалення та підвищення кваліфікації кадрів шифрпрацівників за спеціальністю.
10.3 Особам рядового і начальницького складу, які під час навчання одержують грошове забезпечення за посадами, що за ними зберігаються, у разі призначення їх у період навчання на іншу штатну посаду (внаслідок переходу на нові штати та з інших причин) розмір посадового окладу за період навчання не змінюється.
Якщо в період навчання змінився посадовий оклад за тією посадою, що зберігається, то виплата грошового забезпечення провадиться з урахуванням нового окладу з моменту його встановлення.
11 Грошове утримання слухачів, курсантів, докторантів та ад'юнктів
11.1 Слухачам і курсантам навчальних закладів МНС України денної форми навчання з дня зарахування виплачуються:
а) прийнятим на навчання з числа осіб рядового і начальницького складу:
посадовий оклад за останньою основною (нетимчасовою) штатною посадою в органах управління (підрозділах), яку особа обіймала на день відкомандирування на навчання;
оклад за персонально присвоєним спеціальним званням;
відсоткова надбавка за вислугу років;
100-відсоткова надбавка;
надбавка за безперервну службу (у порядку та розмірах, визначених МНС України);
премія (у відповідності п. 8);
б) курсантам, прийнятим з числа осіб цивільної молоді:
оклад грошового утримання.
11.2 Слухачам і курсантам навчальних закладів МНС України, яким у період навчання зберігається грошове забезпечення за останньою штатною посадою, яку вони обіймали до направлення на навчання, розмір грошового забезпечення змінюється в разі зміни відсоткової надбавки за вислугу років, присвоєння чергового спеціального звання або загальної зміни посадових окладів у цілому в системі МНС згідно з чинним законодавством.
11.3 Особам начальницького складу, зарахованим до очної докторантури та ад'юнктури при вищих навчальних закладах МНС України, за час навчання виплачується:
посадовий оклад за останньою (нетимчасовою) штатною посадою, яку вони обіймали до направлення на навчання, або посадовий оклад, який вони отримували після закінчення навчального закладу;
оклад за персонально присвоєним спеціальним званням;
відсоткова надбавка за вислугу років;
100-відсоткова надбавка;
надбавка за безперервну службу (у порядку та розмірах, визначених МНС України).
Посадові оклади осіб начальницького складу не повинні перевищувати:
а) хто навчається в очній докторантурі при вищих навчальних закладах МНС України - окладу начальника відповідної кафедри;
б) хто навчається на очній ад'юнктурі при вищих навчальних закладах МНС України - окладу викладача відповідної кафедри.
11.4 За особами начальницького складу, рекомендованими в ад'юнктуру безпосередньо після закінчення вищих навчальних закладів, зберігається (але не більше 2 місяців після закінчення вищого навчального закладу, причому в цей строк входить відпустка, надана після закінчення вищого навчального закладу) грошове забезпечення, яке вони отримували на день закінчення навчального закладу МНС України.
Виплата грошового забезпечення провадиться вищими навчальними закладами, що дали рекомендації.
11.5 Час навчання в докторантурі та ад'юнктурі вищих навчальних закладів зараховується в стаж науково-педагогічної (педагогічної) роботи.
11.6 Особам, які закінчили вищі навчальні заклади і направлені за розподілом на службу до відповідних органів управління (підрозділів), з дня закінчення навчання та надання їм відпустки до того, як вони приступили до виконання обов'язків за штатною посадою, виплачується грошове забезпечення, яке вони одержували у вищому навчальному закладі.
12 Виплата грошового забезпечення при тимчасовому обійманні посади
12.1 Особам рядового і начальницького складу, що обіймають штатні посади, на яких у встановленому порядку покладено тимчасове виконання обов'язків за іншими посадами з вищими окладами в тому ж органі, виплачуються (з урахуванням пунктів 12.4 і 12.9 цього Положення) посадові оклади за посадами, що обіймаються тимчасово.
Строк тимчасового виконання обов'язків за посадою обчислюється з дня видання керівником органу управління (підрозділу) наказу про допуск особи рядового та начальницького складу до тимчасового виконання обов'язків за посадами і до дня звільнення з посади включно.
( Абзац другий пункту 12.1 в редакції Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 80 від 10.02.2006 )
При тимчасовому виконанні особою рядового і начальницького складу обов'язків за посадою цивільного працівника, до розрахунку береться посадовий оклад, який передбачений штатом (штатним розписом) для осіб рядового і начальницького складу за відповідною посадою.
( Пункт 12.1 доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 724 від 13.11.2006 )( Пункт 12.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 80 від 10.02.2006 )
12.2 Допуск осіб рядового і начальницького складу до тимчасового виконання обов'язків за вакантною посадою оформляється наказом начальника органу управління (підрозділу), до номенклатури якого входить ця посада.
Допуск особи рядового і начальницького складу до тимчасового виконання обов'язків за невакантною посадою може оформлятися наказом начальника органу управління (підрозділу), у якому перебуває на службі дана особа, але з обов'язковим повідомленням начальника органу управління (підрозділу), до номенклатури якого входить ця посада, про проведене призначення.
Допуск до тимчасового виконання обов'язків за невакантною посадою може проводитися лише в разі, якщо особа, яка постійно займає дану посаду, а також штатні заступники (помічники), незалежно від їх службових обов'язків, вибули з органу управління (підрозділу) на лікування, у відпустку, службове відрядження, на навчання тощо.
12.3 За час перебування осіб рядового і начальницького складу (призначених тимчасово виконувати обов'язки за посадою) у відпустці, службовому відрядженні, не пов'язаному з тимчасовим виконанням обов'язків за посадою, на навчанні, лікуванні в лікувальних закладах, а також за час (понад 3 дні), на який особи рядового і начальницького складу звільнені від службових обов'язків через хворобу, виплачуються оклади за основними посадами.
( Абзац другий пункту 12.3 виключено на підставі Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 80 від 10.02.2006 )
12.4 Штатним заступникам (помічникам), незалежно від їх службових обов'язків, під час тимчасового виконання ними обов'язків за невакантними посадами своїх безпосередніх начальників виплата грошового забезпечення провадиться за їх основною, а не тимчасовою посадою.
При тимчасовому виконанні згаданими особами обов'язків за вакантними посадами безпосередніх начальників їм виплачуються оклади за тимчасовими посадами.
( Абзац другий пункту 12.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 80 від 10.02.2006 )
12.5 Особам начальницького складу, призначеним тимчасово виконувати обов'язки за невакантними посадами заступників і помічників начальників та командирів усіх найменувань, оклади виплачуються за основною, а не тимчасовою посадою.
( Пункт 12.6 виключено на підставі Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 80 від 10.02.2006 )
12.7 Якщо за тимчасово виконувані обов'язки за посадою оклади встановлені в межах від мінімуму до максимуму, то тимчасово виконуючому обов'язки за посадою виплачується мінімальний оклад.
Виплата відсоткової надбавки за вислугу років та інших видів грошового забезпечення, що обчислюються від посадових окладів, за тимчасове виконання обов'язків за посадою здійснюється з урахуванням фактично отримуваного окладу.
12.8 Різниця в окладах за основною посадою і посадою, що тимчасово виконується, виплачується за минулий місяць одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць, а особам рядового та начальницького складу, відрядженим до нового місця служби (навчання), або звільненим зі служби, - при вибутті з органу управління (підрозділу).