• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснення

Державний комітет України по земельних ресурсах , Державні інспекції України | Лист від 08.11.2005 № 6-8-1192/713
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах , Державні інспекції України
  • Тип: Лист
  • Дата: 08.11.2005
  • Номер: 6-8-1192/713
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах , Державні інспекції України
  • Тип: Лист
  • Дата: 08.11.2005
  • Номер: 6-8-1192/713
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КОНТРОЛЮ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ
І ОХОРОНОЮ ЗЕМЕЛЬ
Л И С Т
08.11.2005 N 6-8-1192/713
Начальнику Львівського
обласного головного
управління земельних
ресурсів
М.І.Пшевлоцькому
Щодо надання роз'яснення
У Держземінспекції, у межах повноважень, розглянуто Ваш лист від 12.10.2005 N 01-16/4-2701 щодо порядку та підстав для видачі спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок. За результатами розгляду повідомляємо наступне.
Відповідно до пункту 3.3 Порядку видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок (далі - Дозвіл), затвердженого наказом Держкомзему України від 04.01.2005 N 1 та зареєстрованого в Мін'юсті України 20.01.2005 року за N 70/10350 (далі - Порядок), дозвіл видається на підставі затвердженого в установленому законом порядку проекту землеустрою, у якому повинні бути визначені умови зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту та порядок проведення рекультивації порушених земель.
Вид такого проекту землеустрою передбачений пунктом "з" статті 25 Закону України "Про землеустрій" - робочі проекти землеустрою щодо рекультивації порушених земель, землювання малопродуктивних угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, зсувів, ущільнення, закислення, забруднення промисловими та іншими відходами, радіоактивними та хімічними речовинами, покращання сільськогосподарських земель, підвищення родючості ґрунтів.
Державними будівельними нормативами України, затвердженими наказом Держбуду України від 20.01.2004 N 8, встановлено, що у проектній документації для будівництва в розділі ОВНС "Щодо охорони земельних ресурсів", обов'язково визначається обґрунтування передбачуваних способів зняття та збереження родючого шару ґрунту, транспортування його до місця складування (або тимчасового зберігання) та нанесення на земельну ділянку, яка відновлюватиметься, або ж на малопродуктивні угіддя.
Отже, умови зняття, збереження і використання родючого шару грунту повинні визначатися як у проекті землеустрою, так і в проектній документації для будівництва. Порядок проведення рекультивації порушених земель визначається лише у проекті землеустрою.
Правовою підставою для видачі Дозволу є виключно затверджений в установленому порядку проект землеустрою.
Стосовно визначення малопродуктивних земельних ділянок, які підлягають рекультивації або земельних ділянок для складування ґрунту та осіб, за рахунок яких проводяться такі роботи, повідомляємо наступне.
Згідно з частинами 2 і 6 статті 52 Закону України "Про охорону земель" при проведенні гірничодобувних, геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт, пов'язаних з порушенням ґрунтового покриву, відокремлена ґрунтова маса підлягає зняттю, складуванню, збереженню та перенесенню на порушені або малопродуктивні земельні ділянки відповідно до робочих проектів з рекультивації порушених земель та підвищення родючості ґрунтів.
Роботи із зняття, складування, збереження та нанесення ґрунтової маси на порушені земельні ділянки здійснюються за рахунок фізичних та юридичних осіб, з ініціативи або вини яких порушено ґрунтовий покрив, а роботи з нанесення знятої ґрунтової маси на малопродуктивні землі здійснюються за бажанням власників або землекористувачів, у тому числі орендарів, цих земельних ділянок за їх рахунок.
У разі, коди ґрунтовий покрив буде використаний для рекультивації земельної ділянки, з якої він був знятий, якщо відсутнє місце для його складування і зберігання, воно визначається на договірних засадах між землевласниками (землекористувачами) земельних ділянок, на яких тимчасово буде зберігатись ґрунтовий покрив, та особами, з ініціативи або вини яких його порушено (знято).
Площі малопродуктивних земель для землювання визначаються у схемах землеустрою відповідних адміністративних районів, що розробляються Державним підприємством "Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", його Київським відділенням та філіалами на рівні областей.
Одночасно звертаємо Вашу увагу, що пунктом 3.2 Порядку визначено вичерпний перелік випадків, коли оформлення Дозволу не вимагається (якщо переміщення "ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) здійснюється в межах однієї й тієї самої земельної ділянки, що надана для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва та будівництва індивідуальних гаражів). У всіх інших випадках, при проведенні робіт, пов'язаних із порушенням поверхневого (родючого) шару ґрунту, отримання Дозволу є обов'язковим.
Слід зазначити, що Порядок регламентує процедуру отримання дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок всіх, передбачених статтею 19 Земельного кодексу України, категорій земель.
Разом з тим, повідомляємо, що роз'яснення Держземінспекції не є нормативно-правовими актами та носять рекомендаційний характер.
Заступник начальника інспекції М.І.Мамчур