• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про організацію роботи Українського центру по профілактиці і боротьбі зі СНІДом та його філіалу

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Кошторис, Положення від 18.09.1992 № 138 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Кошторис, Положення
  • Дата: 18.09.1992
  • Номер: 138
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Кошторис, Положення
  • Дата: 18.09.1992
  • Номер: 138
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
18.09.92 N 138
Про організацію роботи Українського центру по профілактиці і боротьбі зі СНІДом та його філіалу
З метою організації роботи Українського центру по профілактиці і боротьбі зі СНІДом, створеного на базі Київського НДІ епідеміології та інфекційних хвороб, та філіалу Українського центру, створеного на базі Одеської протичумної станції Міністерства охорони здоров'я України,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Український центр по профілактиці і боротьбі зі СНІДом, створений на базі Київського НДІ епідеміології та інфекційних хвороб (додаток 1), та його філіал, створений на базі Одеської протичумної станції (додаток 2).
2. В. о. директора Інституту проф. Шабловській Є.О. внести зміни в структуру та штати Інституту по розділах наука, охорона здоров'я та апарат управління, ввести посаду заступника директора Інституту по науковій роботі з проблеми СНІДу.
3. Начальнику Одеської протичумної станції, керівнику філіалу Українського центру Бощенку Ю.А. внести зміни в структуру та штати протичумної станції.
4. Головному економічному управлінню (Кірик Л.М.) забезпечити додаткові асигнування до бюджету Київського НДІ епідеміології та інфекційних хвороб та Одеської протичумної станції на утримання Українського центру по профілактиці і боротьбі зі СНІДом та його філіалу згідно в додатками 3, 4.
6. З метою чіткої і оперативної роботи по боротьбі і профілактиці ВІЛ-інфекції розподілити адміністративні території між Українським центром по профілактиці і боротьбі зі СНІДом та його філіалом (додаток 5).
7. Українському центру по профілактиці і боротьбі зі СНІДом та його філіалу здійснювати організаційно-методичне керівництво діяльністю медичних закладів та установ з питань профілактики і боротьби зі СНІДом.
8. Керівнику філіалу Українського центру по профілактиці і боротьбі зі СНІДом Бощенку Ю.А. забезпечити контроль за додержанням протиепідемічного режиму в усіх лабораторіях України по діагностиці СНІДу.
9. Вважати наказ Міністерства охорони здоров'я України від 07.07.89 р. N 144 "Про організацію служби профілактики СНІДу в УРСР" таким, що втратив чинність.
Контроль за виконанням наказу покладаю на начальника Головного санепідуправління Моісеєву А.В.
Заступник Міністра В.Ф.Марієвський
Додаток 1
до наказу Міністерства
охорони здоров'я України
18.09.92 N 138
ПОЛОЖЕННЯ
про Український центр по профілактиці і боротьбі зі СНІДом
Загальні положення
1. Український центр по профілактиці і боротьбі зі СНІДом (надалі - Центр) створюється на базі і є структурним підрозділом Київського НДІ епідеміології та інфекційних хвороб (КНДІЕІХ) з метою проведення організаційної роботи по попередженню розповсюдження та боротьбі зі СНІДом в Україні.
2. У своїй діяльності Центр керується законодавством України по профілактиці СНІДу, наказами та іншими директивними актами Міністерства охорони здоров'я України.
3. Керівник Центру призначається Міністерством охорони здоров'я України і є заступником директора КНДІЕІХ з проблеми СНІДу. Керівник несе відповідальність за виконання покладених на Центр завдань, розпоряджається майном, коштами, вирішує питання прийому та звільнення з роботи працівників, його підпис має юридичну силу.
4. Керівник Центру визначає структуру та штатний розклад, які затверджуються директором КНДІЕІХ та погоджуються Міністерством охорони здоров'я.
5. Центр має філіал, який діє на базі Одеської протичумної станції Міністерства охорони здоров'я.
