• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про перевірку знань осіб командного складу суден флоту рибного господарства України

Державний комітет рибного господарства України  | Наказ, Форма типового документа, Перелік, Положення від 15.07.1996 № 121 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет рибного господарства України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Перелік, Положення
  • Дата: 15.07.1996
  • Номер: 121
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет рибного господарства України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Перелік, Положення
  • Дата: 15.07.1996
  • Номер: 121
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 121 від 15.07.96
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 липня 1996 р.
за N 409/1434
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики N 424 від 23.08.2005 )
Про затвердження Положення про перевірку знань осіб командного складу суден флоту рибного господарства України
З метою упорядкування перевірки знань осіб командного складу суден флоту рибного господарства України для підтримання належної їх кваліфікації, необхідної для виконання обов'язків на судні, (ст.51 КТМ України, виконання вимог міжнародних документів та Законів України: "Про охорону праці" (ст.20), "Про пожежну безпеку" (ст.8)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про перевірку знань осіб командного складу суден флоту рибного господарства України.
2. Керівникам виробничих об'єднань, підприємств, організацій, морських рибних портів, рибколгоспів і учбових закладів, які входять до системи Міністерства рибного господарства, незалежно від форми власності, організувати перевірку знань осіб командного складу суден згідно з Положенням про перевірку знань осіб командного складу суден флоту рибного господарства України.
3. Відділу юридичного обслуговування (Мисечко Е.М.) в 5-денний термін після затвердження подати Положення про перевірку знань осіб командного складу суден флоту рибного господарства України до Мінюсту для державної реєстрації.
4. Управлінню справами Мінрибгоспу України (Денисяко В.М.) наказ розмножити і надіслати об'єднанням, підприємствам, організаціям, морським рибним портам, рибколгоспам, учбовим закладам Міністерства рибного господарства України.
5. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Держкомрибгоспу України від 1 жовтня 1992 року N 10.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Міністра Бондаренка В.І.
Міністр Шведенко М.М.
Затверджено
наказом Міністерства рибного
господарства України
від 15.07.1996 р., N 121
Положення про перевірку знань осіб командного складу суден флоту рибного господарства України
1.Загальні положення
1.1. Дія Положення поширюється на об'єднання, підприємства, організації, риболовецькі колгоспи, учбові заклади й інші виробничо-господарські структури, які входять до системи Мінрибгоспу України незалежно від форм власності (надалі за текстом підприємства), і мають в своєму складі морські судна або судна внутрішнього плавання.
1.2. Положення визначає організацію і порядок проведення перевірки знань осіб командного складу суден флоту рибного господарства України.
1.3. Перевірка знань обов'язкова для суднових фахівців (капітана, судноводіїв, судномеханіків, електромеханіків, радіооператорів), які забезпечують безпеку плавання, згідно з вимогами міжнародних документів і чинного законодавства України, а інших осіб командного і рядового складу екіпажів суден - згідно з вимогами законодавства України.
1.4. Метою перевірки знань суднових фахівців є:
а) забезпечення безпеки плавання, збереження людського життя на морі, охорони праці, запобігання забрудненню навколишнього середовища і експлуатації суден, механізмів і обладнання згідно з вимогами нормативних документів;
б) підтримання на належному рівні знань суднових фахівців;
в) добір і направлення на судна фахівців відповідно до їх знань і досвіду.
1.5. Суднові фахівці, які не пройшли відповідних перевірок або отримали незадовільні оцінки, від виконання посадових обов'язків відстороняються.
1.6. Відповідальність за своєчасне проходження перевірки знань несуть безпосередньо фахівець і керівник підприємства.
2. Організаційна система перевірки і оцінки знань
2.1 Організацію робіт по системі підготовки і перевірки знань (згідно з вимогами п.2.2) здійснюють судновласники.
2.2. Система перевірки і оцінки знань суднових фахівців включає наступні елементи:
- вивчення кадрів фахівців;
- створення резерву кадрів для переміщення за посадою;
- індивідуальна робота з фахівцем по підвищенню його професійного рівня (направлення на курси, тренажери, перепідготовку, стажування та інше);
- самостійна робота фахівця по підвищенню професійного рівня;
- контроль і оцінка рівня професійної підготовки фахівців;
- аналіз якості системи підготовки фахівців і прийняття рішень по внесенню змін;
- інформаційне і програмно-методичне забезпечення системи перевірки і оцінки знань.
2.3. Встановлюються наступні перевірки знань суднових фахівців:
а) атестаційна (з п'ятирічним терміном) перевірка знань;
б) річна перевірка знань;
в) позачергова перевірка знань.
Для маломірних суден внутрішнього плавання категорії і терміни перевірки знань встановлюються згідно з вимогами Положення про дипломування судноводіїв-мотористів маломірних суден рибогосподарської галузі для роботи у внутрішніх водоймах України.
2.4. Перевірка і оцінка знань здійснюється:
а) постійно діючими кваліфікаційними комісіями, які призначаються наказом капітана морського рибного порту;
б) постійно діючими кваліфікаційними комісіями, які призначаються наказом судновласника в складі висококваліфікованих фахівців підприємства.
Якщо судновласник в своїй структурі не має відповідних служб і відділів, то він повинен укласти угоду на отримання таких послуг з судновласником (службою капітана морського рибного порту), який має служби і відділи, забезпечуючі кваліфіковану перевірку знань;
в) в службах і відділах підприємства за функціональною ознакою;
г) на суднах - кваліфікаційною комісією, яка призначається наказом капітана судна в складі: старшого помічника капітана, головного (старшого) механіка, старшого (2-го) електромеханіка, начальника радіостанції під головуванням капітана.
2.5. Програмно-методичні документи по перевірці знань повинні збігатись з вимогами міжнародних конвенцій і чинного законодавства України щодо знань і вміння суднових фахівців по забезпеченню безпеки мореплавства, збереженню людського життя на морі, охороні праці, запобіганню забруднення навколишнього середовища та експлуатації судна, його механізмів і обладнання. При цьому ці вимоги не можуть бути нижчими за визначені в Міжнародній Конвенції з підготовки і дипломування моряків (1978), Міжнародній Конвенції з підготовки і дипломування персоналу риболовних суден (1995).
2.6. Судновласник має право включати до перевірки додаткові предмети, якщо цього вимагає специфіка діяльності підприємства і судна.
3. Порядок перевірки знань
3.1. Атестаційна перевірка знань:
3.1.1. Проводиться з дисциплін і згідно з програмно-методичною документацією, зазначеною в додатку N 1.
3.1.2. Перевірці підлягають всі фахівці командного складу суден.
3.2. Річна перевірка знань:
3.2.1. Проводиться з дисциплін і згідно з програмно-методичною документацією, зазначених в додатку N 2.
3.2.2. Від перевірки звільняються:
а) молоді фахівці протягом 3-х років після закінчення вищого учбового закладу, при роботі на одній і тій же посаді;