6. Діяльність Центру фінансується Міністерством охорони здоров'я України за рахунок:
- асигнувань з бюджету;
- кредиту банків і різних кредиторів;
- придбання майна інших організацій;
- благодійних внесків;
- інших джерел, не заборонених законодавством України.
Центр має бланк та штамп зі своєю назвою (емблемою) і користується печаткою Інституту (тимчасово).
7. Центр має відокремлене майно, користується, розпоряджається і приймає в його відношенні рішення, що не суперечать Положенню про Центр.
8. З метою координації діяльності структурних підрозділів Центру, його філіалу та обласних центрів по профілактиці і боротьбі зі СНІДом при Українському центрі по профілактиці і боротьбі зі СНІДом створюється науково-виробнича рада, положення про яку та склад якої затверджується керівником Центру.
9. Наукові, організаційні питання діяльності Центру розглядаються на Вченій раді Київського НДІ епідеміології та інфекційних хвороб.
10. Реорганізація або ліквідація Центру відбувається за рішенням МОЗ України.
Завдання Центру
1. Організація і координація профілактичної та протиепідемічної роботи по запобіганню поширенню СНІДу в межах України.
2. Систематичний нагляд за розповсюдженням ВІЛ-інфекції в Україні, інформація Міністерства охорони здоров'я України і відділів охорони здоров'я областей про стан інфікованості населення, підготовка оперативних та перспективних прогнозів поширення СНІДу в Україні та окремих її регіонах.
3. Науково обгрунтована розробка заходів по боротьбі зі СНІДом та сприяння їх виконанню в масштабах України.
4. Проведення наукових досліджень з питань епідеміології, діагностики, клініки і профілактики СНІДу.
5. Здійснення контролю та методичного керівництва діяльністю філіалу, обласних та міських центрів по профілактиці і боротьбі зі СНІДом, обласних (міських) СЕС, надання їм консультативної та практичної допомоги у виконанні заходів, спрямованих на попередження поширення ВІЛ-інфекції.
6. Оперативне і методично-консультативне керівництво роботою діагностичних лабораторій по виявленню ВІЛ-інфекції на закріплених територіях.
7. Проведення поглибленого клініко-лабораторного обстеження ВІЛ-інфікованих з метою встановлення діагнозу та лікування.
8. Проведення підтверджуючих досліджень на ВІЛ-інфекцію в реакції імуноблотінгу матеріалу від громадян, що мешкають на закріплених за Центром територіях, в разі необхідності - з усіх областей України.
9. Експертна оцінка діяльності організацій, які приймають участь у виконанні пріоритетних напрямків національної програми по профілактиці СНІДу в Україні.
10. Підвищення професійної кваліфікації лікарів з питань епідеміології, діагностики, клініки та профілактики ВІЛ-інфекції.
11. Аналіз і узагальнення результатів діяльності Центру, його філіалу, обласних центрів по профілактиці і боротьбі зі СНІДом за звітний рік з наступним поданням інформації до МОЗ України.
Український центр по профілактиці і боротьбі зі СНІДом має право:
1. Контролювати діяльність установ системи Міністерства охорони здоров'я України, інших міністерств та відомств з питань профілактики СНІДу.
2. Одержувати статистичну інформацію з областей про випадки ВІЛ-інфікування та захворювання на СНІД, використовувати для епіданалізу амбулаторні карти та карти епідобстеження, звітні форми санепідстанцій і лікувально-профілактичних закладів.
3. Виносити на розгляд Координаційної ради по реалізації Національної програми боротьби зі СНІДом питання, пов'язані з профілактикою СНІДу в Україні, пропозиції про планування і фінансування нових НДР і програм, результати закінчених та перехідних робіт.
4. Брати участь в апробації та впровадженні нових методів діагностики та лікування СНІДу, удосконалених діагностичних тест-систем та лікувальних засобів.
5. Залучати до вирішення тимчасових чи постійних завдань інші наукові або науково-виробничі заклади на договірній основі.
6. Видавати матеріали наукового, інформаційного, просвітницького та профілактичного характеру для науковців, лікарів та різних груп населення.