б) фахівці, які склали в кваліфікаційних комісіях іспити, для отримання диплому або кваліфікаційного свідоцтва на морське звання;
в) фахівці, які пройшли позачергову перевірку знань.
3.3. Перевірка знань командного складу безпосередньо на суднах морського плавання:
а) проводиться для всього командного складу, за винятком капітан-директора, старшого помічника капітана, головного (старшого) механіка, старшого (2-го) електромеханіка, начальника радіостанції у випадках закінчення в рейсі терміну річної перевірки знань;
б) результати перевірки оформляються протоколом (додаток N 3). Протоколи підшиваються в окрему справу, мають нумерацію і зберігаються на судні 5 років;
в) в кваліфікаційній книжці робиться відмітка про перевірку знань (річна), яка скріпляється підписом голови комісії і ставиться печатка судна.
3.4. У всіх випадках капітан-директор, старший помічник капітана, головний (старший) механік, старший (2-й) електромеханік, начальник радіостанції проходять перевірку знань у кваліфікаційній комісії судновласника або кваліфікаційній комісії при службі капітана морського рибного порту.
3.5. Позачергова перевірка знань проводиться:
- при прийнятті на роботу (за винятком молодих фахівців);
- при призначенні на вищу посаду;
- при призначенні на судно вищої групи в тій же посаді;
- після дворічної перерви в роботі на судні на командних посадах;
- перед поновленням роботи фахівця, після закінчення терміну позбавлення звання і вилучення диплому на морське звання за рішенням суду;
- у випадках звільнення фахівця від посадових обов'язків, як такого що не відповідає посаді;
- у випадках, відповідно до п.13.1 і 13.5 Положення про контрольні талони до дипломів і кваліфікаційних свідоцтв на звання осіб командного складу морських (річних) суден флоту рибної промисловості і риболовецьких колгоспів.
3.6.1. У випадках, зазначених в п.3.6, позачергова перевірка знань проводиться на рівні не нижче вимог, викладених в п.3.1.1.
3.6.2. У виключних випадках обсяг перевірки може встановлюватись судновласником на рівні одного або кількох предметів, беручи до уваги конкретні причини порушень.
3.7. Результати перевірки оформляються листком перевірки знань (додатки N 3, N 4, N 5), який підшивається в окрему справу, нумерується і зберігається судновласником або капітаном протягом 5 років, після чого знищується. В кваліфікаційній книжці робиться відмітка за підписом голови кваліфікаційної комісії і скріплюється печаткою підприємства або служби капітана морського рибного порту.
3.8. У разі отримання незадовільної оцінки фахівець допускається до повторної перевірки знань з предмета не раніше 1 тижня з дати отримання незадовільної оцінки.
3.9. У випадку повторного отримання незадовільної оцінки або у випадку, якщо фахівець не згоден з рішенням кваліфікаційної комісії судновласника, за заявою фахівця, кваліфікаційна комісія капітана морського рибного порту здійснює перевірку знань в обсязі атестаційної перевірки, незалежно від терміну після останньої перевірки знань.
3.10. Оскаржити рішення кваліфікаційної комісії фахівець має право у порядку визначеному чинним законодавством України.
3.11. Контроль і відповідальність за належну роботу кваліфікаційної комісії і фукціонування всієї системи перевірки знань покладається на перших керівників підприємств, які мають флот, капітанів морських рибних портів і капітанів-директорів суден.
3.12. Контроль і відповідальність за направленням в рейс фахівців з відповідною посаді перевіркою знань покладається на капітанів морських рибних портів, для суден внутрішнього плавання - на керівників підприємств та голів рибгоспів.
Додаток N 1
до Положення про перевірку знань
осіб командного складу суден
флоту рибного господарства
України
Перелік дисциплін, посадових категорій і програмно-методичного забезпечення атестаційної (5-річної) перевірки знань фахівців суден флоту рибного господарства України
N
п\п
Назва дисциплінПрограмно-методичне
забезпечення і вид
перевірки
А. Судноводії (капітани, помічники капітана)
1.Організація служби на суднах флоту
рибної промисловості України:
- Статут флоту рибної промисловості
України;
- Настанова з організації штурмансь-
кої служби;
- Міжнародні Конвенції і Резолюції
ІМО з питань несення вахти і підго-
товки екіпажів;
- Обов'язкова постанова по морському
рибному порту (порт приписки);
- Кодекс торговельного мореплавства
України.
Методичні рекомен-
дації і програми
перевірки знань.
Вид перевірки:
співбесіда, аналіз
ситуації.
2.Міжнародні правила запобігання зітк-
ненню суден (1972) і ПСП ФРГ України.
МСС.
Методичні рекомен-
дації і програми
перевірки знань.
Вид перевірки:
співбесіда, тест-
карти, тренажерна
перевірка.
3.Живучість і рятування суден:
- теоретичні і практичні питання ста-
більності і незатоплення суден;
- рятування людей і суден;
- організація боротьби за живучість
риболовних суден, тактика дій в
різних умовах;
- аналіз аварій суден від погіршення
стабільності і затоплення.
Методичні рекомен-
дації і програма
перевірки знань.
Вид перевірки:
співбесіда, аналіз
ситуації.
4.Навігаційне і гідрометеорологічне за-
безпечення судноводіння:
- навігація і морехідна астрономія
(теорія і практика);
- морська лоція;
- гідрометеорологія (практика);
- системи передачі навігаційної і
гідрометеоінформації;
- організація штурманської служби
(НШСР-86);
- управління судном в особливих умо-
вах.
Методичні рекомен-
дації і програми
перевірки знань.
Вид перевірки:
практичні задачі
навігації і астро-
номії, гідрометео-
рології, лоції;
тренажери; співбе-
сіда і аналіз си-
туації.
5.Правила технічної експлуатації:
- корпуса судна, суднових систем і
устаткування;
- вимоги класифікаційного товариства
до обладнання суден конвенційним
устаткуванням;
- запобігання забрудненню навколишньо-
го середовища.
Методичні рекомен-
дації і програма
перевірки знань.
Вид перевірки:
співбесіда, аналіз
ситуації.
6.Міжнародне морське право:
- Міжнародні Конвенції з питань суд-
ноплавання, експлуатації суден,
підготовки екіпажів, рибальству.
7.Англійська мова.Програма перевірки
знань.
Вид перевірки:
співбесіда, перек-
лад тексту, письмо-
ва робота.
8.Експлуатація радіотехнічних засобів
судноводіння і пошукової техніки.
Методичні рекомен-
дації і програма
перевірки знань.
Вид перевірки:
співбесіда, прак-
тична робота на
приладах.
9.Охорона праці і техніка безпеки:
- законодавство з охорони праці;
- організація охорони праці;
- Правила охорони праці на суднах
флоту рибної промисловості України.
Методичні рекомен-
дації і програми
перевірки знань.
Вид перевірки:
співбесіда, аналіз
ситуації, тест-кар-
ти.
10.Протипожежна безпека:
- законодавство з пожежної безпеки;
- Правила пожежної безпеки на суднах
флоту рибної промисловості Украї-
ни.
Б. Судномеханіки
1.Організація служби на суднах флоту
рибної промисловості України:
- Статут флоту рибної промисловості
України;
- Правила, накази, керівні документи
по організації служби.
Методичні рекомен-
дації і програми
перевірки знань.
Вид перевірки:
співбесіда, аналіз
ситуації.
2.Технічна експлуатація судна.-"-
3.Живучість суден:
- стабільність і незатоплення суден;
- організація боротьби за живучість
суден;
- аналіз аварій суднового енергетич-
ного обладнання і машин.
-"-
4.Суднові головні машини.-"-
5.Суднові допоміжні машини і обладнання-"-
6.Запобігання забрудненню навколишнього
середовища.
-"-
7.Суднова електротехніка і автоматика.-"-
8.Теплотехніка, холодильне і техноло-