Начальник Головного
санепідуправління
А.В.Моісеєва
Додаток 2
до наказу Міністерства
охорони здоров'я України
18.09.92 N 138
ПОЛОЖЕННЯ
про філіал Українського центру по профілактиці і боротьбі зі СНІДом
Загальні положення
1. Філіал Українського центру по профілактиці і боротьбі зі СНІДом (надалі - Філіал) створений згідно з наказом Міністра охорони здоров'я України від 13.05.92 р. N 84 на базі Одеської протичумної станції Міністерства охорони здоров'я України (надалі - ОПЧС) і є її структурним підрозділом.
Метою Філіалу є проведення організаційної, методично-консультативної, діагностичної роботи та наукових досліджень по попередженню розповсюдження СНІДу на півдні України.
2. Філіал у своїй діяльності керується законами України, наказами, іншими директивними актами Міністерства охорони здоров'я України та методичними рекомендаціями Українського центру по профілактиці і боротьбі зі СНІДом.
3. Керівником Філіалу є начальник Одеської протичумної станції, що призначається Міністерством охорони здоров'я України.
4. Структура та штатний розклад Філіалу затверджується керівником ОПЧС та погоджується Міністерством охорони здоров'я України.
5. Діяльність Філіалу фінансується за рахунок:
- асигнувань з бюджету;
- кредиту банків і різних кредиторів;
- придбання майна інших організацій;
- благодійних внесків;
- інших джерел, не заборонених законодавством України.
Асигнування надходять на окремий рахунок ОПЧС. Керівник Філіалу є розпорядником цих коштів і його підпис має юридичну силу. Філіал має штамп зі своєю назвою і користується печаткою ОПЧС.
6. До складу Філіалу на договорній основі можуть бути включені інші самостійні науково-виробничі та медичні заклади, що займаються питаннями профілактики і боротьби зі СНІДом. Спільна діяльність обумовлюється спеціальними угодами, які мають юридичну силу і передбачають фінансові взаємовідносини.
7. Майно Філіалу, його головні та оборотні кошти, а також інші цінності належать ОПЧС на правах повного володіння, цінність його відображена в балансі ОПЧС. ОПЧС володіє, користується і розпоряджається майном, приймаючи в його відношенні рішення, які не суперечать Положенню про ОПЧС.
8. Керівник ОПЧС несе відповідальність за виконання покладених на Філіал завдань та дотримання вимог протиепідемічного режиму, згідно Положення про ОПЧС розпоряджається майном Філіалу, коштами, приймає та звільняє його працівників.
9. Ліквідація та реорганізація (об'єднання, поділ, відокремлення) Філіалу та порядок передачі майна здійснюється згідно з рішенням Міністерства охорони здоров'я України.
Завдання Філіалу
1. Організація і координація профілактичної та протиепідемічної роботи по запобіганню поширенню СНІДу на закріплених територіях.
2. Систематичні нагляд за розповсюдженням ВІЛ-інфекції на закріплених територіях.
3. Розробка методичних рекомендацій, спрямованих на поліпшення роботи по профілактиці СНІДу на закріплених територіях.
4. Проведення підтверджуючих діагностичних досліджень на ВІЛ-інфекцію громадян із закріплених територій.
5. Методично-консультативне керівництво роботою діагностичних лабораторій по виявленню ВІЛ-інфекції на закріплених територіях.
6. Організація медичної допомоги хворим на СНІД на закріплених територіях.
7. Поглиблене клініко-лабораторне обстеження ВІЛ-інфікованих з метою встановлення діагнозу та лікування.
8. Підвищення кваліфікації медичних працівників закріплених територій з питань епідеміології, діагностики та профілактики СНІДу.
9. Аналіз і підсумовування звітів областей по обстеженню на ВІЛ-інфекцію громадян на закріплених територіях з інформуванням Українського центру.
10. Участь у наукових дослідженнях з питань епідеміології, діагностики і профілактики СНІДу, розробці оперативних та перспективних прогнозів поширення СНІДу.