гічне обладнання.
-"-
9.Охорона праці і техніка безпеки:
- законодавство з охорони праці;
- Правила охорони праці на суднах
флоту рибної промисловості України.
-"-
10.Протипожежна безпека:
- законодавство з пожежної безпеки;
- Правила пожежної безпеки на суднах
флоту рибної промисловості Украї-
ни.
-"-
В. Радіоспеціалісти (начальники радіостанцій, радіооператори)
1.Організація служби на суднах флоту
рибного господарства України:
- Статут флоту рибної промисловості
України;
- Діючі накази, керівні документи по
організації служби.
-"-
2.Експлуатація суднової радіоапаратури,
електронавігаційних і пошукових при-
ладів.
-"-
3.Організація і правила радіозв'язку:
- Правила радіозв'язку морської пере-
сувної служби України;
- Регламент зв'язку;
- Положення про організацію радіо-
зв'язку на ФРГ України.
-"-
4.НБЖР-80.-"-
5.Нормативи швидкості радіопередачі ко-
дом Морзе.
-"-
6.Охорона праці і техніка безпеки:
- законодавство з охорони праці;
- Правила охорони праці на суднах
флоту рибної промисловості України.
-"-
7.Протипожежна безпека:
- законодавство з пожежної безпеки;
- Правила пожежної безпеки на суднах
флоту рибної промисловості України.
-"-
Г. Суднові електромеханіки (старші - 1-й, 2-й, 3-й, 4-й)
1.Організація служби на суднах ФРГ Ук-
раїни:
- Статут флоту рибної промисловості
України;
- накази, керівні документи з органі-
зації служби.
Методичні рекомен-
дації і програми
перевірки знань.
Вид перевірки:
співбесіда.
2.Суднове електричне обладнання і пра-
вила технічної експлуатації.
-"-
3.Електроприводи і прилади управління.-"-
4.Суднова автоматика, системи контроля
і сигналізації.
-"-
5.Електричні машини руху.-"-
6.Охорона праці і техніка безпеки:
- законодавство з охорони праці;
- Правила охорони праці на суднах
флоту рибної промисловості України.
-"-
7.Протипожежна безпека:
- законодавство з пожежної безпеки;
- Правила пожежної безпеки на суднах
флоту рибної промисловості України.
-"-
Додаток N 2
до Положення про перевірку знань
осіб командного складу суден
флоту рибного господарства
України
Перелік дисциплін, посадових категорій і програмно-методичного забезпечення річної перевірки знань фахівців суден флоту рибного господарства України
N
п\п
Назва дисциплінПрограмно-методичне
забезпечення і вид
перевірки
А. Судноводії (капітан, помічники капітана)
1.Організація служби на суднах флоту
рибної промисловості України:
- Статут флоту рибної промисловості
України;
- Настанова по організації штурмансь-
кої служби;
- Міжнародні Конвенції і Резолюції
ІМО з питань несення вахти і підго-
товки екіпажів;
- Обов'язкова постанова по морському
рибному порту (порт приписки);
- Кодекс торговельного мореплавства
України.
Методичні рекомен-
дації і програми
перевірки знань.
Вид перевірки:
співбесіда.
2.Міжнародні правила запобігання зіткнен-
ню суден (1972) і ПСП ФРГ України.
Методичні рекомен-
дації і тест-карти.
Вид перевірки:
співбесіда, тест-
карти, аналіз си-
туації, машинна
перевірка.
3.Живучість суден:
- Практичні питання стабільності і
незатоплення суден;
- НБЖР-80 і аналіз аварій суден флоту
рибного господарства України;
-"-
4.Охорона праці і техніка безпеки:
- законодавство з охорони праці;
- Правила охорони праці на суднах
флоту рибної промисловості України;
-"-
5.Протипожежна безпека:
- законодавство з пожежної безпеки;
- Правила пожежної безпеки на суднах
флоту рибної промисловості України.
-"-
Б. Судномеханіки (головні (старші), 2-й, 3-й, 4-й механіки)
1.Організація служби на суднах флоту
рибної промисловості України:
- Статут флоту рибної промисловості
України;
- Діючі накази, розпорядження з орга-
нізації служби.
Методичні рекомен-
дації і програми
перевірки знань.
Вид перевірки:
співбесіда, аналіз
ситуації.