11. Розробка та удосконалення препаратів для діагностики ВІЛ-інфекції.
12. Участь у виготовленні і випуску препаратів для первинної та підтверджуючої діагностики ВІЛ-інфекції.
13. Контроль за виконанням протиепідемічного режиму роботи в лабораторіях по діагностиці СНІДу на територіях України.
Філіал має право
1. Контролювати на закріплених територіях діяльність установ охорони здоров'я та інших закладів, що займаються проведенням заходів по профілактиці СНІДу.
2. Одержувати інформацію з закріплених областей про нові випадки ВІЛ-інфікування на СНІД, використовувати для епіданалізу історії захворювання, амбулаторні карти та карти епідобстеження, звітні форми лікувально-профілактичних закладів та санепідстанції.
Начальник Головного
санепідуправління
А.В.Моісеєва
Додаток 3
до наказу Міністерства
охорони здоров'я України
18.09.92 N 138
КОШТОРИС ВИТРАТ
Українського центру по профілактиці і боротьбі зі СНІДом на 1992 р.
N п/пСт.
вит-
рат
Найменування
статей витрат
Всього
на рік,
в тис.
в т. ч. по кварталах,
в тис. крб.
1234
1.1Заробітна
плата, основна
та додаткова
4082,6-583,21749,71749,7
2Нарахування на
заробітну плату
- всього,
1510,6-215,8647,4647,4
в т. ч.
соціальне
страхування
1510,6-215,8647,4647,4
2.5Витрати на НДР
- всього,
в т. ч.
2400,0-10,01395,0995,0
3. матеріали2000,0--1200,0800,0
4. витрати на
відрядження
350,0-10,0170,0170,0
5. Інші прямі
витрати
50,0--25,025,0
6.12Спец.
обладнання для
наукових робіт
5500,0-3500,01000,01000,0
7. Накладні
витрати, в
984,9-140,7422,1422,1
т. ч. на
зарплату
176,4-25,275,675,6
Всього
вартість
14478,1-4449,75214,24814,2
Начальник Головного
санепідуправління
Начальник Головного
економічного управління
А.В.Моісеєва

Л.М.Кірик
Додаток 4
до наказу Міністерства
охорони здоров'я України
18.09.92 N 138
КОШТОРИС ВИТРАТ
на утримання філіалу Українського центру по профілактиці і боротьбі зі СНІДом
N п/пСт.
вит-
рат
Найменування
статей витрат
Всього
на рік,
в тис.
в т. ч. по кварталах,
в тис. крб.
IIIIIIIV
1.1Заробітна плата7153,25--3576,6253576,625
2.2Нарахування на
заробітну плату
2646,7--1323,351323,35
3.3Канцелярські та
господарчі
витрати
700,0--350,0350,0
4.4Витрати на
відрядження
50,0--25,025,0
5.9Витрати на
харчування
-
6.10Придбання
медикаментів
200,0--100,0100,0
7.12Придбання
обладнання та
інвентарю
(перелік
додається)
5000,0--2500,02500,0
8.14Придбання
м'якого
інвентарю
200,0--100,0100,0
9.16Капітальний
ремонт
5000,0--2500,02500,0
10.18Інші витрати100,0--100,0100,0
Всього21049,95
Начальник Головного
санепідуправління
Начальник Головного
економічного управління
А.В.Моісеєва

Л.М.Кірик
Додаток 5
до наказу Міністерства
охорони здоров'я України
18.09.92 N 138
РОЗПОДІЛ
адміністративних територій України між Українським центром по профілактиці і боротьбі зі СНІДом та його філіалом
1. Український центр по профілактиці і боротьбі зі СНІДом курирує слідуючі області:
Волинська, Вінницька, Донецька, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Луганська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Чернігівська, Чернівецька, Черкаська, м. Київ.
2. Філіал Українського центру по профілактиці і боротьбі зі СНІДом:
Республіка Крим, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Херсонська, м. Севастополь.
Начальник Головного
санепідуправління
А.В.Моісеєва