2.Експлуатація суднового енергетичного
обладнання і установки:
- Правила технічної експлуатації;
- Запобігання забрудненню навколишньо-
го середовища.
Методичні рекомен-
дації і тест-карти
Вид перевірки:
співбесіда, аналіз
ситуації, тест-
карти.
3.Живучість суден:
- Основні поняття з стабільності і
незатоплення суден;
- Живучість технічних засобів;
- НБЖР-80;
- Аналіз аварій суден флоту рибної
промисловості України.
Методичні рекомен-
дації і програми
перевірки знань.
Вид перевірки:
співбесіда, аналіз
ситуації.
4.Охорона праці і техніка безпеки:
- законодавство з охорони праці;
- Правила охорони праці на суднах
флоту рибної промисловості України.
-"-
5.Протипожежна безпека:
- законодавство з пожежної безпеки;
- Правила пожежної безпеки на суднах
флоту рибної промисловості України.
-"-
В. Радіоспеціалісти (начальники радіостанцій, радіооператори)
1.Організація служби на суднах флоту
рибного господарства України:
- Статут флоту рибної промисловості
України.
Методичні рекомен-
дації і програми
перевірки знань.
Вид перевірки:
співбесіда.
2.Експлуатація суднової радіоапаратури
і електронавігаційних приладів, Пра-
вила технічної експлуатації.
Методичні рекомен-
дації і програми
перевірки знань.
Вид перевірки:
співбесіда, аналіз
ситуації, тест-
карти
3.Організація і правила радіозв'язку:
- Правила радіозв'язку морської пере-
сувної служби України;
- Регламент зв'язку;
- Положення про організацію радіо-
зв'язку на флоті рибного госпо-
дарства України.
Методичні рекомен-
дації і програми
перевірки знань
Вид перевірки:
співбесіда, аналіз
ситуацій.
4.Охорона праці і техніка безпеки:
- законодавство з охорони праці;
- Правила охорони праці на суднах
флоту рибної промисловості України.
-"-
5.Протипожежна безпека:
- законодавство з пожежної безпеки;
- Правила пожежної безпеки на суднах
флоту рибної промисловості України.
-"-
Г. Електромеханіки (старший, 2-й, 3-й)
1.Організація служби на суднах флоту
рибного господарства України:
- Статут флоту рибної промисловості
України;
- Нормативні документи, накази з ор-
ганізації служби на суднах флоту
рибної промисловості України.
Методичні рекомен-
дації і програми
перевірки знань.
Вид перевірки:
співбесіда, аналіз
ситуацій.
2.Експлуатація суднового електрооблад-
нання, Правила технічної експлуата-
ції.
-"-
3.Охорона праці і техніка безпеки:
- законодавство з охорони праці;
- Правила охорони праці на суднах
флоту рибної промисловості України.
-"-
4.Протипожежна безпека:
- законодавство з пожежної безпеки;
- Правила пожежної безпеки на суднах
флоту рибної промисловості України.
-"-
Додаток N 3
до Положення про перевірку знань
осіб командного складу суден флоту
рибного господарства України
Листок перевірки знань судноводіїв кваліфікаційною комісією
__________________________________________
(назва організації)
"___"____________199__ р.
1. Основні дані про фахівця:
Прізвище, ім'я, по батькові ______________________________________
Число, місяць, рік народження ____________________________________
Освіта ___________________________________________________________
(назва учбового закладу і рік закінчення)
__________________________________________________________________
Морське звання або кваліфікаційна категорія ______________________
__________________________________________________________________
Стаж роботи на флоті на командирських посадах ____________________
Посада, назва судна ______________________________________________
Мета перевірки ___________________________________________________
(річна, атестаційна, позачергова)
2. Результати перевірки знань:
N
п/п
Назва дисциплінОцінка
по 5-бал.
Прізвище,ім'я,
по батькові; підпис
1Організація служби на суднах
флоту рибної промисловості
України:


.............................
а) Статут флоту рибної про-
мисловості України

.............................
б) Настанова з організації
штурманської служби

.............................
в) Міжнародні Конвенції і
Резолюції ІМО з питань
несення вахти і підготов-
ки екіпажів



.............................
г) Обов'язкова постанова по
морському рибному порту
(порт приписки)


.............................
д) Кодекс торговельного мо-
реплавства України

.............................
2Міжнародні правила запобі-
гання зіткненню суден
(1972) і ПСП ФРГ України.
МСС



.............................
3Живучість і рятування суден:
а) теоретичні і практичні
питання стабільності і
незатоплення суден


.............................
б) рятування людей і суден.............................
в) організація боротьби за
живучість риболовних су-
ден, тактика дій в різних
умовах



.............................
г) НБЖР-80, аналіз аварій
суден від погіршення ста-
більності і затоплення


.............................
4Навігаційне і гідрометеоро-
логічне забезпечення судно-
водіння:
а) навігація і морехідна
астрономія (теорія і
практика)


.............................
б) морська лоція.............................
в) гідрометеорологія (прак-
тика)

.............................
г) системи передачі навіга-
ційної і гідрометеоінфор-
мації


.............................
д) організація штурманської
служби (НШСР-86)

.............................
е) управління судном в особ-
ливих умовах

.............................
5Правила технічної експлуата-
ції:
а) корпуса судна, суднових
систем і устаткування

.............................
б) вимоги класифікаційного
товариства до обладнання
суден конвенційним устат-
куванням



.............................
в) запобігання забрудненню
навколишнього середовища

.............................
6Міжнародне морське право:
а) Міжнародні Конвенції з
питань судноплавання,
експлуатації суден, під-
готовки екіпажів, рибо-
ловству




.............................
7Англійська мова.............................
8Експлуатація радіотехнічних
засобів судноводіння і пошу-
кової техніки


.............................
9Охорона праці і техніка без-
пеки:

.............................
а) законодавство з охорони
праці

.............................
б) організація охорони праці.............................
в) Правила охорони праці на
суднах флоту рибної про-
мисловості України


.............................
10Протипожежна безпека:
а) законодавство з пожежної
безпеки

.............................
б) Правила пожежної безпеки
на суднах флоту рибної
промисловості України


.............................
11ВМП.............................
3. Висновки кваліфікаційної комісії (рекомендації з подальшого
використання фахівця на відповідній посаді згідно з метою
перевірки) _______________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Голова кваліфікаційної комісії __________________________________
(підпис, дата)
Члени комісії ___________________________________________________
(підпис, дата)
__________________________________________________________________
Секретар комісії ________________________________________________
(підпис, дата)
З протоколом ознайомлений _______________________________________
(підпис, дата)
"___" _____________ 199__ р.
Примітки: 1. При річній перевірці здійснюється перевірка за пунктами 1, 2, 3 (а, г), 9, 10.
2. Для молодих фахівців після закінчення учбового закладу перевірка здійснюється за пунктами 9, 10.
Додаток N 4
до Положення про перевірку знань
осіб командного складу суден флоту
рибного господарства України
Листок перевірки знань судномеханіків і електромеханіків кваліфікаційною комісією
_________________________________________________________
(назва організації)
"___" ____________ 199__ р.
1. Основні дані про фахівця:
Прізвище, ім'я, по батькові ______________________________________
Число, місяць, рік народження ____________________________________
Освіта____________________________________________________________
(назва учбового закладу і рік закінчення)
__________________________________________________________________
Морське звання або кваліфікаційна категорія ______________________
__________________________________________________________________
Стаж роботи на флоті на командирських посадах ____________________
Посада, назва судна ______________________________________________
Мета перевірки ___________________________________________________
(річна, атестаційна, позачергова)
2. Результати перевірки знань:
N
п/п
Назва дисциплінОцінка
по 5-бал.
Прізвище, ім'я,
по батькові; підпис
1Організація служби на суднах
флоту рибної промисловості
України:
а) Статут флоту рибної про-
мисловості України

.............................
б) Правила, накази, керівні
документи з організації
служби


.............................
в) Міжнародні Конвенції і
Резолюції ІМО з питань
несення вахти і підготов-
ки екіпажів



.............................
2Суднові головні машини.............................
3Суднові допоміжні машини і
обладнання

.............................
4Суднова електротехніка, об-
ладнання, автоматика, сис-
теми контролю і сигналіза-
ції



.............................
5Теплотехніка, холодильне і
технологічне обладнання

.............................
6Електроприлади і прилади уп-
равління

.............................
7Електричні машини руху
8Технічна експлуатація судна.............................
9Правила технічної експлуата-
ції:
а) машин, електрообладнан-
ня, суднових систем і
устаткування; вимоги
класифікаційного това-
риства




.............................
в) запобігання забрудненню
навколишнього середови-
ща


.............................
10Живучість суден:
а) теоретичні і практичні
питання стабільності і
незатоплення суден


.............................
б) організація боротьби за
живучість риболовних су-
ден, тактика дій в різ-
них умовах



.............................



11
в) аналіз аварій суднового
енергетичного обладнання
і машин
Охорона праці і техніка
безпеки:


.............................
а) законодавство з охорони
праці

.............................
б) Правила охорони праці на
суднах флоту рибної про-
мисловості України


.............................
12Протипожежна безпека:
а) законодавство з пожеж-
ної безпеки

.............................
б) Правила пожежної безпеки
на суднах флоту рибної
промисловості України


.............................
13ВМП.............................
3. Висновки кваліфікаційної комісії (рекомендації з подальшого
використання фахівця на відповідній посаді згідно з метою
перевірки) _______________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Голова кваліфікаційної комісії __________________________________
(підпис, дата)
Члени комісії ___________________________________________________
(підпис, дата)
_________________________________________________________________
Секретар комісії ________________________________________________
(підпис, дата)
З протоколом ознайомлений _______________________________________
(підпис, дата)
"____" _______________199__ р.
Примітка. 1. Для молодих фахівців після закінчення учбового закладу перевірка здійснюється за пунктами 11, 12.
Додаток N 5
до Положення про перевірку знань
осіб командного складу суден флоту
рибного господарства України
Листок перевірки знань радіоспеціалістів кваліфікаційною комісією
_________________________________________________________
(назва організації)
"___" ____________ 199__ р.
1.Основні дані про фахівця:
Прізвище, ім'я, по батькові ______________________________________
Число, місяць, рік народження ____________________________________
Освіта ___________________________________________________________
(назва учбового закладу і рік закінчення)
__________________________________________________________________
Морське звання або кваліфікаційна категорія ______________________
__________________________________________________________________
Стаж роботи на флоті на командирських посадах ____________________
Посада, назва судна ______________________________________________
Мета перевірки ___________________________________________________
(річна, атестаційна, позачергова)
2. Результати перевірки знань:
N
п/п
Назва дисциплінОцінка
по 5-бал.
Прізвище,ім'я,
по батькові; підпис
1Організація служби на суднах
флоту рибної промисловості Ук-
раїни:


.............................
а) Статут флоту рибної промис-
ловості України

.............................
б) Правила, накази, керівні до-
кументи з організації служби

.............................
в) Міжнародні Конвенції і Резо-
люції ІМО з питань несення
вахти і підготовки екіпажів


.............................
2Експлуатація суднової радіоапа-
ратури, електронавігаційних і
пошукових приладів:
а) Правила технічної експлуата-
ції радіообладнання і устат-
кування


.............................
б) вимоги класифікаційного то-
вариства

.............................
3Організація і правила радіо-
зв'язку:
а) Правила радіозв'язку морсь-
кої пересувної служби Украї-
ни


.............................
б) Регламент радіозв'язку.............................
в) Положення про організацію
радіозв'язку на суднах флоту
рибного господарства України


.............................
4Живучість суден:
а) організація боротьби за жи-
вучість риболовних суден,
тактика дій в різних умовах


.............................
в) аналіз аварій суден флоту
рибного господарства Украї-
ни


.............................
5Охорона праці і техніка безпеки:
а) законодавство з охорони праці.............................
б) Правила охорони праці на
суднах флоту рибної промис-
ловості України


.............................
6Протипожежна безпека:
а) законодавство з пожежної
безпеки

.............................
б) Правила пожежної безпеки на
суднах флоту рибної промис-
ловості України


.............................
7ВМП.............................
3. Висновки кваліфікаційної комісії (рекомендації з подальшого
використання фахівця на відповідній посаді згідно з метою
перевірки) _______________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Голова кваліфікаційної комісії __________________________________
(підпис, дата)
Члени комісії ___________________________________________________
(підпис, дата)
_________________________________________________________________
Секретар комісії ________________________________________________
(підпис, дата)
З протоколом ознайомлений _______________________________________
(підпис, дата)
"____" _______________199__ р.
Примітка. 1. Для молодих фахівців після закінчення учбового закладу перевірка здійснюється за пунктами 5, 6.